Şimdi Ara

LG 58UF830V 1600 PMI - TRUOMOTİON / YENİ ÜRÜN (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.173
Cevap
17
Favori
53.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ürünü aldım. Siyahlar cidden OLED kalitesinde bu arada Youtube'daki banding videosu varya, onu oledde de denedim, samsung un en pahalı tv sinde de, o videoyu banding olmadan oynatan Tv yok.

Ürün ses ve görüntü olarak mükemmel. Bu arada ufak bir tavsiye teknosa bir düşük model kumanda veriyor. LG mağazasından 3750 peşin aldım ve en yeni model kumanda verdiler. Magic kumanda ve normal kumanda ikisi bir arada.
  • Hayirli olsun.. Urun incelemelerini yazarmisin hocam mumkunse resimlerinide atarmisin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legolas

Ürünü aldım. Siyahlar cidden OLED kalitesinde bu arada Youtube'daki banding videosu varya, onu oledde de denedim, samsung un en pahalı tv sinde de, o videoyu banding olmadan oynatan Tv yok.

Ürün ses ve görüntü olarak mükemmel. Bu arada ufak bir tavsiye teknosa bir düşük model kumanda veriyor. LG mağazasından 3750 peşin aldım ve en yeni model kumanda verdiler. Magic kumanda ve normal kumanda ikisi bir arada.

Maçlarda TVnin pperformansı nasıl ? Görüşlerini bekliyoruz hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: BRuTe35

quote:

Orijinalden alıntı: Legolas

Ürünü aldım. Siyahlar cidden OLED kalitesinde bu arada Youtube'daki banding videosu varya, onu oledde de denedim, samsung un en pahalı tv sinde de, o videoyu banding olmadan oynatan Tv yok.

Maçlarda TVnin pperformansı nasıl ? Görüşlerini bekliyoruz hocam

hocam teknosa da bakarken flash bellekte 4k mac videosu götürmüştüm taktık baktık gerçekten baya akıcı ve renkler güzeldi. Siyah da biraz kafam da soru işareti kaldı açıkçası.

• Nette fiyat arastirmasi yaptimda en ucuz nakit 3800 e bir sitede var
    Lg maazasi iyi fiyat vermis.teknosa fiyatta biraz daha guzellik yapiyomu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eneshatipoglu

Nette fiyat arastirmasi yaptimda en ucuz nakit 3800 e bir sitede var
    Lg maazasi iyi fiyat vermis.teknosa fiyatta biraz daha guzellik yapiyomu

Nakit teklif etmeme ragmen teknosa geri adım atmadı bilginize
  • 3d ve harman kardon ses sistemi yok.2inch de küçük 60uc850v.den ama en önemlisi webos isletim sistemi yok. Butun bunlar 1200tl tasarrufa degecek mi bunu internet tarayicisinin kalitesi belirler.

Isletim sistemini basarili buldunuz mu sormak isterim kullanıcılara.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasengin

3d ve harman kardon ses sistemi yok.2inch de küçük 60uc850v.den ama en önemlisi webos isletim sistemi yok. Butun bunlar 1200tl tasarrufa degecek mi bunu internet tarayicisinin kalitesi belirler.

Isletim sistemini basarili buldunuz mu sormak isterim kullanıcılara.

teknosa da web os 2.0 var yazıyor ki gördügüm kadarı ile vardı.
  • notr11 kullanıcısına yanıt
    Teknosa indirim yapsa sasarim zaten.en yuksek.fiat veren onlar indirim yapmayanda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Televizyonu baya bi kurcaladım. Siyahlar cidden tatmin edici OLED'e çok yakın, arkadan ışık sızması minimum. Trumotion ile maçlarda görüntü çok iyi.

LG Mağazası akıllı kumandanın en güncelini veriyor. Teknosa'dan aldığınızda ise 2 kumanda çıkıyor. Biri normal tv kumandası, diğeri magic kumanda. Yeni kumandada bu ikisi birlikte, kumanda karmaşası ortadan kalkmış durumda.

TV'yi mağazaya da sordum bu TV 2015 model TV, neden TR'ye bu kadar geç girdi? Neden UF8507 ile aynı anda girmedi dedi. Bilmiyorum ama çok iyi bir TV, LG nin Avrupa'nın bazı ülkelerinde piyasaya sürdüğü bir ürünmüş.

Bu arada youtube'da bulunan banding test videosunu banding olmadan takılmadan oynatacak LED Tv yok. En kral OLED Tv de taktım, çok kötü değil ama yine de titreme ve banding oldu. Zaten mağazadaki adam böyle bir video hiçbir yerde yoktur, böyle yayın izlenmez dedi. Bununla da yetinmedim, Samsung mağazasında en kral Tv de oynatayım dedim, onlarda MotionClear nasıl bir şey diye. Orda da LG deki sonucu yaşadım.

Futbol maçlarında topu izledim, titreme vs olmadı. TV nin fiyatı belli bir süre 3700-4000 bandında satılıp fiyatında artma olacaktır.

Merak edenler atsınlar USB lere 1080p, 4k videolar gidip test etsinler. LG mağazasında 3899 kampanya fiyatı ama peşin alımlarda ücrette yardımcı oluyorlar ki bana 3750 ye bıraktı adam. Kredi kartı ile alımda 3820 dedi.

Eksi olarak 3d yok, lakin evdeki TV'de 3d var, kaç kere izledin desen 2-3 kere falan derim, onları da nasıl olduğunu görmek için izledim.

Harman kadron yok ama ultra surround ses sistemi var, Tv nin sesini açtık mükemmeldi.

Webos 2.0 güncellemelerle gelecektir, LG eski Tv lerini de Webos 1 den 2 ye geçirmişti bir tarihte.

• Input lag testi yapmanız mümkün mü?

http://www.flatpanelshd.com/focus.php?id=1229335064&subaction=showfull

Ayrıca gerçek yenileme hızını da kontrol edebilir misiniz :)

http://www.testufo.com/#test=photo&photo=quebec.jpg&pps=960&pursuit=0&height=0

Bilgisayara bağlı kullanacağım için merak ediyorum kusura bakmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: ANIL.K

Panel büyük ihtimalle ips ve 60 hz. Trumotion ile 120 oluyor demeye getiriyorlar. Support kısmında bulunan soru cevap bölümünde çoğu bilgi mevcut.

Anladığım kadarıyla Trumotion, Hevc ve dts codec, var. 4K @ 60Hz 4:4:4 ve son olarak Hdr destekliyormuş.

http://www.lg.com/us/tvs/lg-58UF8300-4k-uhd-led-tv

Gidip görmek lazım.

Ordaki 60Hz 4K 60Fps desteklediğini ifade ediyor. Ben teknosa müşteri hizzmetlerine sordum ürünün gerçek hızı 100Hz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerkarakaya -- 1 Şubat 2016; 12:17:22 >

• arkadaşım sana zahmet ayak aralığı kaç cm yazabilirmisin malum tv sehpaları 110 cm oluyor o bakımdan soruyorum....
  • LGE de 58 kendi üretimi LGD fabrikasının IPS paneli yok! bu panel,diğer markalarda da 58 olarak takılı olan CMI/Taiwan VA panel
    3D olmaması Latency değerinin daha düşük olması demektir(biraz daha hızlı panel)

LGE bildiğiniz gibi çok büyük ağırlık IPS kullanıyor ama bunlar çok iyi değildir! 58 de siyahların çok iyi olması ise CMI nun VA paneli ile alakalıdır!

Contrast ise min.4bin;1 dir veya bunun bir üst seviyesi ise 5bin;1 dir

not;nit değeri ise değişiyor ve yüksek olması gerekiyor 350/360lık ise bu düşük demektir! min.400 olmalıdır!

herifler hangi spec.taktıklarını açıklamıyorlar! LGE "ucuz işler" yapar her zaman ResponseTime;6,5ms(bu iyisidir ama 9,5ms olursa biraz yavaş panel dir!)
    bu değerler Gray2Gray içindir>>Black2Black olursa bunu min. 15/20ms olarak okumak gerkeiyor( aksi halde 25/30ms ye çıkar ve yüksek demektir! ancak "TN" paneller düşük
    olur VA olursa RT değeri min.30/40ms olacaktır!

Bit-değeri ise 8-bit dir("çakma" 10-bit dediğimiz sistem de olabilir ama bu mühim değil) 100Hz

not;LGE yine düşük spec.li panel takmıştır! 8-bit yeterli olsa bile UHD panel için bence yetersizdir! 8-bit+HiFreq.değerine sdahip olanlar çok daha iyidir! ama pahalı olunca ucuzunu
    takıyorlar çakallar)

58" UHD panel olunca spec.seviyesi/kalitesi en üst tip VA olursa bir işe yarar,bu panelin fiyatı bana ucuz geldiği için LGE gibi de birisi üretince yüksek spec. beklemem!

şimdilik ön bilgiler olarak bu teknik detaylar var,size tavsiyem paneli dışarıdan takip edin,ve neler neler yazıyorlar sonra değerlendiririz! balıklama atlamayın üzerine ucuz diye
    dışarıdan derken,yabancı forumlar bunlar!

++

@legalos

panelin hayırlı olsun+

panelin service-menu den bakabilirseniz bazı panel bilgilerine örneğin buradan çıkarabiliriz daha başka bazı spec.bilgilerini?? herifler sır gibi saklıyorlar bazı bilgileri yaw!

youtube dan bahsettiğin video örnekleri hangileri acaba?? link verirmisin ltf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 1 Şubat 2016; 12:49:19 >

• Bügün tekrar lg bayii ne gittim bu kez tv va panel oldugu için ips bi tık tercih ediyorlar ama görüntüye baktıgım da bir fark göremedim açıkcası nakitte 3750 ye iniyorlar. Acıkcası samsung un 55ju7000 serisine gidip baktım aynı anda bir fark göremedim siyahlarda tv doygun renklerde. Ayrıca tv nin rus pazarı oldugunu stok fazlası nedeni ile turkiye pazarına bu fiyattan girdigini söylediler

• quote:

Orijinalden alıntı: notr11

Bügün tekrar lg bayii ne gittim bu kez tv va panel oldugu için ips bi tık tercih ediyorlar ama görüntüye baktıgım da bir fark göremedim açıkcası nakitte 3750 ye iniyorlar. Acıkcası samsung un 55ju7000 serisine gidip baktım aynı anda bir fark göremedim siyahlarda tv doygun renklerde. Ayrıca tv nin rus pazarı oldugunu stok fazlası nedeni ile turkiye pazarına bu fiyattan girdigini söylediler

LG nin ips paneli beş para etmez bence. Bu Tv deki panel ve renk doygunluğu çok hoş. Yurtdışı pazarında stok fazlasından girdiğini bana da söylediler. Burdan anlıyoruz ki, LG LG Türkiye'de UF8507 gibi dandik Trumotion bile olmayan Tv leri satarken, yurtdışında Trumotionlu kaliteli modelleri satıyor.

IPS panelde siyahları tam alamıyor ve backlight problemi yaşıyorsun.

Bahsettiğim banding videosu bu;

OLED Tv de ne olacağını merak edip mağazadaki en kaliteli OLED Tv ye usb yi taktım. Trumotion açıktı. Yine titremeler ve bulanıklık mevcuttu.

https://www.youtube.com/watch?v=NxWeH-M3O6M

• @legolas

-sen panel den genel anlam da memnunmusun;beni ıvır özellikler veya WEBOs v.s v.s hiç ilgilendirmez,sanırım beni forumdan tanıyor olabilirsin?
    benim panel deki ilk kriterim "HIZ"(genel motion-handling performansı) diğer kriterim de "doğru resim üretim" dir,gerisi hikaye veya teferruat dır

-resim kalitesi(TV yayınları için)zaten elimde UHD olmak üzere referens sayılacak Receiver lar vardır,işin o kısmı yine önemli değil ama panelin resim kalitesi üzerine olan
    tepkisi de belirleyici olduğu için buna gmre bir değerlendirme yapıuyorum

-satıcıların ne dediklerini sallayın geçin yaw,zaten onlar da sallıyorlar modeli önemli değildir,bazı teknik spec.leri önemli dir! RUS pazarına özel panel var(bunlar daha çok DoğuAvrupa
    diye geçer) ancak belliki stoklar da fazla kalınca,"fiyatını düşürüp"(yoksa bu fiyata satılmaz bu panel!!) belki de komple bu seriyi yeni ithal ettiler! bud a önemli değil,önemli olan "FİYAT"
    ve sunabildiği performansı dır,şimdilik fiyatına bakınca panele F/P diyebiliriz,bu da bizim pazar da bu paneli iş yapmasına yarar,ama "klasik/malum" sorunları ne alem de bu bilinmiyor!
    bu konuda sıkıntı çıkarmazsa bu panel F/P olarak(daha da fiyatı düşmelidir tabiki)çoğu insana gelebilir,en azından ebat büyüklüğü olarak çoğu insan tercih edebilir

-ben IPS panelin en iyisini zaten kullanıyorum! ancak siyahlar+cr değeri IPS de çok iyi olamaz! benim panelin Modülü LGD nin Premium serisidir ki bunu artık pek kullanmıyor
    hatta hiç kullanmıyor! "çakma değerli" Modüller takıyorlar artık(2012 den sonra) siyahları yinde diğer normal IPS lere göre çok iyi! CR düşüklüğü de çok fazla falso vermiyor
    çünkü dünyada IPS leri en performanslı kullanan tek ana üretici Tosh idi (IPS+Engine bululmasını sistem olarak tek en iyi yapan dı Tosh(hepsi değil tabiki sadece bazı serileri böyleydi)

IPS ler RT/Hız olarak VA lar dan daha hızlı ve iyidir! ama bunu başarabilmek ise panelin ana üreticisine bağlıdır,ben bu sebebten 3 sene önce bu IPS paneli almıştım yoksa zaten almazdım
    HIZ olarak dünyanun en hızlısı diyebilirim hatta tek olandır! sıfıra yakın LAG var panel de bahsettiğiniz hiç bir test de falso vermez!! TN paneller gibi hatta daha bile hızlıdır
    Motion ayarlarının da hepsi "OFF" dadır!! hızlı panel zaten o zaman anlaşılır diğer panelim deHIZ rekortmenidir ve ondan da bu testler sıfır sorundur!

bazı kişiler tartışma çıkarıp veya herpanel böyledir veya OFF olursa hepsi böyle olur v.s v.s yazarlar ama bunlar doğru değildir! ama piyasada olan tüm paneller bir şekilde Motion
    ayarları yapılmadan hız özürlü oldukları için falso veriyor ve her panel böyle deniyor sonra,ama bu teknik olarak doğru değildir!

şimdi piyasada tüm panellerin min.Latency değerleri 100ms dir benim panel de birisi 60/70ms diğeri sanırım 25/30ms dir! Sony nin bile min. 70/80ms olduğunu düşünürseniz
    Samy ve LGE ler de ise min.110/140ms dir! dolayısıyla hız arttıkça(fast motion/action) paneller dökülüyor yaw

-58UF ye gelirsem,panel UHD olduğu için belli bir spec.seviyesi kullanılması da doğaldır ki CR;4.000;1 normaldir ama ebat büyük olunca bunun 5.000;1 olması tercih edilir di!
    50 olsayda 4bin;1 kurtarırdı! ama bu değerleri ilerleyen günlerde anlayabiliriz veya SM den girin bakın hangi panel kod bilgileri mevcut?

-3D olmaması güzel bunu8n HIZ üzerine pozitif katkısı vardır

++

az önce dışardaydım,LGE bayisi var burada uğradım ama adamların hiç bir şeyden haberleri yok Vatana da baktım ama henüz bu mağazaya gelmemiş
    demo vardı,her zamanki gibi Dynamic mode açık,bunu ECO yaptırdım,resim kalitesi bana oldukça iyi geldi vivid/sature+aşırı canlı/parlak resim görmedim!
    gece karanlıkta bakmak gerekiyor siyah performansına+film ler deki sahne detaylarına v.s

DVD/BD bağlayıp incelemek gerekiyor panelin bu konudaki gerçek resim kalitesini(TV yayınları ile olmaz) görebilmek için(PC/MP v.s yine olmaz)
    "FILM" leri BD den izleyip tam olarak anlarız

sonuç itibarıyla ben şimdilik ilk görüşlerim de paneli tuttum,biraz daha yabancı forum taramak gerekiyor(kullanıcı yorumları,gerekiyor,ama TEST siteleri sallamadır hiç birisine kesinlikle inanmam
    onlar için "marketing" kısmından çalışıyorlar

-TMotion;bizim gibi HIZ severler için veya FILM ciler için yalnış-kötü bir ayardır! bu en fazla satır işleme(motion-resolution) sayısını arttırı ama SOE yapar ve biz FILM ciler hiç sevmeyiz bunu yaw
    benim paneller de Motion hep OFF tur en hızlı testi de sıfır sorunla geçer! ya da referans panel budur,şayet bunlar da falso yaparsa o zaman dünyada bu testi geçen panel kesinlikle
    yoktur lafını ancak o zaman kullanabiliriz++

sen bence biraz çalış,takılırsan bana dönersin++

CAN

• @albani

Görüşlerin için teşekkürler. Tv nin yanında OLED Tv vardı. yanyana karşılaştırma fırsatı buldum. Renk kalitesi ve siyahlar çok güzeldi, ama dediğin gibi gece karanlıkta bakmak lazım siyah performansına.

Motion olarak, futbol maçında topu ve seyircileri takip ettim, herhangi bir titreme ve gözde yorulma olmadı. Motion performansı tatmin edici.

Harman kadron yok denildi, mağazada Ultra Surround ses sistemini test edeyim dedim oldukça başarılıydı.

Yolladığım youtube linkindeki videoyu kontrol edebildin mi peki? O videodaki motion'u titremeden verebilecek LED ya da OLED TV olabilir mi sence?
  • 58/830 ben den ilk notu "geçer" oldu fiyatı da önemli bu arada,panel çok iyi olsa da,fiyatı örneğin UF950 gibi olsa o zaman da sınıfta bırakırım

UF950 hesap da en iyi serisi(incelemesini başka bir başlıkta vermiştim) panelin çok kötü baclit çalışması var 3 kişi aldı geriye verdiler v.s)
    bugün yine fiyatına baktım 8 kağıt idi yaw hiç satamadıkları tek serisi de bu oldu bu sene!

bir de aklıma takıldı,sen bu paneli aldınmı yoksa mağazada mı izledin,benmi karıştırıyorum acaba?

++

YouTube ve benzeri siteler den verilen banding testi v.s görüntüler de benim her iki panel de sıfır sorundur,ama bunlar panelin Latency değerinin düşük olmasıyla
    ilgisi vardır! panellerin hemen hepsi 100ms den başlıyor dolayısıyla böyle testler de falso yapar doğal olarak,bende sorun yok sen bir de şunu dene o zaman;

http://rg.to/file/39ccc34956f081160a5d9fb96d0ed338/Motion-inputlag.rar.html
    http://k2s.cc/file/e15f097f4ea84/Stutter-Test.rar

Not;OLED panelin de Latency değeri yüksektir!! aynı tabanlı PDP ler çok daha hızlıdır! dolayısıyla Oled diyerek yanılgıya düşmeyin HIZ konusunda!

• Aldım ama nakliyesi Cuma günü yapılacak. Kocaman cihaz arabaya sığdırıp, eve çıkarma riskini almadık :D
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.