Şimdi Ara

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU] (966. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31.571
Cevap
139
Favori
2.034.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 964965966967968
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: deepndark

quote:

Orijinalden alıntı: thebaboli

quote:

Orijinalden alıntı: arguncakmak

tavsiye media player var mı? Almayı düşünüyorum.

Mediaplayerda aradığınız özellikler nelerdir?
    3D Bluray.iso oynatsın diyorsan himedia 900b idi galiba. Çok övülen bir cihaz. 400-500 diyorlardı galiba fiyatına.

3d bluray.iso dışında ( daha bunu denemedim ama oynatmayacağını söylediler) şuana kadar gördüğüm herşeyi takılmadan oynatan bir cihaz olan Egreat R6B yi öneririm. 85 TL ye EW den aldım. 100 lira gibi piyasada bulabilirsin.

Hocam bene bu Egreat R6B almayı düşüşünüyorum, half sbs 3D filmlerde laptop çok kasıyor ileri geri alırken 2-3 dakika bekliyor resmen. Bu cihazda bu sorunlarla karşılaşırmıyız yoksa akıcı bir şekilde oynatabiliyormu 3d filmleri?

Dostum açıkcası bu fiyata babalar gibi ürün. Ne donma oldu ne takılma. İşlemcisi de gayet iyidir. Laptop eziyetinden kurtardı beni.

Edit : Bir arkadaş Allah rızası için 3d tuşuna bastığımızda ekrana çıkan 4. ve 5. seçeneklerin ne olduğu ne işe yaradığı nerede neden kullanıldığını açıklayabilirmi detaylı olarak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thebaboli -- 23 Ocak 2012; 23:56:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ysavas

quote:

Orijinalden alıntı: datya85

yaklasık 3 aydır sızın konunuzu takıb edıyorum.Gercektende bendekı Lg Led tv alma sevkı sızın konulardakı netlıgınızle cok daha alevlendı.55 Lg5500 almayı dusunuyordum ancak bır magazada 4500 ve 5500 u ızleme ımkanım oldu normal yayında hıcbır fark goremedım ama ıs 3D ye gelınce 4500 cok azda olsa kendını bellı ettı.ızledıgım 4500 un yanında bılgılerıde yazıordu O bılgılerde Kontras oranının 4500 de 8000000:1 oldugunu gordum.5500 de ıse bu oranın 7000000:1 oldugunu gordum.Hatta fıyat skalasındada 4500 daha pahalıydı.Sımdı sorum su eger ızın verırsenız
    1-Netten ozeellıklere baktıgım kadarıyla 55 Lg4500 de 8000000:1 kontras oranına rastlamadım.Acaba 55 Lg4500 un kendı ıcınde baska modellerıde bulunuyor mu?
    2-bu tvlerden bırını alsam hıcbır sekılde sorun yasamaksızın yanında neler amam gereklı.Dts Mkv vs.vs. gbı hıcbır promlemle karılasmak ıstemıoyrum.Ps3 de alacagım vee ev sınema sıstemı ıcınde kablosuz hangısını onerırsınız ...
    Sıze bır kez daha bu konuyu actıgınız ıcın tsk edıyorum tek kelıme Harıkasınız ne dıyım :))

Kontrast değerlerine çok bakma, TV üreticileri arası bir ölçüm standardı olmadığından birşey ifade etmiyor o rakamlar.
    LW4500 de Smart TV yok ve video codec desteği az. LW4500 + WD Live Media player + Home Theater alırsan MKV DTS vs. hiçbir sorunun kalmaz, her türlü SBS 3D filmi izlersin.

Öyle dme benm ıcın 3D cok onemlı dolayısıylada bır tekno marketde ozellıkle baktım 5500 ve 4500 e 4500 5500 den cok daha derınlık hıssı verıyordu.
    bır sorumda 4500 veya 5500 aldım yanına bırde ev sınema sıstemı aldım.(Ne onerırsınız ev sınema sıstemı ıcın lımıt:1000TL ) yıne medıa player almam gerekıyor mu?Aslında Lgnın son cıkarttıgı kablosuz ev sınema sıstemıne cok gozum dusuo ama malum nakıt sıkıntısı kahretsın :))
    Hayırlısıyla bırde ben aranıza katılsaydım.. Cvb ın ıcın tekrardan tsler techraven ;)

sin sistemi için lg hb906ta tavsiye ederim

Sinema sistemi için himedia 900a yada 900b media player + logitech z5500 şiddetle tavsiye ederim. Hiç denemedim bu ikiliyi ama bence en süper ikili bu olur herhalde.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: arguncakmak

tavsiye media player var mı? Almayı düşünüyorum.

Mediaplayerda aradığınız özellikler nelerdir?
    3D Bluray.iso oynatsın diyorsan himedia 900b idi galiba. Çok övülen bir cihaz. 400-500 diyorlardı galiba fiyatına.

3d bluray.iso dışında ( daha bunu denemedim ama oynatmayacağını söylediler) şuana kadar gördüğüm herşeyi takılmadan oynatan bir cihaz olan Egreat R6B yi öneririm. 85 TL ye EW den aldım. 100 lira gibi piyasada bulabilirsin.

Hocam bene bu Egreat R6B almayı düşüşünüyorum, half sbs 3D filmlerde laptop çok kasıyor ileri geri alırken 2-3 dakika bekliyor resmen. Bu cihazda bu sorunlarla karşılaşırmıyız yoksa akıcı bir şekilde oynatabiliyormu 3d filmleri?

Dostum açıkcası bu fiyata babalar gibi ürün. Ne donma oldu ne takılma. İşlemcisi de gayet iyidir. Laptop eziyetinden kurtardı beni.

Edit : Bir arkadaş Allah rızası için 3d tuşuna bastığımızda ekrana çıkan 4. ve 5. seçeneklerin ne olduğu ne işe yaradığı nerede neden kullanıldığını açıklayabilirmi detaylı olarak?

Bence hepsini açıklıyacak olan olursa daha iyi bende bilmiyorum ne işe yaradıkların hangisi daha iyi sanırım film hangisiyse onu seçiyoruzda sadece iki yana ayrılmışı ve alt üst olarak ayrılmışı ayırt edebiliriz diğerlerini nasıl ayırt edicez .. Film seçerken hangisi olursa daha iyi olur ? kesin açıklanmıştırda 300 küsür sayfanın hangi sayfasında açıklanmıştır acaba

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ysavas

quote:

yaklasık 3 aydır sızın konunuzu takıb edıyorum.Gercektende bendekı Lg Led tv alma sevkı sızın konulardakı netlıgınızle cok daha alevlendı.55 Lg5500 almayı dusunuyordum ancak bır magazada 4500 ve 5500 u ızleme ımkanım oldu normal yayında hıcbır fark goremedım ama ıs 3D ye gelınce 4500 cok azda olsa kendını bellı ettı.ızledıgım 4500 un yanında bılgılerıde yazıordu O bılgılerde Kontras oranının 4500 de 8000000:1 oldugunu gordum.5500 de ıse bu oranın 7000000:1 oldugunu gordum.Hatta fıyat skalasındada 4500 daha pahalıydı.Sımdı sorum su eger ızın verırsenız
    1-Netten ozeellıklere baktıgım kadarıyla 55 Lg4500 de 8000000:1 kontras oranına rastlamadım.Acaba 55 Lg4500 un kendı ıcınde baska modellerıde bulunuyor mu?
    2-bu tvlerden bırını alsam hıcbır sekılde sorun yasamaksızın yanında neler amam gereklı.Dts Mkv vs.vs. gbı hıcbır promlemle karılasmak ıstemıoyrum.Ps3 de alacagım vee ev sınema sıstemı ıcınde kablosuz hangısını onerırsınız ...
    Sıze bır kez daha bu konuyu actıgınız ıcın tsk edıyorum tek kelıme Harıkasınız ne dıyım :))

Kontrast değerlerine çok bakma, TV üreticileri arası bir ölçüm standardı olmadığından birşey ifade etmiyor o rakamlar.
    LW4500 de Smart TV yok ve video codec desteği az. LW4500 + WD Live Media player + Home Theater alırsan MKV DTS vs. hiçbir sorunun kalmaz, her türlü SBS 3D filmi izlersin.

Öyle dme benm ıcın 3D cok onemlı dolayısıylada bır tekno marketde ozellıkle baktım 5500 ve 4500 e 4500 5500 den cok daha derınlık hıssı verıyordu.
    bır sorumda 4500 veya 5500 aldım yanına bırde ev sınema sıstemı aldım.(Ne onerırsınız ev sınema sıstemı ıcın lımıt:1000TL ) yıne medıa player almam gerekıyor mu?Aslında Lgnın son cıkarttıgı kablosuz ev sınema sıstemıne cok gozum dusuo ama malum nakıt sıkıntısı kahretsın :))
    Hayırlısıyla bırde ben aranıza katılsaydım.. Cvb ın ıcın tekrardan tsler techraven ;)

sin sistemi için lg hb906ta tavsiye ederim

Sinema sistemi için himedia 900a yada 900b media player + logitech z5500 şiddetle tavsiye ederim. Hiç denemedim bu ikiliyi ama bence en süper ikili bu olur herhalde.

Optic çıkış varsa sesi ileten cihazda tadından yenmez. tizler sorun çıkartır biraz ama bass ve midler imkansızı kulağınıza getirir . DTS ve DD ile daha önce kullandım ama sadece pc 'de kullandım

• Şuan için 47LW570s En uygun nerden alabilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertyou99

Arkadaşlar,

i9100 de LG Remote TV programını kullanmak için TV ile eşleştiremiyorum.

TV (diğer cihazlarla birlikte) TP-LINK powerline adaptörü ile bağlı. Telefondan cihaz tarama yaptığımda TV de eşleme anahtarı soran bir pencere açılıyor yani TV telefonu görüyor fakat telefonda arama duruyor. Bildiğim kadarıyla telefonda TV yi tanıyınca TV anahtar verecek onu telefona girince bağlanacak ama telefonda arama duruyor.

Acaba IP adresleri vs. farklı olduğu, aynı modeme bağlı olmadıkları için mi bağlanmıyor. Gerçi sonuçta aynı modeme bağlılar ama.. (network işlerinden de hiç anlamam)

Sorun ne ise nasıl çözebilirim?

Bilen, anlayan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Teşekkürler.

bende de aynı sorun var. iphone4 kurdum uygulamayı tv ekranında eşleme anahtarı gibi uyarı çıkıyo ama kumandadan hangi tuşa basarsam basayım uyarı kayboluyor. bir türlü beceremedim. gerçekten tv nin kablosuz bağlanmasınımı istiyor aceba. benim tv kabloyla bağlı nete. öyleyse çok saçma bi durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkan559

quote:

Arkadaşlar,

TV (diğer cihazlarla birlikte) TP-LINK powerline adaptörü ile bağlı. Telefondan cihaz tarama yaptığımda TV de eşleme anahtarı soran bir pencere açılıyor yani TV telefonu görüyor fakat telefonda arama duruyor. Bildiğim kadarıyla telefonda TV yi tanıyınca TV anahtar verecek onu telefona girince bağlanacak ama telefonda arama duruyor.

Acaba IP adresleri vs. farklı olduğu, aynı modeme bağlı olmadıkları için mi bağlanmıyor. Gerçi sonuçta aynı modeme bağlılar ama.. (network işlerinden de hiç anlamam)

Teşekkürler.

bende de aynı sorun var. iphone4 kurdum uygulamayı tv ekranında eşleme anahtarı gibi uyarı çıkıyo ama kumandadan hangi tuşa basarsam basayım uyarı kayboluyor. bir türlü beceremedim. gerçekten tv nin kablosuz bağlanmasınımı istiyor aceba. benim tv kabloyla bağlı nete. öyleyse çok saçma bi durum.

Bende de IPHONE4 var ve kablo ile bağlandığımda da eşleşme tamamlanamıyor. Bunun için lg an100 wifi adaptör aldım vatandan 54 tl ye. Şuan sorunsuz bağlanıyor.

Ayrıca FULLSBS filmi laptoptan hdmi ile bağlayarak tvden 3d olarak seyrettim. Yarında media player ve tvnin playerı ile deneyip sonucu yazarım.

• benim magic kumanda ile de başım dertte. kumanda sadece tvyi açıp kapatıyor. başka bi şey yapmıyor. onda da mı eşleşme içi var bilgisi olan var mı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozkan559

quote:

Arkadaşlar,

Teşekkürler.

Bende de IPHONE4 var ve kablo ile bağlandığımda da eşleşme tamamlanamıyor. Bunun için lg an100 wifi adaptör aldım vatandan 54 tl ye. Şuan sorunsuz bağlanıyor.

Ayrıca FULLSBS filmi laptoptan hdmi ile bağlayarak tvden 3d olarak seyrettim. Yarında media player ve tvnin playerı ile deneyip sonucu yazarım.

teşekkürler saolasın. ala ala bi hal olduk bi de ondan alalım bari.

• fullsbs ne oluyor arkadaşlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: murteki

Arkadaşlar bu DLNA işinden fazla bahsedilmedi sanıyorum. Merak edenler için çözdüğüm birkaç şey hakkında bilgi vereyim.

DLNA: (İngilizcesi Digital Living Network Alliance) benim anladığım manası : Aynı modem üzerinden internete bağlanan ve DLNA özelliğini destekleyen cihazlar arasında iletişim kuruyor. Nasıl oluyor bu? Aynı ofiste paylaşıma açık yazıcıların ortak kullanılabilmesi yada bulunduğunuz server üzerinde paylaşıma izin verilen dosyaların kullanılması gibi.

Ne işimize yarıyor? : Bilgisayarınızda bulunan video, resim, müzik vb. dosyayı flash diske aktarmadan direk TV den izleyebiliyorsunuz. Media playerınızı yada destekleyen ses sisteminizi kablosuz bağlayabiliyorsunuz. Hatta sıkça sorulan bu android telefonun kumanda olarak kullanılması olayı da aynı özellikle çalışıyor. Bluetooth gibi birşey ama burada evdeki internet ağınızı kullanarak yapıyor bu işi.

Hangi cihazlar destekliyor: Hemen hemen tüm bilgisayarlar destekliyor. (İntel in anlaşması varmış bir yerde okumuştum.) Bunun dışında son bir kaç yıldır üretilen birçok elektronik eşyada mevcut bu özellik.

Bu özelliği çalıştırmak için LG TV nizin yanında verilen Nero 4 CD sini bilgisayarınıza yüklüyorsunuz. Çalıştırdığınızda aygıtlar klasöründe TV nizi direk olarak gösteriyor. TV de izlemek istediğiniz dosyaları Nero CD yazılımında ki gibi paylaşım klasörünüzün içine atıyorsunuz. TV de Smart Share bölümünde mavi bir kutucuk olarak beliriyor paylaşımınız. Bu uygulamayı açtığınızda karşınıza bilgisayarınızda paylaşıma attığınız dosyalar çıkıyor. Yani sadece film arşivleyip izlemek için ekstra hard disc ihtiyacı kalmıyor.

TV nin kablosuz bağlanma şartı yok. Bütün cihazlar kablolu da olabilir kablosuz da yeterki aynı modem üzerinden internete bağlı olsunlar yeterli.

Açıklama için teşekkürler.

Peki PLEX nedir. Nero nun yaptığı işi yapan alternatif bir programmı ?

• http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?productId=bd101008&categoryId=103939

Arkadaşlar elimde W. adaptörü var bundan , bunu tvye taksam kablosuz interneti kullanabilir miyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Harpagos

quote:

Orijinalden alıntı: techraven

Birşey olmaz merak etme. Satın alırken servis istemedin mi Teknosa aracılığı ile? İstemediysen LG Türkiye'yi arayacaksın sanırım.

Teşekkürler biraz içimi rahatlattın. Hemen kurdurmayı düşünmüyordum taşınma durumum vardı. Neyse lg desteği arayarak kurulum için yarına gün aldım. İnşallah sıkıntı çıkmadan garantiyi başlatırlar. Ben yine ihtiyaten babamı eve dikeceğim. Garantiyi başlatmadan adamları evden çıkartmaz alimallah :)

Eğer garanti belgesini Teknosa'da imzalattıysan gerek bile yok aslında servise. Yine de için rahat etsin servis kursun, babaların en çok işe yaradığı an zaten bu gibi zamanlar, eve gelen bilimum uste ile iletişimi çok başarılı yapıyorlar.

• Arkadaslar merhaba,
    Gectıgımız gun LW4500 satın aldım teknosadan. Kafamda panasonic 42st30e fln almak vardı ama o yanık izlerini gorunce vazgectim, 32" lw 4500 aldım, 3D oldugu iiçin samsung D5000 e tercih ettim.

Kurulumu vs yapıldı, renkler fln herşey çok güzel ama bu 3D olayını tam anlayamadım. 2D ' den 3D' ye geçiş güzel oluyor derinlik katıyor vs. Çoğu zaman pc den kullanıcam zaten 3D film vs de ordan açıp izlicem ama bir kaç tane 3D film oynatmaya çalıştım usb'den, blu ray 3D degil ama. Ekranda 3 seçenek çıkıyor; birisi 2d --> 3d , birisi saga ve sola bolunmus bir ekran secimi, digeri de yukari ve asagi bolunmus ekran secimi. 1. si haric digerlerini sectigimde goruntu bi garip oluyor, izlenmiyor. Bunun sebebi filmin orjinal 3D olmamasindan mi kaynakli yoksa ben mi bir ayari eksik yapiyorum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leone

Selamlar. Arkadaşlar konunun ilk mesajındaki ''ATI 3D Destekli Ekran Kartları ile Cinema 3D TV lerde 3D Oyun Oynamak ve 3D Film İzlemek '' yazısı altındaki '' - '' ler eksi manasında mı tire manasında mı?

--------------------------------

Bunlardan mı bahsediyorsun? Konu ayracı olarak kullandım onları ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: Candy_Dulfer

Arkadaslar merhaba,
    Gectıgımız gun LW4500 satın aldım teknosadan. Kafamda panasonic 42st30e fln almak vardı ama o yanık izlerini gorunce vazgectim, 32" lw 4500 aldım, 3D oldugu iiçin samsung D5000 e tercih ettim.

Kurulumu vs yapıldı, renkler fln herşey çok güzel ama bu 3D olayını tam anlayamadım. 2D ' den 3D' ye geçiş güzel oluyor derinlik katıyor vs. Çoğu zaman pc den kullanıcam zaten 3D film vs de ordan açıp izlicem ama bir kaç tane 3D film oynatmaya çalıştım usb'den, blu ray 3D degil ama. Ekranda 3 seçenek çıkıyor; birisi 2d --> 3d , birisi saga ve sola bolunmus bir ekran secimi, digeri de yukari ve asagi bolunmus ekran secimi. 1. si haric digerlerini sectigimde goruntu bi garip oluyor, izlenmiyor. Bunun sebebi filmin orjinal 3D olmamasindan mi kaynakli yoksa ben mi bir ayari eksik yapiyorum ?

Film half sbs ise yanyana iki görüntü seçeneğini, up to down (üst üste) ise o seçeneği seçmelisin. 2d-->3d seçeneği normal yayınları 3d ye ( belli oranda) çevirmeye yarar.

izlemeye çalıştığın filmin formatı nedir ?

• quote:

Arkadaşlar sağ üst köşede bu görüntü ile karşılaştım, sol üst tarafta yok sizin tv lerde de varmı aynı durum eğer sıkıntı sadece bende ise iade edicem, 7 gün dolmadı daha..

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU]

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU]

Tabii ki yok, sendeki TV nin bu köşesi bariz şekilde ezilmiş. Bunu daha önce farketmedin mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: KURSAD.

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?productId=bd101008&categoryId=103939

Arkadaşlar elimde W. adaptörü var bundan , bunu tvye taksam kablosuz interneti kullanabilir miyim ?

LG AN100 Wifi adaptör dışında çalışan duymadım. Ama yine de dene.

Egreat R6B VE Tvnin media playerı ile FULLSBS filmi oynatamadım desteklenmeyen format sebebiyle.

Bir arkadaş Allah rızası için 3d tuşuna bastığımızda ekrana çıkan 4. ve 5. seçeneklerin ne olduğu ne işe yaradığı nerede neden kullanıldığını açıklayabilirmi detaylı olarak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thebaboli -- 24 Ocak 2012; 9:20:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: karabektas25

Arkadaşlar,24 aralık teknosa turuncu indirimden lg 47lw 5500 aldım.3 ocakta kurulum yapıldı.maalesef bugün büyük bir şanssızlık yaşadım.nba tv izlerken ekranın tam yarısında(sol tarafta)önce mozaiklenme,sonra yukardan aşağı kalın şeffaf bir çizgi oluştu.bir süre sonra sol taraf tamamen siyah oldu.daha sonra tamamı şeffaf bulut rengi gibi bir renk aldı.ses de sorun yoktu.kapattım.fişten çektim.1 saat sonra eşim açmış.her şey normal.bir süre izledim.sonra hop sol taraf yine gitti.simsiyah.servis çağırdım.geldiler tv yi götürecez dedi çocuk.fiş hazırladı aldı ve gitti.büyük ihtimalle değişir dedi.1 ay bile olmadi.sizce ne olmuş olabilir ve ne olacak bundan sonra.cevaplarınızı bekliyorum.
    sevgiler...

Şanssızlık olmuş, bariz bir sorun varmış TV de. Değiştirirler aynı ya da daha üst bir model ile merak etme. Sadece biraz işin peşine düş de uzun sürmesin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: techraven

quote:

LG'nin reciever lı HT sistemleri MKV destekli genelde, ancak bunların açmayacağı yüksel profil MKV 3D filmler olur mutlaka. Ama büyük çoğunluğunu açarsın diye tahmin ediyorum, almadan önce mağazada deneyebilirsin yanında HDD götürerek.

• 
Sayfa: önceki 964965966967968
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.