Şimdi Ara

LG 49SJ800V kullanan var mı? (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.123
Cevap
31
Favori
92.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: barisdragon

ben de 55sj850v var sorularınız varsa
    mkv h265 DTS ve Dolby atmos desteği varmı? taşınabilir diskimizde olan bu tarz filmleri ve altyazıları usb den bağlarsak sorunsuz çalıştırıyor mu?
  • DijitürkPlay uygulaması ile 1-2 deneme yaptım. Dün akşamki Fenerbahçe maçı ve Normal yayınları. 8mb/ps internet hızı ile gayet güzeldi. Memnun kaldım ben.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba,

Bende 49sj800v modelini kullanıyorum bu cihazı kullanan arkadaşlar hangi resim ayarlarını kullandıklarını netflix izlerken ve oyun oynarken hangi modu ve ayarları kullandıklarını soyleyebilirler mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende 4k TV arayışı içindeyim belirlediğim modellerin başında geliyor şuan için sj800v ama ps4 pro perfonmansı nasıl olur o kafamı kurcarıyor. Kullanan arkadaşlar varsa tavsiye ederlermi?

• Bugün sj800'ü almış bulunuyorum.Kipadan 3999'a aldım.Kipa stoklarında en yakın Adanada görünüyordu.İzmirde son kalandı sanırım.Samsung 50mu7000 ile yanyanaydı.Bariz görüntü kalitesi farklıydı.Tivibu da olduüu için kanal geçiş problemi yaşamam.
    100hz olarakn Samsung ue55nu8000 alacaktım aslında ama fiyat aştığı için bunu seçtim.
    Bu arada youtube uygulaması çalışıyordur inşallah.
  • PIERzig kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam, Youtube uygulaması sorunsuz çalışıyor.

• Arkadaşlar yok mu görüntü ayarlarını paylaşacak?

• Normal yayınları Canlı Mod da True Motion Kapalı halde kullanıyorum.
    Oyun modundaki ayarlara hiç dokunmadım.
    DijitürkPlay için de Standart Mod un True Motion kapalı halde duruyor benim.

Benim için bu ayarlarda güzel geldi.

• Bu TV dts çalıştırıyor değil mi? Bir de PS4 performansı iyi midir?
  • Azor Ahai kullanıcısına yanıt
    Dts deneme fırsatım olmadı ama Standart PS4 üzerinde Spiderman ve Shadow Of The Tomb Raider ı bitirdim gayet iyiydi. Tomb Raider oyununda HDR kapatmak zorunda kaldım sadece. Aşırı karanlıktı oyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KenanK89 -- 4 Ekim 2018; 20:11:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KenanK89

Dts deneme fırsatım olmadı ama Standart PS4 üzerinde Spiderman ve Shadow Of The Tomb Raider ı bitirdim gayet iyiydi. Tomb Raider oyununda HDR kapatmak zorunda kaldım sadece. Aşırı karanlıktı oyun.
    Kafam o kadar karışık ki. Bir yandan VA panel siyahlarda daha iyi performans veriyor diye Samsung Nu8000 alasım var, diğer yandan bu tv dts açmıyor, usb 3.0 yok. LG büyük ihtimalle dts açıyor, usb 3.0 var. Ama siyah performansı konusunda endişelerim var. Şöyle tam anlamıyla dört dörtlük bir tv yok bu fiyat bandında. Sürekli bir şeyler eksik kalıyor.
  • Azor Ahai kullanıcısına yanıt
    Siyah performansı Samsungta daha iyi dediğin gibi. Ben aldığımda 3500₺ idi bu cihaz. Mu8000 ile arasında idim Mu8000 de 4200₺ idi. Bu yüzden LG tercih ettim. Aynı fiyatta veya 100-200₺ fark olsaydı düşünmez Samsung alırdım. Ben yinede memnunum LG den. Normal TV kullanımı ve Maçlarda sorun yaşamadım. PS4 de dediğim gibi 2 oyun oynadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: KenanK89

Siyah performansı Samsungta daha iyi dediğin gibi. Ben aldığımda 3500₺ idi bu cihaz. Mu8000 ile arasında idim Mu8000 de 4200₺ idi. Bu yüzden LG tercih ettim. Aynı fiyatta veya 100-200₺ fark olsaydı düşünmez Samsung alırdım. Ben yinede memnunum LG den. Normal TV kullanımı ve Maçlarda sorun yaşamadım. PS4 de dediğim gibi 2 oyun oynadım.
    Cevaplarınız için teşekkür ederim.
  • KenanK89 kullanıcısına yanıt
    Merhaba öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.Oyun modunda çok karanlık oluyor parlaklığı arttirdigimda ise saçma sapan soluk bir renk çıkıyor ortaya bu durumda bu modu kullanmanın oyundan zevk almadıkça bir anlamı kaldığını düşünmüyorum oyun modunu kullanıp da görüntüyü standart moda yakın şekilde kullanabilen varsa beni bilgilendirirse çok sevinirim ve görüntü ayarlarınin içindeki yüksek çözünürlük ve benzeri ayarların tam olarak ne işe yaradığını bilen var mı?

• Ben sürekli olarak iptv'den yayın izliyorum bu yüzden oyun modunu kullanıyorum. input lag düşük olduğu için daha güzel görüntü veriyor ve özellikler maçlarda top üzerinde ghosting denen problem olmuyor. Bilgisayarım'da sürekli bağlı olduğu için diğer modları editlemiş olmama rağmen hiç kullanmıyorum. Bu ayarları bulana kadar herhalde 50 defa farklı deneme yaptım.

Yalnız hemen belirteyim. Bilgisayar bağlıyorsanız Giriş ayarlarından simge olarak PC seçili olunca HDR resim modu kayboluyor(devre dışı kalıyor) ve renk skalası bilgisayar kontrolünde olduğu için biraz daha soluk.
    Bu yüzden Altta yazdıklarımı 2 kere 2 farklı değer ile ayarlamak gerekiyor.
    1. yazılı soldaki değerler PC bağlı, 2. değerler İPTV uygulaması açıkken kullandığım oyun modu ayarları

Arka ışık:95
    Kontrast:95
    Parlaklık:50
    Keskinlik:10 / 20
    Renk:65 / 75
    Ton:0
    Renk sıcaklığı: C30 / C35

Gelişmiş
    Dinamik Kontrast: Kapalı
    Dinamik Renk: Kapalı
    Renk Skalası: Geniş
    Süper Çözünürlük: Kapalı / Orta
    Gama: Orta

Resim Seçenekleri
    Gürültü Filtresi: Kapalı
    MPEG Gürültü Filtresi: Kapalı
    Siyah Seviyesi: Otomatik
    Gerçek Sinema: Kapalı
    Motion Eye Care: Kapalı
    Led Yerel Karartma: Düşük
    True Motion: Kapalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 5 Ekim 2018; 13:26:53 >

• mcgoktug kullanıcısına yanıt
    Ilgi ve alakanız için teşekkür ederim

Bilgiler için eyw hocam. Bende denicem PS4 üzerinde oyun oynarken. 👍🏻

• KenanK89 kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen yapmışsınızdır ama giriş seçeneklerinden oyun konsolu olarak işaretlemeyi unutmayın.
    PES 2019 oynarken oyuncu ve saha görüntüsü bu ayarlarda bana çok tatmin edici geliyor. Renk kişiye göre değiştirilebilir.
    Zaten ilk onu ayarladım. Oyun konsolu olarak. Sadece HDR de iken Tomb Raider da çok fazla karanlık geldi bana. Onun dışında ince renk ayarı yapmadım hiç, bakıcam en kısa zamanda. Eyw.

• Arkadaşlar merhaba ,

Ps4 pro aldım ama hdr özelliğini aktif edemedim. 4k desteklemiyor diyor. Oyun oynayamadım bir türlü. Yapılması gerekenler hakkında yardımcı olabilirmisiniz??

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.