Şimdi Ara

lg g2 mi lg g3 mü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir iki güne telefon almayı düşünüyorum. En az 3 yıl herşeyi ile kullanacağım bir cihaz arıyorum.
    g2 32gb ve g3 16gb arasında kaldım. Telefonun her özelliğini sonuna kadar kullanan biriyim.

En çok kullanacağım özellikler:
    Konuşma/Mesajlaşma/Görüntülü Konuşma (İyi sinyal kalitesi)
    Video/Fotoğraf (görüntü kalitesi önemli)
    Depolama
    Batarya Performansı
    İnternet

Ara sıra kullanacağım özellikler:
    Gps
    Oyun

Her zaman benim için performans tasarımdan bir adım önde gelmiştir.
    Öncelikle çekim sıkıntısı olmamalı. 28gb ile de idare edebilirim. Filmleri telefondan izleme devrini kapattım. Ancak avantajlar iyidir.

Tabi g3 daha iyi ancak beni asıl düşündüren öğrenciyiz malum aradaki fiyat farkına değer mi?
    g3 garanti servisi güven verecek şekilde en ucuz nereden temin edebilirim? Taksit yaptırarak?
    Yardımcı olur musunuz?

• G3 16 ve G2 ile fark değmez alicaksan 32 al ama M8 ve Z2 de bakin derim özellikle Z2 iyi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • G3 de yapacaklarını g2 de de yapacak isen bence g2 al paran cebinde kalır

• @berkem01
    Z2 düşünmüyorum. Ara sıra aklım gitse de eledim z2 yi.

@Büyük Amiral
    Açıkçası g3 beni kamerasının daha iyi oluşu, sd kart desteği, arka kapak çıkabilmesi ve görünüşü (şu anki telefonumun bataryası şişti arka metal kapak yamuldu ancak çıkaramadım.), 3-4 yıl ortalama telefon kullanma sürem olduğundan daha yeni olduğundan cezbetmekte.

Fakat senin de dediğin gibi neredeyse aynı işe yarayacak. 500-600 lira fazla para vermek düşündürüyor. Evimdeki tv dahi FullHd, 4k desteklememekte üstelik. Yakında 64bit telefonlar da yaygınlaşacak kaldı ki g3 gerçekten de 2k oyunları düzgün çalıştıramayacak gibi.

Lg g2 daha makul bir seçim gibi.

Peki bu telefonları en uygun fiyatla nasıl temin edebilirim. Garanti koşulları değişiyormuş. Satın alanlar nerelerden aldınız. Gittigidiyor'da vs. büyük mağazalara göre 200tl kadar ucuz satım ilanları var ancak cep telefonu sonuçta ne kadar güvenli sizce?

• İkisi arasından g3 elbette aöa başka modellere bakmanıda tavsiye edrim
  • İkiside değil
    Xperia Z2

• quote:

Orijinalden alıntı: mhk_mhk

@berkem01
    Z2 düşünmüyorum. Ara sıra aklım gitse de eledim z2 yi.

@Büyük Amiral
    Açıkçası g3 beni kamerasının daha iyi oluşu, sd kart desteği, arka kapak çıkabilmesi ve görünüşü (şu anki telefonumun bataryası şişti arka metal kapak yamuldu ancak çıkaramadım.), 3-4 yıl ortalama telefon kullanma sürem olduğundan daha yeni olduğundan cezbetmekte.

Fakat senin de dediğin gibi neredeyse aynı işe yarayacak. 500-600 lira fazla para vermek düşündürüyor. Evimdeki tv dahi FullHd, 4k desteklememekte üstelik. Yakında 64bit telefonlar da yaygınlaşacak kaldı ki g3 gerçekten de 2k oyunları düzgün çalıştıramayacak gibi.

Lg g2 daha makul bir seçim gibi.

Peki bu telefonları en uygun fiyatla nasıl temin edebilirim. Garanti koşulları değişiyormuş. Satın alanlar nerelerden aldınız. Gittigidiyor'da vs. büyük mağazalara göre 200tl kadar ucuz satım ilanları var ancak cep telefonu sonuçta ne kadar güvenli sizce?

G2 alman daha mantıklı o zaman,Bizdeuygun.com iyi ve ucuzdur,pil sorun yapsa servis degisiyor

• berkem01 B kullanıcısına yanıt
    Delta garantisi hakkında araştırma yaptım ve iyi izlenim edindim. Yine de kredi kartı ile taksit seçeneği yok. Ayrıca bu tarz sitelerden almak yerine adreslerine giderek elden almak daha öncelikli teşekkür ederim.
  • g3 a geliyor bekle derim.
  • BerkhanBalta kullanıcısına yanıt
    @BerkhanBalta Bunun sonu yok :) Bana acil lazım :)

Bu arada parelel ithalat alsam pişman olma ihtimalim yüksek midir? Arada ciddi fiyat farkı da var.
  • quote:

Bu arada parelel ithalat alsam pişman olma ihtimalim yüksek midir? Arada ciddi fiyat farkı da var.

Paralel daha mantıklı,aradaki 400 TL değmez Delta garantili alin G2 ise

• G3 al sd kart alirsin 2 gb ram sıkıntı yasatmaz

• quote:

Şuana kadar hiç garantiye telefon yollamadım garanti sürecini fazla bilmiyorum ve elimdeki cihaz paralel ithalat.
    Garantisi sıkıntılı olabilir orasını bilemem fakat garantilik sorun çıkmadığı sürece arada fark yok.
  • G3 daha iyidir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ihtiyaçlarınıza göre g2 32gb yeterli duruyor
  • Herkese teşekkürler.

G3 32GB amaya karar verdim bu akşam almaya gidiceğim.

Kararsız kaldığım son konu ise renk:

siyah mı? (+90tl)
    beyaz mı?
  • quote:

Herkese teşekkürler.

G3 32GB amaya karar verdim bu akşam almaya gidiceğim.

Kararsız kaldığım son konu ise renk:

siyah mı? (+90tl)
    beyaz mı?

Siyah ama hocam Silver ve Gold yokmu?

• 3 yıl kullanıcan g2 alma.

elbet telefonu düşürücen 3 yılda, ve o telefonun ekranı kırılıcak sana +400 TL

g3 de önermiyorum fazla pahalı ve 2k yüzünden ileride kasıcak

htc one m8 da önermiyorum kamerası 4mp çok salakça 2400tl verilmez

sony z2 veya galaxy s5 veya biraz daha bekle iphone 6 öneririm
  • 20 gun once bende sizin gibi tereddutler icersindeydim nexus 4 den g2 32 yemi yoksa lg3 emi fark verip geceyim diye. Sonunda hem butce hemde g3 deki yeniliklere daha ulkemizde fazla kullanilmadigindan g2 32 de karar kildim ve iyi ki boyle karar kilmisim tlf cok hizli,pil omru muhtesem,misafir modu olaganustu,isinma yok,sarj kisa surede oluyor,oyun film izlemede pil tutumlu,ekran goruntusu cok guzel,kamera cekimi netleme guzel.olumsuzluklari ise plastik kasa guven vermiyor,2gb bellek cogunu kendi kullaniyor size 700/800 mb kaliyor zaman icinde kullandikca bu 300 mb kadar dusuyor bu da huzur bozucu ama tlf calismasina hicbir sikintisi yok bence oturmayan bir teknoloji icin fazladan 700 tl verme bu tlf seni 2/3 sene rahat tasir,saygilar.

• @berkem01 Gold da var. ama canlı olarak görmedim gold'u o yüzden saymamıştım almadan önce bakarım tekrar.

@1makyol Aslynda bazıları hiç önemsemeyebilir ancak sadece günlük okuluma gidiş geliş sürem yaklaşık 6 saat ve sık sık radyo da dinlerim. G2'de fm radyo da yokmuş. Benim için önemli.
    Bir ara sağlamlık açısından ve marka imajından z2 düşündüm ancak g3 den daha fazla ısındığını okudum.
    Daha çok multimedya amaçlı kullanıyorum. Ekran kalitesinin de daha yüksek oldu?unu düşünüyorum.
    Bu telefon ile 2k hatta belki ısınmıyorsa (emin değilim) 4k video/film izlenebilir gibi. 4k kesinlikle gereksiz alan israfı açıkçası kulanmayacağım.
    Ancak 2k işlemciyi çok yoracağı konusunda hemfikirim. 2k destekli uygulamalarında ise yüksek performans beklentim yok. 3-4 ay belki sonrasında çok sık oyun oynayacağımı düşünmüyorum. Evimde tablet vs. de var ki elime almam.

@revision Z2 gerçekten testlerde de sağlamlık konusunda g3 ün çok önünde. Ancak kamerasının bariz bir üstünlük sağlamaması ekranı, arayüzü (lg ninki daha hoşuma gitti) ve okuduğum kadarıyla su gerçirmeme özelliğinden kaynaklanan ısınma dezavantajı g3 ün bir adım gerisinde.
    G3 e ise kılıf alsam tehlikeli zamanlarda kullanmak adına sanırım riski çok düşürmüş olurum. Yine de son kez z2 ye bakacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhk_mhk -- 16 Ağustos 2014; 12:37:56 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.