Şimdi Ara

Lenovo Tab4 Almaya Gidip Teknosa'daki Arkadaş Yüzünden Tab3 Almak Acil Yardım Lütfen!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba bugün Forum İstanbul Teknosa'ya kızım için Lenovo Tab4 10 inch almaya gittik. Tercih sebebim ips ekran ve Android 7.0 ile gelmesi idi. Ancak tam tableti alacakken sözde teknoloji uzmanı arkadaşımız Tab3 Business 10 inch tableti göstererek bu tablet 1400 Tl Lerden 999 TL lere düştü. Geçen yılın ürünü olmasına rağmen daha iyi bir ürün dedi. Dedim bunda Android 6.0 yazıyor. Dedi güncelleme geldi Android 7 Olacak. Hem hafızası 32 gb. dedi ve ürünü bana sattı. Eve geldim. Ürünü açtım ve güncelleştirmelere başladım. 3 - 4 güncelleştirme yaptı ve sonuç hüsran. Android 6.0. Lenovo da kendi sitesinde zaten 7.0 gelmeyeceğini söyledi.

Ben kıllanıp araştırma yaptığımda TAB 3 MediaTek ® 1,3 GHz dört çekirdekli işlemci, MT8161 olduğunu gördüm. Hafızası 32 gb. 2 GB. Ram. Android 6.0 Ekran Çözünürlüğü : 1920x1200
    Tab 4 10 inch de ise Qualcomm MSM8917 Snapdragon 64 bit (Dört Çekirdekli; 1,4 GHz) Hafızası 16 GB. Ram 2gb. Android 7.1 Ekran çözünürlüğü : 1280x800

İnternette çok bilgi bulamadım. Mediatek MT8161 1,3 Ghz. - Snapdragon MSM8917 (425 e denk geliyor.) e göre performans olarak nasıldır ?

Yanlış bilgi verildiği için iadeyi kabul ediyorlar. Hafızada çok önemli tablet için. Bazı uygulamalar sd karta kurulamıyor. Sizce ne yapayım ? Değiştirmeye değer mi ?

Cevaplar için şimdiden çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eser_83 -- 11 Şubat 2018; 22:52:19 >

• Teknosada teknolojiden anlayan bi elemana rastlamadim ben hic

Eskisehir özdilek teknosada bi aile ortaokul- lise yaslarindaki kizlarina telefon almak icin gelmisler,gözümün önünde mırın kırın ederek biseyler sallayip(kendisine sorsan işlemci modeli ne,kameranin diyaframi kac diye cevap bile veremez) gitti dandik bi telefonu tabiri caizse kakaladi

O günden sonra hicbir elektronik magazasinda görevlilere danismadim,danismam da; internette saatlerce arastirir, bi yığın yorum okur öyle alirim

Tavsiyem: icinize sinmediyse gidip degistirin ya da baska bi cihaz alin; internette inceleme videolarina bakin, youtubeda islemci testlerine bakin,kullanici yorumu bulmaya calisin; sonucta teknoloji ucuz bisey degil,her gün almiyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba aynen öyle. Teknoloji danışmanı diye bir bayan koymuşlar. O gün Samsung P580 ile Tab4 10.1 arasında kalmıştım. Bana Tab3 önerdi. Android 7 alıyor wifi ye bağlayın gücelleştirmleri alacak dedi. Doğru 3 güncelleme geldi ama Android 6.0. Dün Lenovo ile görüştüm gelmeyecek dedi. Almanya'da Tab3 testlerini buldum. Hep son sırada. Adamlar Asphat 8 i bile yüksek ayarlarda oynatmıyorlar demişler. Akşam 7 de değişime gittim. Sözde uzman arkadaşıda çağırdılar. Bana bu tableti sıfırlamışsınız bu artık kullanılmış dedi. Bende siz telefonunuzu verirken sıfırlamadan mı veriyorsunuz dedim. Arkadaş içerdeki odaya gidip ben Lenovo ile görüştüm 7.0 4 aya geliyor dedi. Saat akşam 8 oldu bu arada. Bende ben gündüz konuştum bana gelmeyecek dediler. Hem siz bu saatte nasıl arkadaş ile konuşuyorsunuz verin bana ben konuşacağım dedim. Siz yetkili değilsiniz konuşamazsınız dedi. Bende nasıl yetkili değilim. 4 aya çıkmazsa geri alacak mısınız ? Verin arkadaşı dedim. Yalan konuştuğu ortyaya çıktı. Anlayacağınız malı iade almamak için ellerinden gelen her yalanı söylüyorlar. Bana hala daha orada en hızlı cihaz bu diyor. üretim tarihi 2016 / 01 olan cihaza 2017 model diyor. Kavga dövüş P580 ile değiştirdim. Ohh be dünya varmış dedim. Tab3 alacaklar kesinlikle almasın. 20 Mb. lık update i bile 45 dk da yapıyor. Tek artısı ips ekran ve 32 gb. olması. Bundan sonra kolay kolay teknosa dan alışveriş yapmam. Yaparsamda asla oradaki arkadaşları dinlemem.

• Evkurdan 1600 tllik laptopu bf3 acar diye satıp 1.6 yı 30 fpsle oynadıgım günler geldi aklıma cıldırıyordum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • unutmayın, teknoloji mağazalarındaki personel satılması gereken ürünü övmek amacıyla programlanmıştır..
  • deneme1 D kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle. Hatta önceliği bana yaptıkları gibi ellerinde kalan ürünleri satmaları için baskı kurarak yapıyorlar. Sonunda zararlı çıkan biz son tüketici oluyoruz.
  • Yeni iPad 32 gb'lık satın alsaydınız daha iyi olurdu.. Spot piyasada garantili sıfırı 1150 liraya bile bulunuyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.