Şimdi Ara

LG 42LA640S (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
2
Favori
47.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar.bende LG 42LA640S televizyondan aldım.tv güzel ama internette sorun yaşıyorum.wifi ile cep telefonunda sorun yok sürekli bağlanaıyorum ama tv de çok nadir bağlanıyorum ve bağlandığım zamanda internet çok yavaş oluyor.böyle sorun yaşayanlar varmı ?ne yapmam lazım acaba ?
  • 42la640s kliksada şuan 1699tl 100tl word puan avantajix den %3,5(55 tl geri ödeme) 40tl bana özel word puan(mesaj geldi) tv 1504tl ye geliyor bu fiyat nasıldır arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarumatsu

42la640s kliksada şuan 1699tl 100tl word puan avantajix den %3,5(55 tl geri ödeme) 40tl bana özel word puan(mesaj geldi) tv 1504tl ye geliyor bu fiyat nasıldır arkadaşlar?

Tv 1699-(kliksa 100TL indirim kuponu)-(100TL word puan)-(40TL bana özel word puan)-(55TL avantajx, 10TL sini avantajx kendisi alıyor 45TL)= 1414TL ye geliyor.
    çok kararsızım. düğünüm ağustosta indirim gelecek diyorlar bir tarafdan da 1400tl ye koca 200hz lg alıyorum :S
  • Valla ben nerdeyse geçen sene bu zamanlar Teknosadan aldım. Alacağım zaman bana " aman ab kaçırma bu fırsatı büyük indirim geldi. 1700 liraya düştü" demişlerdi. bir sene geçti hala aynı fiyat :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: by.ulke

quote:

Orijinalden alıntı: tarumatsu

42la640s kliksada şuan 1699tl 100tl word puan avantajix den %3,5(55 tl geri ödeme) 40tl bana özel word puan(mesaj geldi) tv 1504tl ye geliyor bu fiyat nasıldır arkadaşlar?

Tv 1699-(kliksa 100TL indirim kuponu)-(100TL word puan)-(40TL bana özel word puan)-(55TL avantajx, 10TL sini avantajx kendisi alıyor 45TL)= 1414TL ye geliyor.
    çok kararsızım. düğünüm ağustosta indirim gelecek diyorlar bir tarafdan da 1400tl ye koca 200hz lg alıyorum :S

bende bekleme işini hiç yapamıyorum kafamda alınacak bişey varsa hemen alıcam yoksa araş araştır kafam kazan oluyo bu ürün bu fiyata çok iyi gibi ilerde daha iyileri çıkar fiyatı yüksek olur sonra onlar düşsün diye bekleriz yani bi tv ye beklerken onca kafa yorarız. bi arkadaşım var 3 yıl önce tanışdığımda araba alacam diyordu yaşı 35 oldu hala alacak her gün muhabbeti dönüyor ben 3 yıl önce araba aldım sıfır sattım 2 ay oldu yeni araba aldım o hala hangi modeli ne zaman alsam diye düşünüyo senelerde akıp gidiyo içimdekileri dökme günüm kusura bakmayın kafanızı ağrıttım:) benimkide çok iyi değil tabiki ama karar verememektense diyorum ki hayır da Allahtan şerde ya Allah bismillah:)

• içini dökmüşsün :) bir tarafdan da haklısın, bir şey alacağın zaman çok inceleme pişman olursun derler, çünkü her zaman daha iyisi vardır.
    bir de bayfresh ın dediği gibi geçen sene 1700e almıs 1 sene geçmiş fiyatlar hala aynı. kredş kartı ve indirim kuponu kampanyalarıda her zaman devam ediyor.
  • Arkadaşlar merhaba,

42LA640S, kliksa'da worldcard'ın kişiye özel %10 indirim kampanyasıyla 1530 TL'ye geliyor. Üstüne 100 TL'de worldpuan var.

özel indirim 1-2 günlüğüne geçerli.

Bu TV'yi alırsam Ağustos ayında kullanmaya başlacağım. Fiyatı nasıl seyreder sizce? O güne kadar daha uygun şartlarda alma imkanım olur mu? 2014 model LG TV'ler henüz piyasaya çıkmadı sanırım, çıktığında bunların fiyatları kırılır mı?

Yardım lütfen

(bu arada daha önceki deneyimlerimden dolayı kliksa'ya nefret noktasındayım ama avantajlı olunca el mahkum.. )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Integrale

Arkadaşlar merhaba,

42LA640S, kliksa'da worldcard'ın kişiye özel %10 indirim kampanyasıyla 1530 TL'ye geliyor. Üstüne 100 TL'de worldpuan var.

özel indirim 1-2 günlüğüne geçerli.

Bu TV'yi alırsam Ağustos ayında kullanmaya başlacağım. Fiyatı nasıl seyreder sizce? O güne kadar daha uygun şartlarda alma imkanım olur mu? 2014 model LG TV'ler henüz piyasaya çıkmadı sanırım, çıktığında bunların fiyatları kırılır mı?

Yardım lütfen

(bu arada daha önceki deneyimlerimden dolayı kliksa'ya nefret noktasındayım ama avantajlı olunca el mahkum.. )

tv yi bir saat sonra kurdurucam. bende agustosta kullanacağım tv yi ama sevis çağırıp sağlammı diye kontrol etmem gerekli bende dediğin fiyata kliksadan buldum+140tl word puan kullanmaya baslayınca açıklarım

• 26-03-2014 1699 tl ye teknosadan aldım bu modeli hiç tereddüt bile etmeden gidip alabilirsiniz çok araştırdım samsunglada karşılaştırdım .. şunu sölüye bilirim çift çekirdek olduğu için çok hızlı menü ve geçişi yapıyor takılma kasılma olayı sıfır hem internete gir hemde tv izle kasma olayı kesinlikle yok 3d sine gelince çok iyi lg bence bu işte oldukça başarılı 200 yada 400 mhz diye takılmayın arkadaşımda 400 mhz olan var ama filim izleyin fark göremessiniz smasung fiyat konusunda pahalı geldi lg hem daha ucuz hemde daha başarılı diye düşünüyorum alıcı arkaşlar gözünüz kapalı alabilirsiniz bu ürünü
  • Sorun yasayan arkadaslar lg nin sitesinden firmware indirip kursunlar. Ben gecen sene 47La640s yi 2300 200 hediye ceki ile almistim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • görüntüde buyuk yazılarda tvlerin isimlerinin olduğu yerlerde yazı etraflarından çamurlanma bulutlanma diyemi tabir ediliyor bilmiyorum ama bi görüntü bozukluğu var, hele ses berbat sesi açamıyorsunuz bit pazarından alınan 20tl likhaporlor bile daha iyi ses verir kesinlikle tavsiye etmiyorum tek guzel tarafı smart gerçekten iyi 3dside fena değil 640s in ederi max 1200tl.ben ürünü geri iade ettim samsung bakıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by.ulke

görüntüde buyuk yazılarda tvlerin isimlerinin olduğu yerlerde yazı etraflarından çamurlanma bulutlanma diyemi tabir ediliyor bilmiyorum ama bi görüntü bozukluğu var, hele ses berbat sesi açamıyorsunuz bit pazarından alınan 20tl likhaporlor bile daha iyi ses verir kesinlikle tavsiye etmiyorum tek guzel tarafı smart gerçekten iyi 3dside fena değil 640s in ederi max 1200tl.ben ürünü geri iade ettim samsung bakıcam.

Samsung 46F6340 nasıl hocam ? 2 adet aktif gözlük var ? 1950 TL civarı.
  • 42la640s teknosadan aldım garantili,kutusunda duruyor ilgilenenler pm lütfen...
  • Bende oyle sorunlar yok cok sukur. Varsa once mutlaka firmware yukleyip deneyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • by.ulke kullanıcısına yanıt
    Bit pazarından 20 TL'lik bir hoparlör alıp TV'ye bağlayarak sorunu çözebilirdiniz o zaman.

Bu TV'de 10x10 W'lık ses sistemi var. Çok şey beklememek lazım.

12x12'lik ses sistemi olanların da çok farklı olacağını sanmıyorum.

12x12'ye ek olarak bir de subwoofer içeren modeller var. Bkz: LG 42LA660S. 200 TL daha pahalı.

42LA640S'nin sesine berbat dediğinize göre sizi 12x12 + Subwoofer da kesmez. O yüzden bu 200 TL'yi vermeye niyetli olduğunuzu sanmıyorum.

Onun yerine 72 TL'den başlayan şu ses sistemlerinden biri sizi idare ederdi diye düşünüyorum.

Tercih sizin tabi ama bence yazık etmişsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kukaraca

Bit pazarından 20 TL'lik bir hoparlör alıp TV'ye bağlayarak sorunu çözebilirdiniz o zaman.

Bu TV'de 10x10 W'lık ses sistemi var. Çok şey beklememek lazım.

12x12'lik ses sistemi olanların da çok farklı olacağını sanmıyorum.

12x12'ye ek olarak bir de subwoofer içeren modeller var. Bkz: LG 42LA660S. 200 TL daha pahalı.

42LA640S'nin sesine berbat dediğinize göre sizi 12x12 + Subwoofer da kesmez. O yüzden bu 200 TL'yi vermeye niyetli olduğunuzu sanmıyorum.

Onun yerine 72 TL'den başlayan şu ses sistemlerinden biri sizi idare ederdi diye düşünüyorum.

Tercih sizin tabi ama bence yazık etmişsiniz.

660s aldım 1799TL ye bence aradaki farka değer

• http://www.teknosa.com/urunler/110012614/lg-42la640s-dvb-s-3d-fhd-smart-led-lcd-tv-4x-3d-go#url

Şunu aldım genel itibari ile iyi. Smart tv net yavaş olur pek verim alamam diye düşünüyodum modem ile tv arası 15 20 MT ve aralarında duvar olmasına rağmen 720p filmleri browserinden açıp izleyebiliyorum. Ve net hızı sadece 4 mbps.! Şoke oldum nasıl olur diye. Bu durum çok iyi benim için HDMI MHL veya usb kablolarına falana fistana gerek yok film izlemek için. Sihirli kumanda yok o açıdan kötü eğerki kablosuz klavye ve mouse yoksa. 3D gelirsek 3D den ben bişey anlamadım arkadaş videoyu açıyorum gözlüğü takıyorum gözlüksüz video ile gözlüklü seyir arasında hiç bi fark göremedim. Nerde bu 3D ? Benmi körüm yoksa başka sıkıntılar mı var çözemedim şu an için. Gelelim sese :) Ses abartmıyorum benim 2+1 hoperlorümün sesine hemen hemen eşit. Tek eksiği basın olmaması :) Basta olaydı aynen 2+1

Bu saydıklarım tvnin iyi yanlarıydı. Kötü yanı aşırı ısınıyor makine. Kanallar arası geçiş sinir bozucu çok yavaş 4 saniye mi desem 5 saniyemi desem çok can sıkıcı bi durum. Ve son olarak en önemli husus Normalmi bilmiyorum da HD kanallarda görüntü neyse de hd olmayan kanallarda bulanıklaşma, arada karelenme ve bazen net görüntü olmuyor malesef o açıdan sıkıntı var. Belki 200hZ olmasından olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AtaOsmanlı -- 18 Mayıs 2014; 0:58:00 >

• 47 LA640s Kullanıcısı olarak en son firmware yihttp://www.lg.com/tr/urun-destegi/lg-47LA640S adresinden indirip kurun. 3D için ise kumandanın ortasında 3d tuşu bulunuyor ona basıp seçeneklerden filme en uygun olanını seçiniz. Akıllı teliniz varsa LG app indirip akıllı kumanda özelliklerine telinizin ekranından ulaşabilirsiniz. Ses gayet tatminkar ben beğenmediğimde lg-BH6730S 'e geçiyorum. Netim yok yorumumda yok. Kanal gecişleri aşırı yavaş evet. Bir süre sonra alışıyorsunuz ama yinede sıkıntılı. Görüntü kalitesi HD lerde Çok iyi normallerde ise kanalına göre değişiyor. Bazılarında güzelken NTV CNBC-e gibi bazılarında daha kötü. Çok da rahatsız etmiyor dikkat etmezseniz. Bulanıklaşma yada karelenme hissetmedim. Çanak anten ve kablo kalitesi ile alakalı da olabilir. Çanaklar yeterince hassas ayarlanmıyor yada düşük kaliteli kablolar da sorunlar çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

47 LA640s Kullanıcısı olarak en son firmware yihttp://www.lg.com/tr/urun-destegi/lg-47LA640S adresinden indirip kurun. 3D için ise kumandanın ortasında 3d tuşu bulunuyor ona basıp seçeneklerden filme en uygun olanını seçiniz. Akıllı teliniz varsa LG app indirip akıllı kumanda özelliklerine telinizin ekranından ulaşabilirsiniz. Ses gayet tatminkar ben beğenmediğimde lg-BH6730S 'e geçiyorum. Netim yok yorumumda yok. Kanal gecişleri aşırı yavaş evet. Bir süre sonra alışıyorsunuz ama yinede sıkıntılı. Görüntü kalitesi HD lerde Çok iyi normallerde ise kanalına göre değişiyor. Bazılarında güzelken NTV CNBC-e gibi bazılarında daha kötü. Çok da rahatsız etmiyor dikkat etmezseniz. Bulanıklaşma yada karelenme hissetmedim. Çanak anten ve kablo kalitesi ile alakalı da olabilir. Çanaklar yeterince hassas ayarlanmıyor yada düşük kaliteli kablolar da sorunlar çıkıyor.

Şu an için sıkıntı 3D. 3D film açıkken kumandadan 3d seçeneğine basıp ardından 2D-3D seçeneğini seçip devamında 3D gözlükleri takarak filme bakıyorum herhangi bir değişiklik yok. 3D ayar kısmından görüntü derinliğini de full yaptığım halde. Acaba siz 3d açısından verim alabilmektemisiniz ? Bu arada tv ile gelen dandirik 3d gözlüklerini kullanmaktayım. Acaba onlardan mı kaynaklıdır.!

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.