Şimdi Ara

LG G3 Kasa Çatlağı Yüzünden Teknik Servise Gönderilen Telefonların ANA KONUSU (139. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.976
Cevap
36
Favori
142.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam 2 gundur ariyodum sistem arizali dediler oyuzden anca bugun ulasabildim. Sordum bugun son durumu ne diye çatlak icin parca vede anakarti yanmis yeni anakart bekliyoruz dediler. Bende peki varmi yedek parca dedim bilmiyoruz dediler😂sözde haftaya gelcekmis ama bilmiom haftaya netleşir yani

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç g3 stylus garantiye görüren oldu mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar.Yarın Vintek'e gidiyorum arkadaşlar.18.06 tarihinde verdiğim cihaz değişti.G5 SE dediler.Yarın göreceğiz son durumu.
    Bu mesaja eklenen görseller:

• quote:

Orijinalden alıntı: ali6511

Merhaba hocam bir gelişme varmı cihaz ile beni hala bekletiyorlar.

Gelişme olarak sadece önceden beklemede-parça bekleniyor diyordu.şu an da doa değişim bekleniyor diyor.başka bir durum olmadı.lg yi filan da arayamadım ne oldu bitti diye.Bakalım bekliyorum.Değişime inşallah G5se verirler vermezlerse ücret iadesi talep edicem.

• Hayırlı olsun.Vinteke teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertas71 -- 13 Ağustos 2016; 15:11:00 >

• Aşağıdaki süreci daha önce paylaşmıştım tekrar mesaja ekledim belki yardımcı olur
    Bugün ve 13. gün telefon elime ulaştı. aşağıda belirtildiği gibi G5 se gönderdiler sıfır kutusunda (ben G3 ü kutusuz göndermiştim)..

Telefon harika görünüyor, G3 ten bukadar kısa sürede kurtulduğuma inanamıyorum.
    Telefonun garantisinin bitmesine 1 ay kala 23 aylık darbeli şarj dahi tutmayan G3'ün yerine 13 günde sıfır kutunsa G5 alarak tarihe geçmiş bulunuyorum...

Allah hepinizin yardımcısı olsun, nezaketi elinizden bırakmayın nazik olmayı deneyin bütün iletişimde,
    Ben mail trafiğimi LG ile değil şengüller ile yürüttüm bunu tekrar hatırlatayım, LG hiçbirşekilde cevap vermiyormuş ama şengüller servisine göndermenizi şiddetle öneriyorum...

İnşallah hepiniz kısa sürede kurtulursunuz...
    Saygılar.

Arkadaşlar 22.07.2016 tarihinde kargo ile şengüller maltepe servisine gönderdiğim LG G3 cihazımda kronik kasa çatlakları wifi blt. açılmama açılınca da kendiliğinden rasetlenme sorunu vardı. ilk önce kasayı değişip gönderdiler. bende 28.07.2016 tarihinde sadece kasanın değiştiğini diğer problemlerin giderilmediğini bir kağıda dilekçe mantığı ile yazarak gereğinin yapılmasını rica ediyorum diyerek eski servis formu ile birlikte tekrar gonderdim.

Sizden takip ettiğim süreler beni çok korkutuyordu, 2. gönderimimin başında hemen durumu mail olarak da atmıştım.

008.2016 tarihinde değişimine onay verilen cihazın ne zaman gönderileceğini bütün işlerimin telefon üzerinden yürüdüğünü ve bu durumun beni çok zor durumda bıraktığını belirterek yardımınızı rica ediyorum dedim. cevap olarak üretici firma ile alakalı bir durum olduğunu beklemekte olduklarını yazmışlar.

10.08.2016 da aynı mail üzerinden sürenin uzamasından endişelendiğimi üretici firmadan cihazımın ne zaman geleceği ile alakalı bir aksiyon alabilir misiniz dedim. cevap olarak durumunuzun aciliyetini bildiriyorum dediler.

12.08.2016 yani bugün aşağıdaki servis durumunu görüntüledim, cihaz model değişimi yapılarak kargoya verilmiş.

Süreci yönetirken nezaketimi de koruyarak mail yoluyla iletişime geçtim telefonda konuşmadım bile. 12. günde telefon kargoya verildi. Belki size bu süreç yardımcı olur.

MGDC/P01-Kutulu değişim(DOA)/Model değişimi yapıldı. SWAP İşlemi Yapıldı. LG/LGH840TR
    Bu açıklamayı anlayamadım şimdi G3 geriye G5 mi gönderiyorlar? bunu çok merak ediyorum?

Gelen kutuyu da buradan paylaşacağım. allah sizi de kurtarsın.

Cihazın Durumu : ONARIMI TAMAMLANDI
    Marka / Model : LG LGD855TR
    Garanti Durumu : GARANTİ DAHİLİ
    Ucret :
    Aciklama :

28.07.2016 07:49:44 İşemri Açıldı

29.07.2016 11:30:25 ÜRETİCİDEN DEĞžÂžİŞİM ONAYI BEKLİYOR nedeni ile beklemeye alındı.

30.07.2016 17:38:58 Cihaz beklemeden çıkartıldı

30.07.2016 17:39:03 DOA DEĞžÂžİŞİM BEKLİYOR nedeni ile beklemeye alındı.

11.08.2016 19:40:57 SWAP İşlemi Yapıldı. LG/LGH840TR
    Yeni Seri No:3579*******
    Tamir Kodu :MGDC/P01-Kutulu değişim(DOA)/Model değişimi yapıldı. ile işemri KAPALI Statusune alındı.
    Aciklama : 3579*********

12.08.2016 08:20:59 Kalite kontrol tamamlandı.

12.08.2016 08:21:04 Kargodan geçti Kutu no : 165

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Only_Friend -- 13 Ağustos 2016; 11:10:23 >

• Slm arkadaslar Lg G3 32 Gb garantisinin bitmesine 5 ay kala ust IR orda kasa çatlaması oldu.Vintek Mecidiyekoy merkez Lg servisine götüreceğim.Turkcell Timden 1899 TL ye 2015 Ocak ayinda almistim.Kasa degisimi degil baska bir LG modeli ile degisim isteyecegim.Lg G5 Se.Aksi takdirde THH ye başvuracağım.Çünkü benim arkadaşım Sıfır LG G3 ile değişim yapmıştı gene ayni yerden çatladı.Vintek ana merkez Agustos ayinda değişim verir mi acilen yardimlarinizi bekliyorum.

• 16 gb gönderen varmı arkadaşlar

• Only_Friend kullanıcısına yanıt
    Slm Lg G3 32 Gb garantisinin bitmesine 5 ay kala ust IR orda kasa çatlaması oldu.Vintek Mecidiyekoy merkez Lg servisine götüreceğim.Turkcell Timden 1899 TL ye 2015 Ocak ayinda almistim.Kasa degisimi degil baska bir LG modeli ile degisim isteyecegim.Lg G5 Se.Aksi takdirde THH ye başvuracağım.Çünkü benim arkadaşım Sıfır LG G3 ile değişim yapmıştı gene ayni yerden çatladı.Vintek ana merkez Agustos ayinda değişim verir mi acilen yardimlarinizi bekliyorum.

• omwe6113 kullanıcısına yanıt
    Evet,dün verdim yine bir adet.Titan renk var ellerinde ama beyaz yok.Benim bir adet titan ekran sıfırlandı,bir adet de anakart sorunlu olan 16gb kaldı serviste.Parça yok dediler.20 işgünü başladım saymaya yine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertas71 -- 14 Ağustos 2016; 10:49:21 >
  • Gel 20 gün gel.

• ertas71 E kullanıcısına yanıt
    Stok bitene kadar beklicem g3 üretimi durdu galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omwe6113 -- 14 Ağustos 2016; 11:25:40 >
    Gelir mi diye sordum parça,sanmıyorum dedi ordaki arkadaş.Bende zaten istemiyorum,gelmesin dedim.

• ertas71 E kullanıcısına yanıt
    Hocam tahminen sence ne zaman biter.

Artık bitmiştir,G4 bile yetişmiyor ki G5 SE veriyorlar artık.Bana 1 hafta beklersen G5se vereceğiz dediler,bende bekledim.20 iş günü sonra,eğer yine yeni verirlerse,bitmiş demek.

• quote:

Orijinalden alıntı: chevy70

quote:

Orijinalden alıntı: tetova16

O zaman siz mahkeme sonucunu bekliyorsunuz anladığım kadarıyla ücret iadesini tam olarak alabilmek için.

Ben değişim cihazı beklediğinizi düşündüm o yüzden sordum.

Dostum tekrardan merhaba bugün en son yazdıktan sonra mahkeme sonucuma bakayım dedim ve tesadüf odur ki Tüketici Hakem Heyeti tarafından karar açıklanmış.
    Karar gayet güzel fatura bedelim olan 2.544 Türk Lirasının tarafıma iadesine karar verilmiş.
    27.04.2016 tarihinde başlayan süreç 28.07.2016 tarihinde olumlu sonuçlanmış oldu.
    Aynı durumda olan tüm arkadaşlara örnek olması dileğiyle...

hocam sonucu nerden ogrendiniz? birde karar cikana kadar telefonu kullanmaya devam ettiniz mi? yoksa telefon serviste mi kaldi?

benimde 1.5 ay oluyor hakem heyetine basvurali telefonum tamir olmus ama gidip almadim. alirsaniz para iadesi alamazsiniz diyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• lg g3 beat degisime dahil mi arkadaşlar?daha once g3 beat gonderen oldu mu acaba?bende ki sorun kasa catlagi konum bulma ve asiri isinma

• Kendiniz başvurduysanız şayet ve E-Devlet şifreniz varsa kontrol edebilirsiniz.Online şikayet sorgulama bölümü var Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bölümünde.Telefonumu servise verdiğim günden beri bir daha elime alamadım yedek telefon kullanıyorum.Eğer alırsanız malı kabul etmiş olursunuz ve para iadesi gibi bir olay olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: matiasbey

lg g3 beat degisime dahil mi arkadaşlar?daha once g3 beat gonderen oldu mu acaba?bende ki sorun kasa catlagi konum bulma ve asiri isinma

Bende g3 stylus modelini servise verecem ama malatyadaki servis bu modele yeni telefon vermiyorlar kasa değişiyorlar deyince vazgeçtim.Tabi yalan söylemişte olabilir burda deneyen arkadaşlar varsa cevap bekliyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim_halil

quote:

Orijinalden alıntı: matiasbey

lg g3 beat degisime dahil mi arkadaşlar?daha once g3 beat gonderen oldu mu acaba?bende ki sorun kasa catlagi konum bulma ve asiri isinma

Bende g3 stylus modelini servise verecem ama malatyadaki servis bu modele yeni telefon vermiyorlar kasa değişiyorlar deyince vazgeçtim.Tabi yalan söylemişte olabilir burda deneyen arkadaşlar varsa cevap bekliyoruz.

benim garanti suresinin bitimine 3 ay kaldi sansimi denemek istiyorum.bundan onceki telefonuda 5 ay beklemek zorunda kalmistim.bizden önce veren arkadaslar yazarsa cok iyi olur.

• 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.