Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.676
Cevap
112
Favori
658.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: R.Korkmazz

quote:

Orjinalden alıntı: MillionDollarBaby

@R.Korkmazz cevabın için teşekküerler ama yeni gördüm malesef..

Bugün özel düzey göz merkezine gittim ve göz muaynemi oldum.her iki gözde 1,50 numara olmuş.Lensi hasteneden verdiler zeiss marka yumuşak bir lens , solüsyon olarak bausch & lomb renu aldım.Kutunun üstünde sağ ve sol olarak sıralanmış lensler ve ben bunları kabaın içine yerleştirirken karıştırdım her ikisde aynı numara olduğu için bir sorun olmaz heralde ?ayrıca bir gözlükte aldım. Muayne olurken Lens ve gözlük olarak ikisinde kullanıcağımı söyledim.şimdi bana bu yazdıkları lens reçetesmi yoksa göz mü veya ikisi içinde geçerli midir?

o kadarını bilmiyorumda...
    kullandığınız lens ne? Zeiss'in hangisi.

http://www.lensmarket.com/Saydam_Lensler/Zeiss/Contact_Day_30

burdaki lens , adi bir lens verdiler galiba

• quote:

quote:

quote:

Bugün özel düzey göz merkezine gittim ve göz muaynemi oldum.her iki gözde 1,50 numara olmuş.Lensi hasteneden verdiler zeiss marka yumuşak bir lens , solüsyon olarak bausch & lomb renu aldım.Kutunun üstünde sağ ve sol olarak sıralanmış lensler ve ben bunları kabaın içine yerleştirirken karıştırdım her ikisde aynı numara olduğu için bir sorun olmaz heralde ?ayrıca bir gözlükte aldım. Muayne olurken Lens ve gözlük olarak ikisinde kullanıcağımı söyledim.şimdi bana bu yazdıkları lens reçetesmi yoksa göz mü veya ikisi içinde geçerli midir?

Memnunsanız, gözünüzde kızarıklık yapmıyorsa ve lensi gözünüz hissetmiyorsa, kuruma yapmıyorsa vs. adi değil kalitelidir.

• quote:

Orjinalden alıntı: cadocx

quote:

diğer konuyada yazdım cevap alamadım burayada yazayım
    benim 2 gözümde de 2 derece miyop var
    şu an freshlook un gaz geçirmeyen renkli lenslerinden kullanıyorum eh az kaldı ömrünün sonlanmasına
    1 ay takıpda hiç çıkarılmayan lensler varmış heralde onların renklisi varmı

yardım edicek kimse yokmu

• quote:

quote:

quote:

diğer konuyada yazdım cevap alamadım burayada yazayım
    benim 2 gözümde de 2 derece miyop var
    şu an freshlook un gaz geçirmeyen renkli lenslerinden kullanıyorum eh az kaldı ömrünün sonlanmasına
    1 ay takıpda hiç çıkarılmayan lensler varmış heralde onların renklisi varmı

yardım edicek kimse yokmu

http://www.lensmarket.com/Renkli_Lensler/Ciba_Vision/Freshlook_Renkli_Numarali
    Ancak 1 ay takıpta 1 ay boyunca çıkarmamak gibi birşey yapmayın. Gece çıkarın.

• ya arkadaşlar sabah takarken fırladı lens 2 saat çook uzun aradım bulamadım 3 saat sonra buldum aldığımda taş gibiydi solsyona koydum yarına alacağım bir zararı olmuş mudur 3 saat kurumasının?

not:deneme lensindeyim başka teki yok daha gelmedi
  • quote:

Orjinalden alıntı: mert.1907

ya arkadaşlar sabah takarken fırladı lens 2 saat çook uzun aradım bulamadım 3 saat sonra buldum aldığımda taş gibiydi solsyona koydum yarına alacağım bir zararı olmuş mudur 3 saat kurumasının?

not:deneme lensindeyim başka teki yok daha gelmedi

özelliğini kaybetmiştir. kesinlikle gözünüze takmayın.
  • şimdi baktm eski haline gelmiş yarın sabah bakacağım
  • 2 aydır lens kullanıyorum gözlükden sorna insan kendini yenıden yaratılmış gibi hissediyor ayrıca hanı benim lenslerim 1 aylık ama ben ilk lensi nerdeyse 1 bucuk ay kullandım kı patma falan da yapmıyordu daha da kullanacaktım fakat zararlı oldugunu söylediler ve attım şimdi ki lenslerimde 1 aya yaklaşıyor ve yine aynı durum hiç bi patma kızarıklık görememezlik yok acaba gitti yere kadar gitsem bi zararı olurmu
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Memnunsanız, gözünüzde kızarıklık yapmıyorsa ve lensi gözünüz hissetmiyorsa, kuruma yapmıyorsa vs. adi değil kalitelidir.

batma falan yok şuan da hafif hissediyorum bazen bir de 25 dk da takıyorum ikisini çok zor ya alışamadım daha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A fine day to die -- 4 Haziran 2009; 20:36:13 >

• Bende bugün lensi aldım takamıyorum iyi mi
  • quote:

Orjinalden alıntı: Raistlin2212

2 aydır lens kullanıyorum gözlükden sorna insan kendini yenıden yaratılmış gibi hissediyor ayrıca hanı benim lenslerim 1 aylık ama ben ilk lensi nerdeyse 1 bucuk ay kullandım kı patma falan da yapmıyordu daha da kullanacaktım fakat zararlı oldugunu söylediler ve attım şimdi ki lenslerimde 1 aya yaklaşıyor ve yine aynı durum hiç bi patma kızarıklık görememezlik yok acaba gitti yere kadar gitsem bi zararı olurmu

Benim lenslerimde 1 aylık fakat ben aynı lensi 2 ay 4 gündür kullanıyorum daha bi sorun çıkmadı

• Yahu bu lensler solüsyonu içiyormudur nedir ? koyuyorum bitiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Permanent. -- 4 Haziran 2009; 21:01:35 >
  • uzmanlar yeni lens alanlar için kolay takma-çıkarma yöntemleri paylaşsa güzel olmaz mı
  • Kralını getirseler bana lens takamazlar göz kapağını ne yapsam etsem de durduramıyorum illa da kapanacam diyor bi yolunu bulup kapanıyor onu bunu bilmem de ameliyat şart
  • bende ilk başlarda takıp çıkartamıyodum ve çok sinir bozucu bir şeydi
    benim taktik şöyle 5 sn de takıp çıkartıyorum
    lens i işaret parmağımıza alıyoruz
    gözümüzü iyice açıyoruz göz kapaklarımızdan çekip
    yukarı bakıyoruz o arada lens i tak diye ittiriyoruz
    tık die bi ses çıkar bende genellikle ondan sonra aşağı yukarı sağa sola bakıp göze oturmasını sağlarım sonra gözleri bi aç kapa işlem tamam
  • quote:

uzmanlar yeni lens alanlar için kolay takma-çıkarma yöntemleri paylaşsa güzel olmaz mı

+1

tak takıcam göz kapağı zorla kapanıyor föz kapagı kapanmadan değdiriyorum lensi bu sefer lens ters dönüyor. ilkini 20 ikincisini 5dk da taktım az önce

• quote:

bende ilk başlarda takıp çıkartamıyodum ve çok sinir bozucu bir şeydi
    tık die bi ses çıkar bende genellikle ondan sonra aşağı yukarı sağa sola bakıp göze oturmasını sağlarım sonra gözleri bi aç kapa işlem tamam

işte bende o işlemin yarısına gelince lens ters dönüyor parmağımın ucunda lensi buluyorum

• quote:

bende ilk başlarda takıp çıkartamıyodum ve çok sinir bozucu bir şeydi

sende tık diye ses çıkıyo bende "porşşşk" diye
    ama nedense bende yukarı kaldırıp bakıyorum ama lensin yerine oturması için açıp kapatmam yetiyo öyle saga sola bak olayını yapmadım hiç

• zorlayın arkadaşlar bi şey olmaz
    bu işi sizden başkası yapamaz
  • quote:

quote:

uzmanlar yeni lens alanlar için kolay takma-çıkarma yöntemleri paylaşsa güzel olmaz mı

+1

tak takıcam göz kapağı zorla kapanıyor föz kapagı kapanmadan değdiriyorum lensi bu sefer lens ters dönüyor. ilkini 20 ikincisini 5dk da taktım az önce

Hadi sen gene takabilmişsin ben ne yapayım

Takabilsem sevinçten ağlıcam lens gözümden çıkacak diye korkuyom

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Permanent. -- 4 Haziran 2009; 22:12:35 >

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.