Şimdi Ara

Lenovo Vibe P1 Pro (P1c72) (03.04.2017 güncel) Türkiye modu / Unbrick / imei (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
291
Cevap
14
Favori
24.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: subari

Merhaba,

Anlatım için teşekkür ederim. P1a42_M_S288_160721_ROW.7z dosyasının şifresi nedir acaba?

lenovo-forums.ru bunu dener misiniz?

bu ise konuya yazayım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6.0 burada takılıyor

Lenovo Vibe P1 Pro (P1c72) (03.04.2017 güncel) Türkiye modu / Unbrick / imei
  • Suan xda a cynagenmod un gayri resmi bu rom u var denemek istiyorum fakat recovery mod a giremiyorum varmı bilgisi olan cihaz P1 pro p1a41
  • ksktunc K kullanıcısına yanıt
    Coming soon diyor bayadır, nasıl kullanacağız? Linki ben mi göremedim?
  • 5.betasini yayınlamış aslında link olması gerek PC açınca bu bakayım
  • Twrp yapan varmı varsa nasıl anlatabilirmi
  • Arkadaşlar android 6.0'dan lollipopa geçmek istiyorum. Son sürüm lollipop romun ismi nedir söyler misiniz? Bir de yapmak istediğim bu işlem mümkün müdür?
  • beratad B kullanıcısına yanıt
    Son sürüm s152 denen rom oluyor ve mümkün. Nasıl yükleneceğini ben hariç herkese sorabilirsiniz.
  • gerçekten lenovo vibe p1 bu kadar zor root atacağımı düşünmemiştim bu gidişlede atamayacağım sanırım :) samsungta ne güzel programlarla kabloyla sıkıntısız basitce atıyorduk.bunda denemediğim program kalmadı root atamadım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cipro06

gerçekten lenovo vibe p1 bu kadar zor root atacağımı düşünmemiştim bu gidişlede atamayacağım sanırım :) samsungta ne güzel programlarla kabloyla sıkıntısız basitce atıyorduk.bunda denemediğim program kalmadı root atamadım...

Kargo sizden gönderin root atayım :(

Telefoncuya verseniz daha ucuz olur tabi.

Galiba samsungların da yeni modellerinde zor bu iş.

Hep bootloader denen meretten oluyo bu.
  • lenovo samsung kadar yaygın olmadığından yavaş ilerliyor.samsungta olaylar hızlı ilerliyor.lenovo root yazsan gooogle a dogru düzgün birşey çıkmıyor.samsung galaxy mini root yaza misal çok rahat bieşetler bulursun.gerçi kingoroot kingroot e benzerleri çoğu rahatlıkla rootluyor sıkıntısız
  • cipro06 kullanıcısına yanıt
    Türkçe kaynak ararsanız bulamazsınız. Yineliyorum, artık birçok yeni cihazda bootloader kilidi var. Kingroot kingoroot hatta cf auto root bile onlarda işe yaramıyor. Google translate yardımıyla rusça sitelerdeki anlatımla bile root attığım oldu.

Falan filan xda yazıp varsa her telefona root yöntemi bulunabilir. Bizimkinden daha zor bootloader kilidi açılan telefon da var. Neyse cok uzattim.
  • arkdaşlar bende lenovo vibe p1a41 modeli var 1 ay olmadı alalı daha ilk günden hoparlör sorunu ve oyunlarda ve genel olarak bir kasma vardı servise gönderdik hoparlör sorununu çözdüler yedek parça değişimi yapmışlar ama kasma var hala telefonda bildiğin kasıyor oyunlarda anlamadım gitti neden kasar sizce ?
  • Çin'den aldığım C58 modele P1a42_S135_151013_ROW_to_CN-miflash_dosyasi.rar ROM'unu aşağıdaki yöntemle yazmayı deniyorum. Ama 5. aşamada takıldım. "son dört dosyanın yol ayarlarınızı yapın" işlemini yaparken rawprogram0.xml dosyasının rar arşivinden çıkmadığını fark ettim. rawprogram0.xml yerine aşağıdaki xml dosyalarında birini kullanmalı mıyım? Hangisini kullanmalıyım?

flash_local.xml

patch0.xml

rawprogram_unsparse.xml

upgrade_wipe.xml

upgrade.xml

quote:

3- MiPHONE ile UNBRİCK İŞLEMİ

Bu işlemler sırasında telefon bilgisayara bağlı olmayacak. Gerektiği yerde bağlantı kurulması bilgisini vereceğim. Driver eksiklerinizi linkteki “driverlar” klasöründen tamamlayabilirsiniz….

1- “LenovoUsbDriver_autorun_1.1.9.exe” dosyasını indirip kurun.

2- “P1a42 Türkçe Rom” klasöründeki “P1a42_S135_151013_ROW_to_CN-miflash_dosyasi.rar” dosyasını indirip bilgisayarınıza çıkartın. (Bu rom Avrupa modeli romudur ve Google mevcuttur. Fakat Çin versiyon cihazda da sorunsuz çalışmaktadır. Denemeleri yapılmıştır. )

3- “Unbrick” klasöründeki “MiPhone20140509.exe” dosyasını indirip, bilgisayarınıza kurunuz. Programı çalıştırın.

4- “Browse” butonuna basın ve “browse” bölümünden RAR’ı açtığınız klasörün yolunu tanımlayın.

5- Şimdi de “browse” butonunun yanındaki “aşağı ok”a basıp “advanced” bölümünden son dört dosyanın yol ayarlarınızı yapın. OK butonuna basınız.

6- Telefon tamamen kapalı iken SES AÇMA TUŞUna basarken, usb kablosunu telefona takınız (telefon titrer tuşu bırakmayın) ve miphonedaki REFRESH TUŞUna basınız. Comport bağlantısı gelince FLASH BUTONUna basınız. Yükleme işlemi başlayınca SES AÇMA TUŞUnu bırakınız.

NOT: Bu işlemleri yaparken atik davranınız. Telefon ikinci defa titrediğinde bağlantı gidiyor ve COMx bağlantısı yerine anlamsız bir USBx bağlantı portu geliyor. Yapmanız gereken bu şekilde rom flashlayıp telefon açılınca COMx bağlantısını yakalayarak yeniden flashlamak.

7- İşlem tamamlandı yazınca pc ile telefon bağlantısını ayırınız.

8- Telefon titreyene kadar SES AÇMA + GÜÇ TUŞUna basınız. Telefonunuzda Lenovo ibaresi belirecektir. Telefonun açılmasını bekleyiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• coolman7 C kullanıcısına yanıt
    emin değilim ama "rawprogram_unsparse.xml" dosyası olmalı sanırım.

bende daha önce deneme yanılma yoluyla bu dosya olduğunu bulmuştum diye hatırlıyorum.

bu uygulamada bu tür rom için yapılan uygulamada yanlış dosya seçmen cihazını bozmaz çünkü dosya yükleyemezsin.

• Cevap icin teşekkürler. Yanlış dosya ile brick olmaz degil mi? :)

• MiFlash programında Class not registered hatası alıyorum. Neden olabilir?

• Arkadaşlardan biri dahi cihazı root lamayı becerememiş mi? Sanal alemde de bu çok büyük bir eksiklik. Umarim en kısa zamanda konuyu açıklayıcı bilgileri bu başlıkta bulabiliriz

• Arkadaşlar c58 yani 2gb ramli model için global rom ve imei işlemi nasıl yaparız?

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.