Şimdi Ara

LG G2 almaya değer mi? '2 yıl aradan sonra tekrar inceleme videosu' (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
302
Cevap
3
Favori
7.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: for47

quote:

Orijinalden alıntı: Havya Makinesi

önermiyorum arkadaş.

anakartı bozuldu.
    ekran sarardı. yeni ekran taktılar bildiğiniz yan sanayii iğrenç bir şey.
    flex kablosu değişti.
    ekran gene sarardı.

şuan serviste 15gün oldu bekliyorum.deli gibide ısınıyor değişim isteğimide kabul etmediler. lg vintek servise götürüyorum telefonu sürekli. almayın acık net diyorum. Bakalım tamamen bozulana kadar kullanacağım. Önümüz deki ocakta garantisi bitiyor. Ondan sonra en fazla 1.5 yıl daha götürür sonra bozulur.

Değişim istediniz mi hocam

evet 2 kere istedim 2'sinde de ret yedim. 1 kere daha bozulursa ki umarım bozulur para iadesi isteyeceğim. bu sefer tüketici haklarının yolunu tutacağım. gelen para ile üstüne bir telefon daha parası koyarım adam gibi birşey alırım.

• O bir F/P kralı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu güzel ve detaylı inceleme için bir teşekkür mesajı atmak istedim. Elinize , ağzınıza sağlık.
  • Stand Alone kullanıcısına yanıt
    S3 mini bile 550 tl hocam keşke 600 e alınsa

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • lg g2'yi çıkar çıkmaz aldım (ilk seri). bir iki hafta önce de lg g4'e geçtim. tam 2 sene boyunca g2 kullandım yani.

şunu rahatlıkla söyleyebilirim. lg g4 ile g2 arasında kamera performansı dışında hiçbir fark yok. hatta aynı günlük kullanımda g2'nin şarjı daha uzun gidiyor.

g2'min ekranında küçük siyah leke oluşmuştu. garantiye yolladım telefonu sıfırıyla değiştirecekler.
    geldikten sonra da sağlam bir kılıf ve temperli cam taktırıp anneme vereceğim. eminim o da 2 yıl kasmadan kullanabilir...

g4 almamda ki referans g2 ve lg teknik servisi olmuştur. iyi iş çıkardılar.
  • Ne kullaniyormusum ben yav, g2 mi degistirecektim bir an vazgeçtim :D

• quote:

Orijinalden alıntı: ceza_61

lg g2'yi çıkar çıkmaz aldım (ilk seri). bir iki hafta önce de lg g4'e geçtim. tam 2 sene boyunca g2 kullandım yani.

şunu rahatlıkla söyleyebilirim. lg g4 ile g2 arasında kamera performansı dışında hiçbir fark yok. hatta aynı günlük kullanımda g2'nin şarjı daha uzun gidiyor.

g2'min ekranında küçük siyah leke oluşmuştu. garantiye yolladım telefonu sıfırıyla değiştirecekler.
    geldikten sonra da sağlam bir kılıf ve temperli cam taktırıp anneme vereceğim. eminim o da 2 yıl kasmadan kullanabilir...

benmi şansızım telefon 4. kez serviste 2. kez sarı lekeden dolayı serviste değişim kabul etmiyorlar

• quote:

quote:

lg g2'yi çıkar çıkmaz aldım (ilk seri). bir iki hafta önce de lg g4'e geçtim. tam 2 sene boyunca g2 kullandım yani.

benmi şansızım telefon 4. kez serviste 2. kez sarı lekeden dolayı serviste değişim kabul etmiyorlar

ben başarı teknik servise yollamıştım telefonu. ilkinde telefona otg ile harddisk bağlamıştım anakart yanmıştı, hiç sorun çıkarmadan anakartı değiştirdiler.

şimdide birkaç pixel kadar alanda siyah leke oluştu. 'belki' ekran değişir diye yolladım başarıya, komple telefonu değiştiriyorlar. :)

şans işi belki de hocam doğrudur. eğer stokta g2 yoksa g3 yolluyorlarmış. geçen yıl benim arkadaşa g3 yolladılar aynı durumdaydık. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

G3 kullanıyorum, bu saatten sonra G2 alınmaz bence. Ancak 900 Lira civarında bulunuyorsa alınır. Bende G3 var dayımda G2 var ve yan yana koyunca aralarında bariz fark görülmüyor. G2 bugün sokaktan geçen çoğu insanın ihtiyaçlarına cevap verir cinsten bir telefon. İphone 6 ya da diğerlerine saçma paralar dökmek tamamen popüler kültür üzerine odaklı bir şey.

Ben alınmaması için herhangi bir sebep göremiyorum açıkcası. Bir telefon neden alınmaz? İsteklerine karşılık vermez, oyun performansı kötüdür, arayüzü stabil değildir yada şarjı az gidiyordur. E bunların hepsini yapıyorken ha elimde iphone 6s plus olsun ister G2 her istediğimi sorunsuz yapabiliyorken G2 alınır. 2 sene önce donanım canavarı, performans telefonu diye lanse edilen donanım hangi uygulamalar çıktı da yavaşladı ve eskidi? 2 sene önceki telefon incelemelerinde de şimdiki incelemelerde de aynı oyunları oynuyorlar. Madem market gelişmiyor telefonunda gelişmesinin ihtiyacı olmuyor ve donanım uzun seneler yeterli seviyede oluyor.

Bu telefon 5 sene sonra çıkacak oyunlarıda sorunsuz açar ancak kullanan kalır mı bilemem. O da tüketim çılgınlığının bir sonucu.

Bu telefon artık güncelleme almayacak, bana göre güncelleme almayacak olan telefonun bir ayağı çukurda demektir. Kaldı ki şu an G3 1300 TL civarında alınabiliniyor, bu saatten sonra G2 900 TL ve aşağısına satılmalı ki alınsın. Çoğu yerde de hala 1100 TL civarında.

Kukuları da gönderiyorum bu arada.

Uzun süre G2'ye maruz kalan insan G3'ü tecrübelediğinde malesef arayüzdeki frame atlamalarına şahit oluyor.

Kardeşim ağaç olduk el cepte bekliyorum

• Harika inceleme olmuş çok teşekkürler.Bende 7 aydır G2 kullanıyorum oldukça memnunum donanım seviyesi performansı bu fiyat seviyesinin en iyisi.Fiyat performans canavarı.Daha üst seviye telefon olan Note 3 de hala lolipopu bekleyenler var biz ise lolipop güncellemesini aldık hatta 5.1 i bekliyoruz bile.Kullanmasını bilene bu telefon 2-3 seneden hayli hayli fazla dayanır.En güzel yanları güncelleme desteği çok iyi dandik Samsung arayüzü olan telefonlar gibi kasmıyor yanlarında soyulma yok bu yanları çok iyi dayanıklı telefon
  • quote:

quote:

quote:

ben başarı teknik servise yollamıştım telefonu. ilkinde telefona otg ile harddisk bağlamıştım anakart yanmıştı, hiç sorun çıkarmadan anakartı değiştirdiler.

şimdide birkaç pixel kadar alanda siyah leke oluştu. 'belki' ekran değişir diye yolladım başarıya, komple telefonu değiştiriyorlar. :)

şans işi belki de hocam doğrudur. eğer stokta g2 yoksa g3 yolluyorlarmış. geçen yıl benim arkadaşa g3 yolladılar aynı durumdaydık. :)

inşallah 1 kere daha sarı leke verir direk para iadesi için tüketici haklarına gideceğim. (garanti bitmeden tabii)

• G2 Candır, Gerisi Heyecandır
  • G2'nizin hızına hız katmak için yapmanız gereken işlemler; ayarlar-genel-telefon hakkında-yazılım bilgileri-yapım numarası'nın üstüne 5-6 kere ard arda basın. artık menüde yeni bir seçeneğiniz var. tekrar ayarlar-genel-geliştirici seçenekleri seçeneğine gelin. pencere animasyon ölçeği, geçiş animasyon ölçeği, animator süresi ölçeği seçeneklerini .5x e ayarlayın. performansın tadını çıkarın.

Ben bu animasyon hızına çok alıştım fabrika ayarlı versiyonu çok ağır geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: SentnieL

G2 kullanıcısı olarak videoda söylenenlere birebir katılıyorum Şuan nerdeyse her özelliği ile(kamera dışında) amiral gemi diye satılan telefonlardan daha iyi durumda olan bir telefon Heleki bazı özellikleri ile diğer firmalara mühendislik gücünü kanıtlamış lg Videoda bahsedilmemiş ama hem alıcı(kayıtlı olmayan kumandaları siz tutup tanıtabiliyorsunuz) hem verici kızılötesi barındırdığı için kızılötesi kumanda ile kullanılan herşeyi kontrol edebiliyorsunuzki bu en işlevesel özelliklerinden biri telefonu aldığımdan beri hiçbir kumandayı kullanmıyorum evde Madem şuanki amiral gemi telefonlarla karşılaştırma yapılıyor
    Bu özellik 3000 küsür lira verip alınan ip6s te yok Orda da apple tv(telefon üzerinden kontrol ediliyordu sanırım) var diyecekseniz de iphone alan kaç kişinin evinde apple tv var Ama herkesin evindeki televizyonlar klimalar kızılötesi kumandalar ile kontrol ediliyor Kasası plastik premium değil deniliyorda alimünyum kasanın onlarca dezavantajını yanında getirdiğini yok sayılıyor nedir bunlar düşünce kolay zarar görmesi cepteki anahtarlık vs kolayca çizmesi ve metal kasa yüzünden daha fazla elektromanyetik radyasyona maruz kalmak yani sırf "premium" diye bu kadar dezavantajı kabul etmek anlamsız Ha ben plastik iyi güzel demiyorum Ama diğer firmalar bu sorunu aşmak için daha kullancı dostu yollara gittiler(sony ve samsung cam kullanıyor lg deri)Kılıf kullanırım demeyin o zaman zarar görmez demeyin o zaman o !inanılmaz alimünyum hissini kaybediyorsunuz .
    Daha birçok ayrıntı var ama yazmaya zamanım yok Ayrıca Burak bey emin adımlarla devamlı editör olma yolunda ilerliyor Allah yolunu açık etsin .

Bir G2 kullanıcısı olarak kesinlikle katılıyorum hocam. Premium his uğruna telefonumu korumasız kullanmazdım metal kasalı olsa bile. Ancak metal kasa kullanmak da istemiyor değilim. Bunu da LG G2'ye metal kılıf alarak yapmayı düşünüyorum. :)

Edit: Batarya konusunda da dediklerinize büyük oranda katılıyorum. Özellikle G3 için. Ancak Samsung Note 5'de bataryayı arttırmamasına rağmen batarya süresini bayağı iyi kotarmış sanırım. İzlediğim inceleme bu yöndeydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan07-36 -- 4 Ekim 2015; 20:17:32 >

• Samsung S2 de böyle uzun yıllar hala alınır bir vaziyetteydi. Şimdi de LG G2 aynı durumda daha yeni iş yerimdeki arkadaş aldırdık memnun 10 numara telefon
  • quote:

G2'nizin hızına hız katmak için yapmanız gereken işlemler; ayarlar-genel-telefon hakkında-yazılım bilgileri-yapım numarası'nın üstüne 5-6 kere ard arda basın. artık menüde yeni bir seçeneğiniz var. tekrar ayarlar-genel-geliştirici seçenekleri seçeneğine gelin. pencere animasyon ölçeği, geçiş animasyon ölçeği, animator süresi ölçeği seçeneklerini .5x e ayarlayın. performansın tadını çıkarın.

Bunun hıza bir etkisi yok sadece animasyonlar daha çabuk geçtiği için hızlanmış gibi geliyor göze.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yandex

quote:

G2'nizin hızına hız katmak için yapmanız gereken işlemler; ayarlar-genel-telefon hakkında-yazılım bilgileri-yapım numarası'nın üstüne 5-6 kere ard arda basın. artık menüde yeni bir seçeneğiniz var. tekrar ayarlar-genel-geliştirici seçenekleri seçeneğine gelin. pencere animasyon ölçeği, geçiş animasyon ölçeği, animator süresi ölçeği seçeneklerini .5x e ayarlayın. performansın tadını çıkarın.

Bunun hıza bir etkisi yok sadece animasyonlar daha çabuk geçtiği için hızlanmış gibi geliyor göze.

Zaten animasyon diye yazıyor konuda. Animasyon süresi azalıyor, ekran daha çabuk açılıyor, pil daha az gidiyor.

• asus zenfone2 aldim gayet mutluyum m6 lg kullaniyordum simkart gidip geliyordu guncellemeden sonra simkart okumama hatasi başlamişti tövbe ettim birdaha lg elimi sürmem!..

• Lg g3 varken g2 alinmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güzel incelemeydi. özellikte son bölüm de fiyat bazlı telefon karşılaştırması çok iyiydi. teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.