Şimdi Ara

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU] (212. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
31.570
Cevap
139
Favori
2.034.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Boyut konusu sıkıntı olmuş biraz evet ama 24'' olması enteresan bir seçim, muhtemelen teknik olarak vardır bunun bir sebebi henüz bilmediğimiz. Konsol TV'si en az 32 en en en fazla 47'' olmalı zaten. Kaldı ki bu aralıkta en iyi boyut 42'' oluyor. Aktif gözlük olayı kötü ama, gerçi Sony'nin çok da kötü bir iş yapacağına inanmıyorum ben.
  • YAlnız siz 2d görüntü elde edebiliyorsunuz. sonynin iddiası 3d görüntü vermek.
    sanırım 400 veya 800hz gibi abarık bir refresh rate ile senkronize 3d görüntü verecek. tabii bu yüksek hızı büyük bir panelde yaparsan çok pahalıya çıkacaktır.
    sonuçta aktif teknik kullanılacağı için işime gelmez oyun oynayacağım diye gözlerimden olamam. kaldıki evde wii var 3d değil. lg daha mantıklı hâlâ.
  • quote:

Orijinalden alıntı: masis88

quote:

Orijinalden alıntı: sinansoyu

bu yazıdaki bazı arkadaşların aklına uyup airties 2410 300 mbps wi-fi dongle aldım. bu konudaki bütün yazıları okudum . takla attırdım ama tırt.
    "usb aygıtı tanınmıyor" bu tanıtan arkadaşlar dongle ı tanıtmak için tv nin kulağına dongle ın adını fısıldamadıysa ve bu forum yardım, paylaşım vs içinse birisi de çıksın şu işi doğru düzgün anlatsın allah aşkına. lg-lw650s

bu konudaki bütün yazıları okuduysan ki ilk sayfada da bu usb wifiyin her tvde çalışmadığı yazıyordu. Bu yüzden ürünü iade edebilceğin bir yerden alınması konusunda techraven onlarca kez uyardı. Şimdi çalışmıyor diye sinirlenmenize gerek yok..

tecraven de aynısını söylemiş. yahu iyi hoş da benimle aynı model tv si olan arkadaş ekran görüntüsü koymuş. :) air 2410 kullanmış. demekki bu modelde kullanılıyor. neyse şimdi onu geçelim de bir de şu version işi var. acaba dongle ın versiyonu mu önemli? benimki v2. kullanabilen arkadaşlar dongle versiyonunu yazarsa sevinirim. çünkü anladığım kadarıyla plug&play çalışıyor. çalışmıyorsa da ağ menüsünde görüyor. ben de ikisi de olmuyor. aklıma version sıkıntısından başka bir şey de gelmiyor şu an. teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozdil

YAlnız siz 2d görüntü elde edebiliyorsunuz. sonynin iddiası 3d görüntü vermek.
    sanırım 400 veya 800hz gibi abarık bir refresh rate ile senkronize 3d görüntü verecek. tabii bu yüksek hızı büyük bir panelde yaparsan çok pahalıya çıkacaktır.
    sonuçta aktif teknik kullanılacağı için işime gelmez oyun oynayacağım diye gözlerimden olamam. kaldıki evde wii var 3d değil. lg daha mantıklı hâlâ.

Evet bizim 2D, 3D olması için işin içine aktif teknoloji de girmeli ya da FPR teknolojili paneller 2 yerine 4 e bölebilmeli görüntüyü.

Polarize + SG gibi bir olay yapmışlar. İki görüntü yine üstüste oturuyor TV de ve iki oyuncunun gözlüğüne de bu karışmış görüntü standart aktif 3D teknoloji modunda veriliyor. Gözlüklerde ayrıca polarize lensler de var, bu sayede ekranlar ayrılabiliyor. Panelin iki teknolojiyi de barındırması nedeniyle pahalı olması normal, bu yüzden 24" üzeri yapmamış olabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techraven -- 3 Ağustos 2011; 11:36:22 >

• Tabii, zaten kesinlikle aksini söylemek mümkün değil. Zaten burada Sony'nin bu teknolojisini mükemmelleştiren şey dual view gaming de 3D görüntü vermek. Bu artık dual view gaming'in son basamağı olacaktır bence. Zaten TV olarak sürülmeyecekmiş piyasaya, monitör olarak çıkıyor. Yani görüntü kalitesi bazında bir TV kadar yüksek herze sahip olmayacağı için lag konusunda kesinlikle iyi bir performans sağlaması amaçlı düşünülmüştür 24'' boyutu. Benim bu teknolojiyi almak gibi bir niyetim olmaz zaten çünkü hem SG gözlük, hem de benim bütçemi bir monitör almak adına düşüneceğim kadar aşan bir fiyatı olacaktır. Kaldı ki tek gözlük aldım, kenara çekildim durumu da mümkün değil. En az 2 gözlük gerekiyor teknolojisinden faydalanmak için. Bu teknolojinin tek bana fayda sağlayacak tarafı Sony'nin PS3 için dual viev gaming uyumlu güncelleme çıkarması olur, hepsi o.

• quote:

Orijinalden alıntı: marseltalon

Arkadaşalr şöyle 42LW4500 için sehpa tavsiye eden yok mu ???

Evinizin büyüklüğünü bilmiyorum ama mesela şunlar benim hasta olduğum ünitelerdir.

Eviniz küçükse bu da işinizi görür ama.

• 24" olmasının sebebi tv değil monitör olarak çıkması ve hard core oyuncuların özellikle fps oyuncularının seçtiği monitörler 24" 22" tir ekrana hakim olma açısından ve

e3 te yaptıkları bundle tanıtımında Resistance 3 , 6 m hdmi kablo , 1 tane sg gözlük ve monitör 500 dolar olucagını söylediler
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezersunar

quote:

Orijinalden alıntı: Bluepower

Bende artik bir 42lw4500 sahibiyim pazartesi gelecek

Kaça aldınız?

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Bu arada vatan bilgisayar da 47LW4500 2850 tl, 47lw5500 3100 tl fiyatları dün aldım. ilgilenenlere duyurulur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty_

quote:

Orijinalden alıntı: eraydan

Merhaba arkadaşlar,
    az önce 47LW5500 almaya karar verdim :) İnternette bi araştırma yaptım ve 2.890 tl ye buldum ama satan site pek güvenilir gelmedi açıkçası.yani tv'yi aldığımda sorunla karşılaşırsam eğer bi muhattap bulamayacağım gibi hissettim :) nakit almayı düşünüyorum, güvenilir satıcı ve uygun fiyat bakımından şuan da sadece istanbulbilişim'i bulabildim.2.977 TL kdv dahil fiyatı+ yanında duvar askı aparatı ve hdmi kablo hediye ediyolarmış :) İzmirdeyim yarın balçova media markt'a gitmeyi düşünüyorum bakalım orada fiyatlar nasıl? Fiyat açısından tavsiye edebileceğiniz bir yer var mıdır? En uygun fiyata nerden alabilirim? yardımcı olursanız çoook sevinirim.
    Saygılar...

Ben gidip firma garantisi ile almanızı tavsiye ederim size. Yan ithalattaki ürünler LG Türkiye garantisinde olmuyor diye biliyorum. Media Markt'ı bilmiyorum ama Vatan, Teknosa, Bimeks sürekli kampanya yapıyorlar. En iyisi siz bu cumayı da bekleyin, cumartesi yaklaştıkça çıkıyor kampanya haberleri.

Çok teşekkür ederim cevabınız için. dediğiniz gibi yapıcam şuan vatan da 2.850 tl ayrıca haftasonu gelmeyecek gibi görünüyor:)

• Arkadaşlar merhaba...

quote:

İş yoğunluğundan dolayı pek sık giremiyorum. Forum bayağı bir dolmuş okunacak çok şey var.

2 sorum olacak sizlere.

1- Lg lw570s modeli var bende. Önceki akşam televizyonu kapattığımda ekrana yakından ve yandan baktım tesadüfen, dikkatimi soldan sağa doğru ekranın orta kısmında 3 tane büyük çizgi dikkatimi çekti. Işıklar açıktı acaba yansımamıdır yoksa bir soruna mı işaret eder anlayamadım. Dediğim gibi izler ekranın solundan başlayıp sağına kadar gidiyor. Haliyle gıcık kaptım ama... İnşallah sakat bi şey değildir.

2- Teledünya HD-Box aldım ama alet beni delirtti bir nevi. İlk takmaya geldiklerinde 2.ci HDMI girişinden görüntü var ses yoktu. Elemanlar dediler ki arızalı olabilir giriş, aklıma yattı ama DVD'yi bağladığımda ama hiçbir sorun yoktu HDMI girişinde. Birkaç gün önce elektrikler kesilmiş televizyonu açtığımda ses yoktu yine teledünyada 4 HDMI girişini 3 farklı kabloyla denedim yok yok yok...

Dün arıza kaydı açtırdım, son bir kez televizyonu açtım ve ses geliyordu. hem de hiç ses alamadığım HDMI girişinden bile. Ben de gelen elemana düzeldi dedim ama... Bakalım. Başına benzer bir durum gelen var mı acaba? Ya da neden kaynaklandığını?

Teşekkürler herkese kolay gelsin.

Tekrar yazdığım için özür dilerim ama şu ilk sorum ile ilgili fikri olan var mı acaba?

Peşinen teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: acer_sahibi77

Arkadaşlar merhaba...

quote:

İş yoğunluğundan dolayı pek sık giremiyorum. Forum bayağı bir dolmuş okunacak çok şey var.

2 sorum olacak sizlere.

1- Lg lw570s modeli var bende. Önceki akşam televizyonu kapattığımda ekrana yakından ve yandan baktım tesadüfen, dikkatimi soldan sağa doğru ekranın orta kısmında 3 tane büyük çizgi dikkatimi çekti. Işıklar açıktı acaba yansımamıdır yoksa bir soruna mı işaret eder anlayamadım. Dediğim gibi izler ekranın solundan başlayıp sağına kadar gidiyor. Haliyle gıcık kaptım ama... İnşallah sakat bi şey değildir.

2- Teledünya HD-Box aldım ama alet beni delirtti bir nevi. İlk takmaya geldiklerinde 2.ci HDMI girişinden görüntü var ses yoktu. Elemanlar dediler ki arızalı olabilir giriş, aklıma yattı ama DVD'yi bağladığımda ama hiçbir sorun yoktu HDMI girişinde. Birkaç gün önce elektrikler kesilmiş televizyonu açtığımda ses yoktu yine teledünyada 4 HDMI girişini 3 farklı kabloyla denedim yok yok yok...

Dün arıza kaydı açtırdım, son bir kez televizyonu açtım ve ses geliyordu. hem de hiç ses alamadığım HDMI girişinden bile. Ben de gelen elemana düzeldi dedim ama... Bakalım. Başına benzer bir durum gelen var mı acaba? Ya da neden kaynaklandığını?

Teşekkürler herkese kolay gelsin.

Tekrar yazdığım için özür dilerim ama şu ilk sorum ile ilgili fikri olan var mı acaba?

Peşinen teşekkürler...

O çizgilerin bir fotoğrafını koyarsan bakalım. Görüntü oynarken herhangi bir görüntü bozulması var mı?
    Gelsin baksın bir teknik eleman, Teledünya kutusunun HDMI girişlerinde bir sorun vardır belki, temassızlık felan.

• quote:

Orijinalden alıntı: cline

quote:

Orijinalden alıntı: asder999

lg lw570s için usb kayıt özellğini açtırdım.yukarıda yazan herşeyi yaptım.uyduda digital yayında ok tuşuna basınca tv altında kayıt barı çıkıyor.ama bir türlü kayıta başlamadı.dikdörtgen renkli tuşların yönlendirmesi çalışıyor.ama kayıt için kırmızı yuvarlak tuşu gösteriyor.kumandadaki kırmızı dikdörtgen tuşla aktşf edemiyorum.bu konuda problem yaşayıp çözen varsa ve yardımcı olurlarsa sevinirim...yardımlarınız için şididen teşekkürler....

Kayıt özelliği bende de açık. Yanlız kullanabilmek için bir hardisk feda etmek gerekiyor. Çünkü LG formatlıyor ve bilgisayarda açılmıyor. Bende şuan feda edeceğim bir hardisk olmadığı için bana o soruyu sorduğunda hardisk çıkartıyorum tekrar bağlıyorum bu sefer sormuyor. Biçimlendirme işleminden sonra kayıt özelliği ve canlı yayını dondurma özelliiği aktif oluyor. Bu iş için en az 40gb enfazla 1 tb hardisk ile çalışır diyor kitapçığı

ben usb den film izliyorum ama bana hiç sormadı kayıt olayını. nerden yapılıo. yardımcı olur musunuz.

• PHilips HDMI Kablo aldım 39 TL'Ye.

ATI RADEON HD 4890 kullanıyorum , ekran kartının arkasında DVI girişi filan var.bir de ekran kartına turuncu bağlantı ıle takılmış farklı bir giriş var.

AldığımHDMI Grişi monitörüme ve TV'ye uyuyor ama buraya uymuyor sanırım ekran kartımda HDMI gırısı yok doğru mudur ?

• quote:

Orijinalden alıntı: HoXLeY

PHilips HDMI Kablo aldım 39 TL'Ye.

ATI RADEON HD 4890 kullanıyorum , ekran kartının arkasında DVI girişi filan var.bir de ekran kartına turuncu bağlantı ıle takılmış farklı bir giriş var.

AldığımHDMI Grişi monitörüme ve TV'ye uyuyor ama buraya uymuyor sanırım ekran kartımda HDMI gırısı yok doğru mudur ?

Hocam ekran kartınızda 2 dvi birde s-video çıkışı var, üstteki resimde gösterdiğiniz aparat ekran kartına bağlı değil, kasanın içindeki sata portlarını dışarı uzatmak için takılmış bir aparat.

Ortadaki 12 V güç soketi, yanlarındakiler de sata portları.

dvi-hdmi çeviriçi alıp hdmi kablonuzu kullanabilirsiniz, fakat sesi tv ye aktarabilmek için ayrı bir kablo daha kullanmanız gerek

• quote:

Orijinalden alıntı: HoXLeY

PHilips HDMI Kablo aldım 39 TL'Ye.

hocam kartta ıkı tane dvı var, hdmı yok, donusturucu ıle kullanabılırsın, yanlıs hatırlamıyorsam dvi to hdmi dıe adları. Onları dene.

• Evet, maalesef ekran kartında HDMI girişi yok.
  • Kartında HDMI yok maalesef. Şöyle bişi alman lazım;

• Arkadaşlar bende 42lw4500 almak üzereyim, yalnız aklıma takılan bir soru var. Ben PC mi hdmi ile TV ye bağlamak istiyorum ama PC ile TV farklı odalarda olabilir. Bu şekilde bağlantı yapan arkadaşlar vardır mutlaka. Sizler hangi kabloyu kullanıyorsunuz?
  • Hocam o kadar uzak mesafeden bağlamak mümkün değil, o kadar uzun kablo bulamazsınız, hadi buldunuz diyelim verim alamazsınız. PC ile TV'yi aynı yerde bulundurmanız gerekli. Ben HDMI bağlantı ile kullanıyorum PC'mi. Direkt ekran kartıımda HDMI çıkış var ama benim. Ayrı odalarda tutmanızı tavsiye etmiyorum ben.
  • @_BLooDLiNe_ @dusy_ @techoraven kingsiniz arkadaşlar

dönüştürücü ile kullandıgımda HD filmleri izlerken filan kayıp olur mu ?

bir de televizyonun içinden gelen cızırtı sesını hallettık mı herşey çok güzel olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HoXLeY -- 3 Ağustos 2011; 15:59:40 >
  • 
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.