Şimdi Ara

LG 50PH670S VE 60PH670S PLAZMA TV KULÜBÜ (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.666
Cevap
69
Favori
368.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu tv yi alan arkadaşlar bu başlığı biraz renklendirseler daha güzel olur gibi aslında = ) Mesela birkaç video ve fotoğraf eklerlerse almak isteyenler için daha net fikir verecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer14

teknosa fiyatı

magic kontrol ve

3149 tl + lg bh6530t ses sistemi hediyeymiş..1049 tl değerinde demiş gazete ilanında

kliksa 2749 + 150 paraf

teknosa nın internet sitesinden alırsan 3150 tl ye LG BH6530T 3D SMART BLU-RAY EV SİNEMA SİSTEMİ hediye ediyor hemde 300 TL hediye ceki veriyor. Hediye ceki alt limitsiz ve 1 sene süresi var.

Yani kabaca maliyet hesabı yaparsak 3150 TL - 300 TL cek - 800 TL ev sinema sistemi fiyatlarını düşersek tv 2050 TL ye denk geliyor. ayrıca enpara,bkm,paramıgeri ver vs kullanılırsa fiyat daha da düşer :) Fiyat cok cazip geldi bana ve sipariş verdim. 2 günde evime ulaştı.Yarın LG servis kuruluma gelecek.

http://www.teknosa.com/urunler/119961732/lg-60ph670s-dvb-s-3d-fhd-smart-plazma-tv-lg-bh6530

bu fiyata 60'' 2013 seri, kullanici yorumlarina gore buzzing sesi yok,logo yanmasi yok, mac yayinlari hizli sahneler gayet akici, eski plazmalardaki kadar elektrik sarfiyati cok degil,cift cekirdek islemci,smart 3.0 , akilli kumanda daha ne olsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoodan -- 26 Ekim 2013; 0:08:23 >
  • hoodan kullanıcısına yanıt
    Hocam o halde servis kurulumu tamamladıktan sonra uygun bir zaman videolarını çekersin inş. Bizlere de yardımcı olmuş olursun fikir vermek anlamında = )
  • Rüya gibi bi şey bu :)
    Hayırlı olsun. Benim de kurulumu bekliyor. İnşallah hatasız çıkar
     LG 50PH670S VE 60PH670S PLAZMA TV  KULÜBÜ

edit. Kurulum yapıldı. Sorunu olmayan bir TV çıktı şansıma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 906 -- 26 Ekim 2013; 15:35:31 >
  • Valla benimde cok tek korkum umarım hatasız cıkar. Ölü piksel vs olmaz inş.Son 2 ayda 3 adet led tv değiştirdim.Servisti vs. cok sorun lar yaşadım. 2 aydır doğru düzgün tv kullanamadım.Umarım bu sefer hatasız olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoodan

Valla benimde cok tek korkum umarım hatasız cıkar. Ölü piksel vs olmaz inş.Son 2 ayda 3 adet led tv değiştirdim.Servisti vs. cok sorun lar yaşadım. 2 aydır doğru düzgün tv kullanamadım.Umarım bu sefer hatasız olur.

Hocam hangi markalardan aldınız ve sorunlar yaşadınız ?
  • banzar B kullanıcısına yanıt
    LG nin smart ozelliginin cok gelismis olmasi,LG vod uygulamasinin cok hosuma gitmesi, akilli kumandasi , kagit uzerindeki ozellikleri ,özellikle pasif 3d gözlük kullanması ve tekno marketlerde yaptigim incelemelerde LG agir basmasina sebeb oldu.

ilk 50LA620S aldim.mac yayinlarinda ve hızlı sahnelerde titreme,karelenme,kirli ekran görüntüsü sorunlari sebebi ile sattim.Sonra bu sorunları yaşamamak için üst model gerçekte 100hz ve yazılımla 800 hz olan 47LA740S aldim.Sol kosede cok rahatsiz edici isik sizmasi vardi.Gündüz bile siyah ekranda ve koyu kırmızı ekranda belli oluyordu.Mac yayinlarinda , kameranin hizli yon degistirdigi zamanlarda dikey cizgiler,golgeler olusuyordu,yaptığım araştırmalarda bu sorunun vertical banding sorunu oldugu ve bırak 7 serisini daha üst seri olan 8 serisinde de aynı sorunlarla karşılaşıldığı yorumlarını okudum.Servis cagirdim,sorunları gösterdim.Servis aldı gitti paneli ve degisim cikti yenisini getirdiler.yeni gelen 47la740s te de bulutlanma ve yine maçlarda dikey cizgiler olusuyordu.İlkten farketmemiştim ama sonradan dikey cizgi,gölgelerin oldugunu farkettim.artik mac izlemeyi birakip , dikey cizgiler olusuyormu , golgelenme varmi diye aranmatan mac izleyemiyordum resmen.Göz takıldı mı takılıyor.Onca para döküyorsun bir keyifle maç izleyemedim.Paramlada rezil oldum, 2 ay doğru düzgün tv izleyemedim.
    LA860V kullanıpta dikey bantlanma sorunu yaşayan bir arkadaşın konusu aşağıdadır.O da rahatsız olmus, servis cagırmış , değişim kararı cıkmış.Yeni gelen tv de daha fazla gölgelenme sorunu yaşamış filan.Böyle bir kaç konu daha mevcut.

http://forum.donanimhaber.com/m_81903442/f_//tm.htm#81903442
  • quote:

LG nin smart ozelliginin cok gelismis olmasi,LG vod uygulamasinin cok hosuma gitmesi, akilli kumandasi , kagit uzerindeki ozellikleri ,özellikle pasif 3d gözlük kullanması ve tekno marketlerde yaptigim incelemelerde LG agir basmasina sebeb oldu.

ilk 50LA620S aldim.mac yayinlarinda ve hızlı sahnelerde titreme,karelenme,kirli ekran görüntüsü sorunlari sebebi ile sattim.Sonra bu sorunları yaşamamak için üst model gerçekte 100hz ve yazılımla 800 hz olan 47LA740S aldim.Sol kosede cok rahatsiz edici isik sizmasi vardi.Gündüz bile siyah ekranda ve koyu kırmızı ekranda belli oluyordu.Mac yayinlarinda , kameranin hizli yon degistirdigi zamanlarda dikey cizgiler,golgeler olusuyordu,yaptığım araştırmalarda bu sorunun vertical banding sorunu oldugu ve bırak 7 serisini daha üst seri olan 8 serisinde de aynı sorunlarla karşılaşıldığı yorumlarını okudum.Servis cagirdim,sorunları gösterdim.Servis aldı gitti paneli ve degisim cikti yenisini getirdiler.yeni gelen 47la740s te de bulutlanma ve yine maçlarda dikey cizgiler olusuyordu.İlkten farketmemiştim ama sonradan dikey cizgi,gölgelerin oldugunu farkettim.artik mac izlemeyi birakip , dikey cizgiler olusuyormu , golgelenme varmi diye aranmatan mac izleyemiyordum resmen.Göz takıldı mı takılıyor.Onca para döküyorsun bir keyifle maç izleyemedim.Paramlada rezil oldum, 2 ay doğru düzgün tv izleyemedim.
    LA860V kullanıpta dikey bantlanma sorunu yaşayan bir arkadaşın konusu aşağıdadır.O da rahatsız olmus, servis cagırmış , değişim kararı cıkmış.Yeni gelen tv de daha fazla gölgelenme sorunu yaşamış filan.Böyle bir kaç konu daha mevcut.

http://forum.donanimhaber.com/m_81903442/f_//tm.htm#81903442

LG ile bu kadar sorun yaşadınız. Tekrar LG TV ye yönelmeniz biraz daha korkutmadı mı sizi ? Gerçi şuan sipariş vermiş olduğunuz TV sanırım bu plazma değil mi ?
  • Mkvod için Flash nasıl bağlıyoruz? Mac adresini nasıl buluyorsunuz?? Beceremedim

edit: televizyonun 3 usb başlantısı var. hiç birinde apps yazmıyor.

edit: Çalışıyor
    1. usb girişine bağladım. flash içindeki klasör sırasına dikkaet ettim.

uygulamalarım içinde usb simgesini görmemişim Tıklayınca kabak gibi çıktı uygulama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 906 -- 29 Ekim 2013; 0:50:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

teknosa fiyatı

magic kontrol ve

3149 tl + lg bh6530t ses sistemi hediyeymiş..1049 tl değerinde demiş gazete ilanında

kliksa 2749 + 150 paraf

teknosa nın internet sitesinden alırsan 3150 tl ye LG BH6530T 3D SMART BLU-RAY EV SİNEMA SİSTEMİ hediye ediyor hemde 300 TL hediye ceki veriyor. Hediye ceki alt limitsiz ve 1 sene süresi var.

Yani kabaca maliyet hesabı yaparsak 3150 TL - 300 TL cek - 800 TL ev sinema sistemi fiyatlarını düşersek tv 2050 TL ye denk geliyor. ayrıca enpara,bkm,paramıgeri ver vs kullanılırsa fiyat daha da düşer :) Fiyat cok cazip geldi bana ve sipariş verdim. 2 günde evime ulaştı.Yarın LG servis kuruluma gelecek.

http://www.teknosa.com/urunler/119961732/lg-60ph670s-dvb-s-3d-fhd-smart-plazma-tv-lg-bh6530

bu fiyata 60'' 2013 seri, kullanici yorumlarina gore buzzing sesi yok,logo yanmasi yok, mac yayinlari hizli sahneler gayet akici, eski plazmalardaki kadar elektrik sarfiyati cok degil,cift cekirdek islemci,smart 3.0 , akilli kumanda daha ne olsun :)

Bu üründe hediye çeki kampanyası geçerli değildir.
    İndirimli fiyattan 1 adet ürün satın alınabilir. Toplu satışlar iptal edilecektir
  • quote:

quote:

quote:

teknosa fiyatı

magic kontrol ve

kliksa 2749 + 150 paraf

Bu üründe hediye çeki kampanyası geçerli değildir.
    İndirimli fiyattan 1 adet ürün satın alınabilir. Toplu satışlar iptal edilecektir

Dün sitede hediye çeki veriyordu. Şimdi ben de baktım hediye çekini kaldırmışlar.
  • omer14 kullanıcısına yanıt
    Valla dostum sanirim sona erdi.faydalanan faydalandi hediye cekinden. Ben ayin 23 siparis verdim , urun 25 inde geldi ve bugun lg servis tarafindan kuruldu. Hesabimda 300 tl hediye ceki de tanimli.

• quote:

Valla dostum sanirim sona erdi.faydalanan faydalandi hediye cekinden. Ben ayin 23 siparis verdim , urun 25 inde geldi ve bugun lg servis tarafindan kuruldu. Hesabimda 300 tl hediye ceki de tanimli.

Hayırlı olsun hoodan. Senden güzel bir inceleme bekliyoruz = )
  • her gece teknosanin sitesine bakiyorum fiyat değişirmi diye megersem ilani led bölümüne katmış kaçırdık 3149-300 Tl lik hediye çekini artı ev sinema sistemi :/ birde şunu sorucam 3149luk paketin icinde gözlük varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ariva01 -- 27 Ekim 2013; 3:03:44 >
  • Selamlar,

LG servis bugun geldi , kurulum yapıldı.Neyse ki ölü piksel vs herhangi bir sorun cıkmadı.Buzzing sesi yok.Tv yi kutudan cıkarıp üniteye koyunca şoka girdik.Cihaz harbiden büyük.Teknomarketlerde durdugu gibi durmuyor.Eve gelip tv yi gören oha falan oluyor:) Cihazın dış görüntüsü filan gayet güzel ve baya heybetli duruyor.Fakat ayak kısmı plastik ve basit duruyor.Daha kaliteli ve gösterişli bir ayak olmalıydı. Tv 37 kilo :) uniteye yada duvara astırmaya yemedi açıkcası.Servis tv de renk yıkaması diye bir menü oldugundan bahsetti ve gösterdi.Logo yanıkları bu tv de pek olmuyormuş fakat olursa diye renk yıkamasını başlatıp logo yanıklarının silinmesini sağlıyormuş.TV nin kendi sesi orta halli,idare eder. LA serisi ledlerdeki kendi içerisinde 2+1 ses sistemi olsaymış daha iyi olurmuş.

Tv öğlen gibi kuruldu, gündüz gerçekten baya bir yansıma oluyor.Eski tüplü tv ler gibi yansıma yapıyor.Ağırlıklı gündüz kullanacaklar ve tv nin yeri pencere karşısı filan olanlar ciddi rahatsız olabilir.Ben ağırlıklı akşam kullandığım ve tv nin yeri pencere karşısı olmadıgı için pek sorun yaşamam diye düşünüyorum.

Şuan rodaj süresine başladım.Görüntü ayarlarını biraz kıstım. Tüplü tv lerden sonra 5-6 senedir Lcd-led tv ler kullandığım için parlak renklerden sonra , soluk mat renklere alışmamın zor olacağını düşünüyordum.Fakat plazmanın görüntüsü ve renkleri hoşuma gitti.5-6 seneden sonra gerçek kırmızıyı bugun gördüm diyebilirim :) rodaj süresi bitince ve pikseller iyice canlanınca daha keyifli olacaktır. Sd yayınlar ledlere göre cok başarılı.Hd yayınlar gayet iyi.Siyah kalitesi , ledlerden sonra bana çok başarılı geldi.

Akşam maçı izledim.Led lerde truemotion u ya kapatırdık yada düşüğe alırdık.Plazma truemotion un akıcılığını gerçekten belli ediyor.Görüntü gayet akıcı.Kameranın en hızlı yön değiştirdiği zamanlarda bile flu laşma,titreme,karelenme,gölgelenme yok. 60'' plazmada maç izlemek gerçekten ayrıcalıkmış onu anladım :) yukarıdaki mesajlarımda 2 ayda 3 adet led tv değiştirdiğimi yazmıştım.2 aydır tv lerdeki gölgeleri,dikey bantları,kirli tozlu ekran gibi bulutları arayıp bulmaktan, maç izlemek eziyet olmuştu. 2 aydan sonra ilk defa keyifle maç izledim.

60'' te 3D cok keyifli.15-20 dk 3d video izledim.göz,baş ağrısı vs yapmadı.2-3 saatlik filmde baş ,göz ağrısı yaparmı bilemiyorum.Aktif harbi pasif e göre daha kaliteli görüntü veriyor.Bir kere daha test etmiş oldum.Fakat gözlüklerin pahalı olması,pilli şarjlı olması,2-3 saatlik filmde ağrı yapabilecek olması sebebi ile pasif gözlük olmasını tercih ederdim.Fakat plazmada pasif gözlük olması durumu söz konusu olamaz.Bence bu da plazmaların negatif yönü.

Smart 3.0 kullanıyor, bir tv ye göre gayet hızlı ve başarılı.Tabi bir pc performansı beklememek gerek.Çift çekirdekli işlemci , LA serisi ledlerden bir farkı yok.Akıllı kumanda zaten süper bir olay.

TV ile ilgili ilk izlenimlerim cok pozitif.Tabi şu rodaj süresi bittikten sonra , görüntü ayarlarınıda tam yapıp öyle bakmak gerekiyor.Tv yi genelde 4-5 metre arası mesafelerden izliyorum.Fakat daha yakın olan tekli koltuk mesafesi 3,5 metre. 3,5 metreden izlediğim de de rahatsız etmiyor ve gayet keyif alıyorum.Fakat daha yakına gidince görüntü hafif bozuluyor. 3,5 metre ve üzeri mesafeler için ideal.Şimdilik iyiki led tv ler ile ilgili sorun yaşamışım diyorum , çünkü 47'' inc tv den sonra 60'' tv cok başka geldi.Gerek maç yayını olsun, gerek 3d olsun gerek film olsun ,gerekse standart yayınlar olsun büyük tv nin keyifi cok başkaymış.

Son olarak tv yi gidip tekno marketlere incelediğimde gerçekten görüntüsü kötü görünüyor.Fakat evde bana farklı geldi.Almadan önce 3 tane teknomarkete gittim.TV yi inceledim.3 yerde de tv yi muhtemelen mağaza seceneği ile başlatıyorlar.Görüntü ayarları dinamik moddaydı ve parlaklık,kontrastı 100e getirip,renk ayarını dinamik kontrastı vs baya arttırmışlardı.Çok fazla ışıklı ortam oldugu ve led lerin yanında soluk mat durdugu için akıllarınca tv yi parlak ve canlı hale getirmeye çalışmışlar.Fakat araştırmalarıma göre dinamik mod ve yüksek kontrast parlaklık plazmanın doğasına ters olan bir durum.Bu şekilde gidip baktığımızda gercekten görüntü kötü duruyor.İncelemeye giderseniz mutlaka görüntü ayarlarına bir bakın ve dediğim gibiyse değiştirip incelemekte fayda var.

yukarıda bahsettiğim gibi ilk plazma tv'm .keşke daha önceden de plazma alsaymışım.LG nin plazması beni gayet memnun etti.TV yi alırken fiyatı cok uygun diye ve diğer kaliteli plazmalara göre vasat bir plazma diye cok büyük beklentilerim yoktu.Belkide beklentilerim düşük oldugu için tv beni şimdilik fazlasıyla memnun etti.Demek bir pana , sharp plazma olsaymış cok cok daha memnun kalacakmışım ama bu fiyatada o markaların ancak 42 inc ini alabilirdim.O zamanda 60'' ten aldığım keyifi alamazdım.TV yi düşünenlere şiddetle tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoodan -- 27 Ekim 2013; 6:48:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beetle26

panel cumartesi geldi. lg servisi aradım aynı gün gelip akşam kurdular. açıkçası çok memnun kaldım. panele ölü piksel testini kendileri yaptılar ve tek bir piksel bile çıksa cihazı alacaklarını söylediler. kullanım saatine beraber baktık. cihazın kullanımı anlatıp gittiler.

panel gerçekten büyük ve iki gündür izlemekteyim. şuan için eco modunda kulanıyorum. görüntü kalitesi gerçekten çok iyi. buzzing problemi neredeyse hiç ses duyulmuyor ki benim önceki tvim samsung 50" te buzzing vardı. tv birtek yansıma olayı var gerçi plazmalarda bu çok normal. birde ben eco modda kullanmaktayım. şimdilik herşey olumlu. 3d gözlük alacağım en kısa zamanda uyumlu gözlük modelide araştırdım.

LG AG-S350 PLAZMA TV 3D GÖZLÜK imiş ilgilenenlere duyrulur.

güle güle kullanın, kıskanmadım değil doğrusu, hayatım boyunca lcd tv sahibi olmadım, belki televizyon izlemediğim için, yada playstatin oynamadığım için ama bilgisayarı bağlayıp uzaktan takılmakta ayrı bir zevk olur gibi düşünüyorum. bir nevi sırf pc için sizin tv gibi birşey alırım, tabikide 10yıl sonra
  • 3D oyun 1 metreden bile süper

Çaprazdan rahat izleniyor.
    Büyük ekran çok uzaktan hikayesine inanmayın. Görüntü iyi ise TV ters çaprazdan bile iyi gösterir.

Edit: Telefonla kontrast az çıkmış. Gerçeği Çok daha canlı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 906 -- 27 Ekim 2013; 16:49:50 >
  • banzar B kullanıcısına yanıt
    siyah kalitesine dikkat :) 47la740s teki siyah resmen koyu griydi :) Kırmızıların doygunluğu süper.

Şuan görüntü ayarları kısık , parlaklık kontrast %60 larda.Rodaj süreci içerisinde oldugum için.Rodaj süreci bitince ,kontrastı filan arttırınca cok daha canlı olacak.Ayrıca telefonumun kamera kalitesi cok iyi olmadıgı için resimler cok güzel cıkmıyor.TV nin kendi görüntüsü cok daha hoş , görüntüler cok daha net.

Ayrıca resimleri 1,5-2 metreden cektim. Normalde 1,5-2 metreden izleyince cok hafif kumlu gibi oluyor.60'' tv oldugu için normalde 3,5-4 metreden izlemek gerekiyor.Fakat resimleri uzaktan cekince cok küçük cıktıgı için mecbur yakından cektim.
     LG 50PH670S VE 60PH670S PLAZMA TV  KULÜBÜ LG 50PH670S VE 60PH670S PLAZMA TV  KULÜBÜ LG 50PH670S VE 60PH670S PLAZMA TV  KULÜBÜ
  • Hd ve sd yayın görüntüleri. tv görüntüsünün hafif kumlu gibi görünmesinin sebebi hem kamera dandik hemde yakından cekiyorum resimleri o yüzden.farkederseniz sadece tv görüntüsü değil , resimin diğer bölümleri ünite vs. de kumlu gibi cıkıyor.
     LG 50PH670S VE 60PH670S PLAZMA TV  KULÜBÜ LG 50PH670S VE 60PH670S PLAZMA TV  KULÜBÜ LG 50PH670S VE 60PH670S PLAZMA TV  KULÜBÜ LG 50PH670S VE 60PH670S PLAZMA TV  KULÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoodan -- 27 Ekim 2013; 20:45:17 >
  • quote:

Hd ve sd yayın görüntüleri
     LG 50PH670S VE 60PH670S PLAZMA TV  KULÜBÜ LG 50PH670S VE 60PH670S PLAZMA TV  KULÜBÜ LG 50PH670S VE 60PH670S PLAZMA TV  KULÜBÜ LG 50PH670S VE 60PH670S PLAZMA TV  KULÜBÜ

Ustadim tv ni teknosada gordum cok guzel bnce gule gule kullan..sinema belese geldi

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.