Şimdi Ara

LG 42LM640S İnceleme & Ana Konu - 04.54.03 Yazılımı çıktı! (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.287
Cevap
42
Favori
226.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mr. Angelo

quote:

Orijinalden alıntı: mrsoyalp

quote:

Orijinalden alıntı: DasheriM

quote:

Orijinalden alıntı: BAT007

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: maxidextr

quote:

quote:

bende wireless üzerinden güncelleme yaptım gayet sorunsuz ve başarılı bir şekilde yüklendi.yanlız bu güncellemenin neler getirdiğini anlayamadım,fark eden varmı bi değişiklik?

Valla benim gözlemlediğim 2 özellik var. İlki ayarlar kısmında artık 3d test kısmı var. 3 boyutlu bir resimle kontrol ediyorsun işte. Diğeri de youtube vs gibi sitelerde video yüklerken takılma biraz azalmış. Diğer sorunlar aynen devam ediyor. Video izlerken her seferinde hala Türkçe kod seçme ve altyazının yerini ayarlamayı elle yapmak gerekiyor, kaydedilmiyor. 2. ses son 2 güncellemede olduğu gibi seçilemiyor kapalı kalıyor vs. vs...

teşekkür ederim...

Rica ederim.

Valla tv benim sinirlerimi bozmaya başladı. Tv izlerken ve plex üzerinden film-dizi izlerken görüntü atlamalarına takmış durumdayım. En son gece GS maçını izlerken ve eurosporttan tenis maçını izlerken topların sanki kuyruklu yıldız gibi gitmesi berbat. Truemotionı kapatsam da açsam da sinema-oyun-canlı-standart modlarının hepsini denesem de bir türlü düzeltemedim. 3-4 senelik eski 32" Toshiba lcd tvim buna göre valla daha iyiydi. Bunu düzeltmenin bir yolu var mı?

kardeşim kendini boşuna yorma bu tv lerin neredeyse tümünde aynı sorun var.plazmalarda bu sorun olmuyor.ben de aynı durumdayım.tv yi almadan önce böyle olduğunu biliyordum.bir ay gittim geldim bimekse teknosaya. en sonunda aptal gibi gene de gittim aldım. tek çözüm ayarlar bölümünde keskinliği 0 yap.o zamanda sanki görüntü net değilmiş gibi geliyor insana.zamanla alışırsın diyolar ama benim gibi mükemmelist bir insan için mümkün değil.artık önemsemiyorum. çıldırdım en sonunda

Bu sorunu bende çektim ilk hafta. Sonra buraya yazdım bir arkadaş yazmıştı sağolsun. İlk olarak PS3 te Fifa hastasıyım ve pas attıgımda top aynen kuyruklu yıldız gibi gidiyordu. Oyun moduna aldım biraz renk ve parlaklık açtım süper görüntü var. Sonra oyun modunun ayarlarına baktım. Hepsini kullanıcı ayarlarına kopyaladım. Trumotionda mutlaka kapalı olmalı. D-Smart HD izliyorum ve görüntülerden bu ayarlaar sayesinde çok memnunum. Oyun modunda gelişmiş kontrol ve resim seçeneklerinde gelen tüm ayarları uygulayın

Bu dediğiniz ayarları bir deniyeyim gerçi oyun modunu da denemiştim ama gene kesik kesik topun gitmesi devam ediyordu. Keskinliği kapatalım bakalım nasıl olacak. Valla maç ve film dizi izlemek işkence gelmeye başladı. Oyun modunda xbox denedim iyi gibi ama diğer şekilde çok kötü oluyor.

ben de de işkenceye döndü. oyuncular koşmasınlar gidip gelmesinler oturup sohbet etsinler istiyorum. aksiyona bayılan ben aksiyonsuz film aramaya başladım.hareketssiz kalsınlar diye dua ediyorum .hele kameraman kamerayı sağa sola hızlı hızlı çevirmiyo mu kamerayı kafasında kırsam içim rahat etmez. daha güzel ifade ederim diyen varsa buyursun.

Hocam bahsettiğiniz olay nedir tam olarak aksiyon filmi sevmiyorum artık falan gibi şeyler algıladım yazdıklarınızdan , ben anlayamadım maçlarda kuyruklu yıldız olayı vs ?

Biraz ayrıntılı olarak örnek vererek açıklarsanız çok sevinirim.

kardeşim ne ayar yaparsan yap hem hd hem sd kanallarda sabit görüntü mükemmel ama ne zaman ki insanlar veya nesneler hareket etse arkasından kuyruklu yıldızın arkasındaki iz gibi gölge kayıyor.bu sırada eğer sen de o kayan nesneye bakarsan bulanık olduğunu görürsün.mesela sultan süleyman sabit durduğunda oldukça net.ama ne zamanki at üstünde gidiyor yüzünü göremiyorsun çünkü bulanıklaşıyor.sana görüntülü örnek: bu görüntüde ilk kaçan daireye bakın anlarsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrsoyalp -- 21 Ocak 2013; 12:11:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: caiz2005

Birçok model inceledim ve hiçbir modelden şikayeti olmayan yok. Alacağım fakat iki gün sonra bu gibi sorunlar yaşarımda servisle uğraşırım diye korkuyorum.

Bu arada LG'nin servisi nasıl? İlgili midir?

servislik bi durum yok ki.bu tv lerin ttümünde aynı şey var.görüntü tüplü tvler gibi akıcı ve net kaymıyor.zaten bu nedenle teknosa bimeks gibi teknno marketlerde normal kanalların görüntülerini göremezsin.özel yapılmış görüntüleri flash diske atıp gösteriyorlar.alıp eve gelince anlıyorsun meseleyi.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bende wireless üzerinden güncelleme yaptım gayet sorunsuz ve başarılı bir şekilde yüklendi.yanlız bu güncellemenin neler getirdiğini anlayamadım,fark eden varmı bi değişiklik?

Valla benim gözlemlediğim 2 özellik var. İlki ayarlar kısmında artık 3d test kısmı var. 3 boyutlu bir resimle kontrol ediyorsun işte. Diğeri de youtube vs gibi sitelerde video yüklerken takılma biraz azalmış. Diğer sorunlar aynen devam ediyor. Video izlerken her seferinde hala Türkçe kod seçme ve altyazının yerini ayarlamayı elle yapmak gerekiyor, kaydedilmiyor. 2. ses son 2 güncellemede olduğu gibi seçilemiyor kapalı kalıyor vs. vs...

teşekkür ederim...

Rica ederim.

Valla tv benim sinirlerimi bozmaya başladı. Tv izlerken ve plex üzerinden film-dizi izlerken görüntü atlamalarına takmış durumdayım. En son gece GS maçını izlerken ve eurosporttan tenis maçını izlerken topların sanki kuyruklu yıldız gibi gitmesi berbat. Truemotionı kapatsam da açsam da sinema-oyun-canlı-standart modlarının hepsini denesem de bir türlü düzeltemedim. 3-4 senelik eski 32" Toshiba lcd tvim buna göre valla daha iyiydi. Bunu düzeltmenin bir yolu var mı?

kardeşim kendini boşuna yorma bu tv lerin neredeyse tümünde aynı sorun var.plazmalarda bu sorun olmuyor.ben de aynı durumdayım.tv yi almadan önce böyle olduğunu biliyordum.bir ay gittim geldim bimekse teknosaya. en sonunda aptal gibi gene de gittim aldım. tek çözüm ayarlar bölümünde keskinliği 0 yap.o zamanda sanki görüntü net değilmiş gibi geliyor insana.zamanla alışırsın diyolar ama benim gibi mükemmelist bir insan için mümkün değil.artık önemsemiyorum. çıldırdım en sonunda

Bu sorunu bende çektim ilk hafta. Sonra buraya yazdım bir arkadaş yazmıştı sağolsun. İlk olarak PS3 te Fifa hastasıyım ve pas attıgımda top aynen kuyruklu yıldız gibi gidiyordu. Oyun moduna aldım biraz renk ve parlaklık açtım süper görüntü var. Sonra oyun modunun ayarlarına baktım. Hepsini kullanıcı ayarlarına kopyaladım. Trumotionda mutlaka kapalı olmalı. D-Smart HD izliyorum ve görüntülerden bu ayarlaar sayesinde çok memnunum. Oyun modunda gelişmiş kontrol ve resim seçeneklerinde gelen tüm ayarları uygulayın

Bu dediğiniz ayarları bir deniyeyim gerçi oyun modunu da denemiştim ama gene kesik kesik topun gitmesi devam ediyordu. Keskinliği kapatalım bakalım nasıl olacak. Valla maç ve film dizi izlemek işkence gelmeye başladı. Oyun modunda xbox denedim iyi gibi ama diğer şekilde çok kötü oluyor.

ben de de işkenceye döndü. oyuncular koşmasınlar gidip gelmesinler oturup sohbet etsinler istiyorum. aksiyona bayılan ben aksiyonsuz film aramaya başladım.hareketssiz kalsınlar diye dua ediyorum .hele kameraman kamerayı sağa sola hızlı hızlı çevirmiyo mu kamerayı kafasında kırsam içim rahat etmez. daha güzel ifade ederim diyen varsa buyursun.

Duygularıma tercüman olmuşsun. Valla yukarda yazılan ayarları (keskinliği kapatmak, truemotionı 0-1-2 yapmak vs.) denedim ama olmadı. Xbox'ımı güncellemeye yolladım daha pes-fifa denemedim ama onlarda da %90 aynı sorun olacağını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DasheriM -- 21 Ocak 2013; 13:10:37 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

teşekkür ederim...

Rica ederim.

Duygularıma tercüman olmuşsun. Valla yukarda yazılan ayarları (keskinliği kapatmak, truemotionı 0-1-2 yapmak vs.) denedim ama olmadı. Xbox'ımı güncellemeye yolladım daha pes-fifa denemedim ama onlarda da %90 aynı sorun olacağını düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    [quote/]

%100 aynı olacak.99 bile değil 100.bu led tv lerle alakalı.gerçi 42 lm640s edge led (arkasında her iki yanda aydınlatma lambaları var.).full led (arkası komple lambadır.bu nedenle kısmi karartma yapabildiği için görüntüler daha net kayar.)olan tvlerde galiba bu sorun biraz aşılmış.emin değilim sadece zannediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrsoyalp -- 21 Ocak 2013; 13:46:36 >

• Orijinalden alıntı: mrsoyalp

[quote/]

%100 aynı olacak.99 bile değil 100.bu led tv lerle alakalı.gerçi 42 lm640s edge led (arkasında her iki yanda aydınlatma lambaları var.).full led (arkası komple lambadır.bu nedenle kısmi karartma yapabildiği için görüntüler daha net kayar.)olan tvlerde galiba bu sorun biraz aşılmış.emin değilim sadece zannediyorum.

Anladım hocam. Yaklaşık 3.5 sene önce aldığımız Toshiba 32XV550p LCD'den sonra çok kötü geliyor valla takılma olayı.

• Orijinalden alıntı: DasheriM

[quote/]

Anladım hocam. Yaklaşık 3.5 sene önce aldığımız Toshiba 32XV550p LCD'den sonra çok kötü geliyor valla takılma olayı.

dostum yanlış anlaşılmaya mahal vermek istemem.oyun oynarken yada laptopdan tvye görüntü aktarırken takılmadan bahsetmiyorum.o ayrı bişi.ben normal tv izlerken hareketli görüntülerde oluşan bulanıklaşma ve iz bırakarak kaymadan bahsediyorum.

• Orijinalden alıntı: mrsoyalp

[quote/]

dostum yanlış anlaşılmaya mahal vermek istemem.oyun oynarken yada laptopdan tvye görüntü aktarırken takılmadan bahsetmiyorum.o ayrı bişi.ben normal tv izlerken hareketli görüntülerde oluşan bulanıklaşma ve iz bırakarak kaymadan bahsediyorum.

Ben tvyi 1metre mesafeden seyrediyorum bahsettiğiniz sorunu farketmedim. Acaba uzaktan izleyince mi belli oluyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merhaba arkadaşlar bendede var 640s 2 sorunum var
    wifidan bağlanıyorum internete ne zaman bilmiyorum tvyi veya modemi kapattığımızda bir sonraki açmaya internet e bir daha bağlanmak zorunda kalıyorum tekrar şifre giriyorum .
    2- mesela netten film indirip hddye atıp izliyorum . farklı filmlerin aynı dakikalarında film donuyor ama saniye ilerliyor . pcden baktığımda sorunsuz. wifi ile uzaktan izlediğimde de sorunsuz ama hddye atınca sıkııntı oluyor.

ne yapmamı önerirsiniz . tşk yazılım 4.20.23
  • Orijinalden alıntı: reactor1111

[quote/]

Ben tvyi 1metre mesafeden seyrediyorum bahsettiğiniz sorunu farketmedim. Acaba uzaktan izleyince mi belli oluyor?

gözüne yazık be kardeşim 1 m den izlenir mi yahu .
    monitör değil ki bu .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende 47'' LM640 televizyonuma bugün kavuştum :) .Gerçekten çok şık bir tv baya mest etti diyebilirim.Ancak bir takım sorularım olacak

1-Yazılım güncelleme yapmak zorunda mıyım
    2-Wi fi yi tanıttım tv ye ancak geri nasıl kapatabilirim kullanmak istemediğim zaman.
    3-Tv yi kapattığım zaman power ışığı sönmüyor bu durum normalmidir yani tamamen kapanıyor mu onu soruyorum . Şimdiden teşekkür ederim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afr0oo

Bende 47'' LM640 televizyonuma bugün kavuştum :) .Gerçekten çok şık bir tv baya mest etti diyebilirim.Ancak bir takım sorularım olacak

2-Wi fi yi tanıttım tv ye ancak geri nasıl kapatabilirim kullanmak istemediğim zaman.
    3-Tv yi kapattığım zaman power ışığı sönmüyor bu durum normalmidir yani tamamen kapanıyor mu onu soruyorum . Şimdiden teşekkür ederim :)

cevap:1 yazilim guncelleme yapmak zorunda degilsin guncelleme yapmani tavsiye ederim her guncelleme cihazinizi daha elverisli kullanmanizi ve bazi hatalari iyilestirme yapmak icin cikarilir
    cevap:2 bir bilgim yok
    cevap:3 tv calisirken o isik soner kapali iken yanar rahatsizlik duyor iseniz fisini cekebilir yada anahtarli 3 lu prizlerden temin edebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: cevdetay

quote:

Bende 47'' LM640 televizyonuma bugün kavuştum :) .Gerçekten çok şık bir tv baya mest etti diyebilirim.Ancak bir takım sorularım olacak

cevap:1 yazilim guncelleme yapmak zorunda degilsin guncelleme yapmani tavsiye ederim her guncelleme cihazinizi daha elverisli kullanmanizi ve bazi hatalari iyilestirme yapmak icin cikarilir
    cevap:3 tv calisirken o isik soner kapali iken yanar rahatsizlik duyor iseniz fisini cekebilir yada anahtarli 3 lu prizlerden temin edebilirsiniz.

Hocam teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için bir sorum daha olcak 720p film taktım filmin bazı noktalında görüntü akarken bazı noktalarda sanki kasılıyormuş gibi oluyor o durum nedendir acaba ? Sanki pc oyunu oynarken 60 fps den 30 lara düşüyormuş hissi yaratıyor.Pc den bağlamıştım acaba ondan mı yoksa sinema mod u nu falan seçince geçer mi bu olay .

• quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

monitör değil ki bu .

odam küçük şimdilik bu şekilde izleyeceğim. bu arada banding için foto indirmiştim aşağıya ekliyorum fotoğrafı. banding mi bu?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cevdetay

quote:

Hocam teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için bir sorum daha olcak 720p film taktım filmin bazı noktalında görüntü akarken bazı noktalarda sanki kasılıyormuş gibi oluyor o durum nedendir acaba ? Sanki pc oyunu oynarken 60 fps den 30 lara düşüyormuş hissi yaratıyor.Pc den bağlamıştım acaba ondan mı yoksa sinema mod u nu falan seçince geçer mi bu olay .

3- ayarlardan tamamen kapatabiliyorsunuz o ışığı.

• Arkadaşım o ışık hngi ayardan kapatılıyor.Teşekküler.

3- ayarlardan tamamen kapatabiliyorsunuz o ışığı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reactor1111

quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

monitör değil ki bu .

odam küçük şimdilik bu şekilde izleyeceğim. bu arada banding için foto indirmiştim aşağıya ekliyorum fotoğrafı. banding mi bu?

seyir zevkine mani bir şey görmüyorsan hiç karıştırma kardeşim. keyfine bak

• quote:

Orijinalden alıntı: dekonline

Digitürkwebtv üzerinden maçları bilgisayardan izlediğim gibi televizyonumdan da izlemek istiyorum. Normalde maç sırasında 3 tane kanal oluyor. Ama ikisi Microsoft Silverlight istediği ve tv ye kurulmadığı için onları kullanamıyorum. Sadece 1 tanesini açıyor ve o da her 2-3 saniyede bir donma yapıyor. Hiç maçı izleyemedim. Şu olayı çözsek şahane olacak. Tam ekran yapıyorum ve güzel bir şekilde aslında maç izlenebilir ama niye takılıyor bilmiyorum. Müşteri hizmetlerine arayıp bu konuda sıkıntılarımı söyledim.

Arkadaşlar bu TV ye sahip sizlerden ricam LG Türkiye'nin Müşteri Hizmetleri numarası olan 444 65 43 numaralı telefonu mümkün olduğu kadar arayıp şikayetlerinizi dile getirmeniz. Ne kadar çok kişi olduğumuzu bilirlerse ve ne kadar çok şikayet alırlarsa sorunları da o kadar çabuk ve etkili olarak çözerler diye tahmin ediyorum. Ben her hafta 2-3 kez aramaya çalışıyorum.

Aynı sorunu bende yaşıyorum ve hala buna çözüm bulamadım.

• arkadaşlar, usb belleğe film kaydetmek için usb belleğin boş mu olması gerekiyor. yoksa tv kendi mi formatlıyor. önceki sayfalarda birşeyler paylaşılmış tam anlayamadım. birde usb bellek daha sonrasında bilgisayarda gene kullanılmaya devam edilebiliyor mu?
  • [bilgi değil, kişisel düşüncelerimdir]
    Anladığım kadarıyla TV nin işlemcisi biraz zayıf kalıyor. Dolayısıyla burada bahsedilen bazı görüntü sorunlarının sebebinin işlemcinin yapılan ayarlardaki düzeltmeleri yetiştirememesinden ve tabiki led ekranın gecikme süresinden kaynaklanıyor. Dolayısıyla TV nin görüntü düzeltme ile alakalı ne kadar özelliği varsa bunları kapatınca otomatikman atlama sorunu azalacaktır kanısındayım. Zaten Oyun modunun ayarlarına bakarsanız bu ayarlar ya kapalıdır ya da en düşük seviyededir. Atlama sorunundan muzdarip olanlar öncelikle oyun modunu seçip, renk/ışık ayarlarını zevklerine göre bu modda yapmalılar ve TV yi bu modda izlemeliler. Bunun yanında Dahili uydu alıcı ve Wifi de kullanıma eklenince zayıf kalan işlemci kendini iyice belli ediyor gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatpo

arkadaşlar, usb belleğe film kaydetmek için usb belleğin boş mu olması gerekiyor. yoksa tv kendi mi formatlıyor. önceki sayfalarda birşeyler paylaşılmış tam anlayamadım. birde usb bellek daha sonrasında bilgisayarda gene kullanılmaya devam edilebiliyor mu?

Boş olması fark etmez tv kendi formatlıyor yalnız en az 40GB olması gerekiyor tv nin formatı gereği pc de kullanılamaz hale geliyor pc de kullanabilmek için tekrar formatlamak gerekiyor
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.