Şimdi Ara

LG 49UF8507 4K Nasıldır? (102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.093
Cevap
73
Favori
351.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Settings - sağdaki en alt sembol gelişmiş, genel, başlangıç ayarlarına geri dön .

Bu adımları izleyin .
  • quote:

Orijinalden alıntı: aga06

neos11 hocam yazılarınızı sürekli takip ediıyorum paylaşımlarınız için teşekkür ederim. acemi bi kullanıcıyım. bu gerçek 4k olayı kafamı karıştırdı. 49 uf 8507 aldım kullanıyorum. birde 43 uf 7787 almayı düşünüyorum. acaba bu tv gercek 4k mıdır. özel msj kabul etmediğinizden burdan yazmak durumunda kaldım. @neos11

43 uf 7787 almayın derim. Düşük çözünürlüklü 4k yani karanlık tv beyaz piksel eksik. Vasat bir model.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neos11 -- 13 Eylül 2015; 0:13:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neos11

arkadaşlar kafa yoğun olunca arada cevapları veriyorum karıştırmışım şu an o yazılımı görmedim o nedenle öyle bir yazılım yok dedim SORUN yok. Ben karıştırdım. Kusura bakmayın.

Kanal yok vs sesli komut hataları anlık olabilir . Ülke vs kodu ile alakası yok uygun olmasa yüklemez tv zaten. Bir deneme yapın tv yiş açın bekleyin kanal listesinde dolaşın hızlıca bekleyin sonra dediğiniz şekilde sesli komutu kullanın bir değişiklik olacakmı.

Ağustos ayı içerisinde hem 03.30.04 hemde 03.30.05 versiyonlu yazılımlar cıktı bende 03 30 05 versiyonu yüklü fakat paylaşım yapılan x sitede 03.20.05 neden geri dönüş yapıldı anlamış değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlacK SeA StorM 61 -- 13 Eylül 2015; 1:29:41 >

• teknosadan bugün alarak aranıza katıldım. hafta içi gelir kurarlar. digiturk sampıyonlar paketi ile birlikte aldım. umarım doğru tercih yapmışımdır.
  • Bende 55 olanı aldım bugün. Umarım pişman olmayız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence hem büyüklük hem görüntü kalitesi hem fiyat açısından iyi.
  • Biraz bekleyelim istediğimiz yazılıma geri döneriz yardımcı olurum merak etmeyin . Downgrade yaparız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neos11 biraz saçma soru olacak ama bizim bu Tv'lerin gerçek Hz si kaç bilgin var mı? Internette ki bilgilere pekte güvenilmiyor biri 100 diyor diğeri 50 biri 120 Hz hangisi bu gerçi
    Türkiye de yayınlar 50 Hz ye bile ulaşamıyor diyorlar da yine de kafa karıştırıyor.

• aliozturk51 kullanıcısına yanıt
    Ali Bey öncelikle belki de biliyorsunuz fakat ben yine de tekrarlayım. Yayınlar ülke ye göre değişiyor Avrupa ve Amerika . Avrupa olarak biz de dahi PAL YAYIN alıyoruz. Amerika NTSC .

PAL yayınlar 50hz 100 hz 150 hz vs..... 50 katları şeklinde gidiyor.

NTSC yayınlar 60hz 120 hz 180hz vs.... 60 katları şeklinde gidiyor.

Yayınlar bu hz ile olur fakat tv lerin panel hızı yani hz ne kadar yüksek ise o kadar görüntüyü hızlı işler ve akıcılık devreye girer. GÖRÜNTÜ İŞLEMCİNİNDE TAM UYUMLU ÇALIŞMASI İYİ KOORDİNESİ İLE MÜMKÜN. YAZILIMLA BUNU İYİ SAĞLAMAKTA GEREKİYOR. UF8507 DE İŞLEMCİ VE YAZILIM SORUNU OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM VERECEĞİ PERFORMANSI VEREMEMESİ TİTREME OLAYI BU NEDENLE OLUYOR.

Bura da illaki karasal, uydu yayınlarını geçin sonuçta video DVD, BD, MKV Vb. yüksek çözünürlüklü disc ten veya taşınabilir cihazlar üzerinden görüntüler izliyoruz tv nin hz burada da çok önem kazanıyor yenileme hızı ile hızlı akıcı görüntüler deyim yerinde ise yağ gibi akar. bulanıklaşma olmaz.

Satıcıların hz üzerine ettikleri söylemlere itibar etmeyin. hz ne kadar yüksek ise o kadar iyidir. Bunun yanında kandela yüksek olmalı var da var teknik bir çok konuda . O kadar girmeyelim.

UF8507 de panel hz 100 hz pal 120 hz NTSC . 50hz değil.

Lg nin yetkilerinden de teyit etmiş biri olarak 100 bizim en alt hz dedi.

İçiniz rahat olsun.

50hz panel hz inmeleri bazı modellerde ucuz maliyetle alt orta seğmentte yeni teknoloji ile ürün satmak amaçlı. 2000 seviyesine kadar olan tvlerde daha çok bu 50hz ile karşılaşmak mümkün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neos11 -- 13 Eylül 2015; 15:06:38 >

• Sevgili arkadaşlar spor ve oyun modlarında renk kontrast vs size uygun gelmeyebilir kontrast renk parlaklık seviyelerinde oynamalar kendinize göre ayarlama yapabilirsiniz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aga06

neos11 hocam yazılarınızı sürekli takip ediıyorum paylaşımlarınız için teşekkür ederim. acemi bi kullanıcıyım. bu gerçek 4k olayı kafamı karıştırdı. 49 uf 8507 aldım kullanıyorum. birde 43 uf 7787 almayı düşünüyorum. acaba bu tv gercek 4k mıdır. özel msj kabul etmediğinizden burdan yazmak durumunda kaldım. @neos11

43 uf 7787 almayın derim. Düşük çözünürlüklü 4k yani karanlık tv beyaz piksel eksik. Vasat bir model.

Ya arkadaşım masal anlatıyorsun diyince zoruna gidiyor. nerden çıkardın beyaz piksel olayını? led tv'lerde üç adet piksel olur (sharp quattron hariç, onda da dördüncü piksel sarı); kırmızı-mavi-yeşil. Bu üç renk tüm renkleri oluşturmak için yeterlidir. Zaten beyaz da renk değildir.

• Çok teknik detaya sahip biri olmadığın için ana başlık teknik bilgileri bir yerden öğrenip her detaya vakıf olduğunu düşünen siz,
    Her şey öyle değil, şu an kullanılan paneller full rgb ve rgbw paneller olarak ben o açıklamayı yapıyorum.
    Daha farklı tip paneller de var. Panellerin içeriğini bilmeden iki öğrendiğiniz bilgi ışığında kimi yargılıyorsun masal vs gibi sadece üretmek yerine olanı hazır kullanan bir kişi olarak sizler ancak eleştiride bulunursunuz. Senin aklın zaten benim aklımın gerisinde . Bilmediğin uzman olmadığın konularda konuşmayacaksın.
    Forumda gereken cevabı üyeler size veriyor.
    Herşey öyle iki satır okumakla olmuyor.
    Bahsedilen kırpılmış panellerde pikseller de beyaz boş renk pikseller var o pikseller renk üretemiyorlar ve doğru beyazıda veremiyorlar. Yani olması gerekenden %25 kayıplı şekilde çözünürlüğe renk üretimine sahiplerdir. Dolayısyla beyaz renkte kaliteli olmuyor.

panellerde kırmızı,yeşil ,mavi diye devam eden piksel dizilişi var, eksik pikselli panellerde; kırmızı-yeşil-mavi-beyaz alt dizilimlerde her sırada bir beyaz renk üretemeyuen piksel çıkıyor obeyaz dediğim '' renk üretmeyen piksel '' her 3lü renk dizilimin yanında bir beyaz boş renk üretmeyen piksel . Çözünürlükte toplam panelde bu boş piksel neticesinde olması gereken pikselden aşağıya düşüyor. Piksel sayısına göre çözünürlük çıkar bu oluşan piksel sayısı ile ortaya çıkan sonuç 3k diye tabir edilebilecek 2880 piksel yukarı yuvarla 3000 3K OLUYOR. GERÇEK 4K 3840 --4000 4K TV. gerisini sen anla.

HATTA SAMSUNG şu an yeni lansmanını bu şekilde yapıyor alın daha bu bilgiler artacak. Rekabet olunca yaptıkları oyunları başka markalar yapıyor gibi kullanacaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neos11 -- 13 Eylül 2015; 17:18:34 >

• Aynen o şekilde. Kredi kartına bağlı bir sanal kart var.
  • Sevgili arkadaşlar beyinsis nickli kişi forumda aratırsanız çok daha net görürsünüz, her türlü başlıkta kendini forum müfettişi gibi mesajlara yanlış bilgi eksik bilgi vs yaklaşımlar sergiliyor. Aşağılık kompleksi olan bu zat gerçekten forumda gereksiz troller gibi çalışan bir üye.

Son zamanlarda benim mesajlarıma da sataşmalar da bulunuyor. Kendisini uyardım fakat seviyesi buna müsaade etmiyor. Muhatap olunacak ciddiye alınacak bir zat değil.

O nedenle mesajlarında olmayan bilgileri ile eleştiri yapıp kendince varlığını koymaya çalışan bu zat bir daha tarafımdan muhatap alınmayacak .

Forumda sevgili arkadaşlar gereken cevapları zaten kendisine veriyor.

O nedenle beyinsis boş işler sorumlusunu görmezden gelmek en doğru karar. Kendi kendini imha edecek bir yapıdır.

• 49uf8507 modeli icin en iyi duvar aski aparati hangisidir acaba.

Yuksekligi ayarlanabilen. Duvardan en az 7cm uzak olan. Cok model var kafam karisti. Bilgisi olanlar yazabilirmi. Teşekkürler.

• Selamlar arkadaslar. 49uf8507 kullabiyorum telefon olarakta Lg Nuxus 4 var elimde telefobumu tv de klavye olarak kullanabilirmiyim? Bunun icin ek bir parca almam gerekirmi tv ye baglamam acisinda bluetooth gibi. Yoksa onerebiliceginiz bir aplikasyon varmidir.

• quote:

Çok teknik detaya sahip biri olmadığın için ana başlık teknik bilgileri bir yerden öğrenip her detaya vakıf olduğunu düşünen siz,
    Her şey öyle değil, şu an kullanılan paneller full rgb ve rgbw paneller olarak ben o açıklamayı yapıyorum.
    Daha farklı tip paneller de var. Panellerin içeriğini bilmeden iki öğrendiğiniz bilgi ışığında kimi yargılıyorsun masal vs gibi sadece üretmek yerine olanı hazır kullanan bir kişi olarak sizler ancak eleştiride bulunursunuz. Senin aklın zaten benim aklımın gerisinde . Bilmediğin uzman olmadığın konularda konuşmayacaksın.
    Forumda gereken cevabı üyeler size veriyor.
    Herşey öyle iki satır okumakla olmuyor.
    Bahsedilen kırpılmış panellerde pikseller de beyaz boş renk pikseller var o pikseller renk üretemiyorlar ve doğru beyazıda veremiyorlar. Yani olması gerekenden %25 kayıplı şekilde çözünürlüğe renk üretimine sahiplerdir. Dolayısyla beyaz renkte kaliteli olmuyor.

panellerde kırmızı,yeşil ,mavi diye devam eden piksel dizilişi var, eksik pikselli panellerde; kırmızı-yeşil-mavi-beyaz alt dizilimlerde her sırada bir beyaz renk üretemeyuen piksel çıkıyor obeyaz dediğim '' renk üretmeyen piksel '' her 3lü renk dizilimin yanında bir beyaz boş renk üretmeyen piksel . Çözünürlükte toplam panelde bu boş piksel neticesinde olması gereken pikselden aşağıya düşüyor. Piksel sayısına göre çözünürlük çıkar bu oluşan piksel sayısı ile ortaya çıkan sonuç 3k diye tabir edilebilecek 2880 piksel yukarı yuvarla 3000 3K OLUYOR. GERÇEK 4K 3840 --4000 4K TV. gerisini sen anla.

HATTA SAMSUNG şu an yeni lansmanını bu şekilde yapıyor alın daha bu bilgiler artacak. Rekabet olunca yaptıkları oyunları başka markalar yapıyor gibi kullanacaklar.

yukarıda "43 uf 7787 almayın derim. Düşük çözünürlüklü 4k yani karanlık tv beyaz piksel eksik. Vasat bir model." demişsin. yani beyaz pikseli olmayan tv'yi eksik tv olarak görmüşsün. bu paylaşımında da benim sataşmam yüzünden işi biraz daha araştırmış ve beyaz piksel olayının çakma piksel olduğunu (doğrusu böyle birşeyden haberim yoktu benim de) öğrenmişsin ve 180" dönmüşsün. tamam ben 4 çeşit pikseli olan çakma tvlerden haberdar değildim ama sen birbirine zıt fikirler öne sürüyorsun. ben zaten başka mesajlarımda da tv uzmanı olmadığımı söyledim ama sen uzman olmadığın halde uzmanmış gibi davranıyorsun.

• anvil kullanıcısına yanıt
    bir şey değişmiyor.... zaten çözünürlüğün 3d yayın için ne farkı olabilir ki??? anlamadım...
  • Sevgili arkadaşlar beyinsis nickli kişi forumda aratırsanız çok daha net görürsünüz, her türlü başlıkta kendini forum müfettişi gibi mesajlara yanlış bilgi eksik bilgi vs yaklaşımlar sergiliyor. Aşağılık kompleksi olan bu zat gerçekten forumda gereksiz troller gibi çalışan bir üye.

Son zamanlarda benim mesajlarıma da sataşmalar da bulunuyor. Kendisini uyardım fakat seviyesi buna müsaade etmiyor. Muhatap olunacak ciddiye alınacak bir zat değil.

O nedenle mesajlarında olmayan bilgileri ile eleştiri yapıp kendince varlığını koymaya çalışan bu zat bir daha tarafımdan muhatap alınmayacak .

Forumda sevgili arkadaşlar gereken cevapları zaten kendisine veriyor.

O nedenle beyinsis boş işler sorumlusunu görmezden gelmek en doğru karar. Kendi kendini imha edecek bir yapıdır.

• Arkadaslar simdiye kadar yaptigim butun testleri paylasiyorum ben en iyi modun oyun modu oldugunu fark ettim ve spor modunda dahi yasanan trumotion eksikligini daha fazla kapattigini gordum sizlerde videolardan izleyebilirsiniz note 4 4k video kaydıyla çekim yapıldı (ayarlardan en üst 4k yi seçerseniz daha net olur) tabi şuda bir gerçek izlerken ki gerçek goruntu ile video kaydi goruntusu arasinda uçurum var iste 5 adet test linki
    https://www.youtube.com/watch?v=8YxfrEFQfUA
    https://www.youtube.com/watch?v=fgLP4hk1sFo
    https://www.youtube.com/watch?v=4G_sABFSsos
    https://www.youtube.com/watch?v=VPs0aCva1bs
    https://youtu.be/h5fLo2eJt9o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal_ansen -- 14 Eylül 2015; 1:42:32 >

• 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.