Şimdi Ara

Lenovo V155-15API (3500U) Ana Konu; Kendi Fiyat Aralığındaki En İyi Dizüstü (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.955
Cevap
32
Favori
126.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    12 GB RAM Dual Channel çalışıyor değil mi ? Bende ileride yükselteceğim mümkünse CPU-Z programından ekran görüntüsü paylaşabilirmisiniz? Hayırlı olsun bu arada.
  • Cihazı alalı 2.5 - 3 ay oluyor. 7-8 saat aralıksız kullandım. Oyun da oynadım Premiere ile video da editledim. Herhangi bir sorun yaşamadım, performans düşmedi, kasma donma yaşamadım. Adobe ağır programdır, onu alta alıp Chrome'da rahatça takılıp ses dosyası vs. de indirdim, 4K video editi de yaptım ama render alması uzun sürüyor 1080p'ye göre. Aralıksız 7-8 saat kullanım da fanlar sesliydi ve ısınma hissetmedim ama altına üstüne bakmadım tabi. Benim PC 256GB SSD ve 8 GB RAM versiyonu. Ekleme yapıp çift kanal çalışmasını sağlarsam daha da performanslı olur diye düşinüyorum. Şu an bana 6 GB RAM kaldığı halde gayet iyi çalışıyor cihaz. 256 GB hafıza ise bana yeterli gelmedi, kısa sürede doldu videolardan ötürü, bundan ötürü HDD alacağım. Ayrıca SSD sonuna kadar doluyken yalnızca 10 GB boş alan kalmışken de performans düşmedi.
    Ekranı yeterli ama IPS kadar da doyurucu değil. Netflix'te yüsek kalite dizi film izlerken oldukça keyif alıyorum.
    Tasarımı da arkadan sade ve hoş, önden de yan çerceveler ince olduğundan göze güzel geliyor.
    Malzeme kalitesi ekran kısmı hariç iyi. Ekran sallanıyor esenek bayağı, güvensizlik veriyor biraz ama alışınca sorun yok, tabi dikkatli kullanılmalı. Ekranı kaldırırken tam ortadan kaldırıyorum ya da iki elle sağdan soldan tutup kaldırıyorum, tek bir taraftan kaldırınca esnek olduğu için sıkıntılı biraz. Klavye iyi, hissiyatı güzel. Touchpad ise meh, rahat kullanılıyor ama hissiyatı normal, keyif vermiyor sadece iş görüyor.
    Mikrofon kalitesi de iyi, arkadaşımla konuşurken sesimin iyi geldiğini söylüyor, rahatsız olmuyor hiçbir şekilde.
    Hoparlör başlarda iyi gelmemişti ama güncelleyince vs. düzeldi ve daha iyi geliyor artık. Verdiği ses kalitesi iyi, ses seviyesi ise yeterli gelmeyebiliyor bazen.
    Oyun performansı hakkında net yorum yapamam ama buradaki merak eden arkadaşlar için ayrıntılı şekilde bakacağım vakit buldukça.
    Güzel bir fiyat / performans ürünü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0CCF51958 -- 16 Şubat 2020; 18:23:38 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Selam arkadaşlar. Bir notebooka ihtiyacım var. Bütçem maksimum 3000 lira. Günlük işler ve yazılımla uğraşmak için kullanacağım. İşlemci ve ram yeterli gibi ama ekran kartından pek anlamıyorum. Bu cihazdaki vega 8 ekran kartı kaç gb'dir. Ve işimi görür mü, ekranı nasıldır merak ediyorum. Kullanan varsa cevabını bekliyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar şarj konusunda olumlu şeyler yazmamıslar kullananlar bi bakabilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuhammedDogan

Selam arkadaşlar. Bir notebooka ihtiyacım var. Bütçem maksimum 3000 lira. Günlük işler ve yazılımla uğraşmak için kullanacağım. İşlemci ve ram yeterli gibi ama ekran kartından pek anlamıyorum. Bu cihazdaki vega 8 ekran kartı kaç gb'dir. Ve işimi görür mü, ekranı nasıldır merak ediyorum. Kullanan varsa cevabını bekliyorum.
    Vega 8 dahili bir ekran kartıdır, kendi hafızası yoktur, Ram üzerinden 2 GB kullanır, fakat ekran kartı GB değeri ile ölçülmez, piyasada ne 4 gb ekran kartları var hiçbir işe yaramıyor, ekran kartının çekirdek sayısı ve çekirdek hızı değeri başta olmak üzere birçok etken ekran kartı performansını etkiler, hatta burada en düşük etken ekran kartının hafıza boyutu denilebilir :)

Vega 8'in gücüne gelince, MX130'dan güçlü, MX150'den bir tık güçsüz bir ekran kartıdır, günlük işler ve yazılımda tık dahi demez, oyunlarda ise giriş seviyesi olarak belirtilebilir. Çok yüksek performans beklenmemeli fakat bu fiyatlarda MX150 veya daha üstü bir cihaz bulunamayacağından dolayı 3000'e kadar alınabilecek en iyi ekran kartıdır.

O fiyatta daha yüksek performanslı bir cihazın tek yolu alttaki cihazı alıp 4 gb ram eklemektir, Radeo 540X Vega 8 ile MX150 arasında bir performans verir:
    https://m.n11.com/acer-a315-42-ryzen5-3500u-4gb-256gb-ssd-2gb-rad-540x-nxhf8ey002-P375056450?utm_campaign=akakce_genel&utm_source=comp_akakce&v=1.15.5&utm_medium=cpc

• Lenovo V155-15API (3500U) Ana Konu; Kendi Fiyat Aralığındaki En İyi Dizüstü
    https://www.hepsiburada.com/lenovo-v155-15api-amd-ryzen-5-3500u-8gb-256gb-ssd-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-81v50010tx-p-HBV00000M77A8?magaza=DelidenAl
    Lenovo V155-15API (3500U) Ana Konu; Kendi Fiyat Aralığındaki En İyi Dizüstü
    https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-s145-15api-amd-ryzen-7-3700u-8gb-512gb-ssd-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-81ut008dtx-p-HBV00000PXVDS?magaza=Hepsiburada
    https://www.hepsiburada.com/asus-vivobook-15-x512da-ej957-amd-ryzen-5-3500u-8gb-256gb-ssd-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000QC13H?magaza=İnce hesap

Mühendislik öğrencisiyim autocad solidworks vs kullanacağım bu 3 laptop arasında kaldım.
    *lenovo v155 fiyatı ile öne geçiyor
    *lenovo s145 ryzen 7 ve 512ssd olması ile avantajlı
    *asus ise marka, malzeme kalitesi ve tasarımı ile önde

tavsiyeleriniz benim icin değerli şimdiden teşekkürler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagrimkonuk -- 20 Şubat 2020; 2:51:7 >

• cagrimkonuk C kullanıcısına yanıt
    O Asus'u Allah bildiği gibi yapsın, soğutma sistemi bu kadar iğrenç başka cihaz görmedim, X509 ve X512'den şeytan görmüş gibi kaçın... V155 ve S145 arasında daha önce defalarca yazdığım gibi, S145 daha ince ve 512 gb ssd ile öne çıkıyor, V155 ise iş bilgisayarı olduğu için kasasının kalitesi ile öne çıkıyor, geri kalanı ile neredeyse birebir aynılar. Ama S145'in şu anki fiyatından daha ucuza 12 GB ram ve 256 ssd + 1 tb hdd olan V155 alınabiliyor.

https://www.akakce.com/notebook/en-ucuz-lenovo-v155-81v50010tx09-ryzen-5-3500u-12-gb-1-tb-256-gb-ssd-radeon-vega-8-15-6-full-hd-fiyati,629781211.html

Edit: Belirtmeyi unutmuşum, Ryzen 7 3700U'nun Ryzen 5 3500U'dan bariz güçlü olduğu tek cihaz Lenovo E595'dir. Geri kalan neredeyse hiçbir cihaz 3700U'nun gerçek performansını kullanamıyor, yani S145'deki 3700U, V155'deki 3500U'dan güçlü çalışmayacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 20 Şubat 2020; 9:15:33 >

• Tavsiye için teşekkürler. An itibarı ile v155 alarak aranıza katıldım :)

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    Ben de buralardan yolunu bulmaya çalışıyorum. :)

https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-s145-15api-amd-ryzen-7-3700u-8gb-512gb-ssd-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-81ut008dtx-p-HBV00000PXVDS?magaza=Hepsiburada

https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-330-amd-ryzen-5-2500u-8gb-1tb-radeon-540-freedos-15-6-hd-tasinabilir-bilgisayar-81d200pbtxa-p-HBV00000N6K8J?magaza=BT Teknoloji

Forumdaki tavsiyelerden beğeniye bunları da atmışım. Benzer fiyatlardalar gördüğüm kadarıyla. Üçünden yine bahsettiğiniz ürün mü alınır?

Edit: s145'in bahsi geçmiş zaten, öbürü ideapad 330 hiç kıyasa bile girmez o halde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicomedian -- 20 Şubat 2020; 13:43:56 >

• nicomedian kullanıcısına yanıt
    Ideapad 330 malesef ilk nesil Zen çekirdekli olan Ryzen 5 2500U'nun yaydığı ısıyı dizginleyemiyor ve thermal throttling dediğimiz ısıdan dolayı güç azaltma yoluna gidiyor, bu sadece ideapad 330'da değil, 2500U ve 2700U içeren neredeyse tüm cihazlarda mevcut, sadece çift turbo fanlı oyun kasaları o ısıyı dizginleyebiliyor. Bu yüzden 3500U barındıran bir cihaz almak çok daha mantıklı...

• https://www.hepsiburada.com/lenovo-v155-15api-amd-ryzen-5-3500u-8gb-256gb-ssd-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-81v50010tx-p-HBV00000M77A8?magaza=notebookstore

Arkadaşlar, İnternette gezinme, film izleme gibi gündelik işlerde işimi görür mü bu cihaz. Yavaş olsun istemiyorum, oyun oynamam ama internette gezinirken felan hızlı olsun. Film izlerken keyif versin. İşimi görür mü laptop.

Yok daha iyi bir öneriniz varsa nedir.

• hocamlar merhaba,

ben de bu laptop'u kullanıyorum, dün aldım. Ancak aşırı fazla gözlerimi yoruyor, ve ayrıca görüntü olması gerektiği kadar keskin değil.

Acaba driverlarını mı yanlış yükledim ?
  • -s-laughter kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarın ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz?

• ugurcansayan kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

https://www.hepsiburada.com/asus-vivobook-15-x512da-ej957-amd-ryzen-5-3500u-8gb-256gb-ssd-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000QC13H?magaza=İnce hesap

Birde bu var, 2 si arasında kaldım.
    Asus X512 için birkaç yukarıdaki mesajıma bakmanız yeterli

• quote:

Orijinalden alıntı: -s-laughter

Çözünürlüğünüz 1920px*1080px. Ekran ölçeklemesi %125 mi ayarsız yoksa görüntü JPG formatında olduğundan mı bulanık emin olamadım. Bana JPG ihtimali daha yüksek göründü.

Ölçeklendirme hatasından ötürü bazı uygulamalar bulanık görünüyorsa diye şunu kontrol edelim:
    Windows - Ayarlar - Sistem - Monitör - Ölçek ve Düzen - (Önerileni veya gözünüze hoş geleni seçin).
    Gelişmiş ölçekleme ayarları - (…) Windows'un düzeltmeye çalışmasına izin ver - (gözünüze hoş geleni seçin. Yeniden başlatma gerekebilir.)
    Birçok bulanıklığın sebebi %100'den başka ölçeklendirmeyi desteklemeyen programlardır. Bunlara Windows'un pencerelerinde gezerken de rastlayabilirsiniz, bazı oyun ve programlarda da karşılaşabilirsiniz. Ölçeklendirmeyi %100'e ayarlamanız bulanıklığı çözer ama okunabilirlik baya zorlaşır.

Eğer bazı yazılar kayık veya bulanık görünüyorsa diye ClearType ayarına bakalım. Windows - Arama kısmına "ClearType" yazdığınızda çıkan "Denetim Masası" seçeneğini değerlendirip gözünüze hoş geleni seçin.

Aygıt yöneticisine girip baktığınızda görüntü bağdaştırıcıları başlığı altında adı ne görünüyor? Sürücü numarası nedir, hangi AMD yazılımı bilgisayarda yüklü?

• Hell5pawN H kullanıcısına yanıt
    hocam valla benim cs go da ortalama fps 60 vicarı 70 falan göremedik daha, nasıl ulaşıyorsunuz o rakamlara hala anlamıyorum.
  • coldcrash kullanıcısına yanıt
    Öncelikle merhabalar. Ben cs go yu 1024x768 çözünürlükte oynuyorum ve düşük ayarlarda oynuyorum sadece 1 ayar yüksekti sanırım ya da hepsi düşükteydi tam hatırlamıyorum 110-130-90-70 fps bandında oynuyorum. Radeon software sürümü olarak 20.1.3 sürümünü kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hell5pawN

Öncelikle merhabalar. Ben cs go yu 1024x768 çözünürlükte oynuyorum ve düşük ayarlarda oynuyorum sadece 1 ayar yüksekti sanırım ya da hepsi düşükteydi tam hatırlamıyorum 110-130-90-70 fps bandında oynuyorum. Radeon software sürümü olarak 20.1.3 sürümünü kullanıyorum.
    ben de bir düşürüp deneyeyim bakayım, ben de tüm ayarlar orta 50-60 arası geziyor.
  • 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.