Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (200. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.676
Cevap
112
Favori
658.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 198199200201202
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: flat_kil

Air optix aqua tavsiye etmiş doktorunuz acuvue oasys nin b.c. değeri 8.4 dür . Acuvue alırsanız değerleriniz gözünüzle uyuşmayacağından problem çıkabilir .

Hocam almasına bu önerdiğinide alıyımda bu değişikliği pek beklemiyordum air optix aqua hakkında bilginiz var mı nasıl bir lenstir?

edit: Hocam birde benim çap 13.80 yazmış air optix aqua'da ise 14.20 yazıyor bu sorun olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bnym97 -- 7 Ocak 2014; 19:55:03 >
  • bnym97 kullanıcısına yanıt
    Sizin çap dediğiniz dia da daha çok sorun çıkarmıyor ben oasys air optix aqua ve purevision 2 hd kullandım şu anda hala purevision 2 hd kullanıyorum aralarında sıralamam 1.purevision 2 hd 2. air optix aqua 3. oasys . Oasys gözde uzun saat kaldığında mesela akşamları görüntünün netliği acaip azalıyor çıkartasın geliyor . Air optix oasys ye göre daha rahat geldi bana ve oasys den dayanıklılığı daha fazla . Purevision 2 hd görüntüsü 14-15 saat gözümde kalsa bile aynı pırıl pırıl lensin günü dolsa bile aynı tabi görüntü olarak herkeste aynıdır fakat lensin gözüne uyumluluğu herkese göre değişir mesela ben purevision 2 hd kullanabilirim ama siz alınca batma yanma vb. gibi değişik şikayetlerle karşılaşabilirsiniz tamamen gözünüzün yapısıyla alakalı . Acuvue hem 15 günlük air optix aqua 30 günlük . Bence air optix aqua dan başlayın derim bana da doktorum air optix aqua önermişti bitince ben kendim purevision 2 hd aldım artık hep bunu kullanıyorum . Sonra duruma göre değiştirirsiniz. Başka bir sorunuz varsa cevaplarız

• hocam yardımlarınız için teşekkür ederim en iyisi sizin dediğiniz gibi air optix aqua'dan başlıyayım beğenmezsem yaz tatilinde değiştiririm
    Yardımcı olduysam ne mutlu denedikten yorumlarınızı beklerim ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. Purevision HD2 kullanıyorum ama batma yapıyor. Diğer markaları denemek istiyorum ama 1 kutusu 3 aylık.. eğer lensi kullanamazsam boşa gidecek
    deneme lensi alabileceğim bi yer biliyor musunuz?

özellikle Air optix Aqua'yı merak ediyorum
  • quote:

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler ***

Hocam solüsyon ve lensleri teslim aldım ilk kez takmak çok zormuş sağ gözü şansa hemen taktım fakat sol için çok uğraştım halıya bile düşürdüm solüsyonla tekrar temizledim çizilmesinden çok korktum gözlüğü ilk kez taktığımda yürürken bi gariplik hissediyordum aynı o duyguyu tekrar hissetim yere sağlam basamıyordum bakalım bazıları 5 dk bile olmadan takabildiğini yazmış inşallah bende öyle olabilirim hiç hissedilmiyor lensin olup olmadığı batma felanda yok bir tek sağ veya solu hangisi olduğunu yazmıyordu aldım 2 tane taktım ters düzüde yazmıyordu bi sorun çıkmaz inşallah

Zaten iki gözünüzde aynıysa bir paket aldığınıza göre içindekilerde aynı olduğuna göre sağ sol zaten farketmez sıkıntı yok yani Alışma döneminiz en fazla 7 gün sürer . Ben iki gözümü 1 dakika olmadan takıyorum 9 aydır kullanıyorum

• Yorumunuzu okuduktan sonraki tepkim

1 dakika ne biliyim çok mu büyütüyorum acaba gözümde epeyi zor göründü bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: bnym97

Yorumunuzu okuduktan sonraki tepkim

1 dakika ne biliyim çok mu büyütüyorum acaba gözümde epeyi zor göründü bana

İlk aldım optikçi takmıştı gece hemen çıkarıverdim sabah da birkaç youtube videosu izleyip ardından 1 dk'da takmıştım büyütülcek bir şey değil.Ama hala arada bazen lensi ilk takarken lensin gözüme yapışmadığı elimde kaldığı olur lense ve elime 1 damla solisyon damlatırım geri hemen yapışır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bnym97

quote:

Hocam solüsyon ve lensleri teslim aldım ilk kez takmak çok zormuş sağ gözü şansa hemen taktım fakat sol için çok uğraştım halıya bile düşürdüm solüsyonla tekrar temizledim çizilmesinden çok korktum gözlüğü ilk kez taktığımda yürürken bi gariplik hissediyordum aynı o duyguyu tekrar hissetim yere sağlam basamıyordum bakalım bazıları 5 dk bile olmadan takabildiğini yazmış inşallah bende öyle olabilirim hiç hissedilmiyor lensin olup olmadığı batma felanda yok bir tek sağ veya solu hangisi olduğunu yazmıyordu aldım 2 tane taktım ters düzüde yazmıyordu bi sorun çıkmaz inşallah

Aynı benim set

Dediğim gibi alışma döneminize göre değişir ben 2-3 günde başlamıştım böyle takmayaBazen takamıyorum ama büyütülecek bişey değil

• Merhaba arkadaşlar benim şöyle bi sorum olacak 2013 5. ayda gözlük için muayeneye gittim bu reçeteyi verdi

bugün lens için muayene oldum bu reçeteyi verdi bi terslik varmı astigmat değeri yüksek olmadığı için torik lens almana gerek yok dedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awfulman -- 13 Ocak 2014; 22:23:39 >

• Arkadaşlar Lensler kullanmadığımız zaman solüsyonda duruyor ya bu durma süresi ne kadar olmalı atıyorum 4 gün solüsyon kabında dursa lense zararı olur mu?

• Olmaz ama kabın içindeki solüsyonu 2 günde bir değiştirin bana öyle demişti doktor

• Lensleri kullanmaya başlayalı 4. gün bitti 5 olucak yarın bu zamanda kendimi başka biri gibi hissetmeye başladım nedense nedense bugün net göremiyordum sanki göz numaram büyümüş gibi hissediyordum okuduğum kadarıyla ya lens gözüme tam oturmamış ya da ters takmışım neresi düz neresi ters hiç dikkat etmeden taktım dün pek uğraştırmadıda bugün çok uğraştırdı lensi takması çıkarmayı çözdüm 1 dakikamı almıyor çıkarması

Lens kapında bazen ufak toz oluyor almaya üşeniyom bunun bir zararı var mı lense?

Gözüm için en iyi lensi tek seferde tutturdum galiba çok memnunum kuruluk yapmıyor batma yapmıyor göz bebeğimin etrafını hafif mavi bi katman oluşturuyor gözlerim çok şekil görünüyor

ESKİSİ GİBİ OLMAK GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL BİRŞEY

• 2. mesaj için özür dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bnym97 -- 14 Ocak 2014; 19:59:21 >
  • Lens kullanan pm lütfen

• merhaba arkadaşlar lens almak istiyordum ama reçeteyi anlayamadım yardımcı olurmusunuz birde hangi markayı hangi siteden nasıl alabilirim?

r:7.8

SAĞ
    -1.75 - 0.75 ---170

SOL
    -1.75 - 0.50 ---10

muayene olalı 6 ayı geçti lensi şimdi almaya karar verdim acaba tekrar muayene olmam gerekir mi
  • bc değerim 8.6 , oasys kullansam çok sıkıntı olur mu? 8.6 bc değeri için fiyat performans oranı iyi olan bir lens önerebilir misiniz?

edit: önceki sayfada da sorulmuş aynı soru, nasıl deneyebiliriz lensleri? deneme lensini nereden temin edebiliriz?

edit2: 8.6 bc olanların en memnun olduğu lens hangisi acaba, air optix day and night düşünüyorum , yorumlarınız nedir acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MortingenSitranze -- 15 Ocak 2014; 12:34:55 >
  • MortingenSitranze M kullanıcısına yanıt
    Herkese göre değişir sıkıntı yaşayıp yaşamama sorunu ancak bence kendi değerlerinizde almanız en sağlıklısı . Neden acuvue oasys seçtiniz acaba onu öğrenebilir miyim ? Fiyat performans ürünü demeyelim de oasys zaten normal olarak pahalıya geliyor diğerlerine göre . Deneme lenslerini doktorlar veriyor ama her doktorda bulunmuyor maalesef
  • 
Sayfa: önceki 198199200201202
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.