Şimdi Ara

LG, Bosch, Profilo Çamaşır Makinesi Tavsiyesi - (Profilo CM1201DTR alındı, teşekkürler)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
2
Favori
5.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, forumun bu bölümünü beyaz eşya ihtiyaçlarım nedeniyle yaklaşık 1 haftadır derinlemesine inceliyorum. Konuyla ilgili arkadaşlar tarafından önerilen modelleri dikkate alarak bütçeme uygun seçenekleri aşağıya listeledim. Ancak son kararımı bir türlü veremedim. Biliyorum, bu tavsiyelerle ilgili genel konular var ancak fazla vaktim yok. Eğer yardımcı olursanız bir iki gün içerisinde burada mutabık kaldığımız ürünü almayı düşünüyorum.

Ayrıca özel mesajla tavsiyelerde bulunarak buzdolabı (LG GR-B502GVTW) ve fırın (Profilo FRS4111WML) almamda yardımcı olan @lazpanyol ve @eteksen'e çok teşekkür ediyorum. Onlarla birlikte @candogan62 ve konuyla ilgili diğer arkadaşların da tavsiyelerini bekliyorum.

Aradığımız özellikler:

- Inverter motor,
    - Yorgan, battaniye vs yıkanabilecek genişlikte bir hacim, (minimum 8 kg oluyor sanırım)
    - Belki aşağıdaki modellerden bu sınırı aşanlar olabilir ancak bütçe olarak 1400 TL'yi geçmek istemiyorum. "İlla bunu al" dediğiniz bir model olursa en fazla 1500 TL'ye çıkabilirim.

Açıkçası konuya çok hakim olmadığım için aradığım özelliklere uygun olmayan modelleri de yazmış olabilirim. Daha uygun model varsa önerilerinizi bekliyorum.

Seçenekler:

Marka olarak LG, Bosch ve Profilo düşünüyorum.

LG

- LG F1281TD, 8kg, 1200 devir

Profilo

- Profilo CM1201DTR, 9kg, 1200 devir

(Profilonun 8 kg'lık ihtiyaçlarımı karşılayabilecek modeli varsa lütfen önerin, uygun fiyata bulabilirim.)

Bosch

Bosch'un bu modelleri arasında devir farkından başka dikkat edilmesi gereken farklar var mıdır? Hacimleri yazıldığı gibi gerçekten 8 kg mı yoksa kağıt üzerinde mi böyle?
    - Bosch WAQ20480TR, 8kg, 1000 devir
    - Bosch WAQ24481TR, 8kg, 1200 devir
    Ya da bu model işimi görür mü?
    - Bosch WAQ24461TR, 7kg, 1200 devir

- AEG L75280FL, 8kg, 1200 devir
    (Bu ürün için 1.450 TL verebilirim fakat 1 hafta nakliye süresi veriliyor, bu nedenle her ne kadar beğendiğim iyi bir ürün olsa da elemek zorundayım. Ayrıca servis sıkıntısı da yaşayabilirim.)

Değerli görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar. Buradaki fikirlere göre alışveriş yapacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andaluz -- 30 Aralık 2013; 15:14:42 >

• Aeg nin her il de servisi var,
    Hatta büyük ilçelerde de var,
    Sorun yasarsaniz lg de yaşarsınız.
    .
    Bosch daki modellerdense profilo 1201 daha iyi.
    .
    Benim tavsiyem, aeg 75270 dır.
    Ilk çıkan XXL kazanli , inverter motorludur,
    Her ne kadar 7 yazsa da 8 kg dır.
    100 tl world puan ile 1160 tl ye gelir, hepsiburada da.
    http://www.hepsiburada.com/liste/aeg-lavamat-75270-fl-protex-a-enerji-sinifi-7-kg-1200-devir-camasir-makinesi/productDetails.aspx?productId=mtaeg75270fl&categoryId=155121

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam Profilo program yönünden kit isi secimi serbest değil

• Düşündüğünüz modellerin internet sitelerinden yaşadığınız bölgede servis olup olmadığına bakabilirsiniz.

Baktığınız bütçe aralığında en mantıklı makineler EWF1486GDW, EWF1286LEW ve L75280FL bence. Bu modeller tambur genişliği ve dokusu, program seçenekleri, buhar programları ve mekanik aksam konularını toptan ele aldığınızda en iyileri.

Bosch da çok iyi ama iyi olan Home Professional ve Logixx serileri 1800 lirayı aşıyor. Uygun bütçede iyisi olsun diyorsanız Profilo CM1201DTR (Almanya üretimi Inverter motorlu) düşünülebilir.

Bosch WAQ20461-WAQ20480 ya da WAQ24461-WAQ24481TR modelleri aslında aynı makinelerdir. İkinci seçenekleri alırsanız boşuna fazladan para vermiş olursunuz. Bu seride de ekonomik yoldan çözüm istiyorsanız bence Profilo CM101K0TR modelini almak kafidir.

LG'yi Profilo ve AEG varken önermem. Bir artısı yok çünkü.

• Arkadaşlar zaten cevaplamis fakat ben ariston önerebilirim çok sessiz inverter motor eco Tech bulunmaktadır

Tabikide şaka yapıyorum aeg ve electrolux üzerinde yoğunlaşin.

• Öncelikle vakit ayırıp fikir veren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Bir iki gün daha başınızı ağrıtıcam sanırım

Arkadaşlar, kısa yoldan esas soruyu sorayım: Profilo CM101K0TR yukarıda saydığım kıstaslar için yeterli midir? Fiyat uygun görünüyor diğer modellere göre ama diğerlerinde yapıp bunda yapamayacağım en önemli özellikler nelerdir? Buhar, su jeti olmazsa olmaz mı? Veya Profilo'nun bu modelinde Electrolux'te olduğu gibi sıcaklık/süre ayarı mümkün mü? @lazpanyol ısı seçimi yok demiş çünkü.

Sıcaklık ve süre ayarı bence önemli özellikler, biraz araştırınca farkettim.

Profilo CM101K0TR aradığım özelliklere cevap vermeyecekse Profilo'nun CM1201DTR modeli kalıyor.

Eğer CM1201DTR'yi uygun fiyatta bulamazsam;
    AEG L75270FL,
    Electrolux EWF 1286LEW
    arasından hangisini önerirsiniz. Belirleyici farkları nelerdir? Hacim konusunda AEG L75270FL sıkıntı yaratmaz demiştiniz, öyleyse Electrolux 8 kg (1286 modelini) düşünmeye gerek yok?

AEG L75270FL benim de ilk aklıma yatan model aslında. Sizlerin diğer başlıklardaki yorumlarınızdan AEG ve Electrolux için oldukça olumlu düşünüyorum; bulunduğum yerde servis de var ancak servisin niteliği nedir nasıldır bilmiyorum, bunu yarın birebir görüşüp fikir edinmek istiyorum.

Ayrıca AEG için yapışık kazan muhabbeti nedir? Sıkıntı yaratır mı? Electrolux için de geçerli mi aynı durum?

• quote:

Orijinalden alıntı: hadesperado

Öncelikle vakit ayırıp fikir veren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Bir iki gün daha başınızı ağrıtıcam sanırım

Arkadaşlar, kısa yoldan esas soruyu sorayım: Profilo CM101K0TR yukarıda saydığım kıstaslar için yeterli midir? Fiyat uygun görünüyor diğer modellere göre ama diğerlerinde yapıp bunda yapamayacağım en önemli özellikler nelerdir? Buhar, su jeti olmazsa olmaz mı? Veya Profilo'nun bu modelinde Electrolux'te olduğu gibi sıcaklık/süre ayarı mümkün mü? @lazpanyol ısı seçimi yok demiş çünkü.

Profilo CM101K0TR aradığım özelliklere cevap vermeyecekse Profilo'nun CM1201DTR modeli kalıyor.

AEG L75270FL,
    Electrolux EWF 1286LEW
    arasından hangisini önerirsiniz. Belirleyici farkları nelerdir? Hacim konusunda AEG L75270FL sıkıntı yaratmaz demiştiniz, öyleyse Electrolux 8 kg (1286 modelini) düşünmeye gerek yok?

AEG L75270FL benim de ilk aklıma yatan model aslında. Sizlerin diğer başlıklardaki yorumlarınızdan AEG ve Electrolux için oldukça olumlu düşünüyorum; bulunduğum yerde servis de var ancak servisin niteliği nedir nasıldır bilmiyorum, bunu yarın birebir görüşüp fikir edinmek istiyorum.

Ayrıca AEG için yapışık kazan muhabbeti nedir? Sıkıntı yaratır mı? Electrolux için de geçerli mi aynı durum?

AEG kolay kazan arizasi verecek cihaz değil yapisik kazani kafana takma hocam. Profilo 9 kg da isi secimi serbest değil kullanissiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 26 Aralık 2013; 19:50:22 >

• quote:

Öncelikle vakit ayırıp fikir veren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Bir iki gün daha başınızı ağrıtıcam sanırım

AEG L75270FL,
    Electrolux EWF 1286LEW

Bir de bulduğun fiyatları da yazarsanız belki ona göre birşeyler çıkabilir.

Bende AEG olabilir diyorum uygun fiyatsa.

Ayrıca yeni bir model atayım kafanız karışsın. :)

Siemens WM12S765TR

• eteksen kullanıcısına yanıt
    Kafam karışmadı çünkü bu fiyata çıkmam mümkün değil

AEG ve Electrolux, hepinizin bildiği internet fiyatları zaten. Bulunduğum yerde daha önce satan varmış ancak talep olmadığı için istek üzerine getirtiyor.
    Yaklaşık fiyatlar:
    AEG 75270: 1.250 TL
    AEG 75280: 1450 TL
    Electrolux EWF 1286: 1.300 TL

Profilo fiyatlarını yarın görüştükten sonra yazarım.

Bosch'un 8 kg'lık modelleri (WAQ20480TR, WAK20210TR) yorgan, battaniye türü şeyler için de yetersiz sanırım. O yüzden pek düşünmüyorum?
  • Dokunmatik ekran sorun olmayacaksa, şu jetli 1286 modeli alınabilir.
    Tuşlu isteniyorsa 75270 mantıklı.

• Dokunmatik ekran sorun olmayacaksa, şu jetli 1286 modeli alınabilir.
    Tuşlu isteniyorsa 75270 mantıklı.

• Arkadaşlar Profilo CM1201DTR modelini 1.450 tl'ye alabiliyorum. CM101K0TR modeli de 1.000 tl. Ne diyorsunuz?

AEG ve Electrolux servisi bulunduğum yerde bir tane var ve çok kısıtlı, eski bir yer. Bunları elemek zorunda kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andaluz -- 27 Aralık 2013; 17:21:01 >
  • quote:

Arkadaşlar Profilo CM1201DTR modelini 1.450 tl'ye alabiliyorum. CM101K0TR modeli de 1.000 tl. Ne diyorsunuz?

AEG ve Electrolux servisi bulunduğum yerde bir tane var ve çok kısıtlı, eski bir yer. Bunları elemek zorunda kaldım.

1400 TL ilk alman üretimi sessiz motorlu ama bebek spor programı gibi programı yok ve sicaklik secimi kisitli yok bana gerekli değil onlar 20 30 40 60 90 derecelik programlar isimi görür derseniz alin güzel saglamdir diğerinin ise fiyati iyiymis 1000 TL ama motoru gürültülüdür sessiz değildir programı çok

• quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

Arkadaşlar Profilo CM1201DTR modelini 1.450 tl'ye alabiliyorum. CM101K0TR modeli de 1.000 tl. Ne diyorsunuz?

1400 TL ilk alman üretimi sessiz motorlu ama bebek spor programı gibi programı yok ve sicaklik secimi kisitli yok bana gerekli değil onlar 20 30 40 60 90 derecelik programlar isimi görür derseniz alin güzel saglamdir diğerinin ise fiyati iyiymis 1000 TL ama motoru gürültülüdür sessiz değildir programı çok

Hocam bahsettiğin sıcaklık seçenekleri ve programları yeterli görünüyor, yerinde de inceledim biraz. 10 yıl motor garantisi diyorlar, normal fiyatı 1.600 civarı, sanırım Profilo'nun en üst modellerinden biri için 1.450 iyi görünüyor, tam hakim olmadığım için kesin konuşamıyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

Hocam bahsettiğin sıcaklık seçenekleri ve programları yeterli görünüyor, yerinde de inceledim biraz. 10 yıl motor garantisi diyorlar, normal fiyatı 1.600 civarı, sanırım Profilo'nun en üst modellerinden biri için 1.450 iyi görünüyor, tam hakim olmadığım için kesin konuşamıyorum.

En güncel olani bu.http://m.profiloevaletleri.com/Product.aspx?Code=CM1201DTR

• Bugün bir aksilik olmazsa CM1201DTR'i almaya karar verdim arkadaşlar.

Vakit ayırıp önerilerinizi paylaştığınız ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andaluz -- 28 Aralık 2013; 12:02:45 >
  • quote:

Bugün bir aksilik olmazsa CM1201DTR'i almaya karar verdim arkadaşlar.

Vakit ayırıp önerilerinizi paylaştığınız ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Programları vasat yoksa güzel makinedir hayırlı olsun
  • quote:

Hayırlı olsun.
  • http://www.youtube.com/watch?v=ewyRNCDzgoE&feature=youtu.be buradan makinenin gürültü videosunu izleyebilirsiniz (sesini acın) o kadar pişmanım ki hotpoint aldığıma.. supersilent modelini aldık güya o kdadar metettiki satıcı cok sessiz diye çalışıp çalışmadığını bile anlayamayacaksınız dedi. eve bi geldi makine ilk çalıştırdıgımızda cok gürültü çıkardı. hemen servisi aradık iki defa geldiler ama bu izlediginiz gürültünnün normal oldugunu söylediler müşteri hizmetleri servis elemanı normal diyorsa normaldir istediginiz yere şikayet edin dedi servis ve müşteri hizmetleri çok ilgisiz. kesinlikle tavsiye etmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

quote:

Hayırlı olsun.

Sağolun arkadaşlar.

Programları yeterli bizim için; hacmi, motoru, ısı-devir seçenekleri önemliydi. Fiyatı da puanlarla 1.360 tl civarına gelince buradaki tavsiyelerinizi de göz önüne alarak karar verip Profilo 1201DTR'yi aldım çok şükür. Allah herkese daha iyilerini nasip etsin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.