Şimdi Ara

LG 49SJ800V kullanan var mı? (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.124
Cevap
31
Favori
92.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    gayet açıklayıcı oldu hocam,teşekkürler. Oledler güzel ama dediğiniz gibi 55 den başlıyor.Bir de bu ekran yanması mevzusu eski modellerde çok oluyormuş, söz de yeni modellerde çözmüşler. Ayrıca ben eg9a7 nin beyazlarını hiç beğenmedim.Sanki mavi tonlu veriyor beyazları hiç hoş değil. Samsungun QuantumDot ekranını ciddi anlamda beğendim ama çok pahalılar.Geçen senenin ks serileri var Qdot lu nette 4500 5500 civarı 2 ayrı model. Ama teşhirler sanırım,onlardan bulsam bir mağazada falan alıcam ama çok zor.

https://www.youtube.com/watch?v=WlY8ZpGIyKs
  • Ben de sj800v ye odaklanmış durumdayim. Önceliğim maç yayınlarındaki akicilik. Kullanan arkadaşlar maç yayınlarındaki tecrübelerini paylasabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • by_efendy34 kullanıcısına yanıt
    Eğer direkt tv üzerinden , yani reciver ile tele dünya, digiturk gibi platformlarda izleyeceksen sorun yaşamazsın, bazen hosting olayı oluyor ama çok rahatsız edici sıklıkda değil.

Ancak digiturkplay ya da iptv gibi internet üzerinden izleyeceksen fps değeri düşük geldiği için sıkıntılar baş gösteriyor. True motion özelliğini kapatmadıkça titreme, karelerde topun kaybolması gibi etkiler oluşuyor.

Ancak cihaz genel olarak tavsiye edeceğim bir cihaz değil fiyat performans olarak.

• Dfroza D kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkür ederim evet digiturkplay üzerinden izleyeceğim 32-33 mbit internet hızım var
    maç performansı çok önemli benim için, o zaman başka modellere yöneleyim teşekkür ederim
    Eğer 100hz bir cihaz arıyorsan ips panellerin genelinde bu sorunlarla karşılaşmak diye düşünüyorm. Panelin tepkime süresiyle alakalı olabilir , motion özelliğini kapatınca açıkçası 50 hz tvlerden bir farkı kalmıyor.

Benim eski cihazım vestel 48ua9300 idi , 50 hz olmasina ragman hem normal kanallardan hem internet uzerindeki mac peformansindan çok memnundum.

100hz ve VA paneller 55 inch üzeri samsung sony vb cihazlarda bulunuyor ancak satış fiyatları yaklaşık 5 bin tl ve üzerinde. Eğer bütçene uygunsa bu cihazlara bakmamı tavsiye ederim.

Ancak kriter sadece maç yayınıysa, digiturkplay app destekleyen yerli üretim bir cihaz da 50 hz olmasina rahmen uygun fiyata işini gorecektir.

• Dfroza D kullanıcısına yanıt
    Bende vestel 50fa8200 var. Digiturkplay den maç izliyorum. Ablamda Samsung 48ju6570 curve tv var orda üye girişi yapıp baktım vestel ile çok kalite farkı vardi

Soyledigim gibi butce meselesi

• beyler bu 49SJ800V gerçekten iyimidir tavsiye edermisiniz, fiyatı 4.300 yazıyor

konuda fanboyların olduğunu farkettim bu yüzden sadece kullananlar yazarsa sevinirim
  • 10Messi10 kullanıcısına yanıt
    Valla ben de bu modele bakıyordum sonra vazgeçtim Samsung 55mu8000 siparişi verdim n11 de kuponla 4588 TL ye geldi yarın kuracak servis insallah

• hocam bu işin sonu yok ya. biz 3.500 tl karar vermiştik bütçe sonra zorlayalım bu 49SJ800V alalım diye düşündük, gittik bizzat baktık görüntü çok iyidi

şimdi senin yazdığın daha da yükseliyor fiyat, bu gidişle 5bin 6bin 10bini buluruz sonu yok aşar bizi

@by_efendy34

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 10Messi10 -- 3 Mart 2018; 0:36:54 >
    Valla ben de aynı bütçe ile yola çıktım. Sonra mediamarkt mağazasına gittim 49sj800 u ve 49mu8000 i inceledim biraz. Ikisi de guzeldi ama İps panelin yansıma yapması hoşuma gitmedi açıkçası. Kayinbiraderde de var LG 43 inc Led o da ips ve gündüz çok yansima yapıyor. 49mu8000 orada 4599 TL idi. N11 de aynı fiyata 55mu8000 görünce yapistirdim. Hem 49mu8000 50hz imiş. 55mu8000 ise 100 hz. Hayırlısı olsun sizin icin de inşallah bütçenize göre en iyi tv yi alırsınız. :)

Ben de özelliklerine bakarak mağazada görerek aldim ama şimdi iade ediyorm. Smart tv özellikleri çok çok iyi . Ancak panel olarak bence bu paralara değmez. Diğer arkadaşların bahsettiği ips ile ilgili sorunlar soğuttu beni bu cihazdan .

Henüz alacak bir cihazda bulamadım ama bir karar kılarsam ve iyi çıkarsa bilgilendirme yaparım.

• Sayfada tartışılan IPS/VA panel kıyaslamasını bir kenara bırakırsak GG'de bugüne özel 3319 TL'ye alınabilen bu televizyon için bu fiyat nasıldır acaba? Yoksa yeni serilerin çıkışını beklemek daha mı avantajlı olur, yorum var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ihk kullanıcısına yanıt
    Harika fiyat bence kaçırma dostum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar HB'de 3600 TL şu an, acaba iade ürün olabilir mi?

https://www.hepsiburada.com/lg-49sj800v-49-124-ekran-4k-uydu-alicili-smart-led-tv-pm-HB000005EL1S

• saameet_06 S kullanıcısına yanıt
    Fiyat daha da düşecektir, aceleniz yoksa bir süre daha takipte kalarak bekleyin.

https://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/lg-49sj800v-124-ekran-super-uhd-led-tv-335590195

• quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

Fiyat daha da düşecektir, aceleniz yoksa bir süre daha takipte kalarak bekleyin.

https://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/lg-49sj800v-124-ekran-super-uhd-led-tv-335590195

hocam fiyattan yana sıkıntı yok ama ben açılmış ürün veya iade ürün istemiyorum, İnternet alışverişi olduğu için açılmış ürün çakmalarından korkuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

Hangi sürede? hangi fiyatı görür sizce? tahminde bulunabilir misiniz?

Bugün itibariyle 3.410 TL bu fiyatın altını bulur mu acaba?

Acelem yok bekleyebilirim.. birde bu modelle ilgili görüşünüz nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zcnyldz -- 12 Mart 2018; 16:27:7 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • zcnyldz Z kullanıcısına yanıt
    Sadece tahmin yürütüyorum; Mayıs ayı gibi, 3000-3200 TL bandına inecektir. Hatta 2018 modellerin satışı ne kadar erken olursa o kadar önce düşüş olur.

Ürünü daha önce kullandım, gayet güzel 100 Hz ve motion performansı gayet iyi, input lag değeri oyun modunda 15ms deniyor ancak, bazı youtube’da yayınlanan testlerde 20-21 ölçenler olmuş. Siyahlar bir va panel kadar iyi değil ancak yeterli düzeyde. Akıllı kumanda ile yazı yazmak çok pratik. Alınır mı? 3300 TL ve altında bir fiyata alınır.

• BeyazBüyü B kullanıcısına yanıt
    Konsol kullanımı olmayacak.. digitürkplay, netflix, Web üzerinden film vs. amaçlı kullanacağım.. Öyle çok siyah takıntılı da değilim.. Samsung 49MU8000 ile ikisi arasındayım birçok insan gibi.. Daha önce sürekli samsung kullanmamın da etkisiyle LG'ye soğuk bakıyordum ama tercihim bu kez LG olacak gibi.

Yardımınız için teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.