Şimdi Ara

Lenovoda çalışıyorum soruları alıyım (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
1
Favori
4.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aksimelek

quote:

Orijinalden alıntı: 1Lucifer1

yazabilirsiniz sorularınızı

Benim Z500 i5 8g 1tb 2gb gt645m 64 bit ekran kartlı dizüstümün anakartı bozuldu. Bilgisayarcı anakart değişimi olacağını söyledi ancak ekran kartı olarak 128 bit amd takacağını söyledi. Ben de Cs go yu sorunsuz oynamak istiyorum. Ekran kartım değişik olacağı için içim hiç rahat değil. Z500 ün ekran kartı gt740m li olan modeli de mevcut. Acaba gt740lı olanı taktırsam sorunsuz çalışır mı hem bilgisayar hem de Cs go? Bilgisayarcının beni saf görüp dolandırmasını da istemiyorum litfen yardım edin. Lenovo servisine yolamayı düşündüm ancak çok pahalı olacağını söylediler bi de tahmini bir fiyat verebilir misiniz? Cevap verirseniz çok mutlu olurum çünkü acil ihtiyacım var 1 aydır bilgisayarım bende değil.

Selam
    Cihazı yetkili servise gönderirseniz orjinal ankartının bedelini öğrenirsiniz.Yada en doğrusu cihazınızı göndermeden telefonla bilgi almaya çalışın.

• quote:

Orijinalden alıntı: umbaba

Selamlar,
    Herhangi bir teknolojik ürün alırken önceliğim o ürünün çıkış tarihi oluyor, cep telefonlarında amiral gemilerin yanı sıra, orta segmentte telefon çıkarıyor ya mesela, bir kaç sene önceki amiral gemi yerine, o sene çıkmış olan -aynı fiyatlı- cihazı almak bana daha mantıklı geliyor.
    Aynı durum laptoplar için de geçerli mi? Eğer geçerliyse Lenova'nın en son çıkardığı orta segment laptop hangisidir? Ayırdığım bütçe 700-800 dolar civarı(Dubai'den alacağım!), en önemlisi benim için ram kalitesi, çok fazla sekme kullanıyorum, bunun yanı sıra microsoft word-excell gibi uygulamalar kullanmak olacak. Ekran boyutu önemli değil, hafif olması önemli.

Teşekkürler.

ideapad 310 , İdeapad 510 modelleri orta segment son ürünleridir

• quote:

Orijinalden alıntı: Kbrc

Lenovo Ideapad 310 80SM009WTX (4gb ram) modelini almayı düşünüyorum lenovonun sitesinde maksimum 8gb ram diyor ram slotu tek mi çift mi belirtilmemiş bilgi alabilir miyim?

Selam 4 gb anakart üzerine gömülüdür. 1 ram slotu boştadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cctekin

Y5070 kullanıcısıyım, kendim SSD taktım, 6 ay sonrada içerisindeki macunu değiştirdim. Garanti dışı kalmıştır diye biliyorum doğru mu acaba ?

Şayet fiziksel bir zarar vermediyseniz (kırık gibi)garantiniz devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heyamigochesabata

lenova ideapad 500 ve ideapad 510 , iki dizüstü arasında kaldım , hangisini öneririsiniz ?

Kesinlikle ipad 510
  • quote:

Orijinalden alıntı: pinkcrow7

quote:

Orijinalden alıntı: Randy_Rhoads

Lenovo İdeapad 310 almayı düşünüyorum.Orta seviye oyun ve çizim programlarında bana istediim performansı verir mi?920mx ekran kartı bana yeter mi?

Oyunları düşük seviyede oynatabilir. Sonuçta 820m kartın enerji tasarruflu modeli gibi düşünün. Çizim programı derken ? Autocad ise sorun olmaz ama 3dsmax felan düşünüyorsan yeterli olmaz..

Anladım hocam bu arada bütçeyi yükseltmeye karar verdim.Anlaşılan 3drmax kullanacağım.

Lenovo İdeapad 510
    Msi Cx 62
    Asus X550vx
    Arasında kaldım.Hangisini alsam gta5 ve bu dediğim bu programlar için yeterli olur.Lenovo'da çalışıyorsunuz biliyorum ama tarafsız bir yorum bekliyorum.Çünkü daha önce gördüğüm kadarıyla msi cx62 kullanmış ve ekranının çok iyi olmadığından bahsetmiştiniz ama hocam şöyle bir şey var benim için öncelik performans ve hafif olması falan geliyor.Isınma sorunu olmayan bir cihaz arıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurt gibi açım -- 19 Kasım 2016; 19:22:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pinkcrow7

quote:

Lenovo İdeapad 310 almayı düşünüyorum.Orta seviye oyun ve çizim programlarında bana istediim performansı verir mi?920mx ekran kartı bana yeter mi?

Oyunları düşük seviyede oynatabilir. Sonuçta 820m kartın enerji tasarruflu modeli gibi düşünün. Çizim programı derken ? Autocad ise sorun olmaz ama 3dsmax felan düşünüyorsan yeterli olmaz..

Anladım hocam bu arada bütçeyi yükseltmeye karar verdim.Anlaşılan 3drmax kullanacağım.

Lenovo İdeapad 510
    Msi Cx 62
    Asus X550vx
    Arasında kaldım.Hangisini alsam gta5 ve bu dediğim bu programlar için yeterli olur.Lenovo'da çalışıyorsunuz biliyorum ama tarafsız bir yorum bekliyorum.Çünkü daha önce gördüğüm kadarıyla msi cx62 kullanmış ve ekranının çok iyi olmadığından bahsetmiştiniz ama hocam şöyle bir şey var benim için öncelik performans ve hafif olması falan geliyor.Isınma sorunu olmayan bir cihaz arıyorum.

Selamlar
    Ben lenovoda çalışmıyorum hocam konu sahibi çalışıyormuş :) Bu 3 model arasında Asus açık ara öndedir.

• pinkcrow7 kullanıcısına yanıt
    Hocam kusura bakmayın konu sahibi arkadaş ortada yoktu sizde herkese cevap yazınca siz zannettim

Asus önde peki tamam.Teşekkürler.

• 2000 liralık bilgisayarın ekran dokunmatiğine 2300 küsür lira nasıl alabiliyorsunuz? @1Lucifer1
  • App Store da Shareit adında bir uygulama var.
    Bu uygulamayı Lenovo yapmış diyorlar doğru mu?

En iyi dosya paylaşım programı deniliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vega

App Store da Shareit adında bir uygulama var.
    Bu uygulamayı Lenovo yapmış diyorlar doğru mu?

En iyi dosya paylaşım programı deniliyor.

Lenovo cihazlarda yüklü geliyor bu program. Bende merak ettim şimdi..
  • Yeni aldığım cihaz çalınmıştı hukuki olarak gerekenleri savcılık vs yapıldı. Servise arayıp sorunca savcılıktan yazı vermeniz lazım dendi kime nereye ne yazısı bilgi verilmedi bilmiyoruz dediler.Bu hırsızlık olaylarında nasıl bildiri yapıyoruz size gelirse el konulması için?? Yardımcı olursan çok sevinirim

• merhaba y70 touch kullanıyorum masa üstündeyken veya özellikle youtube'da video izlerken ekranda parazitlenme oluyor ve ekran gidip geliyor ama oyun oynarken yani nvidia aktifken bunların hiçbiri olmuyor anladığım kadarıyla sorun intel hd 4600 ekran kartında servisi aradım önce intel ekran kartının ilk sürümünü yükle dedi yaptım fakat sorun düzelmedi sonra birdaha aradım bana isterseniz siz recovery yapın deneyin yoksa laptop servise gelince bizde zaten recovery yapacağız eğer düzelerse boşuna göndermemiş olursnuz dedi bende ben deneyim sorun devam ederse tekrar ararım dedim fakat recovery yapmak istemiyorum herşey en başa dönecek yüklediğim onca şeyler vs. silinecek bunun başka yolu yokmudur bariz intel ekran kartı arızalı recovery yapmanızı istemiyorum direk ekran kartını değştirin desem değiştirmezler mi? buarada garantisi devam ediyor
  • crank444 kullanıcısına yanıt
    HD4600 ekran kartı işlemciye, işlemci de anakarta entegre.
    Değişirse tüm anakart değişir.
    Sen göndersen de adamlar recovery yapacakmış.
    Şu andakki sistemin imajını al, yap recoveryni.
    Düzelirse yeniden kurarsın programlarını,düzelmezse, yollarsın değişen değişir, gelince aldığın imajı geri basarsın olur biter.
  • drk_m kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi sistemin imajını alıp recovery yaptım ve sorun çözüldü diyelim bundan anlayacağımız sorun donanımsal değil yazılımsaldır iyide ben daha sonra aldığım imajı yeniden kurdum diyelim herşeyi eski haline getirmek sorunu tekrardan ortaya çıkarmaz mı?
    Zaten o yüzden düzelirse yeniden kurarsın programları dedim.
    İmajı al dememin asıl sebebi, donanımsalsa ve ekrankartı değişirse, servisten gelince imajı geri yükler devam edersin.
    bir daha o programları felan kurmayla uğraşmazsın.
    sorun donanımsal ise dediğiniz gibi laptop gider parça değişir ve aldığım imaj sayesinde programlarımı geri yüklerim ama benim anlamadığım kısım ya sorun yazılımsal ise ben bu soruna neden olan yazılımı bilemicemki aldığım imajın içinde soruna neden olan yazılım vardır ve ben imajı yükleyince içindeki soruna neden olan yazılım yeniden yüklenmiş olacak ve sorun tekrardan ortaya çıkacak yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum sizide sıkmak istemiyorum
    Estafurullah, sorun yazılımsal ise;
    Yazılımları tek tek sıra ile kurup, her kurduğunuz yazılımdan sonra bir kaç kere yeiden başlatıp, bir süre de kullanıp ekranda soruna neden olup olmadığını kontrol edip, hataya sebep olan yazılımı bulman gerekecek. Bunu her halükarda yapmak zorundasın sorun yazılımsal ise.
    Bunu yapmayıp tüm yazılım ve programları peşpeşe kurduğunuzda da hangi programın problem çıkardığını bilemeyeceğin için, tekrar sıfırlamak durumunda kalırsın.
    Yani kısaca; imaj sadece sorun donanımsal ise uğraşmaman adına alman gereken önlem.
    sorun yazılımsal ise yukarıda yazdığım prosedürü uygulamaktan başka çaren yok maalesef.
    Şimdi oldu yardımın için çok teşekkür ederim zahmet verdim
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.