Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
5.677
Cevap
112
Favori
658.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Permanent.

quote:

Orjinalden alıntı: R.Korkmazz

quote:

Bende bugün lensi aldım takamıyorum iyi mi

Alışırsınız. Ancak gözünüzü çok hırpalamayın. Telaş etmeden yavaşça takın. Önceki mesajlarımda bu konu üzerinde durmuştum bir inceleyin.

İnceledim hocam incelemez olurmuyum tersi düzü karıştı zaten çok yumuşak lens (focus visitint) kirpik bi deydi mi anında katlanıyor,düşüyor.Şimdi sizin dediğiniz gibi rakamların düz okunduğu yere bakarak takmaya çalışacağım.

Siz birde J&J Oasis'i görün. Çok yumuşak. İşin iyi tarafı ters takamazsınız.

Biz düz bile takamıyoruz ki demişsinizdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R.Korkmazz -- 5 Haziran 2009; 10:33:44 >

• Zaten yemişim bu saatten sonra tersini düzünü iş net görme meselesi olmaktan çıktı iş prestij meselesi artık herkese anlattım durdum lens alacam lens alacam eee aldık aldığımızla kaldık
  • LENS TAKMA ÇIKARMA YÖNTEMİ.

1.Takma Yöntemim

- Önce ellerinizi iyice yıkayın.
    - lensi kabından çıkarıp, sol işaret parmağınıza alın.
    - Gözünüzü iyice açın.
    - Gözünüzün alt beyaz kısmına yaklaştın. (Bu kısım önemli.) Beyazına yaklaştırın.
    - Çok sakin olun. Endişe etmeyin. Heyacanınız varsa geçmesini bekleyin.
    - Gözünüz huylandığı sürece değdirmeyin.
    - Kendinizden emin olduğunuzda beyaz kısma değdirin. Elinizi gözünüzden çekmeyin.
    - İstemsiz kırpmalar olabilir. Sorun çıkmaz.
    - Tık sesini duyduğunuzda olay tamamdır.
    - Artık istediğiniz kadar kırpabilirsiniz. Birşey olmaz.

2. Çıkarma Yöntemim

- Yine işaret parmağınızı kullanarak,
    - Lensi alt beyaz kısma itin.
    - Gözünüz kuru olabilir. Yapışmış olabilir telaş etmeyin. Hafifçe kımıldatın.
    - Beyaz kısma iyice itin.
    - Kendiliğinden çıkacaktır.
    - Çıkardığınız her lensi kendi kutusuna koyun.

Önemli,
    Kesinlikle gözünüzü zorlamayın.
    Tırnaklarınızı kesin.
    Lensi kesinlikle gözün renkli kısmından takıp çıkarmayın. Korneaya zarar verebilirsiniz.

Unutmayın, takıp çıkarması çok kolaydır. Kısa sürede alışırsınız.
    Alışamazsanız, profesyonel yardım isteyin. Doktorlardan olmasa (çünkü doktorlar lensi sevmiyor) bile lensi aldığınız yerden yardım isteyin.

• quote:

LENS TAKMA ÇIKARMA YÖNTEMİ.

1.Takma Yöntemim

- lensi kabından çıkarıp, sol işaret parmağınıza alın.
    - Gözünüzü iyice açın.
    - Gözünüzün alt beyaz kısmına yaklaştın. (Bu kısım önemli.) Beyazına yaklaştırın.
    - Çok sakin olun. Endişe etmeyin. Heyacanınız varsa geçmesini bekleyin.
    - Gözünüz huylandığı sürece değdirmeyin.
    - Kendinizden emin olduğunuzda beyaz kısma değdirin. Elinizi gözünüzden çekmeyin.
    - İstemsiz kırpmalar olabilir. Sorun çıkmaz.
    - Tık sesini duyduğunuzda olay tamamdır.
    - Artık istediğiniz kadar kırpabilirsiniz. Birşey olmaz.

2. Çıkarma Yöntemim

- Yine işaret parmağınızı kullanarak,
    - Lensi alt beyaz kısma itin.
    - Gözünüz kuru olabilir. Yapışmış olabilir telaş etmeyin. Hafifçe kımıldatın.
    - Beyaz kısma iyice itin.
    - Kendiliğinden çıkacaktır.
    - Çıkardığınız her lensi kendi kutusuna koyun.

Önemli,
    Kesinlikle gözünüzü zorlamayın.
    Tırnaklarınızı kesin.
    Lensi kesinlikle gözün renkli kısmından takıp çıkarmayın. Korneaya zarar verebilirsiniz.

Unutmayın, takıp çıkarması çok kolaydır. Kısa sürede alışırsınız.
    Alışamazsanız, profesyonel yardım isteyin. Doktorlardan olmasa (çünkü doktorlar lensi sevmiyor) bile lensi aldığınız yerden yardım isteyin.

Bu seçenek bana çok mantıklı gözüktü az önce yine denedim nafile lens çok büyük duruyor benim göz çukurundan geçmez o

• 1.Gözde lens olduğu çok belli olurmu yani göz dışarı doğrumu durur?
    2.Fotoğraf çekilirken örneğin lens bozulurmu flaştan
    3.Bunun miyop özel astigmat özel vs..mi numara sınırlaması var mı ? alt 1 üst 3 gibi
    4.arkadan sert bir hareket veya ani bir hareketle yere düşermi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: 0 ®h Negatif

1.Gözde lens olduğu çok belli olurmu yani göz dışarı doğrumu durur?
    3.Bunun miyop özel astigmat özel vs..mi numara sınırlaması var mı ? alt 1 üst 3 gibi

1.Hiç sanmam (şeffaf lens için)
    2.Güzel soru
    3.Sınırlamaları çok geniş 1-3 dediğinize göre o arada bir yerdesiniz sorun çıkmaz
    4.Yumuşak lenste bu imkansıza yakın.Parmağınıza aldığınızda bile çok güzel kavrıyor ters tutuyorum gene düşmüyor

• quote:

1. Cok yakından goz temasında bellı oluor yoksa kımse anlayamaz.
    2. Yok artık bu soruyu saka olarak degerlendırıorum =) lens temas dısında hıc bı sekılde bozulmas.
    3. Bnm gozlerım sol 6.50 sag 6 astıgmatta mevcut kullanıorum belkı yardımı olur genede sınırlamadan hbrım yok.
    4. Arkadan deılde onden gelen darbede cıkabılıor.Mesela top oynarken bıle suratına top gelırse cıkabılır on taraftan ama kesınlıgıde yok yanı herseferınde cıkcak dıe dıkkat etmek lasım ama..

Baska soru varsa pm lede sorabılırsınız 8 senelık lens kullanıcısı olarak yardımcı olmaya calısırım..

• pekii şimdi doktora gittim lensle gözlüğün reçetesi farklımı yoksa optikciyle anlaşırmıyım doktora lens reçetesi mi diycem gözler miyopta
  • quote:

pekii şimdi doktora gittim lensle gözlüğün reçetesi farklımı yoksa optikciyle anlaşırmıyım doktora lens reçetesi mi diycem gözler miyopta

Ben ssk dan gözlüğümü almak için gittim reçetemi aldım aynı reçeteyi gözlükçüye verip beraberinde lenste aldım.
  • quote:

quote:

pekii şimdi doktora gittim lensle gözlüğün reçetesi farklımı yoksa optikciyle anlaşırmıyım doktora lens reçetesi mi diycem gözler miyopta

Ben ssk dan gözlüğümü almak için gittim reçetemi aldım aynı reçeteyi gözlükçüye verip beraberinde lenste aldım.

tamam saolun takması mesele olmaz sanırım ne renk alsam yaw almışken kırmızımı alsam

• Takması kişiden kişiye değişir mesela ben takamıyorum takabileceğimi de zannetmiyorum.Ama lap diye takan adamda gördüm.Gözümü ellemekten her zaman tiksinmişimdir.O benim için dokunulmazdı hala da öyle (bu kuramı kırmaya çalışıyorum ) İlla renkli alıcam dersiniz bunu yüz şekliniz,teniniz ve saç renginizi göz önüne alarak düşünün.
  • 5. denememden sonra takabildim bugüntam takıyorum yerine oturmamış oluyor diğer lensi elime alınca pat düşüyor sinir oldum yavv
  • quote:

Orjinalden alıntı: fears87

quote:

2. Yok artık bu soruyu saka olarak degerlendırıorum =) lens temas dısında hıc bı sekılde bozulmas.
    3. Bnm gozlerım sol 6.50 sag 6 astıgmatta mevcut kullanıorum belkı yardımı olur genede sınırlamadan hbrım yok.
    4. Arkadan deılde onden gelen darbede cıkabılıor.Mesela top oynarken bıle suratına top gelırse cıkabılır on taraftan ama kesınlıgıde yok yanı herseferınde cıkcak dıe dıkkat etmek lasım ama..

Baska soru varsa pm lede sorabılırsınız 8 senelık lens kullanıcısı olarak yardımcı olmaya calısırım..

Numaranız çok yüksek. Daha ayrıntılı yazabilir misiniz numaranızı.
    Kullandığınız lensle aranız iyi sanırım. Markası ne?

• quote:

Bu şekilde çıkması mümkün değil.
    Hatta,
    Göz kuruduğu için rüzgarda çıkar diyorlar ama hiç sanmıyorum.
    Banyoda düşmez. (hatta dikkat ettim daha bir yapışıyor göze)
    gözünüzü ufaladığınızda falan çıkmaz.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: fears87

quote:

Numaranız çok yüksek. Daha ayrıntılı yazabilir misiniz numaranızı.
    Kullandığınız lensle aranız iyi sanırım. Markası ne?

Sol taraf -6.50 Sag tarafta -6.00 bıde -1.75 astıgmat numarası var dogustan gelme bı goz sorunum var ufakken 3 numara falan taktıgımı hatırlıorum yıllar gectıkte arttı malesef. Bausch&Lomb marka lens kullanıorum hıc degıstırmedım ılk aldıgımdan berı memnunumda bı sorunum yok gercekten numaralarım cok yuksek lens veya gozluk olmadan dolasamıorum tek saglık sorunum bu olsun ne dıım en azından lens veya gozluk ıle gorebılıorum ya oda olmasaydı buna sukur =)

• quote:

quote:

Hatta,

hepsi dogru

arkadan sert bi hareketle düşmüyor. (enseye tokat gibi)
    banyo yaparkende hiç sorun olmuyo hatta göz kapagını kapatıp üzerinden aynı yöne dogru peçeteyle 5-6 kere silsen bile kaymıyo yeri lenslerle havuza girip yüzenler bile var

yani benimki böyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PatlıcanMusakka -- 5 Haziran 2009; 16:23:24 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Orcunsau

Güneş gözlüğü takabilmek için ben de lens aldım. Toric lens olduğu için siparişle geliyor. Daha gelmedi lensler ama büyük enayilik yaptım alırken hiç te aklıma gelmedi. İlk defa lens kullanacağım. Ataköy dünyagözde muayene olduktan sonra saf gibi gittim hemen yanındaki lensçiye sipariş verdim. 6 aylık iteledi bana. Sipariş verecez sizin numaralarınıza göre öyle gelecek en az 6 kutu getiririz dedi. Safım işte. İlk defa lens kullanacam bakalım gözde bir problem olacak mı kullanabilecek miyim? Aklıma gelmiyorki o anda. Şimdi tek umudum lenslerin gözde sorun çıkarmaması yoksa patlayacak elimde lensler. 275 lirada çöpe gider o zaman. Sana tavsiyem. Lens alacağım zaman 5-6 kutu alma. Verirlerse al 1 kutu dene. Vermezlerse dolaş gözlükçüleri anlat derdini. Benim gibi mallık yapma...

6 Kutu çok değil mi? Hem birde toric lens için bence çok fazla. Umarım memnun olursun, aldığına pişman olmazsın. Birde 6 Kutu 3 sene gider. 3 sene sonrasını düşünerek, lenslerin son kullanma tarihini kontrol edin.
    Unutma B&L'de sorun çıkarsa iade edip paranı alırsın.

3 sene değil 6 ay. Her kutu 1 ay kullanılacak...

• quote:

Orjinalden alıntı: kenyack

Beyler soru kısa ve net.
    Güneş gözlüğü takmak için lens almayı göze alayım mı ?
    Yoksa Clipslerle devam mı edeyim? ( Millet uz
    aylı gibi bakıyor ama neyse) :D

clipsler nedir? biraz bilgi verir misin? eskiden gözlük önüne mıknatıslı olarak takılan güneş gözlükleri vardı.Yoksa onları mı kastediyorsun?
  • quote:

quote:

quote:

Güneş gözlüğü takabilmek için ben de lens aldım. Toric lens olduğu için siparişle geliyor. Daha gelmedi lensler ama büyük enayilik yaptım alırken hiç te aklıma gelmedi. İlk defa lens kullanacağım. Ataköy dünyagözde muayene olduktan sonra saf gibi gittim hemen yanındaki lensçiye sipariş verdim. 6 aylık iteledi bana. Sipariş verecez sizin numaralarınıza göre öyle gelecek en az 6 kutu getiririz dedi. Safım işte. İlk defa lens kullanacam bakalım gözde bir problem olacak mı kullanabilecek miyim? Aklıma gelmiyorki o anda. Şimdi tek umudum lenslerin gözde sorun çıkarmaması yoksa patlayacak elimde lensler. 275 lirada çöpe gider o zaman. Sana tavsiyem. Lens alacağım zaman 5-6 kutu alma. Verirlerse al 1 kutu dene. Vermezlerse dolaş gözlükçüleri anlat derdini. Benim gibi mallık yapma...

6 Kutu çok değil mi? Hem birde toric lens için bence çok fazla. Umarım memnun olursun, aldığına pişman olmazsın. Birde 6 Kutu 3 sene gider. 3 sene sonrasını düşünerek, lenslerin son kullanma tarihini kontrol edin.
    Unutma B&L'de sorun çıkarsa iade edip paranı alırsın.

3 sene değil 6 ay. Her kutu 1 ay kullanılacak...

Kutu deyince. 1 kutuda 6 lens olur. Her bir lens 1 ay kullanılır. Dolaysıyla 36 lensi 3 yıl kullanırsınız hesabı yaptım.

• quote:

Orjinalden alıntı: Quintana!

quote:

quote:

Hatta,

hepsi dogru

arkadan sert bi hareketle düşmüyor. (enseye tokat gibi)
    banyo yaparkende hiç sorun olmuyo hatta göz kapagını kapatıp üzerinden aynı yöne dogru peçeteyle 5-6 kere silsen bile kaymıyo yeri lenslerle havuza girip yüzenler bile var

yani benimki böyle

Denızde ve hazuzdada lensı cıkarmıorum hatta suyun ıcınde gozumude acabılıorum tek sorun balıklama atladıgımda gozum acıksa ya kayıor ya cıkıor bı kac kere dusurdum oyle dıkkat ettıkten sonra ordada sorun yok lenssız hayatımı dusunemıorum yanı..

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.