Şimdi Ara

Lenovo Y510P Harici Ekran Kartı Takma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Laptopuma harici bir ekran kartı takmak istiyorum ve burada bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

Dizüstü bilgisayarımın özellikleri bu şekilde;

İşlemci: Intel Core i7 4700MQ 2.40 GHz
    Bellek: 16 GB
    İşletim sistemi: Windows 10 64 bit
    Dahili grafik kartı: GT 755M 2 GB
    Intel GPU: HD4600

Y500 serilerinde Ultrabay adaptörü ile ekran kartı bağlamak sanırım en kolayı fakat bu konnektör, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında bulunmuyor veya ben bulamadım. Diğer seçeneklerimde ise ya WiFi kartını sökerek mini PCI yuvasından veya NGFF SSD yuvasından veya ExpressCard yuvasından bağlantı kurarak harici ekran kartını bağlamam söz konusu. Gerekli BIOS güncellemesi ile sistemin çalışabilir olduğu söyleniyor ve videoları da mevcut.
    Aşağıdaki linkte PCI bağlantıları bulunuyor. Daha ucuza bulunabilir mi bilmiyorum.

[Mini PCI-E Version] V8.0 EXP GDC Laptop External Independent Video Card Dock

60 Hz 1ms 1080p monitör ve RX 570 Gaming X 4 GB bir ekran kartı ve bir CX 80+ Bronze 500W PSU ile birlikte bu yükseltmeye aşağı yukarı 2500 TL para vermeye değer mi? Değmez ise alternatif olarak ne yapmamı önerirsiniz?

Monitör almadan(ileride bütçem elverdiğinde iyi bir monitör alma durumumdan dolayı) laptop ekranında bu ekran kartını çalıştırabilir miyim? Intel HD4600 olduğundan dolayı böyle bir şeyin mümkün olabileceği söyleniyor, doğru mudur?

Yukarıdaki linkteki bağlantılarda GTX 1050 ve GTX 1050 Ti desteklenmediği söyleniyor fakat yapanlar var, yurt dışı forumlarında paylaşılmış fakat dil bilgimin kısıtlı olmasından dolayı yeterli düzeyde anlayamadım. Sonuç GTX 1050 Ti daha F/P olarak uygun.

RX 570 Gaming X 4GB bu bağlantılarla çalışabilir mi?

Bir de PSU yerine belli bir Watt'lık adaptör ile ekran kartını besleyebilir miyim?

Son olarak da bu seviyede bir yükseltme ile normal bir masaüstüne göre belli oranda bir kayıp yaşar mıyım?

Oynayacağım oyun türleri ise hemen hemen hepsi. FPS, TPS, RPG, MOBA, RTS ve bazı TBS'ler.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Konu güncel.
  • Konu güncel.
  • Konu güncel.
  • Takma hiçbir yararı yok.Hatta sliyi kapatınca laptop sorunlardan kurtuluyor, daha sorunsuz oluyor.Aldığıma pişmanım 4 yıl oldu ama zamanında msiler daha iyi bir tercihti.Gt 750m sli sahibiyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.