Şimdi Ara

lg 42pc51 ve lg 37lc41 testlerim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bende tv almak üzereyim ve eve tanıdık bir satıcıdan lcd ve plazmaya karar verebilmek icin eve 2 sinide getirdim dün gece
    1- lcd........ lg 37 lc 41
    2-plazma....lg 42pc51

simdi plazmada en korktugum sey yansımaydı öle showroomlardaki gibi bir yansıma yok ne tavandaki lambayı nede kendi yansımamı fark etmedim yansıma lcd hic yok denebilir hatta gündüz cam onundede seyredilebilir plazmada dert edilecek bir yansıma yok ama

ses konusuna gelince plazmada---lcd de hafif ses yapıyor tabiki calısıyor koca aletler o kadar ses olacak bu arada bu sesleri duyabilmenin yoluda
    televizyonun dibine girip kulagınızı dayamak yani dert edilecek bir calısma sesi her ikisindede göremedim

netlik konusuna gelince 42 plazamanın görüntü netligi 37 lcd nin görüntü netligine esit her ikisindede piksellesmeler yakında seyrederken bariz ortada
    ama tv lerden 2,3 metre uzaklasınca görüntü gayet güzel ikisindede ben bu testleri digitürk----uydu[goldmaster 9450cı)---ve dsmart ile yaptım hemen hepsinin görüntüsü aynı gibiydi dün ev ödünc cihaz doluydu 20 milyonluk start ile 5 milyonluk scart arasında ahım sahım bir degişiklik yoktu ama 20 ytl scart kullanılmalı yani bütcenize uyan en iyi scartı kullanılmalı yani 50 milyolluk kabloda parasını hakedecek kadar bi fark yaratacaktır kesin

burn olayına gelince evet plazmada bu sorun var tv de sinyali kesip ekranı siyahyapıp iyice dibine girip inceledigimde showromda gösterilen görüntülerden kalan lg logosu plazmanın ortasında alt solda ve sagda xd diye bir logo yapısmıstı bu görüntüler büyük ihtimalle aylardır showroom dadevamlı gösteriliyordur. benim izledigim tv kanal logoları alt yazılar da tv ye yapıstı ama kanal degistirdigimde bir süre sonra kayboldular
    yani uzun süre izlemelerde burn riski var kısa süreli izlemelerde bu risk pek gözükmüyor diyelimki bir logo tv nize yapıstı (ki benim denedigim tv de bu olmustu ) yapıstıysa yapıstı bu logoyu baska kanalları izlerken farketmenize ihtimal yok bu yapısan logo yada göruntüleri ancak tv nizi siyah ekran yapıp dibine giripizlemeniz gerekli ben seyir keyfini bozan bir burn sorunu duymadım acıkcası

evet simdi benim en beklemedigim sorunu yazım simdi herkez plasma sd yayında daha iyi derdi daha gercekci derdi bu kesin dogru lcd--crt--plazma
    3 tv ye aynı görüntüyü verdigimde plazma dedikleri gibi cok gercekci renklere sahip
    crt ve plazmada bayraklar harbiden gercek bayrak kırmızı ama lcd de o kırmızı kırmızı degil bariz bir sekilde farklı bir kırmızı ne ayar ettiysem o kırmızıyı düzeltemedim bir gece once lcd evde tek basınaydı plazma yoktu bu renk sorununu göremedim kırmızı kırmızıydı ama ole dehilmiş meger

kırmızı ve tonlarınıhesaba katmatsak diger reklerde lcd ile plazma arasında pek fark yoktu siyahlar bile nerdeyse aynıydı.lcd daha parlaktı ama bu zevkinize göre ayarlabiliyor cok parlak yapabiliyorsunuz ama ne kadar düsürürseniz düşürün hep plazmadan parlak oluyor

bilgisayarı pek deneyemedim ama ikisinede bagladım ikiside cok güzeldi aynı anda ikisinide baglayamadıgım icin fark göremedim ikiside güzeldi acıkcası

plazmada 100 hz ama ben bir fark göremedim 100 hz konusunda

sonuc: lcd mi alım plazmamı alım hala kararsızım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.