Şimdi Ara

***LG A510*** KULLANICILARI (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.106
Cevap
4
Favori
174.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cevaplar için çok sağolasınız arkadaşlar..şimdi ekran konusunda eminsiniz değilmi bi sorun yok yani? yani kusuruma bakmayın bu konudan çok çekiyorum şu anda.imzamdaki laptopu alalı 1 ay falan oldu ama ekranı led ve yukarıdan aşağı bir dalgalanma ve özellikle ekranı eğdiğimde falan karıncalanmalar oluyor delirmek üzereyim..şimdi bunu iade etme durumum var eğer edebilirsem alacağım makinada kesinlikle panel kaliteli olsun istiyorum ve bu tür dalgalanma&karıncalanma olmasını asla istemiyorum.
    led ekranlarda bu tip sorunlar olabildiği için marka model farketmiyor panelin led olması risk için kafi.mesela bu yaşadığım sorun kısmen hp nin yeni dv6 kasalarındada var eski kasalarındada var vs. yani panellerimiz sorunlu anlıycağınız.o yüzden aman diyim ekranı son bi kez yine kontrol edermisiniz şöyle altından bakın varmı bi durum? sonra ekranı eğerek bakın ve çeşitli açılardan bi deneyiverin gözünüze ilişen bişey olacakmı.
    tekrar teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeCCCe

cevaplar için çok sağolasınız arkadaşlar..şimdi ekran konusunda eminsiniz değilmi bi sorun yok yani? yani kusuruma bakmayın bu konudan çok çekiyorum şu anda.imzamdaki laptopu alalı 1 ay falan oldu ama ekranı led ve yukarıdan aşağı bir dalgalanma ve özellikle ekranı eğdiğimde falan karıncalanmalar oluyor delirmek üzereyim..şimdi bunu iade etme durumum var eğer edebilirsem alacağım makinada kesinlikle panel kaliteli olsun istiyorum ve bu tür dalgalanma&karıncalanma olmasını asla istemiyorum.
    led ekranlarda bu tip sorunlar olabildiği için marka model farketmiyor panelin led olması risk için kafi.mesela bu yaşadığım sorun kısmen hp nin yeni dv6 kasalarındada var eski kasalarındada var vs. yani panellerimiz sorunlu anlıycağınız.o yüzden aman diyim ekranı son bi kez yine kontrol edermisiniz şöyle altından bakın varmı bi durum? sonra ekranı eğerek bakın ve çeşitli açılardan bi deneyiverin gözünüze ilişen bişey olacakmı.
    tekrar teşekkür ederim.

sırf senin icin led panele bakmadıgım açı kalmadı. dalgalanma yok. ama bence magazaya bi git gör derim. en azından içine sinerek alırsın, biz nekadar anlatsak boş aslında... domates gibi bişi diil tabiki, çürük gelse menemen yapasın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: settarozdemir

quote:

cevaplar için çok sağolasınız arkadaşlar..şimdi ekran konusunda eminsiniz değilmi bi sorun yok yani? yani kusuruma bakmayın bu konudan çok çekiyorum şu anda.imzamdaki laptopu alalı 1 ay falan oldu ama ekranı led ve yukarıdan aşağı bir dalgalanma ve özellikle ekranı eğdiğimde falan karıncalanmalar oluyor delirmek üzereyim..şimdi bunu iade etme durumum var eğer edebilirsem alacağım makinada kesinlikle panel kaliteli olsun istiyorum ve bu tür dalgalanma&karıncalanma olmasını asla istemiyorum.
    tekrar teşekkür ederim.

sırf senin icin led panele bakmadıgım açı kalmadı. dalgalanma yok. ama bence magazaya bi git gör derim. en azından içine sinerek alırsın, biz nekadar anlatsak boş aslında... domates gibi bişi diil tabiki, çürük gelse menemen yapasın...

sağolasın zaman bulur bulmaz gidip bakıcam.kasa olarak çok bana hitap eden bi kasa gibi değil heleki bu hp nin üstüne ama panel muhabbeti yüzünden hp ler düştü gözümden..birde bu lg nin konfigürasyonunu beğendim fiyatına göre çok iyi duruyor.

birde sizin bu recovery sorununuz nedir tam olarak? dvd ye çekemiyormusunuz gömülü bölümü?
  • Arkadaslar lg nin aşağıdaki modelini almayı düşünüyorum servisi ve kendisi ile ilgili olumlu olumsuz düşünceleriniz nelerdir.

birde bu laptopun tamamen siyah modeli var mı vatanda ya da başka bi yerde bilgisi olan varmı. başka yerde kampanyalımıdır bilmiyorum fiyat olarak nedir.

win 7 home premium nasıldır bu laptop için iyi mi ben ultimate kullanıyorum ultimate göre çok eksiği var mı

yardımlarınız için teşekkürler

http://www.vatanbilgisayar.com/lg-a510-uae13t-a510-uae13t-core-i5-560m-2.66ghz-4gb-1024mb-gt425m-500gb-15.6--dvdrw-cam-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=49120#divDigerResimler
  • quote:

quote:

quote:

tekrar teşekkür ederim.

sağolasın zaman bulur bulmaz gidip bakıcam.kasa olarak çok bana hitap eden bi kasa gibi değil heleki bu hp nin üstüne ama panel muhabbeti yüzünden hp ler düştü gözümden..birde bu lg nin konfigürasyonunu beğendim fiyatına göre çok iyi duruyor.

birde sizin bu recovery sorununuz nedir tam olarak? dvd ye çekemiyormusunuz gömülü bölümü?

gömülü bölümü dvd ye aktarabiliyorsun ama bazı arkadaslar heralde bolumle oynamış silmiş yada bozmuşlar. recovery yapamıyorlar. lg nın notebookla gelen bazı programları var bunlar elden gidiyor ve yarım saatte tum sistemi yeniden kurmak gibi bir sanş artık kalmıyor...

benimde ogrenmek istedigim bişi var. Recovery yapınca tum hdd mi yedekleniyor, yoksa temel bilesenler mi?? simdi 50 gb lık veriyi tum oyunları yedeklemeyelim :)
  • yok yok olurmu sadece o 10 gb lık gömülü bölümü dvd ye çekiyorsun..sonra bilgisayarın içindeki gömülü bölümle tek tuşla format atabiliyorsun ama olaki gömülü recovery kısmına bi hasar gelirse virüs vs. bulaşırda kullanılamaz hale gelirse o zaman o yedek aldığın dvd ler ile format işini gerçekleştiriyorsun.
  • quote:

yok yok olurmu sadece o 10 gb lık gömülü bölümü dvd ye çekiyorsun..sonra bilgisayarın içindeki gömülü bölümle tek tuşla format atabiliyorsun ama olaki gömülü recovery kısmına bi hasar gelirse virüs vs. bulaşırda kullanılamaz hale gelirse o zaman o yedek aldığın dvd ler ile format işini gerçekleştiriyorsun.

üzülerek söylüyorum ki sistemin kurulu oldugu bölümde hdd de ne varsa yedekliyor. artik sistem cokunce f11 le temiz bir yukleme yapıp öyle yedeklerim... denedim şimdi merak ettim. :)
  • quote:

quote:

yok yok olurmu sadece o 10 gb lık gömülü bölümü dvd ye çekiyorsun..sonra bilgisayarın içindeki gömülü bölümle tek tuşla format atabiliyorsun ama olaki gömülü recovery kısmına bi hasar gelirse virüs vs. bulaşırda kullanılamaz hale gelirse o zaman o yedek aldığın dvd ler ile format işini gerçekleştiriyorsun.

üzülerek söylüyorum ki sistemin kurulu oldugu bölümde hdd de ne varsa yedekliyor. artik sistem cokunce f11 le temiz bir yukleme yapıp öyle yedeklerim... denedim şimdi merak ettim. :)

allaallaaa bi yaşıma daha girdim ya öyle şeymi olur? recovery manager vb. tarzı bişey yokmu? o direk recovery i alıyordur senin yanlışın olmasın?
  • quote:

quote:

quote:

allaallaaa bi yaşıma daha girdim ya öyle şeymi olur? recovery manager vb. tarzı bişey yokmu? o direk recovery i alıyordur senin yanlışın olmasın?

Zaten LG smart recovery programınadı, hatta yedeklediği dosyalar ekrandan geçiyor, benim yuklediğim oyun dosyalarınıda görünce anladım zaten, yani bir nevi Norton Ghost gibi birsey yapmışlar...
  • Arkadaslar urun icin driver destegi yok denmis acaba ben mi hata yapiyorum yksa bunlar driverlar degil mi?

http://www.lg.com/tr/support/product/support-product-profile.jsp?customerModelCode=A510-U.AE12T&initialTab=drivers&targetPage=support-product-profile
  • quote:

Orijinalden alıntı: drummer_987

Arkadaslar urun icin driver destegi yok denmis acaba ben mi hata yapiyorum yksa bunlar driverlar degil mi?

http://www.lg.com/tr/support/product/support-product-profile.jsp?customerModelCode=A510-U.AE12T&initialTab=drivers&targetPage=support-product-profile

taa kendis... burdan indirilebilir....
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Zaten LG smart recovery programınadı, hatta yedeklediği dosyalar ekrandan geçiyor, benim yuklediğim oyun dosyalarınıda görünce anladım zaten, yani bir nevi Norton Ghost gibi birsey yapmışlar...

sen sistem yedeklememi yapıyorsun recoverymi yapıyorsun? ikisi farklı
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

sen sistem yedeklememi yapıyorsun recoverymi yapıyorsun? ikisi farklı

haklısın ama bunda durum farklı... smart recovery programı lg mantıgında sistemi yedekliyor... Gömülü alanı, dvd ye yada belirlediğin bir sürücüye atmıyor, gömülüye bakmıyor bile... açıkcası, ancak f11 ile winre yapıp yeni sistem yuklemeden yedek ve temiz bir sistem yedeği dvd si yapamıyoruz... arkadaslara tavsiyem gömülü sistem alanına dokunmamaları olacak... ben sistem yavaslarsa alıcam artık temiz sistem yedegini...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strzdmr -- 14 Aralık 2010; 23:54:06 >
  • çok saçma yapmışlar ya o zaman..yani recovery nin amacı zaten kolaylık ve uğraşmamak..iş böyle olunca uğraş çıkıyor ekstra.
  • ya arkadaşlar kimse değinmemiş şimdi merak ettim bu modellerde nvidia optimus teknolojisi var mı acaba biliyorsunuz i3 ve i5 lerde yerleşik intel grafik yongası var ama mesela delllerde bunu kullanamıyırsunuz lg de varmı onu merak ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalennder

quote:

bu modeli kullanan arkadaşlara bi iki sorum olucak;

1)ekran kalitesi nasıl? led ekranlarda karşılaşılabilen karıncalanma yada dalgalanma vb. sorunlar varmı lütfen dikkatlice bakıp söyleyebilirmisiniz?yani karşıdan bakınca yada altından baktığınızda falan gözünüze ilişen bi ayrıntı varmı?

2)hdd kaç rpm?

3)pil değerleri nasıl? yani yüksek performansta dengelide ve güç tasarrufunda ne kadar gidiyor ortalama?

4)ses kalitesi nasıl?

5)webcam kalitesi nasıl?

6)ısınma varmı,varsa ne kadar var?

birde resim ekleyen arkadaşa çok teşekkür etmek isterim.rica etsem bide karanlıkta bi resim çekip koyabilirmi şu sağında solundaki ışıkları merak ettim.bunların dışında sizin kendinize göre belirtmek istediğiniz bişey varsa yine yazabilirsiniz.

Bu sorulara ilaveten şunu sorayım istedim..Normalde pek bakmıyordum Lg ye ama heralde Lg alacak gibiyim tabi kullanan arkadaşlar yardımcı olur sorulara cevap verirlerse Lg kullanıcılarının arasına katılmak isterim:)

Öncelikle şunları sormak istiyorum:
    Lg nin i5 560 modeli ile İ5 460 modeli arasında
    Isınma ve hız açısından nasıl bir farklılık olur?
    i5 560 modeli Aradaki fiyat farkına değer mi?
    Arkadaş sağolsun resimleri alt alta sıralamış ama o model hangisine ait İ5 560 mı yoksa i5 460 mı?
    Her ikisi de maximum kaç gb rami destekliyor?
    Son olarak Lg den şikayeti olan veya tavsiye etmeyen kullanıcı var mı?
    şimdiden teşekkürler.....

1- ekran cidden cok iyi. biliyosun lg kendi üretiyo ekranlarını. gündüz ısıgında bile iyi yani. bilmiyorum bi arakdaş gece karanlıkta foto istemiş belki sende olabilirsin. daha sonra eklicem. ekran kalitesinde hiç şüphen olmasın cidden cok cok iyi

2- hdd 5400 diye biliyorum ben

3- kısaca şu anki örneği verim. bilgiayar dengeli modda. yüzde 91 oranına 2saat 49 dakika vermiş (ekran ışığı full acık)
    - eğer dengelide böyle verdiyse güç tasarufunda ekran ışıgını min düzeye indirirsek 4 saat gidebilir düye düşünüyorum
    - pili değeri 5700 ahm (bence iyi benim eski r400 modelibde 4700 ahm vardı güç tasarufunda 3 saat kadar gidiyodu)

4- ses kalitesi idare eder srs hdtruosurrand biraz daha iyi ve ayrıca realtek hd audio da ses efektinden ekolzıyerı PARTİ yaparsan daha da iyileşiyoo

5- web cam iyi sayılır

6- nette gezinirken msn falan bi kaç program calışırken ısınma yok denebilir. hatta şu an yazarken hissettiklerim ise
    - işlemci bölümü(sol üst kısım) : cok hafifinde hafifi bi ılıklık var.
    - hardisk bölümü (orta atl kısım - toucpad altı) : ılık
    - Diğer kısımlar : soguk
    -yandan işlemci bölümü : cok hafif ılıklık var
    (bu arada bilgisayar 8 saatir acık, 2 saat oyun oynadım)
    -oyun oynarken
    -yandan işlemci bölümü sıcak ama öyle elimi yakmıyoo, normak sıcaklık
    -hardisk bölümüde normak sıcaklıkta
    ( oynadıgım oyunlar medieval total var 2 , need for speed hot pursit midir nedir. ve nfs de ekran ayraları full de oynadım hiç bi şekilde kasma yaşamadım ve yüzde yüz eminim)

7- işlemci olayına gelince

460m ile 560m arasında 150-200 tl lik bi fark var. benim düşüncem değer diye düşünüyorum.

cünkü:
    - 460m cekirdek hızı : 2.53 turbo boost ile : 2.8
    - 560m cekirdek hızı : 2.66 turbo boost ile : 3.2

artı 560m de
    1- 460M de BUS/CORE RATİO : 19 560M de BUS/CORE RATİO : 20
    2- Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d
    3- Intel® Trusted Execution Technology
    4- AES New Instructions
    özellikleri var. ne işe yaradıklarını araştırmadım ama iyi bişeydir herhalde :) fakat cekridek hızından dolayı ısınma olayında etkisi olur diye düşünüyorum ve ayrıca kasa rengi daha güzel yani göze hitap ediyo daha şık asil ve ağır duruyo. siyah olan normal bildiğimiz siyah laptoplar gibi duruyo:) tabi herkesin zevki ayrıdır bunuda belirtmek istedim :)) bu arada 3 işlemcininde ayrıntılı özellikleri aşagıdaki linklerde mevcut

İ3 370M :http://ark.intel.com/Product.aspx?id=49020
    İ5 460M :http://ark.intel.com/Product.aspx?id=50179
    İ5 560M :http://ark.intel.com/Product.aspx?id=49653

söyleceklerim bu kadar umarım yardımcı olabilmişimdir. bu arada gece karanlıkta ve gündüz ışıgında fotolar cekip daha sonra eklicem ;)

bu arada bi arkadaş kasa olayını sormuş. kasa tasarımı, tipi, toucpad kısmının metal olması falan herşeyi aynı tek farkı ise i3 370m modeli ile i5 460m modelinin renki komple siyah. i5 560 modelinin ise kapagın üst kısmı ile toucpad etraf kısmı kahve ile sarının karışımı bi renk. galiba kumpanya sarısı diyolar. başka hiç bi farkları yok.

arkadaşlar mesaj cok uzun oldu. zamanım yok arad bazen girebiliyorum. tek seferde yazayım dedim. recoveri ile ilgili sorunum vardı yazmıştım cevap yazan arakdaşalr olmuş. cok teşekkür ederim. ama ben hala tam olarak olayı anlamadım. şimdi bizim yapmamız gerekn şey 2-3 tane boş dvd alıp bilgiayara takıp recoveri bölümünden yedeklemeyi seçip yedeklememi yapıcaz????

resimli olarak anlatacak birisi varsa cok yardım etmiş olur. bi cok kişide faydalanmış olur. şimdiden teşekkürler ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flexii_87 -- 15 Aralık 2010; 4:29:13 >
  • oyunlarda ısınma durumu tabi önemli..

çünkü ben oyun oynayacağım baya... öneriyosun değil mi? başka arkadaşlarda tecrübelerini yazarsa memnun olurum...

bunun dışında şunu soracam eklediğin resimler hangi modelin? i5 560M olanın mı?
  • Fotoğraflarınıda koyarsanız iyi olur
  • Arkadaslar birsey sormak istiyorum.Recovery dedigimiz olay laptop driverlarini yedeklemek anlamina gelmiyor mu? Eger oyleyse bu modelin driverlari lg nin sitesinde mevcut.O yuzden recovery olayi uzerinden neden bu kadar duruluyor onu cozemedim.Biri beni aydinlatirsa sevinirim:) Tamamen yaniliyorda olabilirim bu konuda pek bilgim yok:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: drummer_987

Arkadaslar birsey sormak istiyorum.Recovery dedigimiz olay laptop driverlarini yedeklemek anlamina gelmiyor mu? Eger oyleyse bu modelin driverlari lg nin sitesinde mevcut.O yuzden recovery olayi uzerinden neden bu kadar duruluyor onu cozemedim.Biri beni aydinlatirsa sevinirim:) Tamamen yaniliyorda olabilirim bu konuda pek bilgim yok:)

aslinda butun yardimci programlarla birlikte sistemi yarim saatte kurmak ve ugrasmamak icin. birak kendi kursun mantigi...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.