Şimdi Ara

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU] (149. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31.570
Cevap
139
Favori
2.034.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: flydini

teknobiyotik'ten HDD'siz 253'e aldım bonus 9 taksit olması lazım. 3.5'' HDD kabloyla falan uğraşmadan kızaklı direkt takılabiliyor.

bende 3.5" hdd yi satın alırken çok araştırdım. yazıcıoğlu işhanının oraları dört döndüm. piyasda minumum 210.TL Rakamlar varken oradaki vatan pc de 160.TL ye satın aldım.

quote:

Orijinalden alıntı: flydini

DVD/divx player tarzı cd'li oynatıcıların çoğu (hepsine yakını) HDD ancak fat32 formatlı ise görür ama bu sefer de 4 GB'dan büyük klasör oluşturamazsınız.
    NTFS formatlı olunca dosya boyunda problem olmaz ama bu sefer de dvd/divx player bu formatlı HDD'yi tanımaz. LG TV'lerde DTSli sesleri oynatmanın yolu henüz yok. Sadece harici çözümler olabilir, ya her filmi tek tek ac3'e convert edeceksin (ses kalitesi DTS'ye göre daha azdır) ya da DTS,mkv... çözen oynatan bir media player alacaksın.

evet kesinlikle sorun bu. sinama sistemine ihtiyacım yoktu fakat 450.tl güzel bir 5+1 ses sistemi vardı, onu alalaım derken oradaki elamana indirimli hali 650.tl LG HT906TA modelini tavsiye etti, bende aldım, ses sistemindeki özelliklere bakma bile bakmadım. aldıktan sonra ihtiyaclarımı anladım. BLURAYDİSK OYNATAN HB906TA VERSİYONU 1400.TL ARADA DAĞLAR KADAR FARK VAR. o nedenle ses çıkartamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowpane -- 21 Temmuz 2011; 12:57:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: techraven

@O-Ğ-U-Z-H-A-N
    Ben HX900 ün 46" boyutundan bahsediyordum o fiyata. Daha önce de bu konuda ve diğer konularda birçok kez söyledim zaten Sony'nin motion engine i hiçbir markada yok şu an - high end modellerde tabii. Ama işin içine sadece bu girmiyor işte, TV alırken bir sürü kıstas var. Özellikle Sony ler konusunda TR de inanılmaz yüksek bir satış fiyatları var bana göre. Oyun konusunda ise CRT ve TFT LCD örneğini verirken amacım konsol oyunlar bunlarda oynanır değil; düşük input laga karşılık görüntü kalitesinden biraz feragat edilmeli şeklinde bir tez ileri sürmekti. Sonuç olarak doğru oyun ayarlarında LW serisi standart LCD LED TV lere göre gayet iyi sonuçlar veren TV ler. Daha iyisi yok mu var ama bu sefer 3D den, FPR gözlükten, yüksek F/P den vs vs vazgeçmeniz gerekebiliyor. Her kararın bir alternatif maliyeti var yani, herkes buna göre karar vermeli.

Mesela FatihMehmet* de demiş, istemiş de istemiş her şeyi. Sonuç olarak söylediği kıstasların hepsini %100 yapmasa da fiyatına göre gayet iyi şekilde yapan bir seri LW serisi. TV alırken önemli olan bu zaten. Kullanım amaçlarınızı çıkarıp bütçenize göre bunları yapabileceği maksimum iyi şekilde yapabilen bir TV almak. O yüzden kişiye göre değişiyor TV seçimi, en iyi diye birşey yok.

İlk sayfaya oyun ayarlarını yazdım mesela, Oğuzhan sen de en düşük lagı veren kendi oyun ayarlarını yazabilir misin bir karşılaştırma yapalım?

En iyi diye tabiki bişey yok olmaz olamazda yapmazlar çünkü illa modeller arasın birbirlerinin eksiklerini tamamlıyacak farklılıklar olur .

Ama input lag olayı hele hele ki oyunu oynanamıyacak kadar olacak derecede lag li görüntü üreten tv ler yani bu işte eksininde eksisi tv kullanım amacını yerine getiremiyor . Tamam crt tft kadar olmasada makul seviyeye getirilmeli bu olay oyunculara önem vermediğin bir modelsede bunu belirteceksin satarken !!!!

Techraven şimdi ilk sayfadaki ayarlara baktımda kafam karıştı biraz dusty nin verdiği ayarlarmı onlar

bide şimdi giriş modu pc de 2d de farklı ayarlar 3d oyunlarda farklı ayarlar oluyor işin garibi aynı pc giriş modunda 2d ayarlarda ne keskinlik renk ayarına müdahale edemezken 3d görüntü ayarlarında aynı girişte değişimyapabiliyoruz ayarlarda

şimdi ben sana hangi değerleri yazayım 3d oyun oynarkenmi 2d mi ?

• Peki tavsiye edermisiniz bu TV'yi zira niyetim almışken 3D tv almak ve bu yakınlarda almak istiyorum artık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: marseltalon

Peki tavsiye edermisiniz bu TV'yi zira niyetim almışken 3D tv almak ve bu yakınlarda almak istiyorum artık...

valla amacın filim ağırlıklı ise al derim yalan yok 3d olayı baya iyi
  • quote:

Arkadaşlar bu LG 42LW5500 tv 3-3,5 metre uzaklıktan izleme mesafesi sizce yeterli mi?yani az mı gelir yada çok mu gelir 42''inç

Fazlasıyla yetermiş. Bu yüzden bütçe sıkıntısı nedeniyle tv alamayacağım gibi. Salon 48 M2 ve buraya en az 47" diyorlar ki bu da benim için çok kötü bir durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: O-G-U-Z-H-A-N

quote:

@O-Ğ-U-Z-H-A-N
    Ben HX900 ün 46" boyutundan bahsediyordum o fiyata. Daha önce de bu konuda ve diğer konularda birçok kez söyledim zaten Sony'nin motion engine i hiçbir markada yok şu an - high end modellerde tabii. Ama işin içine sadece bu girmiyor işte, TV alırken bir sürü kıstas var. Özellikle Sony ler konusunda TR de inanılmaz yüksek bir satış fiyatları var bana göre. Oyun konusunda ise CRT ve TFT LCD örneğini verirken amacım konsol oyunlar bunlarda oynanır değil; düşük input laga karşılık görüntü kalitesinden biraz feragat edilmeli şeklinde bir tez ileri sürmekti. Sonuç olarak doğru oyun ayarlarında LW serisi standart LCD LED TV lere göre gayet iyi sonuçlar veren TV ler. Daha iyisi yok mu var ama bu sefer 3D den, FPR gözlükten, yüksek F/P den vs vs vazgeçmeniz gerekebiliyor. Her kararın bir alternatif maliyeti var yani, herkes buna göre karar vermeli.

Mesela FatihMehmet* de demiş, istemiş de istemiş her şeyi. Sonuç olarak söylediği kıstasların hepsini %100 yapmasa da fiyatına göre gayet iyi şekilde yapan bir seri LW serisi. TV alırken önemli olan bu zaten. Kullanım amaçlarınızı çıkarıp bütçenize göre bunları yapabileceği maksimum iyi şekilde yapabilen bir TV almak. O yüzden kişiye göre değişiyor TV seçimi, en iyi diye birşey yok.

İlk sayfaya oyun ayarlarını yazdım mesela, Oğuzhan sen de en düşük lagı veren kendi oyun ayarlarını yazabilir misin bir karşılaştırma yapalım?

En iyi diye tabiki bişey yok olmaz olamazda yapmazlar çünkü illa modeller arasın birbirlerinin eksiklerini tamamlıyacak farklılıklar olur .

Ama input lag olayı hele hele ki oyunu oynanamıyacak kadar olacak derecede lag li görüntü üreten tv ler yani bu işte eksininde eksisi tv kullanım amacını yerine getiremiyor . Tamam crt tft kadar olmasada makul seviyeye getirilmeli bu olay oyunculara önem vermediğin bir modelsede bunu belirteceksin satarken !!!!

Techraven şimdi ilk sayfadaki ayarlara baktımda kafam karıştı biraz dusty nin verdiği ayarlarmı onlar

bide şimdi giriş modu pc de 2d de farklı ayarlar 3d oyunlarda farklı ayarlar oluyor işin garibi aynı pc giriş modunda 2d ayarlarda ne keskinlik renk ayarına müdahale edemezken 3d görüntü ayarlarında aynı girişte değişimyapabiliyoruz ayarlarda

3 tane ayar koydum ilk mesaja, birinci oyun ikinci benim film izlediğim ayarlar üçüncü ise FlatPanelsHD sitesinin calibration ayarları. Keskinlik 3D ayarlarında var sanıyorum bir tek o yüzden dusty_ nin koyduğu ilk ayarlar 3D oyun ayarlarıdır. Sen de 3D leri yazarsan üzerinden gidelim, iki ayarların da iyi yönlerini birleştirip daha iyi bir konfigrasyon yapabiliriz bu sayede. 3D çeviri değil tabii ki, konsolu bağlayıp oyun ayarlarından 3D mod seçtiğinde yaptığın en iyi ayarlar olsun.

Modeller arası tabii ki öyle, bu sadece LG de değil tüm TV lerde hatta diğer teknolojik cihazlarda bile var. Mesela Apple firması iPod, iPod Touch, iPhone ve iPad konfigrasyonlarında öyle bir donanım farklılıkları ve fiyatlama yapıyor ki birini alsanız illa ki diğer ürün başka bir özelliği daha iyi yapıyor. Hepsini iyi yapan bir ürün yok, sadece iPod Touch herşeyi biraz yapabilen türden bir cihaz mesela. Aynısı TV lerde de geçerli. Hatta başka bir başlıkta arkadaş örnek vermişti, DTS olayında da buna benzer bir durum var. TV üreticilerinin hepsi Home Theater da üretiyor, eğer TVlerine DTS lisansının parasını verip bu desteği koyarlarsa o ev sinema sistemlerinin satışları düşecek bu sefer.

• quote:

Orijinalden alıntı: FatihMehmet*

quote:

Arkadaşlar bu LG 42LW5500 tv 3-3,5 metre uzaklıktan izleme mesafesi sizce yeterli mi?yani az mı gelir yada çok mu gelir 42''inç

Fazlasıyla yetermiş. Bu yüzden bütçe sıkıntısı nedeniyle tv alamayacağım gibi. Salon 48 M2 ve buraya en az 47" diyorlar ki bu da benim için çok kötü bir durum.

Hocam senin salon da baya büyükmüş beaa 48 m2 halısaha gibi nerdeyse şaka bir yana benim salonda 40 m2.Amma ben oturma odası için düşünüyorum 3D tv yi odam 12m2 ve sanırsam 42 inç yeterli gelir gibi...

• Arkadaşlar bu bahsi geçen TV'yi nerden almak mantıklı,misal kimi yerde 2 adet gözlük hediye diyor ve fiyatı 2281TL... bimeks te ise 2699Tl ve 7 adet gözlük hediye diyor anlamadım gitti nerden alsak acaba?
  • Teknosa ve Bimeks son 1 ayda neredeyse her hafta sonu kampanya yaptılar %18 - %25 arası çoğu üründe, 3D TV ler de dahildi buna. 5'li FPR gözlüğü 100TL gibi bir fiyata alırsınız zaten isterseniz ona göz önünde bulundurunca 2281TL daha mantıklı tabii ki. Ama yan ithalattan aldığınız fiyatsa o 2281TL satan yere dikkat edin, sağlam bir yer olsun.
  • Arkadaşlar pazar gününe kadar Lg 3D tvlerde %20 indirim varmış haberiniz olsun ben birtane aldım. %20 tek teknosalarda geçerli arkdaşlar
  • quote:

quote:

kardeşim moralinizi bozmak gibi olmasın ama 48 m2 salona 47" de az gelir.benim salon 24 m2 yani seninkinin yarısı kadar tvim 42".inanın o bile az geliyor.sizi 55" kurtarır ancak.ama tv izleme mesafesini tvye göre ayarlarsanız o başka

• quote:

quote:

quote:

@O-Ğ-U-Z-H-A-N

3 tane ayar koydum ilk mesaja, birinci oyun ikinci benim film izlediğim ayarlar üçüncü ise FlatPanelsHD sitesinin calibration ayarları. Keskinlik 3D ayarlarında var sanıyorum bir tek o yüzden dusty_ nin koyduğu ilk ayarlar 3D oyun ayarlarıdır. Sen de 3D leri yazarsan üzerinden gidelim, iki ayarların da iyi yönlerini birleştirip daha iyi bir konfigrasyon yapabiliriz bu sayede. 3D çeviri değil tabii ki, konsolu bağlayıp oyun ayarlarından 3D mod seçtiğinde yaptığın en iyi ayarlar olsun.

Modeller arası tabii ki öyle, bu sadece LG de değil tüm TV lerde hatta diğer teknolojik cihazlarda bile var. Mesela Apple firması iPod, iPod Touch, iPhone ve iPad konfigrasyonlarında öyle bir donanım farklılıkları ve fiyatlama yapıyor ki birini alsanız illa ki diğer ürün başka bir özelliği daha iyi yapıyor. Hepsini iyi yapan bir ürün yok, sadece iPod Touch herşeyi biraz yapabilen türden bir cihaz mesela. Aynısı TV lerde de geçerli. Hatta başka bir başlıkta arkadaş örnek vermişti, DTS olayında da buna benzer bir durum var. TV üreticilerinin hepsi Home Theater da üretiyor, eğer TVlerine DTS lisansının parasını verip bu desteği koyarlarsa o ev sinema sistemlerinin satışları düşecek bu sefer.

fps oyunlarında giriş tipi pc yapılarak kullanılan 3D ayarlar

diğer oyunlarda örneğin prince of persia trilogy aldım mesela 3d local dimming ile true motion u istediğiniz gibi aça bilirsiniz etkilemiyor ama silahla aim alarak oynadıgınız shooter oyunlarda bu etkiler rahat aim alamazsınız

Resim Modu:standart
    Arka Işık: Full
    Kontrast: Full
    Parlaklık: 60
    Keskinlik: 70
    Renk: 60
    Ton: 0
    TruMotion: kapalı
    Led Karartma (Local Dimming): Kapalı
    Gelişmiş Ayarlar:
    Gama: Orta
    Siyah Seviyesi: Düşük

Techraven dediğin tamam doğru satış stratejisi ama tv de ben demiyorum ki bir dts desteği illa olsun mesela ses sistemim var logitech z5400 ben tv nin hoporlörlerini bile kapatıyorum oyun oynarken kullanmadıgımdan bak o işi yapan 5+1 ses te önemli yön tayin etmek için oyuncu zaten o ses sistemini alıyor

ama yok ben bu tv de filime cart curt a önem verdim oyuncuyu düşünmedim dersen oyuncu napsın yani oyun için ayrı tv filim için ayrımı dediğim gibi illlaki crt tft kadar olmaz ama hiç oynanamıyacak şekildede üretilmez ki bu ürün

diyeceksin e şimdi ayarlıyoruz ya pc girişi göstererek e ama mide bulandı be kardeşim başta bu bana tamamen uydurmasyon geliyor sanki 1 ayda tv yi üretmeye karar ver 2 . ayda çıkar 3. ayda şikayet gelsin sen fw yap bu senin adam gibi test etmediğini gösterir edipte piyasaya sürüyorsan bu haliyle e o zaman oyuncuya önem vermiyorsun bunuda en azından belirt yani sattın aldırdıgın müşteriden küfür yiyip markandan kendisini soğutacagına şu modelim oyun için daha uygun şu modelim filim için uygun de mesela

• quote:

Orijinalden alıntı: malcolmx99

quote:

quote:

kardeşim moralinizi bozmak gibi olmasın ama 48 m2 salona 47" de az gelir.benim salon 24 m2 yani seninkinin yarısı kadar tvim 42".inanın o bile az geliyor.sizi 55" kurtarır ancak.ama tv izleme mesafesini tvye göre ayarlarsanız o başka

Şuan salonumda 42" Toshiba Regza var. 3D açısından mı büyük olması gerek? Yoksa Full HD filmlerde sorunum yok bu ekran ile. Ama 3D performansı nasıl olur bilemem.

• quote:

quote:

quote:

quote:

@O-Ğ-U-Z-H-A-N

fps oyunlarında giriş tipi pc yapılarak kullanılan 3D ayarlar

diğer oyunlarda örneğin prince of persia trilogy aldım mesela 3d local dimming ile true motion u istediğiniz gibi aça bilirsiniz etkilemiyor ama silahla aim alarak oynadıgınız shooter oyunlarda bu etkiler rahat aim alamazsınız

Resim Modu:standart
    Arka Işık: Full
    Kontrast: Full
    Parlaklık: 60
    Keskinlik: 70
    Renk: 60
    Ton: 0
    TruMotion: kapalı
    Led Karartma (Local Dimming): Kapalı
    Gelişmiş Ayarlar:
    Gama: Orta
    Siyah Seviyesi: Düşük

Techraven dediğin tamam doğru satış stratejisi ama tv de ben demiyorum ki bir dts desteği illa olsun mesela ses sistemim var logitech z5400 ben tv nin hoporlörlerini bile kapatıyorum oyun oynarken kullanmadıgımdan bak o işi yapan 5+1 ses te önemli yön tayin etmek için oyuncu zaten o ses sistemini alıyor

ama yok ben bu tv de filime cart curt a önem verdim oyuncuyu düşünmedim dersen oyuncu napsın yani oyun için ayrı tv filim için ayrımı dediğim gibi illlaki crt tft kadar olmaz ama hiç oynanamıyacak şekildede üretilmez ki bu ürün

diyeceksin e şimdi ayarlıyoruz ya pc girişi göstererek e ama mide bulandı be kardeşim başta bu bana tamamen uydurmasyon geliyor sanki 1 ayda tv yi üretmeye karar ver 2 . ayda çıkar 3. ayda şikayet gelsin sen fw yap bu senin adam gibi test etmediğini gösterir edipte piyasaya sürüyorsan bu haliyle e o zaman oyuncuya önem vermiyorsun bunuda en azından belirt yani sattın aldırdıgın müşteriden küfür yiyip markandan kendisini soğutacagına şu modelim oyun için daha uygun şu modelim filim için uygun de mesela

Hemen hemen aynıymış ayarlar, zaten PC girişi seçilince ayarlar bayağı azalmakta. Benim de elimde Xbox var ama henüz oyun alamadım, alınca hemen bu ayarlarla deneyeceğim 42LW650S ile. Bunları da ekliyorum, ayrıca çabukluk gerektirmeyen oyunlarda local dimming ve TruMotion u yüksek tutabilmek güzel olur gerçekten zaten pek fazla görüntü düzeltme seçeneğimiz yok PC girişinde.

Bunları da ekliyorum ilk mesaja. Bir de sinema atmosferinde (donuk renkler ve maksimum siyahlar) film izlemeyi sevenler ilk mesajdaki sinema ayarlarıma baksınlar mutlaka, gayet başarılı bir film keyfi oluyor.

• arkadaşlar,
    bu tvleri dts çözen (örnek logitech z5500) 5+1'e bağlayınca dts ses problemi hallolur mu?
  • Şuan salonumda 42" Toshiba Regza var. 3D açısından mı büyük olması gerek? Yoksa Full HD filmlerde sorunum yok bu ekran ile. Ama 3D performansı nasıl olur bilemem.

normal yayın içinde büyük olması gerekir ama 3d için bu oran daha yüksek olmalıdır.ben 42" de 3,5 metreden izliyorum bana küçük geliyor.48 m2 bir ev için izleme mesafesi 5 m. olacağını düşünürsek 51" ve üzeri olması gerekir
  • Arkadaşlar bu LG 42LW650S modeli nasıl peki yani demek istediğim 42LW5500 ile arasındaki farklar nelerdir?arada nerdeyse 1000 lira fark var fiyat olarak.Değer mi bu farka...
  • aradaki farka değer birinin ekranı 200 hz birinin ekranı 100hz işlemcileri farklı bide hd uydu alıcısı var ve pazar gününe kadar lg 3d tvlerde %20 indirim var
  • @ikibinruhu, araya DTS çözen ve optik ses çıkışı olan, fiyatı 150TLc civarı olan bir media player koymak durumundasın DTS yi çözdürmek için.

@marseltalon, LW650S ile LW5500 arası farklar dahili uydu alıcı, TruMotion (200Hz:100Hz) ve kontrast (8M:9M). Buna değer mi; bir mağazaya gidip ikisini de izlemenizi tavsiye ederim.
  • LW570s modeli şuan otomatik olarak güncelleme buldu. Eski versiyon 03.07.07 şimdi kurulan versiyon 04.00.18 bilginiz olsun.
    Ayrıca DLNA özelliği benim servisten sonra kapanmıştı hatırlarsanız. Bugun servis geldi servis kumandası ile özelliği açtı. Şunu gördüm servis kumandası altındaki menülerde wireless seçenekleri ile de özellikler var. Acaba airties wireless adaptörü çalıştıramayan arkadaşlarda bu servis menüsü altında wireless özelliği kapalı olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cline -- 21 Temmuz 2011; 14:54:06 >
  • 
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.