Şimdi Ara

***LG A520 Kullanıcı Kulübü*** (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
5
Favori
22.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gulnazeren

Selam arkadaşlar bende LG A520-P.AC7BT modelini kullanıyorum bir sorun ile karşılaştım SRS tuşu çalışmıyor sonra ses kartı driverini kaldırıp yeniden kurduğum da SRS özelliğini hiç görmüyordu. SRS veya Realtek'in driverinin linkini verebilirsiniz filan veya yardımcı olursanız çok sevinirim.

lg intelligent update adında program var muhtemelen bilirsin driverı ordan mı yukledin eger yuklemediysen ordan dene derim bende yükledikten sonra masaüstünde sağ en alt kösede hoporlerin üstüne saga tıkla en cıkan listede en üstteki ses yöneticisi kısmına gel orda srs ayarları var umarım yardımcı olabilmişimdir
  • Merhaba arkadaşlar bende P .AC7BT'nin 4 aylık kullanıcısıyım.Sizce win 7 pro kurdurmalımıyım ve format atıldığında bilgisayar garanti kapsamından çıkıyor mu bunları merak ediyorum.
    Bu arada SRS tuş problemiyle ilgili galapagos arkadaşımızın yazdıklarını uyguladıklarında kesin sonuç alacaklardır. (Abimdede aynı pc den var ve aynı şeyleri yaşadı oradan biliyorum )
  • Garanti kapsamı dışına çıkma ihtimali var. Ve ayrıca da tavsiye etmem. Bende de home basic sürümü var ama hiç eksik gelmedi bana. Bir dönem tema olayının olmaması canımı sıkmıştı ama onu da ek programlarla halledebiliyorsun. Ayrıca lisanslı windows unun olması dolayısıyla güncelleştirmeleri gönül rahatlığıyla yüklemek bence daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: galapagos3

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TrTurning

quote:

Orijinalden alıntı: yenihayat6300

bende dün teknosa extradan lg a520 x-ac5bt i5-2410m 6gbram 500gb harddisk 2gb nvidia geforce gt 540 m siyah aldım.ellerinde kalmamıştı ama çarşambaya getirecekler.dün axese 100 tl chip veriyordu ve ürün 1482 yerine 1382 tlye mal oldu.bence çok uygun oldu bu özelliklere göre bu ürün.x-ac5rt modeli arasında kaldım en sonunda karar verdim x-ac5bt yi aldım.çarşamba gününden sonra b.sayarla ilgili izlenimlerimi paylaşırım.inşallah umduğum gibi olur.

hocam bende seninkinde alacağım, teknosa'nın hangi şubesinden siparişi verdin laptop'u? birde mor'u varmıymış acaba?

bu arada fifa 11 gibi oyunları kaldırabilir mi rahatlıkla bu bilgisayar?

hocam su an indiriyorum deneyimlerimi yazıcam ama tahminen kaldırır :D

oynuyorum suan takılma yok gerçi benimki demo ve full ayarmı bilmiyorum kapalı ayarlar kısmı ama inan gram takılma yok

ayarları buldum su an full ayarda ve yine takılma yok ama hafif ısınma var :D ekran kartı devreye girince alet ısınıyor su ısı programını söylerseniz derceyi bildiriyim

pc bostayken sıcaklıklar sunlar

***LG A520 Kullanıcı Kulübü***

Dostum sıcaklıklarla ilgili bilgiyi yine verebilir misin hala o civarlarda mı dolaşıyor? Bende seninle az çok aynı zamanda aldım da bilgisayarı. Şimdilerde açtıktan 10-15dk sonra boştayken gpu 55 lerde dolanıyor. Laptop u hep masa üzerinde kullanmaya özen gösterdim. Fanı temizlenirken sorun çıkaracak gibi duruyor. Çünkü alt tarafı yekpare. Nasıl içi açılır bilemedim. Eski laptopumda fanın olduğu kısımda kapak vardı ama bunda nasıl temizlenir bir bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: majorosmajor

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TrTurning

quote:

Orijinalden alıntı: yenihayat6300

bende dün teknosa extradan lg a520 x-ac5bt i5-2410m 6gbram 500gb harddisk 2gb nvidia geforce gt 540 m siyah aldım.ellerinde kalmamıştı ama çarşambaya getirecekler.dün axese 100 tl chip veriyordu ve ürün 1482 yerine 1382 tlye mal oldu.bence çok uygun oldu bu özelliklere göre bu ürün.x-ac5rt modeli arasında kaldım en sonunda karar verdim x-ac5bt yi aldım.çarşamba gününden sonra b.sayarla ilgili izlenimlerimi paylaşırım.inşallah umduğum gibi olur.

hocam bende seninkinde alacağım, teknosa'nın hangi şubesinden siparişi verdin laptop'u? birde mor'u varmıymış acaba?

bu arada fifa 11 gibi oyunları kaldırabilir mi rahatlıkla bu bilgisayar?

hocam su an indiriyorum deneyimlerimi yazıcam ama tahminen kaldırır :D

oynuyorum suan takılma yok gerçi benimki demo ve full ayarmı bilmiyorum kapalı ayarlar kısmı ama inan gram takılma yok

ayarları buldum su an full ayarda ve yine takılma yok ama hafif ısınma var :D ekran kartı devreye girince alet ısınıyor su ısı programını söylerseniz derceyi bildiriyim

pc bostayken sıcaklıklar sunlar

Dostum sıcaklıklarla ilgili bilgiyi yine verebilir misin hala o civarlarda mı dolaşıyor? Bende seninle az çok aynı zamanda aldım da bilgisayarı. Şimdilerde açtıktan 10-15dk sonra boştayken gpu 55 lerde dolanıyor. Laptop u hep masa üzerinde kullanmaya özen gösterdim. Fanı temizlenirken sorun çıkaracak gibi duruyor. Çünkü alt tarafı yekpare. Nasıl içi açılır bilemedim. Eski laptopumda fanın olduğu kısımda kapak vardı ama bunda nasıl temizlenir bir bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

hocam koyuyorum valla su resmi su an sarjdayken cektim istersen sarjdan cıkartıp ta cekebilirim
    sıcaklık konusunda şimdilik bi sorun yasamadım allah göstermesin diyorum
    oyun oynarken ısınıyor evet ekran kartı devreye girince sıcak üflüyor ve aletin 2 bölgesi ısınıyor ama bu ısınmayı yanıyor olarak algılamayın
    kuzenin acerini denedikten sonra soguk olduguna bile inandım yani asırı bi sıcak degil ama sıcak garip oldu neyse resmi resimde dereceler 40-41 cektikten 5 dk sonra 44 e cıktı sonra yine eski düzeye geldi
    dostum acıkcası uzuldum belki arkaplanda calısan bi uygulama vardır hani bu işleri pek bilmem ama belki virüs falan vardır bi tarattır derim NOT : MASAÜSTÜNDEN sağ tıkla nvidia denetim masasına gel ordan tercih edilen GRAFİK İŞLEMCİ YAZIYOR ONU ENTEGRE GRAFİK E AYARLA BELKİ EKRAN KARTINA AYARLIYSA ISINABİLİR oyunlarda falan ısınıyor ekran kartı devreye girdigi için bunları niye büyük yazdım sonradan akllıma geldi ve daha mantıklı geldi dostum inşallah çözülür
    o da olmadı tanıdık bi bilgisayarcı varsa ona danıs derim yada su uzaktan servis yazıyor ya klavyenin altında o numarayı ara bi sor neden olabilir diye ortalama sıcaklık 40-45
    gpu da genelde 44-45 te duruyor bende
    fan kısmıda bi acayip evet o ne sacmalıktır diger parcalarda kapak var fanı acmak için tüm gövdeyi sökmen gerekicek galiba

• Öncelikle cevabın için teşekkürler dostum. Virüs olduğunu sanmıyorum çünkü çok temiz kullandım ama en son çare recoveryden format atmak olacak zaten. Arkada çalışan bir program da yok fazla zorlayan. Bilgisayarı boşta bıraktığımda işlemci kullanımı zaten %0-1 arası. Oyun açmadıkça da nvidia yı kullanmıyor zaten bilgisayar. Sağ alt köşede ki Nvidia GPU Etkinliği nden gözlüyorum onu da. Bir kaç sorum olacak şüphelendiğim bir iki durum var da. Cevaplayabilirsen sevinirim...

- Şimdi öncelikle benimkinin fanı sürekli çalışmıyor. Everestten sıcaklıkları gözlemleyerek söyleyebilirim ki işlemci sıcaklığı 60 a geldiğinde fan devreye giriyor. 3-4 saniye kadar maksimum hızda çalışıp duruyor. Sonra bir kere daha çalışınca zaten işlemci sıcaklığı 50 civarına iniyor. Sonra fan tamamen duruyor. Bilgisayar bir dakika kadar durduktan sonra yine 60 derece olduğunda tekrardan başlıyor yani düşük hızda da olsa bir çalışma durumu yok fanın. Bir tek oyun oynadığımda çok ısındığı için hep maksimum hızda çalışıyor o zaman durmuyor zaten oyunu kapayana kadar. Senin fanın çalışma prensibi de böyle mi?

- Nvidia sürücü numaranı söyleyebilir misin? Belki ekran kartı sürücüsünden dolayı ısınıyordur diye düşünüyorum.

Edit: Ha bir de unutmadan sorayım. Notebook la gelen orjinal windows home basic imi kullanıyorsun yoksa onu silip kendin ultimate vs. mi kurdun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luckybull -- 12 Kasım 2011; 16:34:02 >

• ya nedemek elimden geldigince yardımcı olmaya calısıcam
    şimdi bende durum su fan sürekli calısıyor oyuna girdigimde 2-3 dk sonra bayagı hızlanıyor ve oyununa göre sıcak hava veriyo
    onun dısında bostayken calıstıgında normal üflüyor hatta gereksiz döndügünü düsünüyorum mesela indicatorde fan hızı için normal ve silent vardı format atmadan önce silent tusu calısıyordu ve sessiz oluyordu gercekten ama formattan sonra orası calısmıyor artık sildim tekrar yükledim falan filan ama silent göstersede bi degişikliik yok normal hızında dönüyo ama cokta sorun deegil rahatsız edici bi ses yok gercekten ama tabi moral bozuyo calısmaması ayrı neyse ben cok kendi derdimi anlattım sana gelelim yani bnm fan bu sekilde calısıyor hani diyorum belki seninki silentta kaldıysa düşük devirde calısıyorsa ısınır sonrada tüksek devir yapar olur mu olur ama hiç çalısmıyor demişsin bilemedim format gerekir sanırım acıkcası bi fikrim yok laptoplarda fan hızını ayarlama programı arastırmıstım onu da bulamadım zamanında
    bide sağ kösede nvidia gpu etkinliği yazmıyor bende

nvidia sürücü numaramı bilmiyorum ama şimdi sen sorunca merak ettim nvidianın sitesine en güncelini yuklüyorum su an
    yok hersey orjinaldir oyunları bile demosunu kullanıyorum tüm windows güncellemelerimi yaptım

• şunu buldum nvidia denetim masası sürüm 3.5.756.0
  • nvidia graf,k sürücüsü
    sürüm 275.33 ü yükledim yatıyorum performansı yarın yazarım
  • Bilgisayarı yeniden başlatırken bios ayarlarını karıştırayım dedim. Orada fan ayarları da vardı ve adaptör takılıyken, sadece ısındığında çalışacak şekilde ayarlanmış 'Disabled' yazıyordu. Onu etkinleştirdim şimdi hep çalışıyo anlattığın gibi o sorunu hallettim. Mesela dün gece bilgisayarı açık bırakmıştım sadece müzik çalıyordu bir de chrome açıktı. Sabah kalkınca sıcaklıklar 45 civarıydı. Yani biraz düştü sıcaklıklar ama kullanmaya başlamamla 50 küsür oldular yine. Tam istediğim noktaya varamadım da en iyi hali bu sanırım.
  • geçmiş olsun öncelikle sevindim valla ne yalan söyliyim :D adaptor takılı mı kullanırsın hep
  • sağ oalsın :). bazen pili tamamen bitirip yeniden şarj ediyorum. pildeyken sıcaklıklar daha iyi oluyor gerçi. az elektrik harcarken az ısındığından sanırım o da. sende sanırım orjinal ilk hali yok windowsun. eksikliğini hissettin mi? bende ultimate yüklemeyi düşünüyorum da
  • orjinal ya basic sürümü ilk aldıgımda hangisi varsa o var simdide tüm güncellemeleri de yaptım eksiklik hissetmiyorum :D :D
  • gerçi çok farkları yok sanırım :) her ne kadar önemsizde olsa aeroyu özlüyorum ama biraz :D...bu arada bios ayarları yapmadan önce skyrim yarım saat sonra takılmaya başlıyordu sıcaklıktan dolayı. şimdi düzeldi içim rahatladı :D..sağ olasın dostum
  • quote:

gerçi çok farkları yok sanırım :) her ne kadar önemsizde olsa aeroyu özlüyorum ama biraz :D...bu arada bios ayarları yapmadan önce skyrim yarım saat sonra takılmaya başlıyordu sıcaklıktan dolayı. şimdi düzeldi içim rahatladı :D..sağ olasın dostum

hocam bios nasıl yaptın bios hakkında hiçbir bilgim yok nedir nedegildir nasıl güncellenir ama bnm amacım smartindicatordeki silent modunu etkinlestirmek belki bi bölüm bulabilirim ordan nasıl grdin sen bi anlatırmısın :)

+hocam senin nick neden ve nasıl mavi :D

Edit=düzenleme ve soru.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ays Ays Beybi -- 13 Kasım 2011; 23:07:29 >

• Daha çok bilgisayarın windowstan yapılamayan donanımsal ayarlarının yapıldığı bir menü hocam. Bilgisayar ilk açıldığında ekrana LG logosu geldiğinde F2 ydi sanırım onula ulaşabiliyorsun. Güncellenebiliyor ama benimki güncel mi ya da nasıl güncellenir hiç bir bilgim yok. O kısımlar biraz karışık sanırım :). Doğrudan silent mode la ne kadar ilgilidir bilmiyorum ama bilgisayar açıldığında ve lg logosu geldiğinde f2 ye basarsan bios açılır. Sonra Advanced menüsünün altında sanırım AC Fan speed DC fan speed diye ayarlar olması lazım. İkisi de enabled mi bir kontrol et bence. Ama seninkinin sorunu başka bir sebepten bence.
  • tmm hocam deniyecegim saol iyi gecelr
  • quote:

Daha çok bilgisayarın windowstan yapılamayan donanımsal ayarlarının yapıldığı bir menü hocam. Bilgisayar ilk açıldığında ekrana LG logosu geldiğinde F2 ydi sanırım onula ulaşabiliyorsun. Güncellenebiliyor ama benimki güncel mi ya da nasıl güncellenir hiç bir bilgim yok. O kısımlar biraz karışık sanırım :). Doğrudan silent mode la ne kadar ilgilidir bilmiyorum ama bilgisayar açıldığında ve lg logosu geldiğinde f2 ye basarsan bios açılır. Sonra Advanced menüsünün altında sanırım AC Fan speed DC fan speed diye ayarlar olması lazım. İkisi de enabled mi bir kontrol et bence. Ama seninkinin sorunu başka bir sebepten bence.

mesajını aldım ama pm atamadıgımdan olmadıgından burdan yazıyım umarım bidaha sorun yasamazsın + güle güle kullan
  • merhaba arkadaslar ben 2011 mart ayında bu cihazı media markt tan aldım 2 milyara. a520 3d özellik war 8gb ram 640gb harddisk 2gb ekran kartı intel i7 cihaz 10 numara bi cihaz şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım tüm oyunlarıda acıyo sadece yeni cıkan call of duty modernwarfare 3 te grafik donması yaşadı düşük ayarlarla oynadım onuda hala çözemedim walla ama cihaz on numara. sıkıntı yaşayanlar olursa yardımcı olabilirim iyi günler :)
  • Arkadaşlar ,
    Siteme eklediğim ,Laptop LG A520'un CES 2011 Tüketici Elektroniği fuarında çekilmiş görüntüleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oman -- 9 Aralık 2011; 14:57:15 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.