Şimdi Ara

LG 2020 Oled CX/GX/WX (BABA KONU) (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.074
Cevap
76
Favori
239.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Philipp_Plein

55” al geç film izlerken daha keyifli oluyor.

Alıntıları Göster

pc monitörü olarak kullanma planım var. 48" bile çok büyük yani. salona koymak için dediğiniz gibi 55" çok daha mantıklı fiyat olarak. 48" daha ucuz değil çünkü. neredeyse aynı fiyat olacak gelirse.

• quote:

55” al geç film izlerken daha keyifli oluyor.

Alıntıları Göster

Pinky sen 55'de multi denedin mi oynayabiliyor musun ? (Cidden soruyorum bende alıcam da LG 2020 Oled CX/GX/WX (BABA KONU)  )

• Spartan 117 kullanıcısına yanıt

Çok rahat oynuyorum 47” den geçtim hiç büyük gelmedi 1 günde alıştım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Çok rahat oynuyorum 47” den geçtim hiç büyük gelmedi 1 günde alıştım.

Eyv. sağol, bende alışırım diye düşünüyorum , 43'den geçicem biraz daha uzun sürebilir ama Halo çıkana kadar tamamen alışmış olurum : )

• quote:

Orijinalden alıntı: Spartan 117

Hocam özel fiyat nasıl aldınız : )

Alıntıları Göster

Başka bir yerde mağazadaki etiket fiyatından daha düşük fiyat almıştım. Onu gerekçe gösterdim. Mağaza müdürüyle pazarlık usulü oldu biraz :) MediaMarkt, Vatan, vs. yüksek meblağlı ürünlerde böyle bir yol izliyor...

• Beyler servis menüsüne girip, kullanım zamanını nasıl görebiliriz? Televizyon gelince kontrol etmek istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: PUNCTUM

Başka bir yerde mağazadaki etiket fiyatından daha düşük fiyat almıştım. Onu gerekçe gösterdim. Mağaza müdürüyle pazarlık usulü oldu biraz :) MediaMarkt, Vatan, vs. yüksek meblağlı ürünlerde böyle bir yol izliyor...

Alıntıları Göster

Anladım hocam sağolasın, birde hangi mediamarkt şubesi bu istanbulda mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Spartan 117

Anladım hocam sağolasın, birde hangi mediamarkt şubesi bu istanbulda mı ?

Alıntıları Göster

Ankara Ankamall...

• Çarşamba sipariş verdim mediamarktan. Sözüm ona 14:30' a kadar verilen siparişler aynı gün kargoya verilecekti. Cumada bitmek üzere hala ses seda yok. İnternet sitesinden alıpta kargosu gelen var mı.

• quote:

Orijinalden alıntı: yaman21

Çarşamba sipariş verdim mediamarktan. Sözüm ona 14:30' a kadar verilen siparişler aynı gün kargoya verilecekti. Cumada bitmek üzere hala ses seda yok. İnternet sitesinden alıpta kargosu gelen var mı.

Ben bugün iptal ettirdim siparişimi. Daha da mediamarkt'dan sakız almam.

Bir dahaki fiyat indirimini bekleyeceğim.

Belki oled de düşünmeyebilirim zira hep oyun ve netflix'de altyazılı film seyrediyorum.

Burn-in olayı biraz canımı sıkıyordu.

Yine de mediamarkt ile uğraşmam daha.

• _CHARLOTTE_ kullanıcısına yanıt

Sabah aradım, kargoya verilmiş gün içinde takip kodu tarafınıza iletilir dediler. Kodu bekliyorum. Aksi halde yarın bende iptal edecem.

• LG 2020 Oled CX/GX/WX (BABA KONU)

Benim CX Cuma günü geldi eve. Bugün aradım LG müşteri hizmetlerini, pazartesi için kurulum randevusu verdiler.

Bir saat sonra yetkili servis aradı, sizin adrese yakınız, isterseniz hemen gelip kurabiliriz dediler :) İlk defa yetkili servisi geri çevirdim :) Henüz TV kurulacak oadada tadilat bitmedi dedim...

• Benim CX bugün kuruldu, testleri yaptım bi sıkıntı yok, TV gayet güzel, series x gelince o zaman anlayacağız bakalım. Yeni alanlara da hayırlı olsun.

• 4 saat önce CX 'im kuruldu , series x i taktım tüm ayarları yaptım oyunlar iniyor :) bakalım yılın tv'si bize neler sunacak

• knglcn kullanıcısına yanıt

Bu video daki ayarları yapmanızı öneririm.

• MarvelX kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hemen ayarlıyorum :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: knglcn

4 saat önce CX 'im kuruldu , series x i taktım tüm ayarları yaptım oyunlar iniyor :) bakalım yılın tv'si bize neler sunacak

Hocam Series X'de eğer 120 FPS oyunun varsa (Gears 5 mesela 120 fps şu anda) VRR açıp deneyebilir misin, siyahlarda sorun olduğunu söylüyorlar VRR modunda 120 fps'de, çok farklı yorumlar var nette, merak ettim bende.

• MarvelX kullanıcısına yanıt

hocam ayarladım çok keyifli oldu teşekkürler bilgi için

• Airpods pro ile birlikte kullanan var mı arkadaşlar?

• Bugün CX kurulumu yapıldı. Sıfır kutusunda, jelatini üzerinde, sorunsuzca açıldı. Farklı test sitelerinden "ölü piksel" testi yaptım. Hiç bir problem yok. Wifi bağlantı, ekran geçişleri, menüler arası geçişler, vs. her şey düzgün çalışıyor. Akıllı kumanda kullanışlı ancak ekran üzerindeki cursor'un hassasiyetine ilk başta alışmak biraz zaman gerektiriyor. Ama kumandayı adeta bir mouse gibi kullanabiliyorsunuz. Çok pratikmiş. Özellikle Sony'nin o kalas gibi kumandasından sonra :)

Resim ve ses ayarlarını kendi tercihlerime göre update ettim. Fotoğrafçılık deneyimim olduğu için bu konuda inisiyatif alabiliyorum.

TV gündüz saatlerinde, perdeleri kapalı, nispeten loş bir odada seyredildi. Özellikle Netflix 4K içerikleri izledim. Öncelikle şunu söylemeliyim ki, görüntü MUHTEŞEM! Özellikle evde bulunan Sony XE9305 ile karşılaştırdığımda, CX bu konuda birkaç adım önde. Ki XE9305 son derece kaliteli görüntü sunan bir televizyondur. Şu andaki XH9505 ile aynı performanstadır diye düşünebilirsiniz. Tabii burada oled teknolojisinin geldiği son nokta çok önemli. Bence şimdilik led/oled karşılaştırması yapmak beyhude bir iş. Hiç bir "iyi led tv'den", "iyi bir Oled" performansı alabileceğinizi düşünmüyorum. Ben karşılaştırma olsun diye keskin detaylar veren "Transformers V The Last Knight" filmini bir de CX'de izleyim dedim, resmen gözlerim kamaştı :) TV'de birçok farklı hazır görüntü set up bulunuyor. Filmmaker vs gibi. Bunları henüz denemedim.

Dediğim gibi, TV kurulduktan sonra hemen ilk saat içinde gördüğüm manzara böyle. Evdeki Sony Led XE9305 ile karşılaştırdığımda kesinlikle CX önde. Ama bir Sony A8 ile karşılaştırırsak muhtemelen Sony benzer ve hatta belki daha iyi görüntü verecektir. Ama yine söyleyeyim, normal bir insanın aradaki farkı anlaması için 5000 TL fazla ödemeye hiç gerek olduğunu sanmıyorum. Fark belki ancak profesyonel test cihazları ile ve ondalık kesirli farklarla ortaya çıkacaktır. Söz gelimi rtings sitesinde olduğu gibi.

Kısaca, bütçesi elverene kesinlikle OLED tv öneriyorum. Bunu ancak izledikten sonra fark ediyorsunuz...

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.