Şimdi Ara

Lenovo Vibe Shot z90-7 (12.08.2016) Tam türkçe rom / türkiye moduna geçiş / unbrick / imei / root (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
247
Cevap
11
Favori
19.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: AsTraLL

quote:

Orijinalden alıntı: net-im

değerli üstatlar; Lenovo vibe shot z90 tlefona otadan android 6 ya yükseltirken telefon yeniden başladı ve açılmoyr. Titriyor kesiliyor. Qualcomm HS-USB Diagnostics 9006 şeklinde bağlanıyor miflash qfildende rom atamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Pm e bakin hocam

merhaba. üzerinden 1 yıl geçmiş ama telefonum bu arkadaşla aynı durumda nasıl yardımcı olmuştunuz. cevaplarsanız sevinirim
  • merhaba.
    benim gibi lenovo vibe shot sahibi iseniz ve lenovo z90a40_s208_*** versiyonunda kalıp qfil veya miflash ile yazılım yükseltemeyenler varsa kolay bir yolunu buldum ve paylaşmak istedim.

lenovo vibe shot telefonumda yüklü rom lenovo z90a40_s208_**** şeklinde yazıyordu.
    linkteki s209 güncellemesini sd kart ile yaptım ve ondan sonra tüm güncellemeler peş peşe sistem üzerinden yapılabilir oldu. şuan s363'e kadar sistem üzerinden güncelleme yapıldı ve android 6.0 var.

linkteki dosyayı indirip zip'in içindeki sdfuse klasörünü hafıza kartının ana dizinine atın. daha sonra telefon kapalı iken ses kısma tuşuna basılı tutarak telefonu açın. menü gelene kadar elinizi ses kızma tuşundan çekmeyin. gelen menüde sd update seçeneğini seçin gerisi otomatik olacak zaten.

s209 rom:https://cloud.mail.ru/public/5s3j/qd2zq53sR

• quote:

Orijinalden alıntı: gefeka

merhaba.
    benim gibi lenovo vibe shot sahibi iseniz ve lenovo z90a40_s208_*** versiyonunda kalıp qfil veya miflash ile yazılım yükseltemeyenler varsa kolay bir yolunu buldum ve paylaşmak istedim.

lenovo vibe shot telefonumda yüklü rom lenovo z90a40_s208_**** şeklinde yazıyordu.
    linkteki s209 güncellemesini sd kart ile yaptım ve ondan sonra tüm güncellemeler peş peşe sistem üzerinden yapılabilir oldu. şuan s363'e kadar sistem üzerinden güncelleme yapıldı ve android 6.0 var.

linkteki dosyayı indirip zip'in içindeki sdfuse klasörünü hafıza kartının ana dizinine atın. daha sonra telefon kapalı iken ses kısma tuşuna basılı tutarak telefonu açın. menü gelene kadar elinizi ses kızma tuşundan çekmeyin. gelen menüde sd update seçeneğini seçin gerisi otomatik olacak zaten.

s209 rom:https://cloud.mail.ru/public/5s3j/qd2zq53sR
    konunun ilk mesajında izah etmiştim ama demek ki gözünüzden kaçmış.

4- QSB DOSYASI ile ROM UPDATE ETMEK
    1- Şarjınızın %30’un üstünde olmasına dikkat ediniz.
    2- Cihazınızı güncellemek için Z90-7_USR_S087_1505110010.rar dosyasını indirip içindeki qsb dosyasını telefonunuzun hafızasına (sdcard içine, DCMI klasörünün bulunduğu yere) “sdfuse” adında bir klasör açıp içine kopyalayınız.
    3- Telefonunuzu tamamen kapatıp pcye bağlı değilken SES KISMA + GÜÇ TUŞUna basınız.
    4- Karşınıza gelen menüden SES KISMA TUŞU ile 5.sıradaki “SD UPDATE” bölümüne geliniz. ENTER yazısını tuşlayınız. “Z90-7_USR_S087_1505110010.qsb” dosyası ekranda kırmızı şekilde yazıyorken START tuşuna basınız. İşlem bitince REBOOT tuşuna basınız.

İlginize teşekkür ederim.

• Evet bu izahı gördüm, emeğiniz için de teşekkür ederim. Çok defa faydalandim bu açıklamalardan. Benim mesajimdaki önemli kısım -bana göre- s209 kodlu rom ve sonrasında tüm guncellemelerin sistem üzerinden yapılabiliyor olması. S208 yüklü idi ve güncelleme gelmiyordu. Qfil veya farklı şekilde yükleme yapamamıştım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gefeka

Evet bu izahı gördüm, emeğiniz için de teşekkür ederim. Çok defa faydalandim bu açıklamalardan. Benim mesajimdaki önemli kısım -bana göre- s209 kodlu rom ve sonrasında tüm guncellemelerin sistem üzerinden yapılabiliyor olması. S208 yüklü idi ve güncelleme gelmiyordu. Qfil veya farklı şekilde yükleme yapamamıştım.
    açıkçası s208den sonra 363e geçiş için güncelleme yapmıştım ama önce s209a manuel mi geçmiştim tam hatırlamıyorum.
    attığın mesajda işin bu kısmını anlamamışım. izah ettiğin iyi oldu.
    teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • net-im N kullanıcısına yanıt

Aynı sorun bende de oldu. Nasıl çözdünüz yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AsTraLL A kullanıcısına yanıt

Hocam aynı sorun bende de oldu. Bana da yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.