Şimdi Ara

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU] (965. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
31.570
Cevap
139
Favori
2.034.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 963964965966967
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

i9100 de LG Remote TV programını kullanmak için TV ile eşleştiremiyorum.

TV (diğer cihazlarla birlikte) TP-LINK powerline adaptörü ile bağlı. Telefondan cihaz tarama yaptığımda TV de eşleme anahtarı soran bir pencere açılıyor yani TV telefonu görüyor fakat telefonda arama duruyor. Bildiğim kadarıyla telefonda TV yi tanıyınca TV anahtar verecek onu telefona girince bağlanacak ama telefonda arama duruyor.

Acaba IP adresleri vs. farklı olduğu, aynı modeme bağlı olmadıkları için mi bağlanmıyor. Gerçi sonuçta aynı modeme bağlılar ama.. (network işlerinden de hiç anlamam)

Sorun ne ise nasıl çözebilirim?

Bilen, anlayan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

Arkadaşlar lw650s ile hd yayın izleyebilmek için LNB yi değiştirmek lazım mı değil mi?

M.markete sordum gerek yok dedi, teknosaya sordum değiştirmen lazım dedi, digiturke sordum gerek yok dedi. Kime inanacağımı şaşırdım.

HD LNB diye birşey var mıdır?

HD LNB diye birşey yok. Dolayısıyla değiştirmenize gerek te yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertyou99

Arkadaşlar,

i9100 de LG Remote TV programını kullanmak için TV ile eşleştiremiyorum.

TV (diğer cihazlarla birlikte) TP-LINK powerline adaptörü ile bağlı. Telefondan cihaz tarama yaptığımda TV de eşleme anahtarı soran bir pencere açılıyor yani TV telefonu görüyor fakat telefonda arama duruyor. Bildiğim kadarıyla telefonda TV yi tanıyınca TV anahtar verecek onu telefona girince bağlanacak ama telefonda arama duruyor.

Acaba IP adresleri vs. farklı olduğu, aynı modeme bağlı olmadıkları için mi bağlanmıyor. Gerçi sonuçta aynı modeme bağlılar ama.. (network işlerinden de hiç anlamam)

Sorun ne ise nasıl çözebilirim?

Bilen, anlayan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Teşekkürler.

Televizyon ve telefon aynı modeme bağlı olmalı. Ayrıntı için aşağıya bakınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Harpagos

quote:

Orijinalden alıntı: deepndark

Arkadaşlar sağ üst köşede bu görüntü ile karşılaştım, sol üst tarafta yok sizin tv lerde de varmı aynı durum eğer sıkıntı sadece bende ise iade edicem, 7 gün dolmadı daha..

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU]

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU]

böyle bir sorun olabilir mi sıfır tv de. resmen deforme olmuş televizyon. büyük ihtimal ya teşhir ya da hasarlı ürün satmışlar. bence hemen gidin. Resmen darbeye bağlı deformasyon. taşıma sırasında da olmuş olabilir tabi bilemeyeceğim.

Be ne yahu, ayıptır bu TV'yi satmak. Derhal aldığınız yere ve LG servisine başvurun. Kullanıcı hatası diye üstünüze yıkmaya çalışabilir aldığınız yer ama ayıplı mal satmaktan dava eder, tüketici derneklerine başvururum deyin sorun çıkarırlarsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: KURSAD.

Merhaba arkadaşlar bu LW serisi 32'' Televizyon sahibiyim.

Sizlere birkaç sorum olucak ,

sorum 1- 3D Bluray Player Aldım Samsung D6500 model olan.
    http://www.hepsiburada.com/Liste/samsung-3d-blu-ray-dvd-oynatici-bd-d6500/productDetails.aspx?productId=evsambdd6500&categoryId=157458&SKU=EVSAMBDD6500

a- Ben bunu kurdum yalnız elimde bluray Film olmadığından dolayı daha deniyemedim Siz bu cihaza nediyorsunuz iyi mi ettim kötü mü ettim ?
    b- Bizim Tvlerde Kablosuz internet yok bu 3d bluray player Kablosuz internete giriyor şimdi bu 3d bluray player'ın Ethernet girişini Tvnin ethernet girişine ethernet kablosuyla bağlasam , bluray player Adaptör görevi görür mü ?

Sorum 2 - Bluray player'a 3D film koyduğumda Televizyonun kumandasından 3d'yi aktif etmeye çalıştığımda 4-5 tane 3d modu çıkıyor

2D-3D - iki görüntüyü enlemesine kesme - iki görüntüyü boylamasına kesme - gerisi anlamadığım bir simgeler bluray disc takınca player'a Tv kumandasından hangisini seçicem ?

Arkadaşlar eğer 1. sorum adaptör görevi görmüyorsa ben bunun jlatinlerini açmadım daha hepsiburada.com geri alır mı ürünü ? bugün geldi ürün bluray player.

3. Sorum Lg TVnin içindne çıkan altın uçlu HDMI kablo 1.4 mü ?

up

• quote:

Orijinalden alıntı: feiter

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dusty

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: akhlaur23

NOT: ''amd vision engine control center'' ekran kartın bu olabilir diye tahmin ediyorum...

Buldum dediğin gibi ekran çözünürlüğünden fakat amd vision engine control center doğru yüklenemiyor win7'ye, dolayısıyla programa giremiyorum.. Ayar da olmuyor Sen nereden yükledin, pm ile link gönderirsen onu yüklemeyi denerim bir de.

Bu linkteki driverı indirip, kurman gerek. Win 7 64bit için radeon HD4XXX yazılımı budur.

Teşekkürler dostum indiriyorum şimdi umarım çözülcek bu sayede.

Malesef yine aynı hatayı alıyorum. Program düzgün çalışamıyor diyor ve kapanıyor..

Akşam saatlerinde uygun olduğun bir ara bana özel mesaj at, teamviewer ile çözelim hocam sorunu. Verdiğim linkteki driver doğru. Sistem de 64bit olduğuna eminsen bir çakışma var demek oluyor.

• Arkadaşlar bu DLNA işinden fazla bahsedilmedi sanıyorum. Merak edenler için çözdüğüm birkaç şey hakkında bilgi vereyim.

DLNA: (İngilizcesi Digital Living Network Alliance) benim anladığım manası : Aynı modem üzerinden internete bağlanan ve DLNA özelliğini destekleyen cihazlar arasında iletişim kuruyor. Nasıl oluyor bu? Aynı ofiste paylaşıma açık yazıcıların ortak kullanılabilmesi yada bulunduğunuz server üzerinde paylaşıma izin verilen dosyaların kullanılması gibi.

Ne işimize yarıyor? : Bilgisayarınızda bulunan video, resim, müzik vb. dosyayı flash diske aktarmadan direk TV den izleyebiliyorsunuz. Media playerınızı yada destekleyen ses sisteminizi kablosuz bağlayabiliyorsunuz. Hatta sıkça sorulan bu android telefonun kumanda olarak kullanılması olayı da aynı özellikle çalışıyor. Bluetooth gibi birşey ama burada evdeki internet ağınızı kullanarak yapıyor bu işi.

Hangi cihazlar destekliyor: Hemen hemen tüm bilgisayarlar destekliyor. (İntel in anlaşması varmış bir yerde okumuştum.) Bunun dışında son bir kaç yıldır üretilen birçok elektronik eşyada mevcut bu özellik.

Bu özelliği çalıştırmak için LG TV nizin yanında verilen Nero 4 CD sini bilgisayarınıza yüklüyorsunuz. Çalıştırdığınızda aygıtlar klasöründe TV nizi direk olarak gösteriyor. TV de izlemek istediğiniz dosyaları Nero CD yazılımında ki gibi paylaşım klasörünüzün içine atıyorsunuz. TV de Smart Share bölümünde mavi bir kutucuk olarak beliriyor paylaşımınız. Bu uygulamayı açtığınızda karşınıza bilgisayarınızda paylaşıma attığınız dosyalar çıkıyor. Yani sadece film arşivleyip izlemek için ekstra hard disc ihtiyacı kalmıyor.

TV nin kablosuz bağlanma şartı yok. Bütün cihazlar kablolu da olabilir kablosuz da yeterki aynı modem üzerinden internete bağlı olsunlar yeterli.

• quote:

Orijinalden alıntı: murteki

Arkadaşlar bu DLNA işinden fazla bahsedilmedi sanıyorum. Merak edenler için çözdüğüm birkaç şey hakkında bilgi vereyim.

DLNA: (İngilizcesi Digital Living Network Alliance) benim anladığım manası : Aynı modem üzerinden internete bağlanan ve DLNA özelliğini destekleyen cihazlar arasında iletişim kuruyor. Nasıl oluyor bu? Aynı ofiste paylaşıma açık yazıcıların ortak kullanılabilmesi yada bulunduğunuz server üzerinde paylaşıma izin verilen dosyaların kullanılması gibi.

Ne işimize yarıyor? : Bilgisayarınızda bulunan video, resim, müzik vb. dosyayı flash diske aktarmadan direk TV den izleyebiliyorsunuz. Media playerınızı yada destekleyen ses sisteminizi kablosuz bağlayabiliyorsunuz. Hatta sıkça sorulan bu android telefonun kumanda olarak kullanılması olayı da aynı özellikle çalışıyor. Bluetooth gibi birşey ama burada evdeki internet ağınızı kullanarak yapıyor bu işi.

Hangi cihazlar destekliyor: Hemen hemen tüm bilgisayarlar destekliyor. (İntel in anlaşması varmış bir yerde okumuştum.) Bunun dışında son bir kaç yıldır üretilen birçok elektronik eşyada mevcut bu özellik.

Bu özelliği çalıştırmak için LG TV nizin yanında verilen Nero 4 CD sini bilgisayarınıza yüklüyorsunuz. Çalıştırdığınızda aygıtlar klasöründe TV nizi direk olarak gösteriyor. TV de izlemek istediğiniz dosyaları Nero CD yazılımında ki gibi paylaşım klasörünüzün içine atıyorsunuz. TV de Smart Share bölümünde mavi bir kutucuk olarak beliriyor paylaşımınız. Bu uygulamayı açtığınızda karşınıza bilgisayarınızda paylaşıma attığınız dosyalar çıkıyor. Yani sadece film arşivleyip izlemek için ekstra hard disc ihtiyacı kalmıyor.

TV nin kablosuz bağlanma şartı yok. Bütün cihazlar kablolu da olabilir kablosuz da yeterki aynı modem üzerinden internete bağlı olsunlar yeterli.

Benim sorularıma cevap verebilir miisn hoca ?

• Arkadaşlar benide Listeye dahil edebilir misiniz_?
    47LW4500
    Dün aldım bugun getirdiler sabahtan kurulum yaptılar.
    Bir kaç 3D izledim vb. Anlatılan ayarlara bakındım. Firmware Update yapmadım şimdilik yapmayı düşünmüyorum.(gerekmediği sürece).

Bir sorum olacaktı.
    Thor.3D.H-SBS.2011.1080p.BluRay.AC3.x264-3DHD.DrKey filmini indirdim izliyorum. Problem şu ki; bazen görüntü geçişlerinde donmalar oluyor. Yani donma değilde takılma gibi. Lag gibi yani. Nasıl ifade edeceğimi de bilemedim. Ara ara geçişlerde ufak yavaşlama gibi bir şey oluyor. Nedeni nedir acaba? Bu benim bilgisayarda da oluyor ama 1080p film oynatmaya çalıştığımda ve KMPLAYER'dan yüksek görüntü kaltiesi yaptığımda. Sebebininde ekran kartının tam desteklememesi ve ekranın 1333x768 olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Bunun TV ile bir alakası yok tabi :)
    Cevaplarınızı bekliyorum.
    Teşekkürler...

• resimlerdeki tv yi vatan bilgisayardan aldım, içerde yetkili bir arkadaş tanıdığım durumu anlattım yarın konu ile ilgili dönüş yapıcak, olumlu olarak dönmez ise tv yi alıp direk vatana gidicem iade etmek istediğimi başka ürün almak istediğimi belirticem, sorun çıkartırlarsa direk tüketici hakem heyetine gidicem umarım sorunsuz halledebilirim.
  • quote:

quote:

http://www.hepsiburada.com/Liste/samsung-3d-blu-ray-dvd-oynatici-bd-d6500/productDetails.aspx?productId=evsambdd6500&categoryId=157458&SKU=EVSAMBDD6500

a- Ben bunu kurdum yalnız elimde bluray Film olmadığından dolayı daha deniyemedim Siz bu cihaza nediyorsunuz iyi mi ettim kötü mü ettim ?
    b- Bizim Tvlerde Kablosuz internet yok bu 3d bluray player Kablosuz internete giriyor şimdi bu 3d bluray player'ın Ethernet girişini Tvnin ethernet girişine ethernet kablosuyla bağlasam , bluray player Adaptör görevi görür mü ?

Sorum 2 - Bluray player'a 3D film koyduğumda Televizyonun kumandasından 3d'yi aktif etmeye çalıştığımda 4-5 tane 3d modu çıkıyor

2D-3D - iki görüntüyü enlemesine kesme - iki görüntüyü boylamasına kesme - gerisi anlamadığım bir simgeler bluray disc takınca player'a Tv kumandasından hangisini seçicem ?

Arkadaşlar eğer 1. sorum adaptör görevi görmüyorsa ben bunun jlatinlerini açmadım daha hepsiburada.com geri alır mı ürünü ? bugün geldi ürün bluray player.

up

Cihazın hayırlı olsun alınmış artık kötüsü olmaz.

Cihazı TV ye ethernetle bağlamak demişsin bu olmaz. Bağlayacaksan HDMI kablo ile bağlayacaksın eğer 1.4 destekli bir kablo ile bağlarsan ethernet görevini de görüyor. TV eğer ethernet ile modeme bağlıysa Blueray i wireles le de bağlayabilirsin bir sorun yok yani illa birbişrlerine kablo ile bağlanmaları gerekmiyor.

Ekrana gelen görüntü ne şekilde geliyorsa 3D kullanırken o görüntü tipini seçeceksin. Yan yana görüntü varken 3D tuşuna basınca kutucukların içinde yan yana olan resimli kutucuğu seçeceksin.

Hepsi burada konusunu bilemiyorum.

TV den çıkan kablo 1.3

Umarım yeterli olmuştur cevaplarım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

Arkadaşlar lw650s ile hd yayın izleyebilmek için LNB yi değiştirmek lazım mı değil mi?

M.markete sordum gerek yok dedi, teknosaya sordum değiştirmen lazım dedi, digiturke sordum gerek yok dedi. Kime inanacağımı şaşırdım.

HD LNB diye birşey var mıdır?

HD LNB diye birşey yok. Dolayısıyla değiştirmenize gerek te yok.

sağol bilgi için. geçen bir elektronikçiye uğradım ona da sormuştum tabiki değiştirmen lazım dedi. LNB gösterdi kutusunda da HD yazıyor. Millet ne tutturabilirse gidiyor demekki.

edt:yazım yanlışı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya727 -- 23 Ocak 2012; 23:28:44 >
  • quote:

Arkadaşlar bu DLNA işinden fazla bahsedilmedi sanıyorum. Merak edenler için çözdüğüm birkaç şey hakkında bilgi vereyim.

Bu özelliği çalıştırmak için LG TV nizin yanında verilen Nero 4 CD sini bilgisayarınıza yüklüyorsunuz. Çalıştırdığınızda aygıtlar klasöründe TV nizi direk olarak gösteriyor. TV de izlemek istediğiniz dosyaları Nero CD yazılımında ki gibi paylaşım klasörünüzün içine atıyorsunuz. TV de Smart Share bölümünde mavi bir kutucuk olarak beliriyor paylaşımınız. Bu uygulamenayı açtığınızda karşınıza bilgisayarınızda paylaşıma attığınız dosyalar çıkıyor. Yani sadece film arşivleyip izlemek için ekstra hard disc ihtiyacı kalmıyor.

arkadaşım çok güzel açıklamışsın.benim şöyle bir sorunum var.benim kutudan çıkan nero medıa home cd çalışmadı.laptop görmedi cd yi.ner medıa home u ful olarak indirebileceğim bir site biliyormusunuz.ikinci sorum da ner olmadan dlna girişyle masaüstü pc mi görüyor ama laptopumu görmüyor.laptopta bütün izinleri verdim halbuki.sorun nerden kaynaklanıyor sizce.
    sevgiler...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: akhlaur23

NOT: ''amd vision engine control center'' ekran kartın bu olabilir diye tahmin ediyorum...

Buldum dediğin gibi ekran çözünürlüğünden fakat amd vision engine control center doğru yüklenemiyor win7'ye, dolayısıyla programa giremiyorum.. Ayar da olmuyor Sen nereden yükledin, pm ile link gönderirsen onu yüklemeyi denerim bir de.

nereden derken kendi kutusundaki cd sinden yükledim win 7 kurulumundan sonra. extra bi ayar yapmadım ekran kartı için. win 7 kurulumundan sonra direk driver kurulumları arasında kurdum onuda. işin garibi sen ekran çözünürlüğünden ayar yapabilcen bi ekran kartı bölümün yokmu? (adı ne olursa olsun). demek istediğim senin pc de aktif çalışan bi ekran kartının olmadığını düşünmeye başlıyorum :) AYGIT YÖNETİCİSİNDEN bi bakarmısın görüntü bağdaştırıcılarıda ne yazılı bideordan gitmeyi dene. bende çok iyi bilmiyorum ha prof zannetme beni :) sadece sölediğim o 2 şeyi düzelttiğin zaman tam oturuyo ben görüntü en net halini alıyo.

• quote:

quote:

quote:

up

Cihazı TV ye ethernetle bağlamak demişsin bu olmaz. Bağlayacaksan HDMI kablo ile bağlayacaksın eğer 1.4 destekli bir kablo ile bağlarsan ethernet görevini de görüyor. TV eğer ethernet ile modeme bağlıysa Blueray i wireles le de bağlayabilirsin bir sorun yok yani illa birbişrlerine kablo ile bağlanmaları gerekmiyor.

Ekrana gelen görüntü ne şekilde geliyorsa 3D kullanırken o görüntü tipini seçeceksin. Yan yana görüntü varken 3D tuşuna basınca kutucukların içinde yan yana olan resimli kutucuğu seçeceksin.

TV den çıkan kablo 1.3

Kablosuz olayını tam anlayamadım , tv kablosuz özelliği yok bizde kablo kullanmak istemiyoruz sorun orda :D

Şimdi Bluray player 'ın kablosuz şekilde internete girebildiği için biz bu playerin kablosuzundan yararlanmak istiyoruz nasıl yaparız bunu Bir şekilde Televizyon modemden değilde Bluray player'dan interneti kullanmasını istiyoruz modemden ayrıyetten tvye kablo çekmek istemiyoruz.Anlatabilmişimdir umarım.

• quote:

quote:

quote:

up

TV den çıkan kablo 1.3

Arkadaşım,, Bana da bir yardım eli uzatsan;) demişsin ya,

Cihazı TV ye ethernetle bağlamak demişsin bu olmaz. Bağlayacaksan HDMI kablo ile bağlayacaksın eğer 1.4 destekli bir kablo ile bağlarsan ethernet görevini de görüyor.

Ben dıgıturk hd lg hb 806ph vede lw5500 kullanıyorum tv ye ethernet kablosu bağlı ama 1.4 hdmı kablo ile bluray oynatıcılı ses sistemime internet aktarmıyor ne yaptıysam olmadı:( ses sistemide tv de 1.4 desteklemesine rağmen...

Bir fikrin varsa,paylaşabilirsen sevinirim. Teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

quote:

up

TV den çıkan kablo 1.3

Kablosuz olayını tam anlayamadım , tv kablosuz özelliği yok bizde kablo kullanmak istemiyoruz sorun orda :D

Şimdi Bluray player 'ın kablosuz şekilde internete girebildiği için biz bu playerin kablosuzundan yararlanmak istiyoruz nasıl yaparız bunu Bir şekilde Televizyon modemden değilde Bluray player'dan interneti kullanmasını istiyoruz modemden ayrıyetten tvye kablo çekmek istemiyoruz.Anlatabilmişimdir umarım.

Yazımda belirttim ama tam açıklayamadım galiba. Bluray i wireles ile bağlarsın internete ardından blueray ile TV arasında da 1.4 HDMI kablo kullanırsan TV de internete bağlanıyor bildiğim kadarıyla. 1.4 Kablo ethernet görevi de görüyor blueray de ki interneti TV ye aktarıyormuş. Ben denemedim ama böyle olduğu söyleniyor.

• @murteki

Alıntı yapmadım sayfa bozulmasın diye ,

Ben Bluray player'dan çıkan kablo ile bağladım hatta özellikle sonradan onu bağladımki 3d problemsiz olsun diye lakin kablonun üstünde 1.4 olduğunu anlayabilceğim bir ibare yoktu yani 1.4 yazmıyordu hiç biyerinde acaba kodu mu var , 450 liralık bir bluray cihazından 1.3 HDMI kablo çıkacağını sanmıyorum kaliteli birşey koymuş olmaları gerek ..

HB.com'da cihazın kutu içeriği hakkında bilgi yok o yüzden kablodan öğrenmem gerek :S
  • quote:

@murteki

Alıntı yapmadım sayfa bozulmasın diye ,

Ben Bluray player'dan çıkan kablo ile bağladım hatta özellikle sonradan onu bağladımki 3d problemsiz olsun diye lakin kablonun üstünde 1.4 olduğunu anlayabilceğim bir ibare yoktu yani 1.4 yazmıyordu hiç biyerinde acaba kodu mu var , 450 liralık bir bluray cihazından 1.3 HDMI kablo çıkacağını sanmıyorum kaliteli birşey koymuş olmaları gerek ..

HB.com'da cihazın kutu içeriği hakkında bilgi yok o yüzden kablodan öğrenmem gerek :S

Destekleyen kabloların üzerinde yazıyor. Cihazlarla gelen bütün kablolar 1.3. Kablodan iyi para kazandıkları için cihazlarla birlikte 1.4 kablo vermiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karabektas25

quote:

Bu özelliği çalıştırmak için LG TV nizin yanında verilen Nero 4 CD sini bilgisayarınıza yüklüyorsunuz. Çalıştırdığınızda aygıtlar klasöründe TV nizi direk olarak gösteriyor. TV de izlemek istediğiniz dosyaları Nero CD yazılımında ki gibi paylaşım klasörünüzün içine atıyorsunuz. TV de Smart Share bölümünde mavi bir kutucuk olarak beliriyor paylaşımınız. Bu uygulamenayı açtığınızda karşınıza bilgisayarınızda paylaşıma attığınız dosyalar çıkıyor. Yani sadece film arşivleyip izlemek için ekstra hard disc ihtiyacı kalmıyor.

arkadaşım çok güzel açıklamışsın.benim şöyle bir sorunum var.benim kutudan çıkan nero medıa home cd çalışmadı.laptop görmedi cd yi.ner medıa home u ful olarak indirebileceğim bir site biliyormusunuz.ikinci sorum da ner olmadan dlna girişyle masaüstü pc mi görüyor ama laptopumu görmüyor.laptopta bütün izinleri verdim halbuki.sorun nerden kaynaklanıyor sizce.
    sevgiler...

Alıntıları Göster
    Nero 4 ü indirebilecek bir yer bilmiyorum doğrusu. TV alan birinden rica et veya serviste de olabilir belki.
    Laptop un görmeme olayını bende yaşadım hala zaman zaman da oluyor. Aç kapa yapınca hem TV hem Laptop yada modem resetleyince buluyorlar birbirlerini. :) Detayını çözersem paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murteki -- 23 Ocak 2012; 23:43:28 >

• 
Sayfa: önceki 963964965966967
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.