Şimdi Ara

Lg 42LM615S 3d Led Tv Kullananlar Sizce Nasıl ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
1
Favori
39.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: burakdemirci80

quote:

Orijinalden alıntı: SymPhoney

quote:

Orijinalden alıntı: hilmi0707

Dts sesleri oynatan tek tv markası şu anda Samsungdur. Pahalı bir lisans olduğu için midir nedir diğer hiçbir tv markası ve modali dts desteklemez.
    LG nin de buna karşılık 3D si çok iyidir. media player veya küçük bir convert le bu sorun çözülebilir.

bu dts sorununu çözmek için laptop'ı hdmi'dan bağlayıp vlc marifetiyle açabilir miyiz?

Tabiki açarsınız

BİSS KEY girme özelliği var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: ARMADATURK

quote:

Orijinalden alıntı: burakdemirci80

quote:

Orijinalden alıntı: SymPhoney

quote:

Orijinalden alıntı: hilmi0707

Dts sesleri oynatan tek tv markası şu anda Samsungdur. Pahalı bir lisans olduğu için midir nedir diğer hiçbir tv markası ve modali dts desteklemez.
    LG nin de buna karşılık 3D si çok iyidir. media player veya küçük bir convert le bu sorun çözülebilir.

bu dts sorununu çözmek için laptop'ı hdmi'dan bağlayıp vlc marifetiyle açabilir miyiz?

Tabiki açarsınız

BİSS KEY girme özelliği var mı

Yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dts problemini playstation3 ile çözemez miyiz? yada şöyle sorayım playstation3 usb girişini kullanarak tüm filmleri seyredemiyor muyuz?
  • bendede 42LM615s var.Benim tv yide ilk kurduklarında bir çok kanal yoktu.Uydu alıcısından bağlı uyduları buldum.tekrar tarattım.ATV,AHaber,Trt,Star HD kanalları ile birlikte eklendi.Şuan tüm kanallar var.Haricen digitürk bağladım ligtv için.Araya parça taktırdım.Tek kumanda ile geçiş yapıyorum.Kanalları arası geçiş sadece HD kanallarda 2-3sn.Diğerlerinde hiçbir problem yok.
    Görüntüde en ufak bir sorunum yok.Harici 1TB lık disk takılı.İçeriği genel olarak 1080p film dolu.Tüm filmleri Z5500 ile sorunsuz izliyorum.
    Ben şanslıyım sanırım.Çünkü televizyondan çok memnunum.
  • arkadaşlar apartmanda merkezi sistem var uydu alıcısı merkezi sistemde sorun yaratır mı
  • Ben bu tv yi almak istiyorum da bı sorum olacak ev sinema sitemi var bende bununla dts calistirabiliyoruz sanırım yanlış anlamadım herhalde dts özellikli bir filmin yada oyunun seseslerini ses sitemimden dts olarak duyabilirim yani birde playstation oynanabilirligini merak ediyorum.. 3d ye gelince de maclar talak güzel izlenebiliyormu lütfen alan biri cevaplayabilirmi? 1566 tl peşin fiyatına 10 taksitle buldum kaçırmak istemiyorum..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • PC de kullanan varmı cihazı input-lag sorunu varmıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutsol

Ben bu tv yi almak istiyorum da bı sorum olacak ev sinema sitemi var bende bununla dts calistirabiliyoruz sanırım yanlış anlamadım herhalde dts özellikli bir filmin yada oyunun seseslerini ses sitemimden dts olarak duyabilirim yani birde playstation oynanabilirligini merak ediyorum.. 3d ye gelince de maclar talak güzel izlenebiliyormu lütfen alan biri cevaplayabilirmi? 1566 tl peşin fiyatına 10 taksitle buldum kaçırmak istemiyorum..

TV nin kendisi DTS çözemiyor,amma sen de media player varsa dts çözen o başka...
  • arkadaslar, 47lm615s modelını aldım ntvspor izleyemıorum.. cl modul yok dio :S ntvspor izlemek için ne yapmalıyım ekstra bı uydu alıcı almadan.. birde hiç anlamıorum , tv izlerken oadanın işigini kapattıgımda, led tv nın ışıgıda kısılıo kararma oluyo :S yeni farkettimki bu sürekli oluyo belli sanıye aralıklarıyla, tv arzalımı yoksa bunu duzeltebılme imkanı varmı.. yardmcı olursanız cok sevınırım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demat22 -- 28 Eylül 2012; 12:40:11 >
  • bende de star hd ve kanal d hd de cı modülü yok dio bu nasıl iş ya trt hd ile atv hd yi gösterio nasıl iş bu :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: sLvR_06

bende de star hd ve kanal d hd de cı modülü yok dio bu nasıl iş ya trt hd ile atv hd yi gösterio nasıl iş bu :S

Dsmart modülün yoksa izleyemezsin o kanalları
  • anladım teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: demat22

arkadaslar, 47lm615s modelını aldım ntvspor izleyemıorum.. cl modul yok dio :S ntvspor izlemek için ne yapmalıyım ekstra bı uydu alıcı almadan.. birde hiç anlamıorum , tv izlerken oadanın işigini kapattıgımda, led tv nın ışıgıda kısılıo kararma oluyo :S yeni farkettimki bu sürekli oluyo belli sanıye aralıklarıyla, tv arzalımı yoksa bunu duzeltebılme imkanı varmı.. yardmcı olursanız cok sevınırım..

Merhaba. Aynı sorundan muzdaribim. Ntvspor vs mac yayınlarını nasıl izleyeceğiz dahili uydu alıcısı ile? Selamlar. Teşekkürler.

• merhaba arkadaşlar. ben de bu tv den aldım ve normalde bugün kurulacaktı fakat babam dayanamadı gitti dün getirdi. bana kurdurdu. pek anlamam ama anlatmaya çalışırım. tv öncelikle normal bir ev için ideal. yok özel salonlarınız varsa veya ne bileyim daha farklı şeyler düşünüyorsanız bilemem. çift çanak için arattım tüksat kanalları güzel ama hotbird sinyal zayıf ve kanal bulmuo (yani benim istediğim zdf, rtl, russia today) gibi kanallar yok.

SORU-1: bu hotbird kanallarını nasıl bulurum. otomatik arama işe yaramıyorsa manuelden ayarları nedir ki bi yardımcı olsanız?

HD muhabbetlerinde atvHD, trt HD, trt1 HD var fakat star HD yok. 24 saat oldu televizyonun eve geldiği ve hala NTVSPOR da yok. bu tabi bizim modülsüzlüğümüzden kaynaklanan bir durum büyük ihtimalle o yüzden çok fazla ses çıkarmıyorum.

(edit: ntvspor an itibariyle geldi...)

USB den bir film oynattım görüntüsü güzeldi ama DTS denen formatı henüz denemedim. şimdi asıl en önemli muhabbete gelelim.

SORU-2: ben daha önceden indirdiğim 1080p veya 720p lik bir filmi USB bellek ile televizyona taksam çalışmaz çalışırsa da ses gelmez deniyor. doğru mu samet?
    (herhangi bir media player cihazım yok ve ve masrafa da gerek yok:) belki başka yolu vardır)

SORU-3: laptop u projeksiyona bağlama çıkışından bir kablo ile görüntüyü televizyona sesi de laptoba bağlı olan bir ses sistemine versek oluyor mu?

yoksa illa ki bir media player almak zorunda mıyım.?

-sorularımı cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum. iyi eğlenceler diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozhanarslan -- 29 Ekim 2012; 13:09:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozhanarslan

merhaba arkadaşlar. ben de bu tv den aldım ve normalde bugün kurulacaktı fakat babam dayanamadı gitti dün getirdi. bana kurdurdu. pek anlamam ama anlatmaya çalışırım. tv öncelikle normal bir ev için ideal. yok özel salonlarınız varsa veya ne bileyim daha farklı şeyler düşünüyorsanız bilemem. çift çanak için arattım tüksat kanalları güzel ama hotbird sinyal zayıf ve kanal bulmuo (yani benim istediğim zdf, rtl, russia today) gibi kanallar yok.

SORU-1: bu hotbird kanallarını nasıl bulurum. otomatik arama işe yaramıyorsa manuelden ayarları nedir ki bi yardımcı olsanız?

HD muhabbetlerinde atvHD, trt HD, trt1 HD var fakat star HD yok. 24 saat oldu televizyonun eve geldiği ve hala NTVSPOR da yok. bu tabi bizim modülsüzlüğümüzden kaynaklanan bir durum büyük ihtimalle o yüzden çok fazla ses çıkarmıyorum.

USB den bir film oynattım görüntüsü güzeldi ama DTS denen formatı henüz denemedim. şimdi asıl en önemli muhabbete gelelim.

SORU-2: ben daha önceden indirdiğim 1080p veya 720p lik bir filmi USB bellek ile televizyona taksam çalışmaz çalışırsa da ses gelmez deniyor. doğru mu samet?
    (herhangi bir media player cihazım yok ve ve masrafa da gerek yok:) belki başka yolu vardır)

SORU-3: laptop u projeksiyona bağlama çıkışından bir kablo ile görüntüyü televizyona sesi de laptoba bağlı olan bir ses sistemine versek oluyor mu?

-sorularımı cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum. iyi eğlenceler diliyorum.

1-Uydu seçeneğinden Hotbir e getir ve altında lbn frekansı gibi bir değerler vardı oradaki değerler arası geçiş yaptır kanallar çoğalacaktır. en yüksek kanal adedinde lbn frekansını bırak öyle arama yaptır.

Star HD D-smartta bildiğim kadarıyla Türksatın sitesinden HD kanallara bir bak.

2-DTS ses desteği yok filmin DTS sesli ise ses alamaman normal. ben böyle durumlarda dizüstübilgisayarımın HDMI bağlantısı ile bilgisayardan TV ye görüntüyü gönderiyorum :) medya playere gerek kalmıyor ama tabiki uzun iş oluyor.

3-dizüstü bilgisayarında HDMI bağlantı bölümü varsa oradan bağla diğer bağlantı türünüde destekliyor TV. denemeden bilemeyiz :)

Hayırlı olsun kolay gele..

Bu arada tv mizin yeni güncellemesi yayımlanmış tvlerinizi güncelleyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: cıkcıkhüsnü

quote:

Orijinalden alıntı: ozhanarslan

merhaba arkadaşlar. ben de bu tv den aldım ve normalde bugün kurulacaktı fakat babam dayanamadı gitti dün getirdi. bana kurdurdu. pek anlamam ama anlatmaya çalışırım. tv öncelikle normal bir ev için ideal. yok özel salonlarınız varsa veya ne bileyim daha farklı şeyler düşünüyorsanız bilemem. çift çanak için arattım tüksat kanalları güzel ama hotbird sinyal zayıf ve kanal bulmuo (yani benim istediğim zdf, rtl, russia today) gibi kanallar yok.

1-Uydu seçeneğinden Hotbir e getir ve altında lbn frekansı gibi bir değerler vardı oradaki değerler arası geçiş yaptır kanallar çoğalacaktır. en yüksek kanal adedinde lbn frekansını bırak öyle arama yaptır.

Star HD D-smartta bildiğim kadarıyla Türksatın sitesinden HD kanallara bir bak.

2-DTS ses desteği yok filmin DTS sesli ise ses alamaman normal. ben böyle durumlarda dizüstübilgisayarımın HDMI bağlantısı ile bilgisayardan TV ye görüntüyü gönderiyorum :) medya playere gerek kalmıyor ama tabiki uzun iş oluyor.

3-dizüstü bilgisayarında HDMI bağlantı bölümü varsa oradan bağla diğer bağlantı türünüde destekliyor TV. denemeden bilemeyiz :)

Hayırlı olsun kolay gele..

Bu arada tv mizin yeni güncellemesi yayımlanmış tvlerinizi güncelleyin.

mesajıma gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederim.

sorularımın cevaplarını sağlıklı bir şekilde aldım. şimdi başka dertlerim var.

eve gelen servis yetkilisi -ki direk x abi diyerek girdi ve tanımış olduğunu anladım. TV ye usb taktı ve servis kumandası ile birkaç ayar yaparak türksat kanallarını yükledi. dedim ki hotbird ne olacak? cevabı hotbird 2 buçuk saat sürer. çok zaman alır dedi. dedim ki biz arayalım. o zaman da kanallar silinirmiş.
    babam belgesel oluyo haber oluyo diyince servis elemanı abi aynısı yaban tv de de var dedi. sustum. bişey demedim. babam vardı yanımda. babam yine yok o başka bu başka dedi. adam o zaman onun usb si yanımda yok onu gecerken birgün yüklerim dedi. (gelirse ilk buraya yazacam ki ben inanmıyorum). gitti.

bugün yerel kanalları izleyebilmek için tekrar kanal aratması yaptım :( kanal sıralaması tekrar bozuldu. trt1 sallıyorum 164 de :(

bunların hepsine razıyım. bizimkilerin izleyeceği ilk on kanalı ilk on sıraya sokar durumu idare ederim şimdilik ama hotbird sinyali tamamen sıfır hiçbir şekilde oynamıo :(

• quote:

Orijinalden alıntı: demat22

arkadaslar, 47lm615s modelını aldım ntvspor izleyemıorum.. cl modul yok dio :S ntvspor izlemek için ne yapmalıyım ekstra bı uydu alıcı almadan.. birde hiç anlamıorum , tv izlerken oadanın işigini kapattıgımda, led tv nın ışıgıda kısılıo kararma oluyo :S yeni farkettimki bu sürekli oluyo belli sanıye aralıklarıyla, tv arzalımı yoksa bunu duzeltebılme imkanı varmı.. yardmcı olursanız cok sevınırım..

Enerji tasarrufunu kapatın tv ışığa göre kendini ayarlıyor

• her arama yapıldığında kanal listesi tekrar bozuluyor.

bende birtek turksat var 2 uydulu kullanan arkadaşlar daha net cavap verebilirler.
  • Benim uydu da sanırım sinyali sağlıklı alamıyor. Cok az kanal buluyorum. Aratirken hangi ayarlarlar aratıyorsunuz. Servise gelenler hic usb falan takarak islem yapmadilar nasil Ayarlayabilirim. Sadece turksat kullaniyorum. Yardım icin teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: memomur

Benim uydu da sanırım sinyali sağlıklı alamıyor. Cok az kanal buluyorum. Aratirken hangi ayarlarlar aratıyorsunuz. Servise gelenler hic usb falan takarak islem yapmadilar nasil Ayarlayabilirim. Sadece turksat kullaniyorum. Yardım icin teşekkürler.

turksat uydusunu seçtiğinizde hemen altında lbn ile ilgili lbn frekans 5300 - 102000 gibi bir seçenek vardır orayı her değiştirdiğinizde listelenen kanal sayısı artar. birde nerwork arama yaptırtın.

Turksatın sitesindeki yazı;

"Hatırlatma: Otomatik güncelleme yapabilmek ve Teletext hizmetleri alabilmek için, Türkiye ve Avrupa’dan TÜRKSAT TANITIM (11844 V SR:2222 FEC:3/4) Türkiye ve Orta Asya’dan TURKSAT PAKET (12015 H SR:27500 FEC:5/6) yayınlarımızın parametreleri manuel olarak girilmeli ve şebeke arama (network search) açık seçilmelidir. "

koyu yerdeki frekansı tv girin ve aratın otomatik olarak kanal frekansı gelecektir.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.