Şimdi Ara

LG 60PA6500 60inc 153cm plazma tv 2500 tl (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
1
Favori
9.765
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

60" TV'yi 2500 TL'ye izleyebiliyorsak elektrik faturasına katlanmak gerek. 3000 cc araca binip neden 20 kr yakmıyor demek gibi birşey...

Bana da "51 liralık arabaya binen 100km de 12 lt benzinin hesabın yapmaz" dediler ama mantık dışı
    En pahalısını veya kalitelisini almak en çok israf etmek demek değildir

Bana kalırsa ekonomi en önemlisi o ayrı. Alırken verirsin sonra kullanımı üzmez. Plazma da benim için biraz öyle. Plazmanın ucuzluğu yanında harcadığı elektrik pek bir şey değil. LED'i sadece ekonomi yapmak için almak mantıksız.

47LM640 sahibiyim ama neden 55" plazma almadım diye düşünüyorum. Bence ekran büyüklüğü birçok unsurdan daha ön planda...

• quote:

Ortaama 85 TL gelen elektrik faturam Panasonic 50" Plazmadan sonra asla 100 TL altına inmedi.

Evimde 50 inc panasonic plazma var faturam surekli 60 lira civarinda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

Günde 2-3 saat tv izleyen aile var, sabah 7 de tv mesaiye başlayıp gece 1 de kapanan aile var, tv hiç kapanmayan aile var.

Türkiyede ortalama TV açık kalma süresi TUIK istatistiklerine göre 5-6 saattir.

47 Ekran LED TV yaklaşım tüketimi 80W dır.
    47 Ekran PLAZMA tv yaklaşık tüketimi 300W dır. (Malesef plazma tvlerde güç tüketimiyle ilgili sürekli iyileştirmelerden bahsediliyor fakat Watt metre ile yapılan ölçümler ve cihazların yaydığı ısıya bakıldığında işin pazarlama hikayesi olduğu anlaşılıyor..)

Tüm bunlara göre, Elektriğin de kW maliyeti 45 krş civarında olduğuna göre

47 ekran LED TV kullanan aile yıllık ortalama 73 TL (aylık 6 TL)elektrik faturası ödeyecekken,
    47 ekran PLAZMA TV kullanan aile yıllık ortalama 270 TL (aylık 22 TL) elektrik faturası ödeyecek.

Plazma tv 2 sene önce mantıklıydı fakat şimdiki LCD TV'ler de oldukça başarılılar ve enerji maliyetleri de düşünülünce Plazmaların hiç bir albenisi kalmıyor.

Hocam plazmayı led veya lcd ler gibi düşünmeyiniz. Plazma televizyonlar görüntüye göre enerji harcarlar yani 100 watt da harcarlar 300 watt da. 300 watt çoğu plazmanın en son ayarlar (dinamik mod) açıkken çektiği enerji miktarıdır. Pek çok plazma ortalama 150 watt ın üzerinde harcamaz. 300 watt harcayan cihazlar 2006 yılında üretilen eski cihazlardır ki 2013 yılındayız.

Ki 60 inç plazma televizyonun 50 watt harcamasını bekleyemeyiz. Sonuçta devasa bir panel var. Ama her daim de 300 watt harcamaz, yaklaşık 160-170 watt gibi bir tüketim söz konusudur.

Ayrıca elektrik nerede 45 kuruş ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 1 Mayıs 2013; 11:53:55 >

• Eğer tek zamanlı tarife kullanılıyorsa ücret 45 kuruş değil ortalama 35 kuruş civarı olmalı / Kwh :http://enerjienstitusu.com/2011/01/11/2011-yili-yeni-elektrik-tarifesi/

Eğer günde 10 saat TV izliyorsanız plazma bence de mantıklı değil ama 2-3 saat için dert edecek bir fark yok bence ( bu kişiden kişiye değişir tabi)

Diğer taraftan 60" plazma 2500 TL iken sırf az yakacak diye 3500 TL'ye led almaya kalkmak çok mantıklı olmaz. 3000 TL'ye alınabilir - ama dediğim gibi kullanıma göre değişir.

Bu arada ort. güç tük : 183W yazıyor - ne kadar doğru bilmiyorum :http://www.lg.com/tr/televizyon/lg-60PA6500

• quote:

Orijinalden alıntı: nucro

Eğer tek zamanlı tarife kullanılıyorsa ücret 45 kuruş değil ortalama 35 kuruş civarı olmalı / Kwh :http://enerjienstitusu.com/2011/01/11/2011-yili-yeni-elektrik-tarifesi/

Eğer günde 10 saat TV izliyorsanız plazma bence de mantıklı değil ama 2-3 saat için dert edecek bir fark yok bence ( bu kişiden kişiye değişir tabi)

Diğer taraftan 60" plazma 2500 TL iken sırf az yakacak diye 3500 TL'ye led almaya kalkmak çok mantıklı olmaz. 3000 TL'ye alınabilir - ama dediğim gibi kullanıma göre değişir.

Bu arada ort. güç tük : 183W yazıyor - ne kadar doğru bilmiyorum :http://www.lg.com/tr/televizyon/lg-60PA6500

Yukarıda yazdıklarımı onayladığınız için teşekkür ederim, özellikle ortalama tüketim kısmını.

• Benim evde 42" plazma televizyonum var.
    Ama 55"' lere bakıyordum çok büyük ve hoşuma gidiyordu ama 3.500'den aşağı bulamıyordum. Tabii Led veya LCD'dir.
    Bu 60" i görünce bu fiyata çok hoşuma gitti.
    Sizce değiştirmeye değermi?
    Evde ki Panasonic 42" HD Ready Plazma 1024*768 çözünürlük sanırsam.
  • Elektrik faturanizin tutarini kullandiginiz elektrik miktarina bolunce kac cikiyor merak ettim.. Buyuksehirde yasayip da elinde fatura olan biri paylasirsa sevinirim.

Hesap kitap cok bildigimiz icin 500 milyar dolar borcu var ulkenin. Herkes kredi kartiyla yasiyor.

Yurtdisinda millet nereden ne tasarruf edecegini sasirirken biz dumduZ gidelim..

• Arkadaşlar bu fiyata bu TV alınır mı ? Bu TV'yi almayı düşünüyorum.Acaba distüribütör garantili mi ?
  • Benim PC deki ekran kartı tek başına 365 w güç harcıyor..tv yi alıp başınıza koyun
  • 3D olmasın ekranı büyük olsun diyorsanız ve TV yi cam karşısında kesinlikle kullanmam ben gece TV özellikle Film izlerim sorularına kesinlikle evet diyorsanız kesinlikle almalısınız
  • faturayı o kadar dert eden 3000 tl'ye sharp 60le635 full hd led tv alsın elektrik tüketiminde ledler içerisinde en az tüketen sınıf
  • Plazma olunca bu tartışmalar olmadan olmuyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ncore

faturayı o kadar dert eden 3000 tl'ye sharp 60le635 full hd led tv alsın elektrik tüketiminde ledler içerisinde en az tüketen sınıf

Nerde 3.000 TL ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

faturayı o kadar dert eden 3000 tl'ye sharp 60le635 full hd led tv alsın elektrik tüketiminde ledler içerisinde en az tüketen sınıf

Nerde 3.000 TL ?

http://www.electroshop.com.tr/sharp-lc60le635e-led-tv
  • quote:

quote:

quote:

Nerde 3.000 TL ?

http://www.electroshop.com.tr/sharp-lc60le635e-led-tv

vayy bu da iyimiş

• Dün Gold Telefonla aradı:
    "Beyfendi LG 60PA6500 Plazma TV sepetinizde bekliyor, acaba bir sorun mu var almadınız?" diye sordu.
    Ben de: "Hayır sorun yok, almaktan vageçtim" deyince bana "Neden almaktan vazgeçtiniz?" diye sordu.
    "Kampanya şartlarından dolayı" dedim "Kampanya şartlarından ötürü almaktan vazgeçtiniz, doğru mu?" diye tekrar sordu:
    Evet dedim ve ekledim "Sizi de boş yere heyecanlandırdım, ilginize teşekkür ederim" dedim.
  • 2011 senesinde, 42" LG plazmadan 47" LG Led Tv'ye gecmis biri olarak diyebilirim ki kim benim elektrik faturam farketmedi diyorsa o dikkatsiz bir arkadasimizdir :)

Tabi gunde 2-3 saat acik kaliyorsa sorun yok ama bizde oldugu gibi gunde 7-8 saat aciksa, hsonlari neredeyse surekli aciksa aman aman plazmadan uzak durun.
  • Arkadaşlar fiyat süper; Ancak Satıcı Gold. Ürününüzün teşhir ürünü, iade ürün yada parçası eksik olarak gelme ihtimali çok çok yüksek. Tecrubelerime dayanarak söylüyorum.
  • En önemli TV seçme kriterlerinden biri TV'nin inceliği olanlardan harika plasma yorumları, bir bitmediniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

Günde 2-3 saat tv izleyen aile var, sabah 7 de tv mesaiye başlayıp gece 1 de kapanan aile var, tv hiç kapanmayan aile var.

Türkiyede ortalama TV açık kalma süresi TUIK istatistiklerine göre 5-6 saattir.

47 Ekran LED TV yaklaşım tüketimi 80W dır.
    47 Ekran PLAZMA tv yaklaşık tüketimi 300W dır. (Malesef plazma tvlerde güç tüketimiyle ilgili sürekli iyileştirmelerden bahsediliyor fakat Watt metre ile yapılan ölçümler ve cihazların yaydığı ısıya bakıldığında işin pazarlama hikayesi olduğu anlaşılıyor..)

Tüm bunlara göre, Elektriğin de kW maliyeti 45 krş civarında olduğuna göre

47 ekran LED TV kullanan aile yıllık ortalama 73 TL (aylık 6 TL)elektrik faturası ödeyecekken,
    47 ekran PLAZMA TV kullanan aile yıllık ortalama 270 TL (aylık 22 TL) elektrik faturası ödeyecek.

Plazma tv 2 sene önce mantıklıydı fakat şimdiki LCD TV'ler de oldukça başarılılar ve enerji maliyetleri de düşünülünce Plazmaların hiç bir albenisi kalmıyor.

Şu an kullandığımdan önceki tv'm 47" Vestel plazma idi. Teknolojisi de 10 senelik falan. Hiç 200 lira fatura görmedim. TV kullanımım da Akşam 8-sabah 8 gibidir aşağı yukarı. Wattmetre ile ölçtüğümde de sizin o 300 Wattlara hiç rastlamadım. Tamam tüketimi LCD'ye göre fazla olabilir ama gittim yine 50" Plazma aldım. Bakalım faturam gelsin kaça katlayacak yeni ekran bakıcaz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.