Şimdi Ara

LG 49SM8200PLA 2019 NanoCell WebOS 4.5 4K TV (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
6
Favori
16.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mcgoktug

Ben kimsenin ağzıyla konuşmuyorum, tv alacağım zaman tv tavsiye konusunda mesajlarınızı görmüştüm, yıllar geçti hala aynı şeyleri yazıyorsunuz. Her mesajınız hemen hemen yanı. LG çöp, IPS çöp, panel çöp. Siz VA paneli takıntı haline getirmişsiniz başka bir açıklaması yok.

Beğenmiyor olabilirsiniz, bu tamamen sizin tercihiniz. Bu yüzden başkalarını da yanlış yönlendirmeyin.
    Kimi balık
    Kimi araba
    Kimi kumar vs vs
    Herkesin bir hobisi var değilmi
    İşte bende teknosever ve karşılıksız yardımlaşmayı seven birisiyim
    Haftasonları gezmeye çıktığımda balığa değil teknomaretlere giderim.
    Sanal alemde sırf TV değil tüm elk eşyaları icelerim
    Hayatımda ön inceleme araştırma yapmadan evime bir fare bile almam.
    Detaycıyımdır
    Forumda bilgi paylaşımında bulunarak insanları es geçtikleri ciddi konularda uyarırım
    Mesela bir forumdaş Oyun ve Film kriteri ile panel ararken "bu ips marka/model nasıl almayı düşünüyorum" diyor
    Oysa ışık,kontrast ve siyah performansından yoksun İPS paneller bu kullanıcılara kesinlikle önerilemez...

Ama şimdi sen bana kalkıp
    2+2=4 dür diyen bir öğretmene
    Hocam siz 4'ü takıntı haline getirmişsiniz, bu sonuç kişiye göre değişir derseniz
    İşte orada bir dur derim...

Bak bir panel almışsın memnun olduğunu ifade ediyorsun amenna
    Ancak ben sana tek bir ithamda bulunmazken bana habire birşeyler yakıştırıyorsun üslubunu düzelt
    Ben her defasında söylüyorum
    Benim zaten ips panel alıp yoluna devam edenlerle işim yok
    Benim tüm mesajlarımın muhatabı tali yollara girmesinler diye bu yolun başındakilere...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dallass kullanıcısına yanıt
    Olaylara özellikle de teknolojiye at gözlüğü ile bakmak size bir şey kazandırmaz. Tek bir doğru yok. Diğer konuda olduğu gibi tartışma ortamı yaratarak konuyu kirletip bilgi isteyen kişilere köstek olmayın. EDGE LED, Direct LED arasında seçim yapın gibi teknik bilgiler vereceğinize hala gereksiz tartışmaları ateşliyorsunuz. Siz en iyisi VA panel ile aşk yaşamaya devam edin.
  • mcgoktug kullanıcısına yanıt
    Bak üslup takın diyorum hala ısrar ediyorsun
    Burası babanın çiftiliği değil bir forum sayfası
    İsteyen herkes her istediği konuya girer ve "saygı çerçevesinde" istediğini yazar varsa ortaya kanıtlanmış veriler koyarak
    Sözde değil özde konuşur...

Ben susuyorum
    Bak şu aşağıya bir karşılaştırma koyuyorum
    Şimdi veriler konuşsun.
    O at gözlüğü kime lazım bakalım...

LG 49SM8200PLA 2019 NanoCell WebOS 4.5 4K TV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 29 Aralık 2019; 14:33:18 >

• dallass kullanıcısına yanıt
    Ben siz diye hitap ederken siz sen diye hitap ediyorsanız kimin forumu çiftlik sandığını görebiliriz.

Bu paylaşımınız konu ile alakalı sorulan Tv'ler ile tamamen alakasız. Model numarası yok, panel detayı yok. Rastgele VA-IPS panel karşılaştırmalarını başka bir konu da yapabilirsiniz.

VA ile hayatta mutluluklar.
  • quote:

Ben siz diye hitap ederken siz sen diye hitap ediyorsanız kimin forumu çiftlik sandığını görebiliriz.

Bu paylaşımınız konu ile alakalı sorulan Tv'ler ile tamamen alakasız. Model numarası yok, panel detayı yok. Rastgele VA-IPS panel karşılaştırmalarını başka bir konu da yapabilirsiniz.

VA ile hayatta mutluluklar.
    Üslupsuz kelimeler kullanmak ayrı şey
    Ortama samimi bir hava katmak için kullanılan sen kelimesi ayrı şeydir...
    Ben forumdaşlarla resmi değil samimi olmayı severim bu yüzden sen derim
    Çok isteyen olurda araya duvar örmek isteyenlere siz derim/diyorum..

Şimdi size diyorumki
    O paylaştığım modeller apayrı segmentin değil aynı segment modelleridir
    sahibi olduğunuz ips paneli aklamak adına dana altında buzağı arayacağınıza sorsaydınız söylerdim...
    Samsung NU8000
    LG SM8600

Hadi bırakın aynı segmenti
    İlk akla gelen marka için söylüyorum
    LG'nin şuan "en üst" segment modeli nedir
    İPS Panelli SM9500
    Peki Samsung'un şuan "en düşük" giriş seviye modeli hangisi
    VA Panelli RU7100
    Şimdi "segmente göre" birinin deve birinin cüce olması gereken/beklenen panellerde
    KONTRAST-SİYAH oranlarını gelin karşılaştıralım
    Durumun vahametini anlayabildinizmi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 29 Aralık 2019; 19:8:11 >

• mcgoktug kullanıcısına yanıt
    Dostum öncelikle merhaba sj800 kullanan bir sürü eifi kumanda vs kronik sorunu yaşayıp 2 aya yakın THH kararı sonucu cihaz değişimi yapan biri olarak konuşacağım inan tarafsızım :) Bana sm8200 verdiler önceliğim 8600 dü orası ayrı artık. Arkadaşın bahsettiği IPS panal sorunlarına tamamrn katılıyorum. Cidden karanlıkta LG paneli seni rahatsız etmiyorsa cidden önceliklerin farklı yada fark etmiyorsun reklam mı alıyorsun 🙂
    Ben açıkcası lg nin sihirli kumandasının kolaylığını ve işlevselliğini seviyorum. Web te vs hızlı etkileşim vs olayı güzel ama karanlıklar berbat ötesi bunu savunmak kendini teselliye gider. Keşke gücümüz yetse de Oled Qled alabilsek benim elkt.müh hocamın güzel lafı var paran neye yetiyorsa en iyisi odur hesabı 😃yani orasıda bir gerçek fakat ben 2010 larda bir samsung almıstım smart değildi o yüzden satmıştım yani çok iyiydi karanlıklar vs lg geçince bu IPS panele daha doğrusu yıkılmıstım.
    Şu Sm8200 almadan önce ne alsam diye çok arastırdım para iadesi mi alayım dedim ama her türlü zarar ediyordum sj800 ü 3600 e almıstım şuan o paray Vestel yok ve akıllı etkileşimli imleç özellikli tv bulamadım samsungun öyle bir özelliği yokmus en üst tv sinde bile şaşırdım. Bir süre daha bu lg çekip ileride satar başka VA panelli bir şeye geçeriz inş yoksa katanlıklar alt yazı falan çıkınca bilğin ekran patlıyor beyaz blokları görmekten filmi kaçırıyorsun :)

• Aksipolit A kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı süreçten geçip Sj800v yerine sm8200PLA'ya kaldım. Siyah sorunu yok diye bir şey de yazmadım zaten. Ben ince ince tüm profil ayarlarına girip istediğim kıvama getirdim, bu yüzden çok kafaya takmıyorum. Direct LED olsa muhtemelen çok daha iyi olacaktı ama ben de sizin gibi zarar etmemek için tamam dedim ve teslim aldım.
  • quote:

Ben de aynı süreçten geçip Sj800v yerine sm8200PLA'ya kaldım. Siyah sorunu yok diye bir şey de yazmadım zaten. Ben ince ince tüm profil ayarlarına girip istediğim kıvama getirdim, bu yüzden çok kafaya takmıyorum. Direct LED olsa muhtemelen çok daha iyi olacaktı ama ben de sizin gibi zarar etmemek için tamam dedim ve teslim aldım.
    Hocam orta düzey çok başarılı ürün almışınız güle güle kullanın.
    Boş insan çok adam yerine koyup muhattap olmayın
  • +1
  • quote:

+1
  • Yeni serilere gelen 04.71.03 güncellemesi (Apple TV App–Supported Devices.) Daha önce gelen airplay2 ve homekit desteğine ek olarak Apple tv uygulamasını getirdi ancak Uygulama mağazasında (TR,US,GB,DE) hepsine baktım ama göremedim. Bununla ilgili bir bilginiz var mı?
  • quote:

Yeni serilere gelen 04.71.03 güncellemesi (Apple TV App–Supported Devices.) Daha önce gelen airplay2 ve homekit desteğine ek olarak Apple tv uygulamasını getirdi ancak Uygulama mağazasında (TR,US,GB,DE) hepsine baktım ama göremedim. Bununla ilgili bir bilginiz var mı?
    Hocam bazı güncelleme tam olarak inmıyor hata olabiliyor varsa böyle birşey yakında zamanda yeni güncelleme gelebilir onu bekleyin.
  • 49sm8200 modelinde akıllı kumandadan dsmart uydu alıcısını nasıl kontrol edebiliriz tarif edebilecek var mı?
  • nizambaba kullanıcısına yanıt
    Ayarlarda aygıt bağlantısı kısmına gelip yada kumandada direkt olarak sağ üstte bulunan tuşa basınca açılan menuden uydu alıcı - marka olarak dsmart seçince oluyor. Ekstra bir şey yapmanıza gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak_Keskin06

Hocam bazı güncelleme tam olarak inmıyor hata olabiliyor varsa böyle birşey yakında zamanda yeni güncelleme gelebilir onu bekleyin.

Alıntıları Göster
    Mağazaya Apple TV uygulaması geldi ancak tv ile şimdişilik uyumlu olmadığı için indirilemiyor. Homekit ve airplay desteği diğer modellerden 4-5 ay sonra gelmişti. Umarım bu o kadar sürmez.
  • quote:

Ayarlarda aygıt bağlantısı kısmına gelip yada kumandada direkt olarak sağ üstte bulunan tuşa basınca açılan menuden uydu alıcı - marka olarak dsmart seçince oluyor. Ekstra bir şey yapmanıza gerek yok.
    aygıt bağlantısı kısmına girdim. Kutuyu görüyor orada ancak kumandadan kanal değiştirme ve diğer işlemleri yapamıyorum. Sadece açıp kapayabiliyorum uydu alıcısını.
    Servis ilk kurulumda tanıtmıştı ancak şu an o ayarlar gitmiş.
  • quote:

Mağazaya Apple TV uygulaması geldi ancak tv ile şimdişilik uyumlu olmadığı için indirilemiyor. Homekit ve airplay desteği diğer modellerden 4-5 ay sonra gelmişti. Umarım bu o kadar sürmez.

Alıntıları Göster
    https://www.lg.com/tr/destek/videolar/CT20222005-20151339744519-others

• quote:

Orijinalden alıntı: Burak_Keskin06

https://www.lg.com/tr/destek/videolar/CT20222005-20151339744519-others

Alıntıları Göster
    Benim bahsettiğim Apple TV uygulaması

https://tr.lgappstv.com/main/tvapp/detail?appId=990564&catCode1=&moreYn=N&cateYn=N&orderType=0&headerName=&appRankCode=&sellrUsrNo=

Burada gözüküyor ancak televizyon üzerinden mağazaya girince uyumlu olmadığı için çıkmıyor.

• quote:

Benim bahsettiğim Apple TV uygulaması

https://tr.lgappstv.com/main/tvapp/detail?appId=990564&catCode1=&moreYn=N&cateYn=N&orderType=0&headerName=&appRankCode=&sellrUsrNo=

Burada gözüküyor ancak televizyon üzerinden mağazaya girince uyumlu olmadığı için çıkmıyor.

Alıntıları Göster
    Hocam normalde cıkıyor LG .comdan destek alın bence vardır farklı bir yolu

• 49SM8200PLA modeli özelinde söylemiştim. Diğer modellerde yada serilerde çıkıyor olabilir. Mağazada test etme şansınız var mı abaca?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.