Şimdi Ara

Lenovo Y50 Destek (Sorular,Sorunlar ve Çözümleri) (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
541
Cevap
21
Favori
38.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anakart yuvasi bozulmuş hocam suan tek soket calisio suan tesekkurler cevabiniz icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AsTraLL A kullanıcısına yanıt
    Anakart yuvası'ndan kasttetiğinin ram slotu olduğunu varsayarak;
    çalışan slottaki rami diğer ram le değiştirerek denedin mi?
    Belki ram bozulmuştur, oyleyse çok ucuza(yeni ram fiyatına)sorunu halledebilirsin.
  • drk_m kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam yanlis yazmisim :) ram slotu bozulmus denedim usttekine takinca blgisayar acilmiyor bikac sorun daha vardi zaten mecburen bi tamirciye vericez

Hayırlısı olsun, inşallah kolayca tamiri olurda, kullanmaya devam edersin.
  • İyi akşamlar. Bilgisayar ilk açıldığında bazen 5-8 saniye ekran git gel yapıyor. Problem nedir? Çözümü nedir bilen var mıdır acaba?
  • SSD aldım fakat arka kapağı açmayı başaramadım. Bu işin kolayi yok mu kapak sallanıyor ama hoparlör tarafindaki plastikleri kasadan kurtaramadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ---SEFA---

İyi akşamlar. Bilgisayar ilk açıldığında bazen 5-8 saniye ekran git gel yapıyor. Problem nedir? Çözümü nedir bilen var mıdır acaba?

Muhtemel Lcd data kablo arızası.
  • Aslında çok memnun kullanıyorum ama GTX 860M den GTX 1050 geçmeye değer mi?

• Arkadaşlar ben mi mallık yapıp klavyenin üzerine kahve döktüm. Sonra mallığıma doyamamış olacağım ki hemen kapatıp saç kurutma makinesi ile klavyeyi kurutmaya çalıştım. Yeterince kuruttuğumda gördüğüm manzara karşısında şok oldum zira erimiş bir tuş takımına sahiptim artık. Şuan bazı tuşlar çalışmıyor, bazısı eridi bazısı yerinden çıktı falan.

Nerden temin edebilirim klavye takımını, servise göndersem ne kadar ücret istenir fikri olan var mı?
  • bacardi cola B kullanıcısına yanıt
    Ben de dökmüştüm 1 sene önce bir bardak dolusu kahveyi, servise göndermedim ben. Ankara dikmen civarlarında bir bilgisayarcıdan üst kasayı alıp kendim değiştirdim.
    Mutlu mesut kullanıyorum hala. Sana da tavsiyem az biraz yatkınlığın varsa bu işlere al bir yerden kendin değiştir. Yalnız üst kasayı değil de sadece klavyeyi alırsan klavyeyi kasaya tutturmada sıkıntı yaşayabilirsin. Klavye kasa arasında vida yok çünkü
    djjdjdjdjdjsjsjsjdjdjdjjfjfjf delisin sen.

İşi bilen , sağlam bir bilgisayarcıda sadece klavyesini değiştirtebilirsin.
    Komple üst kasayı da değiştirtebilirsin. Çok dert edilecek bir sorun değildir klavye sorunu.
    Ama dediğim gibi, sağlam, temiz çalışan bir bilgisayarcı bulmak şart.
  • Samsung 850 evo SSD aldım bilgisayarın kendi HDD sini söktüm. Bilgisayarla birlikte gelen Windows 8 kurulum USB sini taktim boot etmeye çalıştım ama bi türlü usb yi görmedi. Sorun ne olabilir?

Biosdan secure boot kapatıp öyle dene birde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drk_m

Biosdan secure boot kapatıp öyle dene birde.

hallettim hocam cevabınız için teşekkürler UEFI mod açık oldugundan görmüyormuş

• y5070 versiyonunun 960 m modelini kullanıyorum. 2 sefer harddiski değişti şuan laptopu garantiden yeni aldım harddisk ve fanı değişmiş . Ama sorunlar halen devam ediyor şuan bu yazıyı yazarken 71 Derece ve fan sesini duyabiliyorum. Bunun çözümü varmı ? Tekrar bozulur diye ümit ediyorum şuan ücret iadesi almak için .
  • perfectci008 P kullanıcısına yanıt
    Çözüm macun yenileme ve bulabiliren kaliteli bir termal padle pad değişimi, ama bunları yaparsan, garantisi bozulur. O yüzden bence dediğin gibi tekrar bozulmasını, umalım.
  • Macun falan olduğunu sanmıyorum anakarttan falan problem olabilirmi acaba ?
  • perfectci008 P kullanıcısına yanıt
    Anakartta oluşacak sorunun işlemci ve akrankartı sıcaklıklarını artırması olası değil.
    Termal sensör diyeceğim, artık oda işlemciye gömülü, işlemcinde termal sensörle ilgili bir problm olmuş olabilir.
    Ama bu seçenek de pek olası değil. Yine ben macun ve pad derim. Zira, servisde o soğutucu bloğun nasıl motajlandığını macunun nasıl sürüldüğünü tahmin edebiliyorum.
  • Teşekürler cevap için. Laptop kafasına göre 70 dereceden 95 e çıkıp iniyordu aradım garantiyi laptopa bağlanıp kanıt olarak videosunu almasını istedim ve iade sürecini başlattım inşallah kurtulurum artık şu laptoptan.

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.