Şimdi Ara

LG 40UB800V 40' 4K 60HZ Sorunu Yardım !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
2
Favori
4.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar LG 40UB800V 40" tv yi pc de monitör olarak kullanıyorum yalnız 3840X2160 ve üstü çözünürlükte 30 hz çalışıyor tvnin üzrinde 4k 50/60 hz ibaresi mevcut hdmi girişlerinde 3 tane hdmi kablo denedim 1,4 2160p destekli olmadı hatta bunun için aliexpresten HDMİ 2.0 versiyon kablo bile getirttim lakin oda 30 hz verdi ekran kartım 4gb R9 290 tocix herhangi bir tavsiyesi yada çözüm bilen olupta yardımcı olursa sevinirim

• Hdmi en fazla 30hz destekliyor galiba 4k da. 60hz icin display port gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam tvde displayport yok ekrankartında var lakin bu dönüştürücüler var bide onla deneyim displaydan to hdmi teşekkürler
  • hdmi 2 girişi var mı tv de? Benim bildiğim 850 ve üstü lg lerde var.
    Hadi var diyelim hdmi 2 destekli ekran kartı lazım gtx 970-80.
    r9 olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filips -- 14 Ocak 2015; 19:46:05 >
  • tv deki hdmi girişleri 3 de 2.0 lakin ekran kartı çok şaşırttı beni 1,4 muş şimdi bakınca çıktı ama displayport 1.2 yazıyor şu dönüştürücülerle bi deniyecem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neso

tv deki hdmi girişleri 3 de 2.0 lakin ekran kartı çok şaşırttı beni 1,4 muş şimdi bakınca çıktı ama displayport 1.2 yazıyor şu dönüştürücülerle bi deniyecem

Sorun çözüldü mü hocam? Ben de de bahsi geçen tv var. Laptop MSI, ekran kartı GTX 765M. Ben de sorun nerden kaynaklı olabilir? HDMI kablom:
    http://www.vatanbilgisayar.com/cab-33-14-hdmi-3dfull-hd-orgu-kaplamali-altin-uclu-kablo-3m.html#genel-bakis

• quote:

tv deki hdmi girişleri 3 de 2.0 lakin ekran kartı çok şaşırttı beni 1,4 muş şimdi bakınca çıktı ama displayport 1.2 yazıyor şu dönüştürücülerle bi deniyecem

büyük ihtimal adaptörle olacak iş değil o sana hdmi 2 kart lazım. tv ye baktım evet hdmi 2
    va panel
    yalnız şu incelemede input lag ve hareketli resim, clouding kötü demişler sende kısa bir inceleme yaparsan memnun oluruz
    benim radarıma girdi bu tv

http://www.digitalversus.com/tv-television/lg-40ub800v-p22227/test.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filips -- 15 Ocak 2015; 12:28:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: filips

quote:

büyük ihtimal adaptörle olacak iş değil o sana hdmi 2 kart lazım. tv ye baktım evet hdmi 2
    va panel
    yalnız şu incelemede input lag ve hareketli resim, clouding kötü demişler sende kısa bir inceleme yaparsan memnun oluruz
    benim radarıma girdi bu tv

http://www.digitalversus.com/tv-television/lg-40ub800v-p22227/test.html

Hocam zaten şuan pc monitörü olarak kullanıyorum 1980 çözünürlükte zaten 60 hz veriyor input lag olayı resim modlarında oyun kısmı haricinde var maalesef Mouse çok yavaş hareket ediyor lakin oyun moduna alıp yine ayarlarla diğerleri gibi renk konst ayarları ile Mouse promlemi olmuyor normal monitörler kadar akıcı bende panel IPS olduğu için pikseller çok küçük pc monitörleri kadar dolayısı ile görüntüdeki kırılımlar çok az oluyor şu 60 HZ olayını halledebilsem 4k daki masaüstü görüntü ipad air gibi net lakin çözünürlük yüksek olduğu için küçülüyor ama windowdan %200 ile normal oluyor lakin oyunlarda şuanki sistemim İ7 3770K 4500 mhz 16gb ram 2000 mhz 256 SSD li ve 4 GB R9 290 OC ile maalesef vasat kalıyor kaldıki 295Xler bile incelemelerde 30 Fsp geçemiyor daha erken ama masaüstünde 60 Hz yapabilirsek çok deli multimedia olucak işallah TV olarakta HD yayınlarda süper lakin normal yayınlarda o kadar iyi değil maalesef lakin izlenmeyecek kadar da kötü değil tavsiye ederim En büyük + dediğim Gibi İPS olması cihazda HDMI çoğaltıcı ile 10 tane oyun konsolu bağlı hepsindede hayet başarılı diğer ybr ve scart olsun sistem hızıda iyi 1980 şuan bile memnunum lakin imkan varken 4k çözersek güzel olucak

• Üstadlar aynı sorun bendede var 60 hz alamıyorum arkadaşın tvsinin 42si var 4k da en gazla 30 hz alabiliyorum mouse çok yavaş ilerliyor kafayı yiyecem intel hd4600 ile kullanıyorum tv yi monitör olarak kullanmak için almıştım ama kullanamıyorum bu konuda bilgisi olan atkadaşlar yardım edebilir mi ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih4444

Üstadlar aynı sorun bendede var 60 hz alamıyorum arkadaşın tvsinin 42si var 4k da en gazla 30 hz alabiliyorum mouse çok yavaş ilerliyor kafayı yiyecem intel hd4600 ile kullanıyorum tv yi monitör olarak kullanmak için almıştım ama kullanamıyorum bu konuda bilgisi olan atkadaşlar yardım edebilir mi ?

üsdat araştırmalarım sonucu ekran kartım hdmi 2.0 desteklemediği için hdmi 2.0 kablo alıp denedim yine olmadı display portuda daha denemedim lakin bu iş için ekran kartının mutlaka 2,0 desteklemesi şart onlarında maşallahı var şuan GTX980 lerde mevcut biraz daha bekliyeceğiz yani bu arada 1980 dede mause yavaşlaması sorunun varsa resim seçeklerinde mod olarak oyuncu olarak seçmek lazım haberin olsun
  • Neso kullanıcısına yanıt
    Yaptım hocam oyuncuya aldım biraz hızlandı :( gtx980'lerin ucuzlamasını bekleyecez ne yazıkki bende gidip hdmi 2.0 kablo alacaktım tam da....

• quote:

quote:

Üstadlar aynı sorun bendede var 60 hz alamıyorum arkadaşın tvsinin 42si var 4k da en gazla 30 hz alabiliyorum mouse çok yavaş ilerliyor kafayı yiyecem intel hd4600 ile kullanıyorum tv yi monitör olarak kullanmak için almıştım ama kullanamıyorum bu konuda bilgisi olan atkadaşlar yardım edebilir mi ?

üsdat araştırmalarım sonucu ekran kartım hdmi 2.0 desteklemediği için hdmi 2.0 kablo alıp denedim yine olmadı display portuda daha denemedim lakin bu iş için ekran kartının mutlaka 2,0 desteklemesi şart onlarında maşallahı var şuan GTX980 lerde mevcut biraz daha bekliyeceğiz yani bu arada 1980 dede mause yavaşlaması sorunun varsa resim seçeklerinde mod olarak oyuncu olarak seçmek lazım haberin olsun

Hocam ben displayport to hdmi dönüştürücyü bi deniyeyim diyorum vatandan alıcam...

• Neden Tvler mümkün olduğunca monitör olarak kullanılmamalı sorusuna güzel bir örnek olmuş bu konu. Özellikle oyun oynanacaksa.

60hz alabilseniz bile hiçbir zaman normal pc monitörü performansı alamazsınız o Tvlerden.
  • quote:

quote:

quote:

Hocam ben displayport to hdmi dönüştürücyü bi deniyeyim diyorum vatandan alıcam...

sonucu yazarsan sevinirim displayport 1.2 almalısın olursa şayet o ama garanti değil

• quote:

Orijinalden alıntı: c36ab7c4

Neden Tvler mümkün olduğunca monitör olarak kullanılmamalı sorusuna güzel bir örnek olmuş bu konu. Özellikle oyun oynanacaksa.

60hz alabilseniz bile hiçbir zaman normal pc monitörü performansı alamazsınız o Tvlerden.

Hocam valla 3 senedir monitör olarak tv kullanıyorum helen şuanki tv zaten IPS yani monitörlerde kullanılan teknoloji ha şu 144 HZlik oyun monitörleriyle kıyaz olmaz lakin 1980 full hd 60 hz de hiçbir sorun olmadan pc monitörü performansında çalışıyor ve oyunlarda gram kırılma görmedim gecikme olarak + cihazda 3 hmdi ve diğer video çıkışları sayesinde 3 lu hdmi çoğaltıcı ile yaklaşım 8 cihaz bağlı (Xbox 1-2-3 ps2-3-4 vb.) heside aktif şekilde kumandaki bir tıka bakıyor yani şuana kadar hiçbir pc monitöründe bu kadar çıkış yok yani en babasında 2 hdmi mevcut + 27 ten büyük bulmakta sıkıntı yani yakında pc monitörleri yerlerini tvye bırakacak gibi

• quote:

quote:

quote:

quote:

sonucu yazarsan sevinirim displayport 1.2 almalısın olursa şayet o ama garanti değil

Hocam onu almadim almayacamda olmayacagi garanti gtx960 ekran kartlari destekliyor hdmi 2.0 goruntuyu onu almayi dusunuyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Üstadlar bu giriş çıkışlar kafamı karıştırıyor. Şimdi bu tvde ne girişleri var? 3 tane HDMI bağlantı noktası görüyorum. Üzerinde DVI-IN yazıyor. Display Port var mı bu tvde? Gerçi laptobumda display port yok ama. Kafa karıştı iyice.

Olayı çözdük az çok. Ya HDMI 2.0 ekran kartı alıcaz 960-970-980. Ya da Display Port 1.2 iş görecek ama işte soru TVde var mı bu giriş?@Neso

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr.bahaeddin -- 5 Mart 2015; 17:05:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.bahaeddin

Üstadlar bu giriş çıkışlar kafamı karıştırıyor. Şimdi bu tvde ne girişleri var? 3 tane HDMI bağlantı noktası görüyorum. Üzerinde DVI-IN yazıyor. Display Port var mı bu tvde? Gerçi laptobumda display port yok ama. Kafa karıştı iyice.

Olayı çözdük az çok. Ya HDMI 2.0 ekran kartı alıcaz 960-970-980. Ya da Display Port 1.2 iş görecek ama işte soru TVde var mı bu giriş?@Neso

displayport tv de yok maalesef display 1.2 to Hdmi 2.0 bulmak lazım oda skıntı trde varmı bilmiyorum sendeki tv bu modelse hdmi 2.0 mevcut ben GTX970 alarak sorunu çözdüm şuan 2160p de 60 Hz cam gibi masaüstü ile süper ötesi lakin masaüstünde %200 büyütme yapmak gerekiyor ki normal görntü olsun yoksa yazılar çok küçük oluyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dr.bahaeddin

Üstadlar bu giriş çıkışlar kafamı karıştırıyor. Şimdi bu tvde ne girişleri var? 3 tane HDMI bağlantı noktası görüyorum. Üzerinde DVI-IN yazıyor. Display Port var mı bu tvde? Gerçi laptobumda display port yok ama. Kafa karıştı iyice.

displayport tv de yok maalesef display 1.2 to Hdmi 2.0 bulmak lazım oda skıntı trde varmı bilmiyorum sendeki tv bu modelse hdmi 2.0 mevcut ben GTX970 alarak sorunu çözdüm şuan 2160p de 60 Hz cam gibi masaüstü ile süper ötesi lakin masaüstünde %200 büyütme yapmak gerekiyor ki normal görntü olsun yoksa yazılar çok küçük oluyor

İşte beklediğim cevap. Lakin benim elimde laptop var. Bunu elden çıkarıp hemen bi masaüstü topluyorum tak etti artık :) Ne kadar mutlu ettin beni bilemezsin üstad. Eyvallah.

• Konudaki bilgilendirmeler için çok sağolun bendede güzel bi sistem var gtx970 kartlı. Bu tv yi monitor olarak kullanmayı düşünüyordum tv gerçekten cok güzel ve bu aralar fiyatları o kadarda yüksek değil. Hdmi 2.0 desteklemesi de süper. Artık indirimi kaçırmadan almak şart oldu. Tekrar sağolun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.