Şimdi Ara

LG 49SM8200PLA 2019 NanoCell WebOS 4.5 4K TV (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
6
Favori
16.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bahsettiğim ufak sorunlar sizin yaşadığınız gibi şeyler zaten. Size de olmuş.

Servis ülkesini değiştirmeyi deneyin. Store'a girmeye çalışında sözleşmeyi onaylama ekranı oraya özel bir daha geliyor. Sonra yine Türkiye'ye getirip deneyin. Yeni yazılım kurduktan sonra sıfırlamayı da deneyebilirsiniz.
  • Ülke değiştirip denedim ama yine aynı yerde takıldı, yarın sıfırlayarak denerim.

Sıfırlayınca yine LG hasabına giriş yapamadım :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 28 Şubat 2020; 23:24:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

Bahsettiğim ufak sorunlar sizin yaşadığınız gibi şeyler zaten. Size de olmuş.

Servis ülkesini değiştirmeyi deneyin. Store'a girmeye çalışında sözleşmeyi onaylama ekranı oraya özel bir daha geliyor. Sonra yine Türkiye'ye getirip deneyin. Yeni yazılım kurduktan sonra sıfırlamayı da deneyebilirsiniz.
    merhaba bu televizyonu almayı düşüyoruz da hala bu televizyonu kullanıyor musunuz ?
  • evet
  • mcgoktug kullanıcısına yanıt
    Memnun musunuz TV den yazılımsal herhangi bir sorun var mı ? Bir şikayetiniz var mı alınır mı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu sorularınızın cevapları ilk sayfada mevcut aslında. Bir kaç mesajı okursanız düşüncelerimi de yazmıştım. Satabilecek olsam bunu satıp 55 inç 8600 yada OLED serisinden alabilirim aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 4 Mayıs 2020; 13:43:15 >
  • quote:

8200 ve üzeri modeller Apple homekit ve airplay2 desteği aldı, donanım olarak daha iyi. Alt modeller bu güncellemeleri almayacak. 8100 ülkemizde satılmıyor bildiğim kadarıyla. Alınacaksa en az 8200, alınabiliyorsa 8600 yada 9010 alınmalı.
  • Arkadaşlar ben de tv almak düşüncesiNdeyim. Aslında 3 model tv'ye kadar indirmiştim olayı
    1- Sony 55 inch XF 9005
    2- LG 55 SM 8600
    3- Samsung 55 Q 60 ya da 70 serisi

İlk belirleyicim 100 hrz olması, direct led olursa iyi olur. Malum süreçten dolayı tv lerde bayağı zam gelmiş. Mesela yukarda bahsettiğim sony şubat 2020 civarlarında 6000 tl civarı iken şimdi 8000 tl civarlarında geziyor. İstediğim özellikleri karşılayan bir tv idi ama 8000 Tl de vermek istemiyorum açıkcası. O fiyatlara çıkarsan zaten OLED lerin çekim alanına giriyorsun.

LG TV'lerde bellek hatası sorunu devam ediyor mu hala?

Bundan sonra yaz aylarında yukarıda belirttiğim modellerin fiyatlarında düşme olabilir mi? Sanırım yeni 2020 modeller henüz satışa sunulmadı.

Yoksa ekran küçültüp LG 49 SM 8600' e doğru yön değiştirmekte aklıma gelmiyor değil. Ortala 3-4 metreden izlenecek. 49 ya da 55 inh'in hangisi ideal olur acaba?

• zns Z kullanıcısına yanıt
    sm8600 her konuda berbat bir tv uzak durun kontrast ips panel olmasından dolayı çok düşük parlaklık orta seviye modellerin bile gerisinde bildiğiniz karanlık tv izliyorsunuz renkler ktudan çıkan haliyle yanlış gösteriyor kalibrasyon gerekiyor rtings sitesinde incelemesi mevcut bakabilirsiniz ama dediğim gibi bu modelden koşarak uzaklaşın
    8600 serisi 120Hz ancak 55 inç altında 120Hz kalmadı artık. Bellek hatası sorunu yaklaşık 2-3 yıldır kalmadı zaten. Bende Android 9 tv box olmasına rağmen webos 4.5 ile tüm işimi gördüğüm için tvbox'ı açmıyorum.

Samsung q serisi ile ilgili incelemelere bakıyorum, bence o kadar para vermeye değmez. Nanocell de aynı işi yapıyor.
    Sorunuza yorum yapan arkadaş forumda Samsung çalışanı yada taraftarı olarak tanınıyor. Ben blokladığım için yazdıklarını görmüyorum ama muhtemelen yine Samsung'u övmüştür.

Yaz aylarında yeni seri LG'ler gelecek, haliyle bu serilerin fiyatı biraz aşağı düşecektir ancak yeni vergiler sonrası ne hale gelir bilmiyorum.
  • quote:

8600 serisi 120Hz ancak 55 inç altında 120Hz kalmadı artık. Bellek hatası sorunu yaklaşık 2-3 yıldır kalmadı zaten. Bende Android 9 tv box olmasına rağmen webos 4.5 ile tüm işimi gördüğüm için tvbox'ı açmıyorum.

Samsung q serisi ile ilgili incelemelere bakıyorum, bence o kadar para vermeye değmez. Nanocell de aynı işi yapıyor.
    Sorunuza yorum yapan arkadaş forumda Samsung çalışanı yada taraftarı olarak tanınıyor. Ben blokladığım için yazdıklarını görmüyorum ama muhtemelen yine Samsung'u övmüştür.

Yaz aylarında yeni seri LG'ler gelecek, haliyle bu serilerin fiyatı biraz aşağı düşecektir ancak yeni vergiler sonrası ne hale gelir bilmiyorum.
    Yorum için teşekkür ederim. LG'nin 49 sm 8600 serisinin 100 Hz olduğunu biliyordum ama yanılmış da olabilirim. Benim mesafe yaklaşık 4 metre olacak. Bu mesafeden baş dönmesi ya da aşırı zihin yorgunluğu gibi herhangi bir olumsuz durum yaşanır mı diye tereddüt etmiyor değilim. Yoksa 55 inç tercihimdir.

100/120Hz görünüyor, doğrudur.

Tüm detaylarına bu linkten ulaşabilirsiniz.
    https://www.displayspecifications.com/en/model/b4df18d6

Ben 49sm8200'u 2metreden kullanıyorum ve hiç bir sorun yok. Ancak bu büyüklüğe alıştıktan sonra keşke 55 inc alsaydım dedim. Alıştıkça küçük gelmeye başlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 25 Mayıs 2020; 23:14:50 >
  • quote:

100/120Hz görünüyor, doğrudur.

Tüm detaylarına bu linkten ulaşabilirsiniz.
    https://www.displayspecifications.com/en/model/b4df18d6

Ben 49sm8200'u 2metreden kullanıyorum ve hiç bir sorun yok. Ancak bu büyüklüğe alıştıktan sonra keşke 55 inc alsaydım dedim. Alıştıkça küçük gelmeye başlıyor.
    Hocam orta düzey en çok satılan model SM8200 modeligüzel günlerde kullanın.

• Merhaba,

49sm8200 elinizde var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakNSX

Merhaba,

49sm8200 elinizde var mıdır?
    Merhaba şuan stoklarımızda kalmadı haftaya gelecek.
  • LG 49SM8000PLA ile LG 49SM8200PLA arasında ne fark var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: reactor1111

LG 49SM8000PLA ile LG 49SM8200PLA arasında ne fark var?
    Hocam magic kumanda ve ayak farkkı var geri kalan özellikleri aynı
  • Apple AirPlay 2 ve Apple HomePod , ayrıca PMI 2300 diye biliyorum. Doğru mudur?

8200 geldi mi acaba :)
  • burakNSX kullanıcısına yanıt
    AirPlay 2, Apple Homekit desteği ve Apple TV yazılımı son sürüm ile geldi. Apple SM8000 serisi için bu desteğin gelmeyeceğini yazmıştı ancak LG'nin web sitesindeki teknik bilgilerde var görünüyor.
  • burakNSX kullanıcısına yanıt
    Bilgiler doğru ürün geldi ama kampanya yok diğer hafta konuşalım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.