Şimdi Ara

LG G2 ROM-MOD MAIN PAGE | LOLLIPOP-KITKAT-MIUI-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
72.762
Cevap
147
Favori
1.624.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Paylaşım için ellerine sağlık hocam. Bir ikigüniçerisinde bende dadanırım buraya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu twrp recoveryi kuramıyorum. youtubeta flashify uygulamasıyla yapıldığı videoyu birebir uyguladım ama ne yaptıysam olmadı ses acma kısma power herseyle acmaya calıstım olmadı birde recoveryi flashladığımda telefon reset attığında yeşil android geliyor komut yok diyor.

twep recoveryi nasıl kurabilirim yardımcı olur musunuz
  • TGOD kullanıcısına yanıt
    Recovery Kurmak çok basit ilk önce telefonu root etmek gerekmekte. Root u yaptığınızı sanıyorum.

Şimdi yapmanız gereken işlemleri sıralayacağım.

1. Telefonu ROOT luyoruz.
    2. ROOT lanmış telefonun geliştirici seçeneklerine erişmek gerekmekte bunun için
    -Ayarlar
    -Genel
    -Telefon Hakkında
    -Yazılım bilgileri
    -Yapım Numarasına 6-7 defa basıp ekranda '' GELİŞTİRİCİ '' ibaresini görüyoruz.
    -Geri tuşuna basıyoruz genel menüsü altında en altta Telefon Hakkında nın üzerinde '' Geliştirici Seçenekleri '' ni görüyoruz.
    3. Şimdi aktif etmemiz ve tik koymamız gereken yerler var
    -USB daha ayıklama √
    -Sahte Konumlara izin verir √
    4. Bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarımıza BU DOSYAYI İNDİRİYORUZ. TIKLA!
    5. Dosya yı zipten çıkaralım ve telefonu bilgisayara bağlıyalım. Telefonumuzu bağlama seçeneklerinden '' Medya Eşitleme '' olarak seçelim.
    6. İndirdiğimiz dosya içerisinde bulunan install.bat uygulamasını çalıştıralım.
    7. ENTER diyerek yüklemeye başlıyalım ve işlem sonun da Y/ der iseniz telefon reset atar ve Recovery MOD a ulaşırsınız - N/ der iseniz hiç bir işlem yapmaz.
    8. Recovery yüklemiş bulunmatasınız. Ancak ben tuş kombinasyonu yapamıyorum diyenlere önerim var markette Rebooter uygulamasını indirin o uygulama başlangıç seçeneklerini size seçme şansı tanıyor. 1 tıklama ile recovery MOD a girebilirisiniz.

Ayrıca Recovery Mod a giriş kombinasyonu telefon kapalı iken POWER + SES KISMA tuşuna aynı anda basarak telefonun açılmasını bekleyin. Telefon açıldığı anda bırakın ve bastığınız tuşları hemen tekrar basın bekleyin. Beyaz bir ekran gelecek fabrika ayarlarına döndürme diye. O ekran eğer doğru bir yükleme yaptı iseniz Recovery Mod a giriş yerimiz. POWER tuşuna 4-5 defa basıp o ekranı geçiyoruz ve Recovery Mod açılıyor.

Kolay gelsin.

Bunu bu kadar yazdım ana sayfayada koyuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend. -- 16 Aralık 2013; 5:02:57 >

• Hocam bu Recovery nin versionu kaç ?
  • alanwake34 kullanıcısına yanıt
    LG G2 ROM-MOD MAIN PAGE | LOLLIPOP-KITKAT-MIUI-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM

En son versiyon.

TWRP 2.6.3.4 XDA SAYFASI - TIKLA -

USB-OTG ve EXFAT destekler.

TWRP Recovery MOD yükleme anlatımı eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend. -- 16 Aralık 2013; 5:53:29 >

• Elenize sağlık,teşekkürler....
  • alanwake34 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim

• Dostum güzel başlık hazırlamışsınız.Hayırlı olsun.Yeni farkettim ve favorilerime ekledim. Herşey çok güzelyalnız recovery kurulumu ile ilgili bir şey farkettim.

Sanırım ilk mesajda bulunan twrp son sürüm linki yine twrp den kurulacak zip dosyası olmalı.İlk önce recovery kurulumu anlatımındaki otomatik kurulumlu twrp yi sonra da yeni versiyon twrp ye ait zip dosyasını eski twrp den ayrıca flaşlamak lazım sanırım 2.6.3.4 e yükseltmek için.Ya da ufak bir öneride bulunabilirim.2.6.3.4 twrp yi direkt otomatik yükleme linki ile de verebilirsiniz.
    Linki de şu.Sanırım siz de buradan aldınız.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2469995

Ayrıca bu 2.6.3.4 ile ilgili sormak istediğim şeyler var.Misal ben şu an 2.6.3.3 kullanıyorum.Ve wipe cache yaparken bekleme yapmıyor.Ve sorunsuz Nandroid backup ve restore yapabiliyorum.Ama 2.6.3.3 android 4.4 custom rom kurulumlarında problem çıkartabiliyormuş.

Şimdi bu 2.6.3.4 te de sağlıklı backup restore yapılabiliyor mu? Ve wipe cache yaparken dakikalarca bekleme olayı var mı?

Kolay gelsin.Elinize sağlık.

Edit : 2 mesaj önce aynı sayfayı vermişsiniz zaten.Pardon.Ama onu da anasayfaya eklerseniz daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Press_Play_On_Tape -- 17 Aralık 2013; 18:11:20 >

• Legend. kullanıcısına yanıt
    Youtube de bi videodan yaptım dostum aynı işlemleri çok teşekkür ederim sende zamanından ayırıp yazmışsın. Ana sayfaya koy bencede çok faydası olur bilmeyen arkadaşlara
  • Çok yararlı bir konu,düzenli ve açıklayıcı bir dille anlatılmış.Custom rom kullanmak isteyen arkadaşlara ilaç gibi gelecektir.Bende konu sahibi buğra'nın tavsiyesi üzerine kurmuştum.Rayglobe 3.2 versiyonu hemen hemen tüm custom romları kurup kaldırdım.Bugün bu konuyu gördüm.Şuan rayglobe 3.2 kurdum.Ve xda forumunda g.lewarne isimli üyenin paylaşmış olduğu stockmod kernel v3 üzerine flashladım.Kamera modu kullanmıyorum.Şuan için sorunsuz ve hızlı pa 4.4 final çıkana kadar rayglobe 3.2 versiyonu kullanmaya devam..
  • ijR İ kullanıcısına yanıt
    Rayglobe romun artısı nedir hocam?Görüntü stok romla aynı değil mi?

• Press_Play_On_Tape kullanıcısına yanıt
    Görüntü birkaç değişiklik dışında aynı orijinal yazılıma sadık kalınmış içerisinde farklı temalar mevcut,kurulumda kendimiz seçebiliyoruz neleri kuracağımızı orijinal rom'a göre artısı çok ben rayglobe kurulumunu yaparken stok kernel olarak kurdum.Üzerine xda platformunda bulunan kernel dosyasını yükledim.Sistemden birkaç görüntü vereyim.
    LG G2 ROM-MOD MAIN PAGE | LOLLIPOP-KITKAT-MIUI-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM

• Rayglobe şuana kadar çıkmış en iyi en stabil rom. Kullanmadığım rom yok ancak hep geri döndüm Rayglobe a.

• Press_Play_On_Tape kullanıcısına yanıt
    İsterseniz stok ile aynı evet. Ama çeşitli temalar da var. Ama stok bende gayet başarılı. Alt yapısal görmediğimiz de bir çok yenilik var içerisinde. Yazılımsal olarak. Rayglobe

• Legend. ellerinize sağlık, çok faydalı bir konu olmuş.

Ortada bir çok ROM var ama bunları sizi gibi anlatabilmek çok önemli.

Tekrar tekrar teşekkürler.
  • Selam;

CyanogenMod Installer bu konuda işe yarıyor mu?..
  • Rica ederim ne demek her zaman yardımcı olmaya çalışırım

@kartalkolik74 Demek istediğinizi tam olarak anlayamadım.
  • Aslında şu "Xsposed Installer" içindeki cevherleri de ayrı bir başlıkta mı takip etsek,

Hangisi ne işe yarar ve G2'mizde çalışıyor mu gibi bir şeyler döktürsek

• 2 adet yeni rom eklendi 7 ve 8.

Mevcut ROM ların logoları eklendi.

Sayfamıza özel yeni Banner Eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend. -- 4 Ocak 2014; 22:37:05 >

• selam rom çok yavaş indiriliyor...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.