Şimdi Ara

LG G2 ROM-MOD MAIN PAGE | LOLLIPOP-KITKAT-MIUI-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM (3376. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
72.762
Cevap
147
Favori
1.624.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 33743375337633773378
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet twrp den yüklüyorum hocam. Stock kitkat hakkında bir bilgim yok çok kullanmadım. Kitkat olarak optimus final ve cloudy 2.2 popüler.

@luckyesref Yahu müdür romdan animasyonlarin 2 tanesi kapalı geliyormuş direk dün gece bakınca gördüm. Onları açınca düzeldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/lp-5-0-2-kernel-3-4-107-dorimanx-1-0-lg-t3102512

arkadaşlar stock v30d tr romunu kullanıyorum.stock rom güzel ama ben dorimanx kernel ile kullanmak istiyorum.linkte dorimanx kernel ana konusu var.stock 20h bootloader falan kullanın diyor.yardımcı olursanız sevinirim.
  • Arkadaşlar cloudyG2 2.2 için küçük simgeli navbar ve statusbar linki bulamadım. Bulduklarım da silinmiş. Acaba elinde olan var mı?
  • ayazoglu kullanıcısına yanıt
    Buyur kardeşim 24 dpi senin için megaya yükledim

https://mega.nz/#!jUsnHJrS!0qBtybyG9hebSAKvlUnCmMDMmvb5h_-EjnthR4a-fhU

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • luckyesref kullanıcısına yanıt
    Çok saolun hocam . Allah razı olsun .

Eve geçince sırayla deneyeceğim.

• Bugün telefonu garantiye getirdim ve birşey fark ettim stock lollipopa gelen bir güncelleme vardı 15 mb felan o güncelleme stagefright açıklarını kapatıyor ve birde kamerada video moduna fhd 60 fps getiriyormuş bunu fark ettim çok garip hissediyorum kendimi şimdiden özledim telefonumu.
  • Kitkat romlardan tavsiye var mı hocam? Cloudy 2.2 nasıl meselâ, kitkat baseband flashlamak gerekiyor mu, lolipoptn geçerken?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi th3_majestik -- 15 Nisan 2016; 17:06:38 >
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    En stabil olan versiyonu diye biliyorum

• Cloudy denemedim daha hocam. Optimus final kullanıyorum. Hiçbir sorununu görmedim daha. Isınıyor gibi geldi biraz bugün dorimanx kernel ile deneyeceğim bakalım nasıl olacak. Popüler ve stabil olan 2 rom var; Optimus final ve cloudy 2.2 İçinize sinen birini deneyebilirsiniz.

Kitkat Romlara nasıl geçeceğini merak eden arkadaşlar için 1 2 sayfa önce sorduğum ve bana yardımcı olan @luckyesref üstadın mesajindan bir bölümü paylaşıyorum:

"Marsmalowdan gececeksen. Twrp 2.8.7.3 olsun 3.0 olmasin. Wipeleri yapip Kitkat bootloader kitkat baseband yukledikten sonra twrpyi yeniden baslatip romu yukle tamamdir."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F99E34F6E -- 15 Nisan 2016; 17:10:20 >
  • Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Cloudy'nin ; LG G2 olarak 3.3 Lolipop sürümü vardı en son olarak diye biliyorum.

Sizin bahsettiğiniz özellikle Kitkat sürümündeki Cloudy G2 2.2 versiyonu mu ?

Eğer öyleyse neden özellikle 2.2 versiyonu desem ? Ondan sonra da bir sürü versiyonu çıktı çünkü.

Selamlar...

Selamlar hocam bir önceki sayfada nedenlerini yazmıştım.ordan kopyalıyorum.
    "Cloudy 2.2 deyim dorimanx 10.9 ile kullaniyorum cok iyi uyum sagladi. quick window cesitliligi var.Kapagi acmadan Sms okuma, cagri gecmisini gorup arayabilme, attigin adimi gorebilme, hava durumunu gosteren saat, kamera ve muzik player.(Lolipopta Hepsi yoktu )

%40 otomatik parlaklik + 4g + turkcell muzik + internet gunluk kullanim 3.5- 4 saat arasi ekran suresi aliyorum.(telefn 2.5 yillik) xposed ve g3 tweaksbox ile ozellestirmeler yaptim. Mesela ana ekrani 5x5 degil 6x6 kullaniyorum bazi widgetlerin icindeki yazilar birbirine girdi ama 5x5te bu sorun yok.
    Smart notice calisiyor. 6x6 yapinca yazilar birbirine girdi. Youtube background instagram zoom filan yukledim xposed iyi calisiyor. Fakat ART modunu acmamalisin. Xposed dalvikte calisiyor.
    Hava durumu + smart notice + quick window + xposed yalnizca bu surumde sorunsuz calisiyor. Lolipopta herhangi birinden vazgecmeniz gerekiyordu. "
    Marsmalowdan ve lolipoptan geçeceksen. Twrp 2.8.7.3 olsun 3.0 olmasin. Wipeleri yapip Kitkat bootloader kitkat baseband yukledikten sonra twrpyi yeniden baslatip romu yukle tamamdir.
    @Resurrectionn sağolasın etiketlediğin için.
    @Papirus Cm13 te ses sorunu vardı ses yükseltme yaptık ses düzeldi ama görüşme kalitesi düştü ve her görüşmede bağlantı kopuyordu. Arkacep olayı random restart olabilir. ben pin kodu kullanmadığğım için telefon kapalı konumda olmamış oluyor. cm13 yüklerken hangi bootloadri kullandınız. eğer kitkat veya lolipop bump ise sorunsuz wipe yapıp geçebilirsiniz. ama loki yüklediyseniz KK bootloader yükleyip geçmeniz gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luckyesref -- 15 Nisan 2016; 20:39:54 >

• Arkadaşlar selamlar aramızda IceX_ROM deneyen varmıdır? Yorumlarınız nelerdir? Şu anda indiriyorum sizlerin de fikrini alayım derim..
  • brkytml kullanıcısına yanıt
    Cloudy daha iyi derim kurar kurmaz cloudy geri dönmüştüm megabayt israfı

• Cloudy 2.2 kullanıpta G5 teması isteyen el kaldırsın

• skrg romundayım ve aşırı ısınmaya ek olarak bataryayı sömürye başladı.
    şuan için uygun olan lolipop rom var mıdır? 2.2 yada 3.3 hangisini tercih etmeliyim ek olarak?
  • Üstad ,

Bootlader kullanma derken bu tarz terimlere yabanciyim , daha dogrusu çok sik kullanmadigim için aklimda tutamiyorum.Kusura bakmayin.

Lolipop sürümde Cloudy 3.3 rom kullaniyordum ve telefonumda Autorec yüklüydü. Autorec ile Supersu'ya 15 dakikalik yetki verdim ve telefonu tus kombinasyonu ile recovery modda açarak TWRP'de Wipe yaptim.Ve ardindan CM13'ü kurdum , o kadar.Baska hiçbir sey yapmadim.

Ama simdi is karisik sanirim.

Yapacaklarimi ve kullanacagim programlari biraz daha acemi isi tarif etmeniz mümkün mü ?

Yapmak istedigim CM13'ten vazgeçip Kitkat'a dönmek ve aylar sonra birazda Cloudy G2 2.2 kullanmak.

Bu arada görüs bildiren tüm arkadaslara sevgiler , saygylar.

Eyvallah...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 16 Nisan 2016; 0:12:35 >
  • arkadaşlar telefonumun wifi bağlantısı çalışmamaya başladı , daha önce ilk geldiğinde lollipop'a güncellemiştim , 2 gündür zaman zaman bağlantı kopmaları falan oluyordu , bugün hiç bağlanmamaya başladı ,wifi açılıyor diyip kalıyor , wifi sembolü yanıp sönüyor ama hiçbir network görünmemekte. kitkata downgrade ettim ama hiç fark etmedi,aynen devam. Sİzce konu yazılımsal mıdır,donanımsal mı?servis yolları mı göründü?aklınıza deneyebileceğim farklı bir yöntem geliyor mu?virüs falan olur mu böyle?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi philosopherx -- 15 Nisan 2016; 23:49:23 >
  • philosopherx kullanıcısına yanıt
    Belki sorun telefonda degil modemdedir.
    Tabi sorun teldeyse donanimsal da olabilir.

• Optimus ile hiçbir sorunum olmamasına rağmen çok övüldüğü için meraktan cloudy geçtim. Dk 1 gol 1 oldu stock e-posta çalışmıyor.

Edit; Cloudy 2.2 yeni bir sorun daha keşfettim. İnstagram da gezerken videolara denk gelince instagram donuyor. Video açılana kadar instagrami kapatmaktan başka birşey yapılmıyor. Başka hiçbir romda böyle bir sorunum olmamıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F99E34F6E -- 16 Nisan 2016; 12:20:57 >
  • Merhaba, merak ediyorum bazen aynı şartlarda kullansam da neden 4 saat ekran süresi alırken başka zaman çok daha az alıyorum.
    Bu mesaja eklenen görseller:

• 
Sayfa: önceki 33743375337633773378
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.