Şimdi Ara

lg g2 ekran kararma sorunu ve ÇÖZÜMÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38
Cevap
4
Favori
46.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 haftadir yasadigim arama esnasinda ekranin otomatik kararmasi ve geri gelmemesi iskencesinin cozumunu yabanci bir forumda buldum.biliyorum ki bir cok kisinin isine yarayacak.eger sorununuz benimki gibi yazilimsal ise sorununuz cozulecektir.

3845#*802# yi tuslayarak sensor ayarlarini yapabilecegimiz menuyle geliyoruz. Device test--indivudual item--sensor test bi sure test ediyo sizi yonlendiriyo elinizi yaklastirin uzaklastirin diye komutlara uyup islemi tamamlayin sonra sonra back to menu ve exit diyerek ana menuye donuyoruz bu sefer HW DEVICE TEST -- ALC PROXIMITY TEST e tiklayip elimizi yine yakinlastirip uzaklastiriyoruz.sonra ana ekrana gidip istedigimiz birini ariyoruz ve tadaam ekran kararmaya elvada isik sensorumuz calisiyor.bundan sonra telefonu kapatip acin.bu islem benim sorunumu çözdü. Baska turlu sensor problemlerinizde yine ayni menude sorunlu olan sensorunuzu resetleyebilirsiniz.hadi kolay gelsin

• sanji kullanıcısına yanıt
    Bilgi için tşk usta
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanji

1 haftadir yasadigim arama esnasinda ekranin otomatik kararmasi ve geri gelmemesi iskencesinin cozumunu yabanci bir forumda buldum.biliyorum ki bir cok kisinin isine yarayacak.eger sorununuz benimki gibi yazilimsal ise sorununuz cozulecektir.

3845#*802# yi tuslayarak sensor ayarlarini yapabilecegimiz menuyle geliyoruz. Device test--indivudual item--sensor test bi sure test ediyo sizi yonlendiriyo elinizi yaklastirin uzaklastirin diye komutlara uyup islemi tamamlayin sonra sonra back to menu ve exit diyerek ana menuye donuyoruz bu sefer HW DEVICE TEST -- ALC PROXIMITY TEST e tiklayip elimizi yine yakinlastirip uzaklastiriyoruz.sonra ana ekrana gidip istedigimiz birini ariyoruz ve tadaam ekran kararmaya elvada isik sensorumuz calisiyor.bundan sonra telefonu kapatip acin.bu islem benim sorunumu çözdü. Baska turlu sensor problemlerinizde yine ayni menude sorunlu olan sensorunuzu resetleyebilirsiniz.hadi kolay gelsin

Direk sensör iptali yaparsak kökten çözülür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coco1912

Bilgi için tşk usta
    dostum 1 aydır deli oluyordum imdadıma yetiştin Allah razı olsun
  • 1-2 kez basima geldi bu olay. Deniyecegim
    Tesekkurler
  • Sevindim yardimci olabildigime. bu arada cift tiklama ile acilmama sorunu da duzeldi galiba tum sensorler ayni anda bozuldu.ayni anda da duzeldiler.ekran degistirdigim icin baslamis olmasi muhtemel.
  • quote:

Sevindim yardimci olabildigime. bu arada cift tiklama ile acilmama sorunu da duzeldi galiba tum sensorler ayni anda bozuldu.ayni anda da duzeldiler.ekran degistirdigim icin baslamis olmasi muhtemel.

Kardes 4 Gundur Ugrasıyordum Allah Razı Olsun. hem Sensor Hem Cıft Tıklama Sorununu Çözdüm Sagol Allah razı olsun .
  • quote:

Orijinalden alıntı: elektrosatis

quote:

Sevindim yardimci olabildigime. bu arada cift tiklama ile acilmama sorunu da duzeldi galiba tum sensorler ayni anda bozuldu.ayni anda da duzeldiler.ekran degistirdigim icin baslamis olmasi muhtemel.

Kardes 4 Gundur Ugrasıyordum Allah Razı Olsun. hem Sensor Hem Cıft Tıklama Sorununu Çözdüm Sagol Allah razı olsun .

Alıntıları Göster
    Bu yöntem sorunu çözüyor ancak birkaç gün sonra tekrar aynı problemler başlıyor. diğer arkadaşlarda sorun kalıcı olarak çözüldü mü?
  • Bende kalici cozuldu
  • quote:

Bende kalici cozuldu
    Hay Allah razı olsun senden kardeş.
    Hep çift tıklama hemde arama sorunum çözüldü
  • Hidden ayarlarinda ana ekranın üstündeki karatiyi kapatacak birşey var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultrakanarya_94

Hidden ayarlarinda ana ekranın üstündeki karatiyi kapatacak birşey var mı?
    kardesim kusura bakma konu yeniden hortladi ama bende ayni senin gibi ekran degistirdim.sensorde ariza yok adim gibi eminim ama uyumsuzluk yapio ekranla cozumunu bi turlu bulabilmis degilim delirmek uzereyim artik :S senin yonergelerini izliyorum ama hidden menu sendeki gibi cikmiyor bende bu yuzden sonuca ulasamiyorum.Device test--indivudual item--sensor test seklinde bi ibarek cikmiyor bende.device test e girdikten sonra adet yonerge var ama seninki gibi degil.nasil asabilirim bu durumu yardimci olursan sevinirim cok kardesim ya
  • Önemli değil dostum da hatırlamıyorum ya hiç :)telefonu değiştirdim ama yazdığım şekilde yapmıştım.
  • Lolipop romda invidual item diye bir secenek yok ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: .AnasoN.

Lolipop romda invidual item diye bir secenek yok ?
    sağol kardeş
  • Aosp romlarda nasil napacaz?
  • sanji kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkürler...İki haftadır bir türlü çözemediğim sorun sonunda çözüldü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih99

Bilgilendirme için teşekkürler...İki haftadır bir türlü çözemediğim sorun sonunda çözüldü.
    hocam süpersin. sorun vardı telefonda ve sorunu hallettim.
  • Eyvallah hocam denicem. Bende de uzun süredir bu sorun var. İnşallah işe yarar. Birde şu ekran sararması ve kasmasına çözüm bulursam çok iyi olucak. Bunların düzelmesi için anakartın mı değişmesi lazım acaba?
  • coco1912 C kullanıcısına yanıt
    Device test den senin soyledıklerın cıkmıyor
    bende lg g2 kullanıyorum cıkan ekran
    Device test
    •service menu-auto test
    •service menu-manuel test
    •service att version
    •service menu - optional test
    ve bunların ıcıne gırınce de soyledıklerın yok
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.