Şimdi Ara

Leon'dan 2008'e geçmeye değer mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: FrankGallagherx

Umarım ilerde Peugeot elektronik arıza ver di mi piskolojiniz bozulmaz.

Tipik satıcı yorumu sizin ki nasıl olsa arabayı sattım kötüle gitsin , ama golf sizdeyken alemde tekdiniz demi

Alıntıları Göster
    Ne alakası var? Ben arabayı aldığım zamanda bu yorumu direk yaptım. Sadece garantisi olduğu için rahattım. Sana servise kadar bilgilerimi verip araba bende ne yorumlar yaptığımı gör. Anca .ok at izi kalsın yaparsın. Pejo konusunda ne olacağını zaman göstersin onun içinde yorum yaparım. Sonuçta ben garantili yine vw alırım ama garantisiz almam. Arabanın şanzumanı ortada getir beraber test edelim sende gör. İstanbul trafiğinde sürekli ikinci viteste kalkan bir araba doğal olarak arıza verir.

• quote:

Orijinalden alıntı: MZR34

Ne alakası var? Ben arabayı aldığım zamanda bu yorumu direk yaptım. Sadece garantisi olduğu için rahattım. Sana servise kadar bilgilerimi verip araba bende ne yorumlar yaptığımı gör. Anca .ok at izi kalsın yaparsın. Pejo konusunda ne olacağını zaman göstersin onun içinde yorum yaparım. Sonuçta ben garantili yine vw alırım ama garantisiz almam. Arabanın şanzumanı ortada getir beraber test edelim sende gör. İstanbul trafiğinde sürekli ikinci viteste kalkan bir araba doğal olarak arıza verir.

Alıntıları Göster
    Leon'dan 2008'e geçmeye değer mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir tutturmuşsunuz elektronik arıza diye. EMP2 platformu kullanan PSA araçlarında diğer markalarda ne kadar elektronik arıza oluyorsa o oranda arıza yaşanıyor. Ben 308'in alındığı günden beri (4 yıl 70.000 kilometredir) elektronik arıza yaşamadım.

Aksine, 7 ileri DSG şanzıman internetteki övgülerle alakası olmayan bir şanzımanmış. Kesinlikle manuel üzerine para verilip alınacak şanzıman değilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talhadogdu -- 6 Şubat 2020; 3:39:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: talhadogdu

Bir tutturmuşsunuz elektronik arıza diye. EMP2 platformu kullanan PSA araçlarında diğer markalarda ne kadar elektronik arıza oluyorsa o oranda arıza yaşanıyor. Ben 308'in alındığı günden beri (4 yıl 70.000 kilometredir) elektronik arıza yaşamadım.

Aksine, 7 ileri DSG şanzıman internetteki övgülerle alakası olmayan bir şanzımanmış. Kesinlikle manuel üzerine para verilip alınacak şanzıman değilmiş.
    7 ileri DSG şanzımana kötü diyen övgüyü haketmeyen diyen biri ile ben bu konuyu tartışmam.

Arızalı olabilir neysede DSG şanzıman şuan 1.6 segmetinde rakipsizdir benim gözümde.

Sen kalkmış kullanmadigin ordan buradan duyduğun şeyler ile burada mış muş diye cümleler kuruyorsun.

Her zaman soyluyorum şükür ki Türkiye şu forumdan ibaret değil yoksa vw satis olarak dipte Mazda Civic peugeot opeller liste başında olurdu .

O yüzden kendini çoğu yönden kanıtlamış bir firma ve sanzimanina yapılan yorumları kaale almam zaten vw turkiyede ve dünyada satacağını satmış çoğu kişinin kapısında yatıyor , burada vw laf atan insanlara Passat golf ver dönüp başka araclara bakmazlar.

Sahip olamıyorum bari çamur atayım.

Allah herkesi arabası ile mutlu mesut etsin.

• quote:

7 ileri DSG şanzımana kötü diyen övgüyü haketmeyen diyen biri ile ben bu konuyu tartışmam.

Arızalı olabilir neysede DSG şanzıman şuan 1.6 segmetinde rakipsizdir benim gözümde.

Sen kalkmış kullanmadigin ordan buradan duyduğun şeyler ile burada mış muş diye cümleler kuruyorsun.

Her zaman soyluyorum şükür ki Türkiye şu forumdan ibaret değil yoksa vw satis olarak dipte Mazda Civic peugeot opeller liste başında olurdu .

O yüzden kendini çoğu yönden kanıtlamış bir firma ve sanzimanina yapılan yorumları kaale almam zaten vw turkiyede ve dünyada satacağını satmış çoğu kişinin kapısında yatıyor , burada vw laf atan insanlara Passat golf ver dönüp başka araclara bakmazlar.

Alıntıları Göster
    Firmanın dsg şanzıman konusunda tek ispatı güzel ancak çok sorunlu bir ürün olduğu konusundadır. Üzerini 20-30 bin fark vereceğim otomatik diye sonra ısındı kenara çek, yok sıkışık trafikte manuele al. Klasik otomatik şanzımanlarda bu sorunlar ne kadar çıkabilir? Varsın 1 lt fazla yaksın. Kullanmamış olabilir arkadaşta nette bu kadar yorum, şikayet var. Yalan mı söylüyor bu insanlar ya da hepsi vw ulvi şanzımanını kullanmayı beceremeyecek kadar salak! mı?

• quote:

Alıntıları Göster
    Kronik arızalı ama iyi emi

Dandik ucuz yollu şanzıman. Kullanıcıya değil üreticiye yarar sağlar. Tabi DSG yi manuel kullanmayan terbiyesiz ve kabiliyetsizler yüzünden arıza yapıyor değil mi ? halbuki otomatik şanzıman d de mi kullanılır yüce dsg de

O segmentte eat 6 hatta eat 8 varken DSG yi övmek net akıl tutulmasıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

Firmanın dsg şanzıman konusunda tek ispatı güzel ancak çok sorunlu bir ürün olduğu konusundadır. Üzerini 20-30 bin fark vereceğim otomatik diye sonra ısındı kenara çek, yok sıkışık trafikte manuele al. Klasik otomatik şanzımanlarda bu sorunlar ne kadar çıkabilir? Varsın 1 lt fazla yaksın. Kullanmamış olabilir arkadaşta nette bu kadar yorum, şikayet var. Yalan mı söylüyor bu insanlar ya da hepsi vw ulvi şanzımanını kullanmayı beceremeyecek kadar salak! mı?

Alıntıları Göster
    Peki sana bir şey soracagim çok basit , bir firma var adı x bu firma 40 bin araç satiyor senelik ve 40 bin aracında otomatik şanzıman kullanıyor bide y firması var senelik satış 4-5 bin buda otomatik şanzıman kullanıyor .

Şimdi x firmasında mi arıza çıksa çabuk duyulur yoksa y firmasında mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ilhdmr

Kronik arızalı ama iyi emi

Dandik ucuz yollu şanzıman. Kullanıcıya değil üreticiye yarar sağlar. Tabi DSG yi manuel kullanmayan terbiyesiz ve kabiliyetsizler yüzünden arıza yapıyor değil mi ? halbuki otomatik şanzıman d de mi kullanılır yüce dsg de

O segmentte eat 6 hatta eat 8 varken DSG yi övmek net akıl tutulmasıdır.

Alıntıları Göster
    Yazdığın şu yorumu bir sene sonra oku ben nasıl çocukça bir cevap yazmışım dersin , çünkü yazdığını çocuk yazmaz DSG şanzımanı sadece 7 ileri kuru tip şanzımandan ibaret sananlar bitiriyor beni

Eat 6 eat 8 bana göre dsg den iyi değil hele hele 6 ileri yağlı dsgden hiç iyi değil . Sana göre iyi olabilir bana DSG iyidir neden bu kadar sinirlenip çocukça bir mesaj yazdın

• Değer

Segment farkı olmasına rağmen kalite farkı yok. Motor-şanzıman daha iyi, sorunsuz, donanımı güzel

Yolda gördüğünüzde içiniz gideceğine alın binin.

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Her şanzıman arıza veriyor ben senin gibi 'on gozol sonsomon eat' demiyorum ki

Yemişim eat sini zf sini DSG sini. Bunları savunacak kadar aptal olanlardan değilim çok şükür. Ama tutar DSG yi bunlardan iyi konuma koyarsan o zaman dur derim. DSG yi üreten bile sorunlu olduğunu kabul etti, bizim ki 'abi DSG yeaaa süper yeaaa siz ne alırsınız yeaaa' diye konusuyor hala

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhdmr -- 6 Şubat 2020; 15:41:1 >

• Passat ver dönüp başka araçlara bakmazlar diyor bi de, he canım he Sahip olduğunuz araçların bu kadar bağımlısı olmayın ya, hepsi kul yapımı teneke parçaları azıcık eleştirmesini bilin.

-Mış, -miş ekleri öğrenilen geçmiş zaman olarak tanımlanır. Kullandım, kullanıyorum ve buna rağmen güncel bir tork konvertörlü şanzımanı DSG'ye tercih ederim. Her gün dip gaz yapıp pistte süre kasıyorsanız evet size göre harika bir şanzıman, haklısınız

Çok merak ediyorum, DSG'nin hızlı vites değiştirmek dışında başka bir esprisi var mı? Düz veya rampa farketmeden sürekli 2.viteste kaldıran, bundan dolayı da kavramasını erken bitiren bir şanzımanın bu kadar övülüyor olmasına şaşırdım, hepsi bu.

Bu kadar övgü olunca ikinci eli de nasıl olsa reşat altını gibi en kötü beğenmezsem zararsız satarım mantığı ile DQ200 tecrübesi etmek istedim. Belki de benim eski kafalılığım bilemiyorum fakat kesinlikle bana hitap eden bir şanzıman değil, yıldızımız barışamadı. Dur-kalk trafikte, rampada sırf kavrama yemesin diye otomatik araç değil kulakçıklardan manuel kullanıyorum resmen.

Ha konu şuna dönmesin, PSA araçları mükemmel değil hala eksiklikleri olduğu kısımlar var fakat VAG, PSA'ya kıyasla harika araçlar üretmiyor. Hele PSA'yı yerin dibine sokacak bir fark kesinlikle yok. İkisinin de birbirinden iyi olduğu ve kötü olduğu kısımlar var, hepsi bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talhadogdu -- 7 Şubat 2020; 1:59:25 >

• quote:

Alıntıları Göster
    Ben daha gelişmiş versionlar biliyom
    Sorun çözülmüş diyolla
    Neye rakipsiz olacak lo,saatli bomba işte
    Bende olsam 2008 almam,madem para vireceem garantisi devam eden temiz c suv kovalarım

• Pathetic.

• 2008 var mı nasıl geçeceksiniz Leondan dün bayiyi aradım mayısa kadar araç yok ayrıca 200 kişi sıra var 2021 , her ay 5 araç kotaya ayıyorlar 2021 yılını bile kapattık dediler

• Hala geçemedim arkadaşlar. Sağolsun bayiler takasa zorladı o dönem ve leona 180k verdiler. 2008 geldi gelecek derken en son aradı 215.000 denen aracı 235.000'e vermeye kalktılar. O dönem fark fazla gelince vazgeçtim.

Keşke geçseymişim orası ayrı mevzu tabi..

Şimdide 210 civarı veriyorlar leon'a ve 2008'e 280.000 diyorlar. İlk başta 55bin olan fark şimdi 70bin e çıktı :) Bu sefer ciddi düşünüyorum tabi aracın olup olmayacağı belli değil.
  • c segmentten b segment araca geçip üstüne 70 bin lira para vereceksiniz, yazık olur.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.