Şimdi Ara

Leon 1.2 TSI DSG 110 hp Düşüncelerimi değiştiridi. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
81
Cevap
0
Favori
9.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: elegantt

Civicin 15 litre lpg yaktığı dizel puntonun 7.2 litre yaktığı yolda siz 6 yaktığınızı söylüyorsunuz yani ?

Ben dizel punto ve 1.2tsi leona sahip biri olarak sehir icinde yaklasik ayni yakiyor diyebilirim ancak punto sehirdisinda bi tik daha az yakiyor, belirli sartlar altinda tabi. Bu arada leonu daha agrasif kullaniyorum ona ragmen ayni yakiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masterap -- 21 Kasım 2017; 15:49:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • masterap M kullanıcısına yanıt
    150 lik tsi almayı düşünüyorUm seneye bmw ye param yetmezse. 7 litrenin üstünü bu foruma ödeticem

• elegantt E kullanıcısına yanıt
    1.4tsi 150hp icin yorum yapamam, kullanmadim ama ankarada 7 yi asmaz diye dusunuyorum :) cunku ankarada otururken benim 1.2tsi ile ortalamam 5.5lt idi ve dikmende oturuyodum

• kardeşimin ev arkadaşında vardı ıbıza ts, fazla tüketim olmaması için çok dikkatli kullanıyordu, yine benim ev arkadaşımda tsı golf var o da elinden geldiğince aracı çıkarmıyor trafığe sebeb çok yakması. yakınlarımdan gördüklerim bunlar ama burda tsı çok iyi diyorlar. kime neye inanacağımı şaşırdım doğrusu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahercc

kardeşimin ev arkadaşında vardı ıbıza ts, fazla tüketim olmaması için çok dikkatli kullanıyordu, yine benim ev arkadaşımda tsı golf var o da elinden geldiğince aracı çıkarmıyor trafığe sebeb çok yakması. yakınlarımdan gördüklerim bunlar ama burda tsı çok iyi diyorlar. kime neye inanacağımı şaşırdım doğrusu.

Ben ilk şehir içi denemesi için eşime verdim. Avm otoparkına kadar o kullandı soğuk motorla 20 lerde başladı 7 ye kadar düştü. Ben aynı yolu 6 ile tamamlayabilirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

1.6 hitler atmosferikler artık tarih oldu zamanla herkes kabullenecek.

1.0 - 1.2 Motorların yakıtı düşük , şehir içi deli gibi devir çevirmene gerek yok en büyük avantajı ise vergisi
    1.6 gitmeyen motora 2 katı vergi öderken 1.2 tsi daha iyi performansla daha az vergi ödüyorsun

Forumda her tsi az yakıyor diyeni vagcı yapıyorlar zamanında direk şehir içi hem kadranı hem yolu çeken 2 kamera ile kayıt yapıp tüketim videosu koydum ona bile 1.6 motor da aynısını yakardı diyenler geldi hemen

b segment bir araçla şehir içi sakin bir kullanımla 8.1 litre yaktırıp video çeken ve çok az yaktığını söyleyen siz miydiniz?

Madem atmosferik çöp o zaman sorayım. Aynı güzergah, aynı kullanımla 2017 honda jazz 1.3, 2017 toyota yaris 1.5 ne kadar yakar sizce?

Arabam.com'un testinde benzinli jazz 5.9 yakmış, dizel rapid 5.8

Benim aracım o kadar yakar bu kadar yakar diye gelmeyin video çekip ekleyin sonra konuşalım

Toplam Mesafe : 23 KM
    Sürüş süresi :1 Saat 25 Dakika
    Rota : Kocamustafapaşa - Güngören
    Ortalama hız : 16 KM
    Hareket Öncesi Ortalama : 7.1LT
    Hareket Sonrası Ortalama Tüketim : 8 LT
    450 KM Genel ortalama : 6.6 LT
    NOT: 9.21 Dk kadar klima açık kullanıldı 9.21 DK dan sonra klima kapatıldı

Bu şartlarda buna yakın şartlarda bir video koyun sonra konuşalım

Daha önceden aynı güzergahları şirket aracı C sınıfı Toyota ile gidiyordum yarı yarıya tüketim farkı var.

Önceden 1.6 araç kullanıp tsi motora geçen biri olarak bu yorumları yapıyorum.

23 KM yolu 1 saat 25 dakikada gitmiştim ortalama hız 16 km 1.6 atmosferik bir araba burada 11lt ile 12lt arası yakıyor en az

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 21 Kasım 2017; 17:13:56 >

• Ben de eski bir Kia Cee'd sahibiyim. (Makyajsız-Premium)

Nasıl bir güzergahta 9 lt yakıyorsunuz çok merak ediyorum.Tahminim siz dizel araç kullanmayı bilmiyorsunuz.

Bu konu da vagcıların şakşakçılık yapmaları için olmuş resmen.

Ayrıca bu firmanın dünyada ispatlanmış şekilde bir hileciliği söz konusu.Göstergeye güvenmeyin,pompa verisini hesaplayın.

• Şu forumda hakkında bu kadar tartışılmasına rağmen bir tane düzgün ölçüm paylaşanına denk gelmedim maalesef. Kısaca açıklamak gerekirse, (motor en düşük tüketimde diyelim) gittiğiniz yol %5 eğimle iniyor olsa ortalama tüketiminiz atıyorum 6 lt olurken %5 tırmanmaya başladığınızda yine atıyorum 8 lt olabiliyor ve her iki eğimi de anlamanız neredeyse imkansız, düz yolda gidiyormuşsunuz gibi gelir. O nedenle Konya veya Harran ovasında gitmediğinizi varsayarsak gidilen yolun eğimi çoğu zaman farklı olacağından en doğru sonuç için aynı yolu hem gidip hem döndükten sonra ve depo üzerinden değerlendirmek gerekir. Öteki türlü paylaşılan tüm değerler belli özel koşullar için geçerli olur ki genele yayılamaz. Örneğin ben şehir içi ortalama 7 lt yakıyorum ama çok yüksek bir yokuşun başında oturuyorum, öyle ki çıkarkenki bilgisayar tüketim değerim 24 lt civarında, kalkıp da şimdi hDI motor dizel olmasına rağmen ortalam 24 lt yakıyor desem ne kadar yanıltıcı bir sonuç verdiğim daha iyi anlaşılabilir sanırım. 6 lt yakan TSI motor yok mudur, vardır ama hangi koşullarda?

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalus

Ben de eski bir Kia Cee'd sahibiyim. (Makyajsız-Premium)

Nasıl bir güzergahta 9 lt yakıyorsunuz çok merak ediyorum.Tahminim siz dizel araç kullanmayı bilmiyorsunuz.

Ayrıca bu firmanın dünyada ispatlanmış şekilde bir hileciliği söz konusu.Göstergeye güvenmeyin,pompa verisini hesaplayın.

Siz şehir için kaç yaktırıyorsunuz merak ettim. Farklı araçlara binmiyoruz

Buyurun bu aracın sahipleri malesef dizel araç kullanmayı bilmiyorlar bi tek siz biliyosunuz hey Allah ım ya

Leon 1.2 TSI DSG 110 hp Düşüncelerimi değiştiridi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rbcntechnic -- 21 Kasım 2017; 17:31:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Şu forumda hakkında bu kadar tartışılmasına rağmen bir tane düzgün ölçüm paylaşanına denk gelmedim maalesef. Kısaca açıklamak gerekirse, (motor en düşük tüketimde diyelim) gittiğiniz yol %5 eğimle iniyor olsa ortalama tüketiminiz atıyorum 6 lt olurken %5 tırmanmaya başladığınızda yine atıyorum 8 lt olabiliyor ve her iki eğimi de anlamanız neredeyse imkansız, düz yolda gidiyormuşsunuz gibi gelir. O nedenle Konya veya Harran ovasında gitmediğinizi varsayarsak gidilen yolun eğimi çoğu zaman farklı olacağından en doğru sonuç için aynı yolu hem gidip hem döndükten sonra ve depo üzerinden değerlendirmek gerekir. Öteki türlü paylaşılan tüm değerler belli özel koşullar için geçerli olur ki genele yayılamaz. Örneğin ben şehir içi ortalama 7 lt yakıyorum ama çok yüksek bir yokuşun başında oturuyorum, öyle ki çıkarkenki bilgisayar tüketim değerim 24 lt civarında, kalkıp da şimdi hDI motor dizel olmasına rağmen ortalam 24 lt yakıyor desem ne kadar yanıltıcı bir sonuç verdiğim daha iyi anlaşılabilir sanırım. 6 lt yakan TSI motor yok mudur, vardır ama hangi koşullarda?

3 yetişkin klima kapalı 100km sabit hız orta düzeyde bir yokuşu 7.5 anlık tüketimle çıkıyor. Araca daha yeniyim yol bilgisayarına inanma diyenler var onu bilmem sadece yazanı söylüyorum

• Father Torque kullanıcısına yanıt
    Ben defalarca paylastim gene paylasirim, sec begen al. Hepsi istanbul sehir ici degerleri :)

• Bizde 2004 model Megane 1.6 otomatik var. Şu an ortalama hızı 35 km/s gösteriyor ve tüketim 9 litre. Öyle sert kullanılmadığını da belirtmek isterim. Teknolojik gelişme inkar edilemez düzeyde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

quote:

Siz şehir için kaç yaktırıyorsunuz merak ettim. Farklı araçlara binmiyoruz

Buyurun bu aracın sahipleri malesef dizel araç kullanmayı bilmiyorlar bi tek siz biliyosunuz hey Allah ım ya

Aa hocam niye öyle diyorsunuz ki,

kartalus arkadaşımız herşeyin en iyisini bilir, bütün otomobilleri en iyi o bilir. Biz burada yalan konuşuyoruz aslında.

• Hakikaten bu tsi motorlar bencede az yakiyormus. 1.4 tsi leon ile sehir icinde 8 litre falan yakiyordum.Su an Bmw 1.20 kullaniyorum, cok dikkatli kullansam bile anca 10-11 arasi oluyor. Ki genelde dikkatli kullanmadigin icin 13-14 arasi yakiyor.

• quote:

Nasıl yani pompa verisine göre 100 KM daha mı az gideceğiz veya kaç km daha az gidebiliriz ?

TSI motorlar az yakıyor belki forumda abartıldığı kadar değil ama gerçekten az yakıyor. İster kabul edin ister etmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Şu forumda hakkında bu kadar tartışılmasına rağmen bir tane düzgün ölçüm paylaşanına denk gelmedim maalesef. Kısaca açıklamak gerekirse, (motor en düşük tüketimde diyelim) gittiğiniz yol %5 eğimle iniyor olsa ortalama tüketiminiz atıyorum 6 lt olurken %5 tırmanmaya başladığınızda yine atıyorum 8 lt olabiliyor ve her iki eğimi de anlamanız neredeyse imkansız, düz yolda gidiyormuşsunuz gibi gelir. O nedenle Konya veya Harran ovasında gitmediğinizi varsayarsak gidilen yolun eğimi çoğu zaman farklı olacağından en doğru sonuç için aynı yolu hem gidip hem döndükten sonra ve depo üzerinden değerlendirmek gerekir. Öteki türlü paylaşılan tüm değerler belli özel koşullar için geçerli olur ki genele yayılamaz. Örneğin ben şehir içi ortalama 7 lt yakıyorum ama çok yüksek bir yokuşun başında oturuyorum, öyle ki çıkarkenki bilgisayar tüketim değerim 24 lt civarında, kalkıp da şimdi hDI motor dizel olmasına rağmen ortalam 24 lt yakıyor desem ne kadar yanıltıcı bir sonuç verdiğim daha iyi anlaşılabilir sanırım. 6 lt yakan TSI motor yok mudur, vardır ama hangi koşullarda?

İyi de abi birimiz Güney Afrika'da birimiz Jamaika'da birimiz Tayland'da yaşamıyoruz ki. Hepimiz o güzergahları kullanan insanlarız az çok biliyoruz ne yakar ne yakmaz.

Şimdi ben Çekmeköy-Kadıköy Rıhtım arasında trafik dahil 5 litre yakıyorum desem kimi inandırabilirim burada yaşayan veya iş - okul nedeniyle bu güzergahı çoğu zaman kullanan birine ? Veya 7 litre desem herkes hak verir. Yani eğimi şusu busu o güzergahı 2-3 hafta kullananlar için çoğu olasılık zaten öğrenilmiştir. Az trafikte 6 litre orta trafikte 7 dur kalk trafiğinde 8-9 litre falan görmüşsek kandırılma imkanımız yok başkası tarafından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 21 Kasım 2017; 18:33:14 >

• Benim araçta bilgisayar verisiyle pompa verisi arasında 0,3-0,4 oynuyor.Yani burdada üçkağıt yapmışlar.Ama yinede pompa hesabına görede tüketim makul.Bluehdi eat6 dan 1 lt fazlası var.Benzinli araç için gayet iyi fark bence.

1,4 tsi dsg 125 hp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 21 Kasım 2017; 18:33:54 >
  • Nasıl bir güzergahda nasıl bir araç kullanımı bu ben anlamadım.
    İlk olarak güzergahınız açık olmalı ki tsı leon iyi bir tüketim verisi sunmuş. Sonra ilk mesajınıza bakıyorum yok dizel ceed 9 altına düşmüyordu vs. Hayır kullanmasak inanıcaz da yakın bir arkadaşımda aynı kasa makyajsız 1.6 tam otomatik olan ceed var. Geçenlerde bakıyordum uzun dönem 7.2 şehir içi de istanbul trafiğinde 8 litre gibi bir tüketimi var. Bu dediğim değerler hiç kasmadan elde edilebiliyor. Dizel bir arabaya göre bence de çok yakıyor fakat kesinlikle 9 altına düşmeme gibi bir durum yok.
    Bu arada sizin vagcılara, yakıt tüketimi konularında çok fanatik vs. dediğinizi de hatırlar gibiyim.
    Yine de hatayı kabul etmek de bir erdem. Yeni aracınız hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Efective

Nasıl bir güzergahda nasıl bir araç kullanımı bu ben anlamadım.
    İlk olarak güzergahınız açık olmalı ki tsı leon iyi bir tüketim verisi sunmuş. Sonra ilk mesajınıza bakıyorum yok dizel ceed 9 altına düşmüyordu vs. Hayır kullanmasak inanıcaz da yakın bir arkadaşımda aynı kasa makyajsız 1.6 tam otomatik olan ceed var. Geçenlerde bakıyordum uzun dönem 7.2 şehir içi de istanbul trafiğinde 8 litre gibi bir tüketimi var. Bu dediğim değerler hiç kasmadan elde edilebiliyor. Dizel bir arabaya göre bence de çok yakıyor fakat kesinlikle 9 altına düşmeme gibi bir durum yok.
    Bu arada sizin vagcılara, yakıt tüketimi konularında çok fanatik vs. dediğinizi de hatırlar gibiyim.
    Yine de hatayı kabul etmek de bir erdem. Yeni aracınız hayırlı olsun.

Ben aracı 1.5 sene kullandım arkadaşının aracının değerini burada anlatmaya gerek yok.

11 12 yaktıranların ekran görüntüsünü yukarıda paylaştım

İstanbul da 7lt ile de geziyordum

6. viteste sabit gitmek şehir içi değil malesef.

• 1.4 TSI DSG 160 HP kaplumbağam 100 km de 8 litre yakıyor. İstanbul trafiğinde normal gibi geldi sürekli dur kalk. Ortalama hız 25-30 km falan. Sakin kullanıyorum fakat benzine de zam geldi maliyetler yükseldi.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.