Şimdi Ara

LENOVO VİBE P1-P1 PRO ANAKONU (611. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.178
Cevap
119
Favori
469.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 609610611612613
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • micro sd ve kullanımıyla ilgili soru ve sorunlarım var:
    1. dahili olarak biçimlendirmek ile normal biçimlendirme arasında fark nedir. normal biçimlendirme dosya taşımaya yarıyor ama dahiili biçimlendirmeyi çözemedim.
    2. dahili olarak biçimlersem 32 gb telefon hafızası bitince sd ye yükleme yapmaya devam edebilir miyim?
    3. dahili olarak sd yi formatlayamıyorum. sd bozuk diyor. ve kartı görmez hale geliyor. vs
    4. malum adil kullanım kotası başa dert. ve 25-30 gb çöpe atmak istemiyorum.uygulamaları sd ye yüklemenin veya olduğu gibi komple sd ye yedeklemenin bir yolu var mı?
  • techno34 T kullanıcısına yanıt
    Video lu bir anlatım vardı biraz araştırırsanız bulursunuz bana sorarsanız çok basit bir işlem ama kendinize güveniyorsanız yapın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 aydır bu telefonu kullanıyorum. Bataryada ciddi bir düşüş var. Güncelleme yapmadım. Oyun oynamıyorum.Standart kullanıcıyım.
    Merak edenlere duyurulur.
  • hakandurmaz06 H kullanıcısına yanıt
    Sabah sarjdan çıkarttıktan sonra geceye kadar sıkıntısız gidiyor mu dostum? Bende alalı 5 gün oldu sadece 2 kere şarj ettim şuan çok memnunum.

• laplace60d L kullanıcısına yanıt
    Çok güzel anlattınız da ben anlamamışım. Dediğiniz özellik true phone denen sevdiğim bir çevirici uygulamasinda var. Ben baska uygulama kullanmam demezseniz bakın

• Exfat E kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim sorun türkçe karakter değilmiş t9 arama yokmuş. Sizin söylediğiniz uygulama işimi gördü tekrar teşekkürler

• techno34 T kullanıcısına yanıt
    ben daha dün lollipopa dönüş yaptım. linkteki işlemleri yap ardından 3 yada 4 tane ufak boyutlu güncelleme alacaksın sonra tamamlanıyor link : https://youtu.be/GGZvQiDbEGg

• quote:

Orijinalden alıntı: Hisoka

Arkadaşlar p1 in siparişini az önce verdim, muhtemelen yarın elime geçicek. Bana telefonu ilk aldığımda neleri yapmamı önerirsiniz örneğin telefonun güncellemelerini yapmalı mıyım? Şarj dayanıklılığı filan azalır mı güncellemeyle? Tavsiyeler verebilirseniz sevinirim.

Var mı yardımcı olabilecek?
  • Exfat E kullanıcısına yanıt
    şu telefonu rootlamak istiyorum yada rootlu bir rom yüklemek istiyorum. ama türkçe bir kaynak bulamadım

• Bu akşam telefon çantamdayken titrediği hissettm ve baktığımda telefonda lenovo yazısı vardı açma kapama tuşuna bastım android yükleme diye bir yazı çıktı ve 15-20 dk bir işlem yapıp açıldı. Telefonun şarjı bu evrede %99 dan 93 e düştü. Telefonu tekrar çantama koydum ve 1-1,5 saat sonra baktığımda telefon ateş gibiydi feci ısınmış. Şarjı ise hiç kullanmama rağmen 83 düşmüştü,. Telefonu tamamen kapatıp yarım saat dinlendirdim şuan sorun yok. Daha önce başına böyle bir olay gelen yada neden olduğuna dair bir fikri olan var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bart1969

micro sd ve kullanımıyla ilgili soru ve sorunlarım var:
    1. dahili olarak biçimlendirmek ile normal biçimlendirme arasında fark nedir. normal biçimlendirme dosya taşımaya yarıyor ama dahiili biçimlendirmeyi çözemedim.
    2. dahili olarak biçimlersem 32 gb telefon hafızası bitince sd ye yükleme yapmaya devam edebilir miyim?
    3. dahili olarak sd yi formatlayamıyorum. sd bozuk diyor. ve kartı görmez hale geliyor. vs
    4. malum adil kullanım kotası başa dert. ve 25-30 gb çöpe atmak istemiyorum.uygulamaları sd ye yüklemenin veya olduğu gibi komple sd ye yedeklemenin bir yolu var mı?

yukarıdaki sorulara bir tane daha eklemek istiyorum:
    microusb-usb dönüştürücü aparatla fotoğraf makinasını cebe bağlayabiliyorum.
    5.fotoğraf makinasındaki dosyaları cebe kopyalamak için hangi uygulamayı yüklemek lazım?

• Hisoka H kullanıcısına yanıt
    Ben güncelleme yapmadım ve gayet memnunum. Marsmallow'da beni çeken bi özellik de yok o yüzden riske girmiyorum. Ekrana sanal tuş koymak için bi rootlu rom yükledim takılıyorum

• siamat S kullanıcısına yanıt
    Bende bulamayıp xda sitesindeki anlatımla yaptım. Anlatım yapma riskine girmek istemem çünkü ilk denemede cihazı açılamaz hale getirdim ve bir pc'de rom atamazken başka birinde atabildim.

Özet olarak lenovo usb driver dosyasını yüklemek, ses kısma tuşuna basarken telefonu pc'ye bağlamak ve qfil denen uygulama ile de rootlu romu seçip yüklemek gerekiyor.

http://forum.xda-developers.com/vibe-p1/development/lenovo-vibe-p1-stock-rom-custom-rom-t3306484

• Arkadaşlar 2 dir soruyorum yok mu bir insan evladı 2 kelime edip açıklayabilecek
  • Hisoka ben cevap verdim beğenmedin galiba. P1 konusu pek aktif değil zaten sanki. Hem şu an gece buralarda. Rootlu rom yükle xposed ve gravitybox kur desem onlar ne diye soracaksın. Lazım neyse onu kur gerisine bulaşma bence.

• bart1969 B kullanıcısına yanıt
    Diğer soruları anlamadım sd karta uygulama kurmayı sevmem yavaş zaten benimki. 5. soruya gelince, otg cihazıyla foto makinesini bağladığında telefonun kendi dosya yöneticisi açılmıyorsa xplore gibi dosya yöneticisi de yüklesen işe yaramayacaktır.

• Şarj sürem:Sabah %100 iken açılıyor gece şu an saat 01.16 %23 yoğun kullanıyorum normal mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Exfat

Hisoka ben cevap verdim beğenmedin galiba. P1 konusu pek aktif değil zaten sanki. Hem şu an gece buralarda. Rootlu rom yükle xposed ve gravitybox kur desem onlar ne diye soracaksın. Lazım neyse onu kur gerisine bulaşma bence.

Teşekkür ederim kardeşim. xposed ve gravitybox ne?
  • Hisoka H kullanıcısına yanıt
    Xposed telefonun sistemine yerleşip modülleri sayesinde telefona ek özellikler kazandıran bir uygulama.
    Gravitybox ise o modüllerin en iyisi. Ekrana sanal tuş ekleme, normalde bas asagi dönmeyen ekrani dondurme(sarjdayken en sevdigim), batarya zayif sesini kapatma gibi guzel ozellikleri olan bi sey

• Telefonum son bir kaç seferdir hizli sarj olmuyor, geceden sabaha ancak sarj oluyor. Sebebi ne olabilir?

• 
Sayfa: önceki 609610611612613
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.