Şimdi Ara

LG 42LA660S yeni model hakkında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
273
Cevap
7
Favori
58.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ürün olarak LA seri çerçeve ses sistemi özellikleri subwofer resim görüntüleme titreşimsiz 3D keyfi gibi belirgin özellikler sunuyor 42lm660 42la660 arasındaki fark bu tasarım farkı var her iki ürünüde alırsanız sıkıntı yaşamazsınız evimdede 47lm660s şuanda mevcut HD dahili uydu alıcısı smart tv wireles ve kablo ile bağlantı CI yuvası usb HDMI çıkışları mevcut.
  • LG LA660S (11 mayıs 2013, Tokat Teknosa'da 2199 Tl ) aldım.

Uydu yayınında gerçek performansını görmek için kaliteli Lnb ve kablo gerekli.

Eksileri;
    - Sadece akıllı kumanda var, klasik kumanda çıkmıyor,
    - Dahili uydu alıcısında kanal geçiş hızı düşük,
    - Kamera ve mikrofon (Skype) yok

Artıları,
    + Dört adet 3D gözlük ve iki adet Dual Play gözlük geliyor,
    + 3D derinlik ayarlanabiliyor,
    + Wifi hızlı ve stabil,
    + Dahili Tarayıcı hızlı ve stabil, (tvyo, mynet, SGK Eczane-Medula, Garanti Bankası, Denizbank, transformice, moviestar planet vs vs... mümkün)
    + Oynatmayacağı format ve altyazı galiba yok, (oynatamadığı format varmı diye 1 haftadır bakıyorum hâlâ)

Yeni olan bu modelin fiyatının 2013 / 6. aydan sonra düşeceğini tahmin ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burhangenc

LG LA660S (11 mayıs 2013, Tokat Teknosa'da 2199 Tl ) aldım.

Uydu yayınında gerçek performansını görmek için kaliteli Lnb ve kablo gerekli.

Eksileri;
    - Sadece akıllı kumanda var, klasik kumanda çıkmıyor,
    - Dahili uydu alıcısında kanal geçiş hızı düşük,
    - Kamera ve mikrofon (Skype) yok

Artıları,
    + Dört adet 3D gözlük ve iki adet Dual Play gözlük geliyor,
    + 3D derinlik ayarlanabiliyor,
    + Wifi hızlı ve stabil,
    + Dahili Tarayıcı hızlı ve stabil, (tvyo, mynet, SGK Eczane-Medula, Garanti Bankası, Denizbank, transformice, moviestar planet vs vs... mümkün)
    + Oynatmayacağı format ve altyazı galiba yok, (oynatamadığı format varmı diye 1 haftadır bakıyorum hâlâ)

Yeni olan bu modelin fiyatının 2013 / 6. aydan sonra düşeceğini tahmin ediyorum.

Merhabalar
    Bir sorum olacak. Ben digitürkün verdiği recever ı kullanmak istemiyorum
    Elimde digitūrkten daha önce aldığım bir kart modülü var.
    Kartı bu modüle takarak tv üzerindeki yerine taksak digitürkü böyle izleyebilir miyim acaba?
    Çünkü Başka bir recever kullanmak istemiyorum.
    Daha doğrusu akıllı kumandayı sürekli kullanmak istiyorum.
    Dandik recever kumandalarından kurtulup kaliteli tek bir kumanda istiyorum
    Yardımlarınızı bekliyorum
    Saygılar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• CI Modül rahatlıkla kullanılabilir ve akıllı kumandası ile birlikte, nasıl mı?
    Kanal listesine "Digi Kanalları" eklediğinde ve akıllı kumanda ile kanal seçtiğinde kanalın şifresini CI modül (ve kart) açacaktır.
    Yalnız dediğim gibi, Çift Çekirdekli işlemciye rağmen kanal geçiş hızı gerçekten yavaş, bunun için LG gereken güncellemeyi en kısa zamanda yapmalı
    Saygılar,
  • quote:

Orijinalden alıntı: burhangenc

CI Modül rahatlıkla kullanılabilir ve akıllı kumandası ile birlikte, nasıl mı?
    Kanal listesine "Digi Kanalları" eklediğinde ve akıllı kumanda ile kanal seçtiğinde kanalın şifresini CI modül (ve kart) açacaktır.
    Yalnız dediğim gibi, Çift Çekirdekli işlemciye rağmen kanal geçiş hızı gerçekten yavaş, bunun için LG gereken güncellemeyi en kısa zamanda yapmalı
    Saygılar,

Bilgilendirmeniz için teş. Ederim
    Ancak digitürk müşteri hizmet. Aradığımda bizim verdiğimiz receverı
    kesinlikle kullanmanız gerekli dedi. Çünkü bizim verdiğimiz kartlar sadece verdiğimiz recever ile
    Eşleştirilmiştir kartı modülle kullanarak tv ye taktığınızda şifreyi çözemezseniz dedi.
    Siz acaba denediniz mi? Çünkü dandik recever kumandalarından gerçekten bıktım
    Saygılarımla

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• verdiğin bilgiler için teşekkür ederim arkadaşım özellikle bir haftadır kullanıyorum oynatamadığı formatı bulmak için cevabı güzeldi :) wifi hızlı ve stabil olması ise ayrıca güzel.
  • Dun la660s modelini saatin aldim. Herşey güzel fakat YouTube de videolar bir turlu oynamiyor. Ne aplikasyon unda ne de web browser da YouTube.com dan girdiğimde. Ne yaptıysam olma di. Her sitedeki video aciliyor YouTube acilmiyor. Bilen varsa beri gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende aldım 42 la660s aldım. Televizyon çok şık. Görüntü güzel. Orjinal ayarları birazparlak benim gözümü yordu. Sanırım bu konuda philips daha başarılı.
    Ama arka plan ışığı kıstığımda gözümü yormadı. Ayarları başarılı

-Dahili uydu alıcısı kanal geçiş hızı biraz yavaş gerçekten.
    -Sadece tek sihirli kumanda geliyor ve üstünde rakam yok.
    -Sadece uzaktan rakamları tıklayarak kanal değişebiliyor.(ya da uzaktan kalem gibi çizerek algılaması da var.) Bence zor bir iş.
    -Ya da scroll yaparak hızlıca kaydırılıyor ama kanal geçiş yavaş olduğu için takılma yapabiliyor.
    -Ayrıca görüntü ile birlikte kanal listesini göremedim.
    Bunların hepsi iyi bir uydu alıcı alınması veya dsmart gibi birşeye üye olunmasıyla çözülür :)

+Wifi telefondan bağlamama rağmen video ve internet hızı bence çok başarılı.
    +Dizi sitelerinden full ekran yapıp izlemesi keyifli.
    +ses başarılı
    +test 3d görüntüsü güzel. Henüz film deneyemedim.

-Benim aldığım tv nin sağ alt köşesinde bulutlanma çıktı. Normal görüntüde görünmüyor ama karanlık siyah görüntüde bariz belli.insanın canı sıkılıyor.

Genel görüşüm televizyonu kurcalaması zevkli ve görüntü güzel. Takıntılı olunmazsa gayet tatminkar bir televizyon.
    Ama smart özelliklerini düşünmeden sadece tv olarak düşünürsek biraz daha yol alınabilirmiş. Sonuçta 2100 lira verdim ve az para değil bu boyut tv için.
    Philips 6000 serisini deneyemedim. Yorumum yok ama acaba onu mu alsaydın diyorum içimden.

Televizyonu kullanıp iyice keşfettikçe yorumlarımı iletirim. İyi forumlar.

• bizim maden suyu dökülen 42 pfl5405 de ki görüntü cam gibiydi..canavar gibi tv idi fakat 1480 tl masrafı çıkınca bir de philips istanbul merkezden aradılar size 47 '' tv verelim eski tv yi alalım toplam 1500 olsun dediler neyse daha tel de konuşurken bi araştırma yaptım netten zaten internette ortalama 1400 e satılıyor akılları sıra bana güzellik yapacaklardı ben de hemen lafı yapıştırdım bana 1500 e vermeye çalıştığınız tv zaten 1400 e satılıyor diye kem küm cvp yok..sonra soğudum philipsten..ama hakikatten başarılı bir iş çıkarmışlar..
  • Arkadaşlar youtube ile ilgili sorun yaşayan yok mu benden başka?
  • Web klavuzlarına göre işlemci dışında neredeyse hiç bir fark gözükmüyor.LM serisinin bekleme süresinde harcadığı enerji biraz daha az gibi.Kullanıcı yorumlarına göre LM' nin kasası LA dan daha şık duruyormuş.
  • bugün müşteri hizmetlerini aradım tv nin yanında değildim ararken. bana tvnizin yanına gidin o şekilde arayın uzaktan gerekirse bağlanır yaparız dediler.
    tv nin olduğu eve gittim. bi açtım youtube çalışıyor. adamlar dokunmadan halletti :)
  • lm660 in dis cercevesi metal ( yada aluminyum artik herneyse ) , la660 plastik.

kalite her zaman kotu kore mallarinda.

malzemeden kaciyorlar. lm serisinde 2 kumanda cikiyor, la serisinde tek kumanda.

• bugün tekrar aynı hatayı vermeye başladı yine youtube videoları açılmıyor lanet
  • Merhaba,

Ürün teknosada hafta sonu indirimiyle 2299 TL ye düşüyor ve 200 TL Hediye ceki + Nikon Coolpix L310 camera hediyeli

Size sormak istediklerim
    Bu fiyata sizce nasıl
    Bu fiyata sizce modeli düşük inci yüksek bir model mi almalıyız
    Avantajix kullanabiliyor muyuz ?
    Konuyla alakalı bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

http://www.teknosa.com/urunler/119961124/lg-42la660s-dvb-s-3d-fhd-smart-led-lcd-tv-nikon-co?term=119961124

• 2300 tlye daha guzel bir tv alin.

200tl hediye ceki, kamera hikaye.

• bu 42la 660 da dvb-t2 varmıydı?
  • Belirsiz. bana sorarsaniz yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: alierr

2300 tlye daha guzel bir tv alin.

200tl hediye ceki, kamera hikaye.

ne önerebilirsiniz aslında daha büyük bir tv almak istiyorum salonda kullanacağımdan mesafe 4-5 metreye civarı üniteye
  • dbakici D kullanıcısına yanıt
    bende babalar günü 42 la660s aldım ve youtube sorunu var yarım saat kurcaladım ama çözüm bulamadım. güncelleme beklicez heralde
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.