Şimdi Ara

LENOVO Y510P KULLANICILARI KULÜBÜ [Kullanıcılar] [Ürün İncelemesi] [Testler] [SSS] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
849
Cevap
10
Favori
40.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TnesQuare

Soğutucu önerisi olan var mı beyler?

Bence soğutuculara boşuna para verme kendin yap daha iyi soğutur ve sana çok daha ucuza patlar ama ben öyle şeylerle uğraşamam diyorsan cooler master u3 plus alabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: meter90

Selam konuyu editlerim demiştim de editlersem geçmiş mesajı görür müsün bilmiyorum buraya yazayım

Listeye yazın beni 750m sli

+konuya şöyle bir giriş yapın

Neden Lenovo?

-Geçmiş sene 2013 itibarı ile en çok satan (dünyada) pc markası, her ürün gamında güzel ürünleri olan ve genel olarak çok fazla f/p ürünüp çıkartıp bunları da belli bir kalite ile sunduğu için fazlasıyla tercih edilen bir marka.

Neden lenovo y510?

-Bu fiyata (mobil işlemci-mobil ekran kartı vs. fiyatları hesaplanınca) f/p nin kralı olan ve benzeri fiyattaki neredeyse hiçbir bilgisayarın sunamadığı performansı veren bir makine.
    yine bu maddeye ilişkin şunu eklemek gerekir piyasada adı sanı bilinmeyen firmalarda var lakin Lenovo bunların yanında büyük marka ve yine genel ürün gamında Lenovo'nun rakipleri Asus , Dell , Toshiba, Samsung , Msi' dir.

Neden lenovo y510 değil?

Dolar 2 tl iken sizden y510 için 1400 dolar yani 2800 tl istiyorlarsa lenovo y510 almayın ki zaten hepsiburada, n11 , vatan ve pek çok satıcı 1200 dolar X tl fiyattan ulaştırdılar tüketicilere .
    Bu bilgisayarın en büyük artısı rakiplerine göre oyun performansıdır.
    5000 TL altı tüm oyun notebookları zorlanınca ısınmaktadır, 5000 tl üstü olanlarda 1 veya en fazla 2 sene zorlanıp ısınacaklardır. (sebebi ekran kartlarının daha üst seviyede olmasıdır, her makine istediği soğutmaya sahip olsun ısınacaktır aşırı zorlanınca)

Sözün özeti, Lenovo y510 özellikle Türkiye gibi bir piyasada gerek fiyat politikası gerek ise genel amaçlı performans ürünleri ile bilgisayar bakarken mutlaka bakılması gereken markaların başında gelir ki
    Ürün gamının aşırı zenginliğinden bahsetmiyoruz bile.

kullanıcı listesine ekledim. + ve - ler başlığı açıldı ve düzenlendi

• quote:

Orijinalden alıntı: efsane_6868

Merhaba arkadaşlar bendede Lenova İpad Y510P var size birşey sormak istedim

http://www.youtube.com/watch?v=FjOVpqxg24c

Videoda 9 uncu saniyede yani

Power tuşuna bastığımızda hani ilk lenova ekranı çıkıyorya
    ardından Animasyon çıkıyorya Lenova yazısının altında işte ondan önce yani ilk lenova ekranı çıktıkdan sonra 3-6 sn boyunca sol üst köşede bi ( / ) parantezdeki işaret çıkıyor ilk power tuşuna bastıkdan sonraki lenova ekranında sonra 3-6 sn duruyor sonra animasyon açılıyor

bu herkezdemi oluyor olmuyorsa nasıl kaldırırım yardımcı olabilirmisiniz acaba

sistemi kontrol ediyordur o arada o yuzden normal bir durum

• quote:

Orijinalden alıntı: TnesQuare

Soğutucu önerisi olan var mı beyler?

Zalman NC 2000 tavsiye edebilirim çok guzel ve cok memnun kaldım
  • diğer sayfada paylaşmıştım burada da paylaşayım.

ben kullanırken laptopumu biraz aşşağı kaydırarak kullanıyorum soğutucunun biraz eğimli olması sebebiyle kullanımımı engellemiyor bir sıkıntı yaşamıyorum(ZM-NC2000 kullanıyorum). bazen kollarım bile üşüyor çok memnunum zalman sogutucu konusunda bence kendini kanıtlamış bir marka şayet alınacaksa 2 modelini önerebilirim.

1. model ZM-NC2500 Plus
    + Disk kapasitenizi genişletme imkanı veriyor sata I ya da sata II takabilirsiniz sogutucuya hem usb hemde adaptörle çalıştırabilirsiniz
    - Plastik Kasa Olması
    http://www.zalman.com/eng/product/Product_Read.php?Idx=397
    RPM 1,700~2,250rpm ± 10 %

2. model ZM-NC2000
    + Özel Alaşımlı Alüminyum Kasaya Sahip Çalıştırmadığınız zamanlarda bile elinize serinlik hissi veriyor, çok kaliteli bir ürün mutlaka inceleyin
    - ALt kapak açılmıyor, USB ile çalışıyor.
    http://www.zalman.com/eng/product/Product_Read.php?Idx=280
    RPM 1,100 ~ 1,500rpm ± 10 %

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exxema -- 7 Mart 2014; 7:52:17 >

• Arkadaşlar y510pden aldığınız sıcaklık değerlerini söylermisiniz birde 1600 mhz olarak aldım ama 800 mhz olarak gösteriliyor. Benmi yanlış bakıyorum.
     LENOVO Y510P KULLANICILARI KULÜBÜ [Kullanıcılar] [Ürün İncelemesi] [Testler] [SSS]
  • sistem bilgisi veren yazılımlar ram hızlarını olduğunun yarısı olarak gösterir. Yani 1600Mhz / 2 = 800 Mhz yazar.
    Sıcaklık değerleri de ilk sayfada konu başlığı altında mevcut
  • sli sıcaklık değerleri normal değil bilgisayar tasarruf modunda bile sli fanı calışıyor yardımcı olurmusunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: exxema

sistem bilgisi veren yazılımlar ram hızlarını olduğunun yarısı olarak gösterir. Yani 1600Mhz / 2 = 800 Mhz yazar.

bu arada teşekkür ederim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: forguta

sli sıcaklık değerleri normal değil bilgisayar tasarruf modunda bile sli fanı calışıyor yardımcı olurmusunuz

oyun oynamadığınız zamanlarda sli yani 2. ekran kartını kapatabilirsiniz.
    Masaüstü Sağ tuş > Nvidia Denetim Masası SLI ve Physx Yapılandırması > SLI' yi devre dışı bırak yapıp 2. ekran kartını pasif hale getirebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: forguta

quote:

Orijinalden alıntı: exxema

sistem bilgisi veren yazılımlar ram hızlarını olduğunun yarısı olarak gösterir. Yani 1600Mhz / 2 = 800 Mhz yazar.

bu arada teşekkür ederim :)

rica ederim

• Ben Windows 8.1 den sonra ikinci ekran kartını aktif etmeyi beceremedim. :)

"755M SLI için Bios Uptade" bu verdiğiniz linke giriyorum ve "gt755m2ndvgayx10p" adında 765 kb boyutunda bir dosya indiriyorum.

İndirdiğimin içinden burada bahsettiğiniz dosya çıkmadı. Bunlar çıktı;

LENOVO Y510P KULLANICILARI KULÜBÜ [Kullanıcılar] [Ürün İncelemesi] [Testler] [SSS]

Edit: Şimdi hallettim. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi W.Amadeus -- 8 Mart 2014; 0:55:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: W.Amadeus

Ben Windows 8.1 den sonra ikinci ekran kartını aktif etmeyi beceremedim. :)

"755M SLI için Bios Uptade" bu verdiğiniz linke giriyorum ve "gt755m2ndvgayx10p" adında 765 kb boyutunda bir dosya indiriyorum.

İndirdiğimin içinden burada bahsettiğiniz dosya çıkmadı. Bunlar çıktı;

Edit: Şimdi hallettim. :)

hallolduysa sorun yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tam bir fiyat performans ürünü

http://www.notebookadresi.com/arama&filter_name=407130
  • şu anda piyasada satılan en iyi f/p ürünü katılıyorum.
  • bu arada sen tam ekranda açmamışsın oyunu. tam ekranda makine biraz daha ısınıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: gigzara

bu arada sen tam ekranda açmamışsın oyunu. tam ekranda makine biraz daha ısınıyor

Senin icin tam ekran yapipta yine ekran goruntusu alacagim emin ol farketmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • exxema kullanıcısına yanıt
    bana biraz soğuk geldi tam ekranda oynamayınca belki aşağıya aldığım için yükselmiştir niye öyle oluyor anlamadım gerçi
  • quote:

Orijinalden alıntı: gigzara

bana biraz soğuk geldi tam ekranda oynamayınca belki aşağıya aldığım için yükselmiştir niye öyle oluyor anlamadım gerçi

Tam ekranda oynatmayinca haliyle 1920-1080 den daha dusuk cozunurlukle oynamis olursunuz.Haliyle sicakliklar da daha dusuk olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.