Şimdi Ara

LG 27GN880-B Nano IPS 2K 144Hz/10 Bit DCI-P3 %98/DP 1.4/ 4463 TL (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
317
Cevap
5
Favori
16.662
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fiasco

iyiden de iyi bence. cidden sevdim bu monitörü. çok rahatsız edici düzeyde ışık sızması da olmaz ise aldığıma çok memnun olacam diyebilirim daha şimdiden. en büyük artısı masada yer kaplamaması ve görüntü kalitesinin de gayet iyi olması benim için. 27 inç biraz büyük geldi şimdilik ama zamanla alışacağıma inanıyorum.

benim monitörün üretim tarihi kasım 2020. seninki nedir ?

Sizin ki ile aynı. Karanlık pikselim olduğu için iade etmeye yakın gibiyim bakalım. Akşam daha net belli olacak.

• incubus İ kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 4 Şubat 2021; 13:59:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjkyener

Denedim, ama gece baksam daha iyi olacak gibi. Su an cok aydınlık etraf.

Aşağıda sağdaki monitör benq rl2755hm (8bit tn)

LG 27GN880-B Nano IPS 2K 144Hz/10 Bit DCI-P3 %98/DP 1.4/ 4463 TL

Doğru olan bu siyah kalitesini yakalamışsın tn panelde siyah diye bir şey yok ayrıca ayarı da bozuk

akşam 720p sinema koy aradaki farkı anlarsın (alt ve üste boşluk siyah olacak)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 4 Şubat 2021; 14:25:38 >
  • quote:

Doğru olan bu siyah kalitesini yakalamışsın tn panelde siyah diye bir şey yok ayrıca ayarı da bozuk

akşam 720p sinema koy aradaki farkı anlarsın (alt ve üste boşluk siyah olacak)

Evet tn panel ayarsız, daha doğrusu beyaza ve color gradiente göre ayarlı

Fakat ilk resime bakarsan, lg'de sağ altta siyah olan alanda bazı şeyler kaybolmuş. (bu brightness 16 yapınca daha da kötü oluyor)

Onun haricinde text okunabilirliği ile ilgili aynı mesafeden çektim, siyahı çok iyi verdiği için okunabilirlik epey artmış durumda.

Renk konusuna girmiyorum zaten.

• Selam, bu yazıda ki resimler eminim bir çok kişiyi vazgeçirecektir.

Sizin görüşleriniz nedir arkadaşlar? Sizce iade edilmeli mi?

İki monitörü kıyaslıyorum, ilki konuda ki monitör, diğeri ise (1080p 8bit TN 75hz) benq rl2755hm

@bjkyener

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi incubus -- 4 Şubat 2021; 19:53:41 >
  • Kısaca bir oyun deneyiminden de bahsedeyim.

Genel olarak 1 artısı 2 eksisi var.

Artısı, 144hz + gsync sayesinde oyun daha akıcı gibi. Yada tearing olmuyor. Gözüm daha rahat yani. Bi akıcılık var

Eksileri: Çok karanlık her yer:) Gündüzü akşam üstü yapıyor :). Ayrıca siyahlarda detay yok. Çünkü Contrast oranı düşük. Yani Contrast oranının düşük olması çok bariz fark ediliyor maalesef. Diğer bi konuda input lag yada response time ikisinden biri, eski monitörüme göre daha kötü. Kaç ms daha kötü bilmiyorum ama 1500 saat gömdüğüm oyunda direk farkettim bir gariplik olduğunu.

Genel olarak oyun deneyimini geriye götürmüş gibi hissettim. Ama günlük kullanım çağ atlamış durumda.

• 1 - Bu kadar parlaklık açılmaz

2 - Ekran kartı marka model nedir ?

3 - Bence sıkıntı donanım veya sizdedir

Bir kullanıcı bu ayarda kullanıyor (olması gereken ayarlara yakın)

https://www.amazon.com.tr/LG-27GN880-B-G-sync-F-Sync-Monit%C3%B6r%C3%BC/dp/B08N4LK9DN?tag=web-desktop-forum-21&ie=UTF8&language=tr_TR

Picture Mode: Gamer 1

Parlaklık: 14

Contrast: 68

RGB Controls: 50-50-50

Gamma Setting: Mode 2

• Diğer alan arkadaşlar oyun konusunda tecrübelerini yazarsa bende sipariş vermek istiyorum. Almadan en azından bir fikir sahibi oluruz

siyahların bu kadar kötü görünmesi parlaklıktan mı oldu acaba?

• 27gl850 yi 3545 e amazondan aldım onu iade edip bunu 4028 e almaya gerek var mı?

• Bilemedim bende araştırıyorum 27" oyun için monitör. Önce samsung C27HG70'i araştırdım biraz çok olumsuz yorumlar okuyunca vazgeçtim. Sonra gigabyte baktım o da sarmadı. En son bunu araştırdım. Contrast hariç özellikleri fena değil gibi, ama yine de kararsız kaldım.

• quote:

1 - Bu kadar parlaklık açılmaz

2 - Ekran kartı marka model nedir ?

3 - Bence sıkıntı donanım veya sizdedir

Bir kullanıcı bu ayarda kullanıyor (olması gereken ayarlara yakın)

https://www.amazon.com.tr/LG-27GN880-B-G-sync-F-Sync-Monit%C3%B6r%C3%BC/dp/B08N4LK9DN?tag=web-desktop-forum-21&ie=UTF8&language=tr_TR

Picture Mode: Gamer 1

Parlaklık: 14

Contrast: 68

RGB Controls: 50-50-50

Gamma Setting: Mode 2

Selam,

Parlaklık 30'da. 30'un üstüne çıkmadım. Geri kalan ayarlar kalibrasyonda ki gibi. 16 ile 30 arası gidip geliyorum ama 20'deyken içeri giren eşim monitörün ışığı neden bu kadar kısık dedi.

Brightness arttırsam bile oyunlarda gölge altında kaldığın zaman detaylar kayboluyor. Sebebide büyük ihtimal contrast'ın kötü olması. Onu düzeltmek için black stabilizerı iyice açmak gerekiyor ama oda diğer renkleri bozuyor haliyle.

Dikkat ederseniz, çoraptaki yazı okunmuyor lg'de, diğerinde okunuyor.

Ekran kartı gtx 1070.

Sorun bende olabilir bilemiyorum. Alan başka arkadaşların yorumlarını bekleyelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi incubus -- 4 Şubat 2021; 21:35:19 >

Umarım sorunsuz kullanırsınız. 27" doğru düzgün pek monitör yok. Kullanan arkadaşların yorumlarına göre ben alıp almayacağıma karara vereceğim. Yapacak bir şey yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-B936BAF39

Umarım sorunsuz kullanırsınız. 27" doğru düzgün pek monitör yok. Kullanan arkadaşların yorumlarına göre ben alıp almayacağıma karara vereceğim. Yapacak bir şey yok

Bende henüz karar vermedim hafta sonu kullanıp karar vereceğim.

1 tane nur topu gibi karanlık pikselimde var zaten :) Ama aşırı derece rahatsız etmediği için, genel olarakta monitörü beğendiğim için kullanmaya devam edeceğim gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: incubus

Bende henüz karar vermedim hafta sonu kullanıp karar vereceğim.

1 tane nur topu gibi karanlık pikselimde var zaten :) Ama aşırı derece rahatsız etmediği için, genel olarakta monitörü beğendiğim için kullanmaya devam edeceğim gibi.

Alıntıları Göster

Selamlar hocam, monitörü bende satın almayı düşünüyorum ama masamda raf olduğu için yükseklik sınırlarım var. Bu standın yüksekliğini ölçebilir misiniz tam cm geliyor ?

• ben genel itibari ile memnunum. karar vermenizi kolaylaştıracak herhangi bir test vs. birşey istiyorsanız yapabilirim

• Fiasco kullanıcısına yanıt

Yukarıda incubus'un attığı resimlerde siyah bölgeler aşırı parlak, sizde durum nasıl? Ayrıca oyun için alıyorum, yukarıda yine arkadaş oyunda gecikme olduğunu belirtmiş. Siz oyun amaçlı mı kullanıyorsunuz. Lag sorunu var mı?

Not: Şu an kullanmakta olduğum monitör AOC G2460Pf (AOC G2460PF 24 inch monitor | AOC Monitors)

2K çözünürlük için bu LG monitör ile değiştirmek mantıklı olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B936BAF39 -- 5 Şubat 2021; 8:42:45 >
  • daha çok web, video ve film izlemek için kullanıyorum monitör'ü. parlaklığı %60'a, contrast'ı %50'e düşürdüm diğer ayarları aynı şekilde bıraktım. böyle olunca hem göz yormuyor hemde herşey net.

monitör bu işler için mükemmel diyebilirim. bir kaç saat de dota 2 oynadım gene mükemmel. laptop'um daki gtx 1650 ve i5 9300h dota 2'de, 2k'da 100 fps'yi yakalamasını beklemiyordum bu oyunda o konuda ayrıca mutluyum.

gece sırf test etmek amaçlı film izledim, özellikle atmosferi karanlık olan bir film seçtim. monitöre 4-5 metre uzaklıktan izledim, monitörü bulunduğum bölgeye ortalayacak şekilde çevirdim ve siyah bölgelerin parlaması olayını yaşamadım. bu işin tekniğini maalesef bilmiyorum ama sanırım monitörün bakış açısını iyi ayarlamamla alakalı herhalde.

bu gece bu konuyla alakalı fotograf yüklerim buraya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fiasco -- 5 Şubat 2021; 9:35:12 >
  • @Fiasco foto yüklerseniz çok iyi olur bende kıyaslarım.

@Goril1 ben çok hızlı bir tn panelden geçtim, bence sen monitörü al ve dene. Beğenmezsen iade edersin ama bence beğeneceksin zaten. Görüntü kalitesi ve ekran büyüklüğü olarak zaten elindeki diğer monitöre fark atar.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.