Şimdi Ara

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU] (968. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31.570
Cevap
139
Favori
2.034.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 966967968969970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Candy_Dulfer

quote:

Orijinalden alıntı: techraven

quote:

Orijinalden alıntı: Candy_Dulfer

Arkadaslar merhaba,
    Gectıgımız gun LW4500 satın aldım teknosadan. Kafamda panasonic 42st30e fln almak vardı ama o yanık izlerini gorunce vazgectim, 32" lw 4500 aldım, 3D oldugu iiçin samsung D5000 e tercih ettim.

Kurulumu vs yapıldı, renkler fln herşey çok güzel ama bu 3D olayını tam anlayamadım. 2D ' den 3D' ye geçiş güzel oluyor derinlik katıyor vs. Çoğu zaman pc den kullanıcam zaten 3D film vs de ordan açıp izlicem ama bir kaç tane 3D film oynatmaya çalıştım usb'den, blu ray 3D degil ama. Ekranda 3 seçenek çıkıyor; birisi 2d --> 3d , birisi saga ve sola bolunmus bir ekran secimi, digeri de yukari ve asagi bolunmus ekran secimi. 1. si haric digerlerini sectigimde goruntu bi garip oluyor, izlenmiyor. Bunun sebebi filmin orjinal 3D olmamasindan mi kaynakli yoksa ben mi bir ayari eksik yapiyorum ?

Oynatmaya çalıştığın filmler ya yatay ya da dikey olarak ikiye bölünmüş, benzer görüntüleri gösteren 3D film ya da videolar olmalı. Buna göre 2. ya da 3. 3D seçeneğini seçip oynatacaksın. Eğer uygun seçersen 3D görüntü alırsın. Senin indirdiğin 3D medya SBS değil sanıyorum, SBS indirmen lazım.

Ancak bu forumu takip ettiysen LW4500 ün USB video codec desteği geniş değildir. USB sinden verim alamazsın o TV nin. Bilgisayardan izlemen lazım senin 3D filmleri.

Evet pc agırlıklı kullanıcam zaten, oyun film vs. Kasa gelmedigi icin, test surusu yapmak istedim bir kaç 3D ile, Avatar vardı, onu attım, SBS half SBS ne demek onu bile bilmiyorum. Kısacası USB benim için öncelikli degil, HDMI'dan baglantı yapıcam, ilk sayfadaki ayarlarla max kalite goruntu icin ugrasıcam. Dun bir laptop ile denedik, laptop'un sesi verdik tv ye ama bu sefer laptopun sesi kapandı. Bunun yokmu ayarı, kapanmasın yanı 2sinde de ses olsun

Sen önce bir şu başlığı oku, özellikle ilk mesajını:

*** 3D ( Film, Belgesel, Animasyon ve Oyun ) *** TAVSİYELERİ ANA KONU

Yine bu konunun ilk mesajını da okuyabilirsin, 3D hakkında genel bir bilgi edin. Bu konunun ilk mesajında 3D demo videolar var, onları indirip izle USB de. Laptop un sesini TV ye verdikten sonra ses özelliklerinden belki ayarlayabilirsini o dediğin şeyi, emin değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkan559

benim magic kumanda ile de başım dertte. kumanda sadece tvyi açıp kapatıyor. başka bi şey yapmıyor. onda da mı eşleşme içi var bilgisi olan var mı?

Kutudan çıkan radyo alıcısını (4*4 cm ebadında, siyah, kare, arkası cırt bantlı cihaz) TV nin USB girişine bağlamadıysan dediğin gibi çalışır. Bu kumandanın diğer özellikleri kızılötesi ile değil radyo frekansı ile çalışıyor. Diğer odadan bile görüyor tabi sen ekranı görebiliyorsan :). Kumandanın alıcıyı görmesine gerek yok TV nin arkasında biryere yapıştırabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferrotello

Wifi dongle denen cihaz hiçbir yerde stoklarda yok mu?

teknosa da genelde teşhir ürünü kalmış stoklarında ben zar zor bir tane buldum. Daha önce kablolu bağlanıyordum. Kablosuz bağlanınca birşey değişecek sandım ama aksine internet vs yavaşlıyor. Kablolu bağlanabiliyorsanız hiç almayın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leone

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Leone

Selamlar. Arkadaşlar konunun ilk mesajındaki ''ATI 3D Destekli Ekran Kartları ile Cinema 3D TV lerde 3D Oyun Oynamak ve 3D Film İzlemek '' yazısı altındaki '' - '' ler eksi manasında mı tire manasında mı?

--------------------------------

Bunlardan mı bahsediyorsun? Konu ayracı olarak kullandım onları ben

Hayır hayır şu değerler '' 4-Catalys Control Center'dan(CCC) Desktop Management>Desktop Color'a gelip Gamma - 1,Brightness -30 Contrast 100 yapıyoruz. 5-CCC'de My Digitral Flat Panels'a gelip Display Color'a gelip Hue-1 Saturation-100 Brightness -70 Contrast 140 yapıyoruz. ''

Yok o treler önceki ayarın değerini belirtiyor, -30 brightness yapamazsın zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: murteki

quote:

teknosa da genelde teşhir ürünü kalmış stoklarında ben zar zor bir tane buldum. Daha önce kablolu bağlanıyordum. Kablosuz bağlanınca birşey değişecek sandım ama aksine internet vs yavaşlıyor. Kablolu bağlanabiliyorsanız hiç almayın derim.

aynen
  • quote:

Orijinalden alıntı: feiter

quote:

Orijinalden alıntı: akhlaur23

quote:

quote:

NOT: ''amd vision engine control center'' ekran kartın bu olabilir diye tahmin ediyorum...

Buldum dediğin gibi ekran çözünürlüğünden fakat amd vision engine control center doğru yüklenemiyor win7'ye, dolayısıyla programa giremiyorum.. Ayar da olmuyor Sen nereden yükledin, pm ile link gönderirsen onu yüklemeyi denerim bir de.

nereden derken kendi kutusundaki cd sinden yükledim win 7 kurulumundan sonra. extra bi ayar yapmadım ekran kartı için. win 7 kurulumundan sonra direk driver kurulumları arasında kurdum onuda. işin garibi sen ekran çözünürlüğünden ayar yapabilcen bi ekran kartı bölümün yokmu? (adı ne olursa olsun). demek istediğim senin pc de aktif çalışan bi ekran kartının olmadığını düşünmeye başlıyorum :) AYGIT YÖNETİCİSİNDEN bi bakarmısın görüntü bağdaştırıcılarıda ne yazılı bideordan gitmeyi dene. bende çok iyi bilmiyorum ha prof zannetme beni :) sadece sölediğim o 2 şeyi düzelttiğin zaman tam oturuyo ben görüntü en net halini alıyo.

HD4850 kart, pc'de görüyor. Ekran çözünürlüğünden direk kart özelliklerini açıyor bir ayar vs. yok yani.. Ama şöyleki driver'ı win7 ile otomatik geldi ben tekrar driver yüklemedim yani, belki de problem ondandır.

yani artık ne dicemi ve nasıl yardımcı olucamı şaşırdım :) önümüzde bir pc var ama ekran kartı özelliklerine ulaşılamıyo enteresan...acaba internetten HD4850 ekran kartı driver ı mı yüklesen tekrardan. belki ozaman ayarlarına özelliklerine ulaşabilirsin. çunku sende sadece var görünüyo değişiklik yaptırmıyo.bunu bi internette sorun olarak arattır bakalım ne çıkıcak.yada çok imkan vermesemde pc ni kapat prizlerden çek içini aç ekran kartını bi çıkartıp yeniden tak belki kendine gelir.çok tozlu ise temizle

• quote:

Orijinalden alıntı: murteki

quote:

Anladım sağ olun, peki bu kablolularda bazı kabloarın fiyatları daha pahalı, onlardan almaya gerek var mı yoksa daha ucuzu da yeter mi?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: niketnac

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

42LW650S modeli Akıllı telefonla kumanda edilebiliyor mu arkadaşlar?

Evet Magic Motion Remote destekli LW5/6/9 serileri, Smart TV yi kullanmayı çok kolaylaştırıyor. Eğer Android / iOS bir smartphone varsa LG remote application indirebilirsin ücretsiz ve güzel bir uygulama, çok güzel kontrol ediliyor TV. QWERTY klavyesi de var.

Telefonla tv arasında nasıl bir bağlantı bulunuyor? tv'de sadece kızılötesi olsa gerek, o da kumanda için. Eğer kızılötesi ile bağlanıyorsa sanırım telefonda da kızılötesi olması lazım. Başka yolla bağlanılıyorsa (wifi, bluetooth) tv'ye aparat takmamız gerekir. Sonuçta magic kumanda da tv'ye takılan bir aparat yardımı ile bağlantı kuruyor. Kullandığımız kablosuz mouselarda olduğu gibi.

Android telefonlara yüklenen bu uygulama LG 42LW570S için de olur mu acaba? Kendisi magic remote destekler ama android değil.

Şimdi biraz karıştırmışsın sen olayı
    Telefon ile TV evindeki wireless ağı üzerinden bağlanıyorlar birbirlerine. Smart TV olan her LW modeli ya da iPhone / iOS App destekli. Smartphone undan da evdeki TV nin bağlı olduğu wireless ağına bağlanıp uygulamayı çalıştırıyorsun, direk eşleşiyorlar zaten kullanmaya başlıyorsun.
    Magic Motion kumandanın alıcısı ise USB ile bağlanıyor TV ye, sonra kızılötesi ile normal kumanda gibi çalışıyor zaten. 42LW570S ile iki yolu da yapabilirsin.

evet şimdi daha iyi kavradım. iyiymiş

ek not: forumda yazan diğer arkadaşları kısmen okudum. denedim denedim ama bir türlü kumanda bağlantısını kuramadım. ethernetli bağlantılarda sorunlu galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niketnac -- 24 Ocak 2012; 22:12:05 >

• "Geçtiğimiz Hafta ABD'de çıkan SOPA adli yasa ile Başta dünya devi **** Depolama Sistemine el koymuştu.

Bunun üzerine ABD tabanlı depolama sistemleri kendi önlemlerini almaya başladı. Başta Fileserve olmak üzere, uploadstation, x7.to ve Filejungle üyelerinin hesaplarını kapatıp dosyalarıda silmiştir."

Film indirmek isteyen arkadaşlara üzücü bir haber.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

NOT: ''amd vision engine control center'' ekran kartın bu olabilir diye tahmin ediyorum...

Buldum dediğin gibi ekran çözünürlüğünden fakat amd vision engine control center doğru yüklenemiyor win7'ye, dolayısıyla programa giremiyorum.. Ayar da olmuyor Sen nereden yükledin, pm ile link gönderirsen onu yüklemeyi denerim bir de.

nereden derken kendi kutusundaki cd sinden yükledim win 7 kurulumundan sonra. extra bi ayar yapmadım ekran kartı için. win 7 kurulumundan sonra direk driver kurulumları arasında kurdum onuda. işin garibi sen ekran çözünürlüğünden ayar yapabilcen bi ekran kartı bölümün yokmu? (adı ne olursa olsun). demek istediğim senin pc de aktif çalışan bi ekran kartının olmadığını düşünmeye başlıyorum :) AYGIT YÖNETİCİSİNDEN bi bakarmısın görüntü bağdaştırıcılarıda ne yazılı bideordan gitmeyi dene. bende çok iyi bilmiyorum ha prof zannetme beni :) sadece sölediğim o 2 şeyi düzelttiğin zaman tam oturuyo ben görüntü en net halini alıyo.

HD4850 kart, pc'de görüyor. Ekran çözünürlüğünden direk kart özelliklerini açıyor bir ayar vs. yok yani.. Ama şöyleki driver'ı win7 ile otomatik geldi ben tekrar driver yüklemedim yani, belki de problem ondandır.

yani artık ne dicemi ve nasıl yardımcı olucamı şaşırdım :) önümüzde bir pc var ama ekran kartı özelliklerine ulaşılamıyo enteresan...acaba internetten HD4850 ekran kartı driver ı mı yüklesen tekrardan. belki ozaman ayarlarına özelliklerine ulaşabilirsin. çunku sende sadece var görünüyo değişiklik yaptırmıyo.bunu bi internette sorun olarak arattır bakalım ne çıkıcak.yada çok imkan vermesemde pc ni kapat prizlerden çek içini aç ekran kartını bi çıkartıp yeniden tak belki kendine gelir.çok tozlu ise temizle

Cataylst Control center yüklesin konuya suan tam hakim değilim benim bildiğim burdan ince ayarlar yapılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: thebaboli

"Geçtiğimiz Hafta ABD'de çıkan SOPA adli yasa ile Başta dünya devi **** Depolama Sistemine el koymuştu.

Bunun üzerine ABD tabanlı depolama sistemleri kendi önlemlerini almaya başladı. Başta Fileserve olmak üzere, uploadstation, x7.to ve Filejungle üyelerinin hesaplarını kapatıp dosyalarıda silmiştir."

t-rent daha iyi değilmi hoca ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: karabektas25

Arkadaşlar,24 aralık teknosa turuncu indirimden lg 47lw 5500 aldım.3 ocakta kurulum yapıldı.maalesef bugün büyük bir şanssızlık yaşadım.nba tv izlerken ekranın tam yarısında(sol tarafta)önce mozaiklenme,sonra yukardan aşağı kalın şeffaf bir çizgi oluştu.bir süre sonra sol taraf tamamen siyah oldu.daha sonra tamamı şeffaf bulut rengi gibi bir renk aldı.ses de sorun yoktu.kapattım.fişten çektim.1 saat sonra eşim açmış.her şey normal.bir süre izledim.sonra hop sol taraf yine gitti.simsiyah.servis çağırdım.geldiler tv yi götürecez dedi çocuk.fiş hazırladı aldı ve gitti.büyük ihtimalle değişir dedi.1 ay bile olmadi.sizce ne olmuş olabilir ve ne olacak bundan sonra.cevaplarınızı bekliyorum.
    sevgiler...

Arkadaşlar benim mesajlarım gözükmüyormu?kimse bana cevap vermiyor.
    Bu arada bugün servisten aradılar.tv nin içine su kaçmış diyor.garanti dışı diyor.kart sorunu da olabilir panel sorunuda olabilir diyor.bu sorun bana kaça mal olur.kart yada panel sorunu bana kaça mal olur.yapabileceğim bir şey varmı.galiba 2 yaşındaki oğlum çalışırken tv ıslak mendille tv yi silmiş.bundan dolayı olabilirmi.Bana yardımcı olabilirmisiniz.
    sevgiler...

• quote:

quote:

Arkadaşlar,24 aralık teknosa turuncu indirimden lg 47lw 5500 aldım.3 ocakta kurulum yapıldı.maalesef bugün büyük bir şanssızlık yaşadım.nba tv izlerken ekranın tam yarısında(sol tarafta)önce mozaiklenme,sonra yukardan aşağı kalın şeffaf bir çizgi oluştu.bir süre sonra sol taraf tamamen siyah oldu.daha sonra tamamı şeffaf bulut rengi gibi bir renk aldı.ses de sorun yoktu.kapattım.fişten çektim.1 saat sonra eşim açmış.her şey normal.bir süre izledim.sonra hop sol taraf yine gitti.simsiyah.servis çağırdım.geldiler tv yi götürecez dedi çocuk.fiş hazırladı aldı ve gitti.büyük ihtimalle değişir dedi.1 ay bile olmadi.sizce ne olmuş olabilir ve ne olacak bundan sonra.cevaplarınızı bekliyorum.
    sevgiler...

Bu arada bugün servisten aradılar.tv nin içine su kaçmış diyor.garanti dışı diyor.kart sorunu da olabilir panel sorunuda olabilir diyor.bu sorun bana kaça mal olur.kart yada panel sorunu bana kaça mal olur.yapabileceğim bir şey varmı.galiba 2 yaşındaki oğlum çalışırken tv ıslak mendille tv yi silmiş.bundan dolayı olabilirmi.Bana yardımcı olabilirmisiniz.
    sevgiler...

Geçmiş olsun, eğer gerçekten öyle bir sorun ise çok pahalıya patlar korkarım ki. Bir şekilde garanti ile halletmeye çalış derim. Ama ıslak mendille silmekten içine su kaçacak kadar sorun mu olurmuş?

Hatanın doğru tespiti için sen albani ya da ender123 e ulaş, kapsamlı olarak anlat TV deki sorunu. Görmeseler bile tahmin ederler arızanın nedenini.

• quote:

quote:

sevgiler...

sevgiler...

Hoca ıslak mendille silince tvye su mu kaçarmış ? Panel ise geçmiş olsun diyorum.Ama su kaçtığını sanmıyorum su kaçması için en az 3-4 damla aynı yere damlaması lazımki içine kaçıp bozsun ürünü.

Artı su kaçsa panel komple yanması lazım yarım nasıl yanıyor orasıda saçmalık.Kart sorunu da olabilir onada ulaşması için bir bardak su dökmen lazım değilmi kart alt tarafta oluyor diye biliyorum ve içerde gömülü şekilde olması lazım.

Yani Kısacası Mendille silipde su kaçırmak imkansız birşeydir.bizler elektronik cihazları önce lcd sprey'i ile panele sıkıp sonra bezle siliyoruz bu daha riskli bir yöntemken kaçmıyorda mendildeki nemlilik mı su kaçırcak.

Ama hoca sizin zıpır başka birşey yapmışsa bardağın dibindeki suyu falan delikden döktüyse olabilir ama buda tvyi komple yakması lazım önce yarısı sonra diğer yarısı değil.İyice bir araştırın derim ben servis yan çiziyor da olabilir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam ben de günlerdir bu durumu düşünmeye çalışıyorum, hatta direkt official AMD sitesinden arkadaşın kartına uyan 64bit driver linki gönderdim ama sorun yine aynı sorun. Drver bile kurulamıyor. En iyi yol teamviewer ile bağlanmak kalıyor artık hadise yazılımsalsa çözülebilir bu şekilde.

• quote:

Orijinalden alıntı: deepndark

Arkadaşlar sağ üst köşede bu görüntü ile karşılaştım, sol üst tarafta yok sizin tv lerde de varmı aynı durum eğer sıkıntı sadece bende ise iade edicem, 7 gün dolmadı daha..

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU]

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU]

LG merkezi aradım servis yönlendirdiler yarın gelip bakıcaklar, yıllardır teknoloji ile içiçeyim ilk defa başıma geldi çok sıkıntılı bir durum, bakalım yarın gelip ne lütfedicekler!!! umarım direk ayıplı/kusurlu mal üretim hatasına sokarlar da uğraşmayız fazla aksi halde baya uğraşıcaz gibi duruyor.

• @deepndark

Hocam o ürün resmen alet ile kesilmiş gibi herhangi bir çıkma söz konusu yok gibi duruyor düşme çarpma ile olcak birşey değil hani dremel gibi aletler varya onla yapılmış gibi sorun yaşayanlar inanırmısınız öyle böyle sorunlar yaşamıyorlar sorun yaşayanların çoğu imkansızı başarmış gibi bir sornları var.

İnşalah size ürünün yenisini verirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam ben de günlerdir bu durumu düşünmeye çalışıyorum, hatta direkt official AMD sitesinden arkadaşın kartına uyan 64bit driver linki gönderdim ama sorun yine aynı sorun. Drver bile kurulamıyor. En iyi yol teamviewer ile bağlanmak kalıyor artık hadise yazılımsalsa çözülebilir bu şekilde.

HD4xxx serisi kartlar son sürücülerle Win 7'de sorun çıkartabiliyor. 11.x sürücüleri yerine 9.x serisi sürücüleri deneyebilirsiniz aslında.

http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/previous/Pages/radeonaiw_vista64.aspx

Ayrıca Driver Sweeper gibi bir programla mevcut AMD sürücülerini tamamen kaldırabilirsiniz. Çakışma gibi bir durum varsa ortadan kalkar böylece.

http://downloads.guru3d.com/Guru3D---Driver-Sweeper-%28Setup%29_d1655.html

• quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

HD4xxx serisi kartlar son sürücülerle Win 7'de sorun çıkartabiliyor. 11.x sürücüleri yerine 9.x serisi sürücüleri deneyebilirsiniz aslında.

http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/previous/Pages/radeonaiw_vista64.aspx

Ayrıca Driver Sweeper gibi bir programla mevcut AMD sürücülerini tamamen kaldırabilirsiniz. Çakışma gibi bir durum varsa ortadan kalkar böylece.

http://downloads.guru3d.com/Guru3D---Driver-Sweeper-%28Setup%29_d1655.html

Bunu bilmiyordum musAKka hocam, umarım arkadaşın sorunu bundandır yoksa benim adıma giderek esrarengiz bir hal alıyor bu hadise

• quote:

Orijinalden alıntı: KURSAD.

quote:

Orijinalden alıntı: thebaboli

"Geçtiğimiz Hafta ABD'de çıkan SOPA adli yasa ile Başta dünya devi **** Depolama Sistemine el koymuştu.

t-rent daha iyi değilmi hoca ?

Dostum sorumu 2 kere burdan yazdım. Sebepsiz yere mesajımı siliyorlar. Pm ile gönderdim yazdığım şekilde. Cevaplarsan memnun olurum. Ayrıca sebep belirtmeden mesaj silmek de ne anlama geliyor? Neyse birileri egolarını tatmin etsinler mesaj silerek. Bizde paylaşmaya devam edelim. Herkes kendine yakışanı(!) yapsın.

• 
Sayfa: önceki 966967968969970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.