Şimdi Ara

Lenovo Tab 2 A7-30H [PHABLET] Telefon Özellikli Tablet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
2
Favori
2.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Sizlere telefon özellikli tablet olan Lenovo Tab 2 A730 modelini tanıtmak ve nasıl telefon özelliğini aktif edebilirsiniz bu konu da ondan bahsedeceğim.

Öncelikle LENOVO TAB 2 A7-30 farklı modelleri var. Bu modeller kimisi WIFI kimisi 3G desteklidir.

Ama telefon olarak kullanacaksanız mutlaka LENOVO TAB 3 A7-30H yada HC modelini satın almak zorundasınız. Türkiye de genelde A7-30H modeli satılmaktadır. Arkadaşlar HC modeli genelde yurt dışında telefon olarak üretilen modeldir. Yani yurt dışında HC modelini alırsanız simkartınızı takarak direkt olarak telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Fakat Türkiye de genelde satılan H modelinde telefon özelliği kapalı olarak geliyor. Bunun sebebi ise vergiden kısmak ve ürünün fiyatını minimuma indirmek.

Maksimum 300 liraya alacağınız LENOVO A7-30H modelinin telefon özelliğini açmak için yapmanız gereken tek şey HC modeline ait romu telefona yüklemek. Tablet 4.4 kitkat ile gelmekte. Fakat telefon özelliği olan rom ise 5.0.1 versiyonuna sahip. Yani tabletinize hem telefon özelliği kazandırıp hemde android sürümünü yükselteceksiniz. Ayrıca android 5.0.1 ile tabletiniz daha iyi performans gösterecek.

ROMU AŞAĞIDAKİ LİNKTEN İNDİRİN.

https://cloud.mail.ru/public/GxW8/5JNGZCS6G

Nasıl yüklenir onu da anlatacağım.

Lenovo Tab 2  A7-30H [PHABLET] Telefon Özellikli Tablet

Lenovo TAB 2 A7-30Özellikler

7" Infinity Ekran
    Yüksek çözünürlüklü (1024x600) IPS (düz geçişli) ekranıyla, Lenovo TAB 2 A7-30 hem açık hem de kapalı mekanlarda canlı ve renkli bir görüntüleme deneyimi yaşatır. Infinity ekran, tabletin ön paneli boyunca düz bir şekilde akarak görüş alanınızı genişletir ve HD videolar için mükemmel bir geniş açılı görüntüleme sunar. Ultra ince ve çok şeffaf dokunmatik ekranı sayesinde ise tüm görüntüler daha yakın, daha net ve daha keskin görünür.

Mükemmel bir Seyahat Arkadaşı
    Sadece 269 gr hafifliğinde ve 8,9 mm inceliğinde olan TAB 2 A7-30 mobilken bir şeyler okumak, müzik dinlemek, video seyretmek veya internette gezinmek için idealdir. Son derece hafif olduğundan, kullanmadığınız zamanlarda çantanızda olduğunu bile hissetmezsiniz.

En Yeni, Güçlü Çekirdekli İşlemci
    TAB 2 A7-30'un dört çekirdekli işlemcisi bir çok işi aynı anda yapmanızı mümkün kılar, sorunsuz bir Android deneyimi yaşatır ve kesintisiz film seyretme ve oyun oynama imkanı sunar.

Hızlı ve Güçlü Bilgi İşlem Deneyimi
    Android 4.4 KitKat işletim sistemi sayesinde daha fazla iş yapabilecek ve daha çok eğlenebileceksiniz. Kişiselleştirebilinir, daha hızlıdır, kullanımı kolaydır ve en sevdiğiniz tüm Google uygulamalarıyla sorunsuz çalışır.

Dolby® Ses Sistemi
    Dolby® ses geliştirme teknolojisi daha net ve daha doğal sesler duyabilmenizi sağlar.

Eksiksiz Bağlanabilirlik
    Şarj etmek için Micro USB, daha fazla konfor ve depolama alanı genişletme kolaylığı içinse Micro SD kart yuvasıyla farkı hissedeceksiniz.

Uzun Pil Ömrü
    TAB 2 A7-30 tek şarjla 8 saate kadar WiFi bağlantıya imkân tanır.

İkili Kameralar
    TAB 2 A7-30, 2 megapiksel arka kamerasıyla mükemmel fotoğraflar çekebilmenizi sağlar, ilave ön kamerası ve 32GB genişletilebilir depolama alanı ise dilediğiniz her şeyin fotoğrafını çekip paylaşabilmenize imkan tanır.

Uydu GPS ve Telefon İşlevi
    Çevrimdışı çalışan uydu GPS sayesinde asla yolunuzu kaybetmeyecek, SIM kart yuvası üzerinden 3G kablosuz desteğiyle ise sesli arama yapabileceksiniz.

Farklı Renk Seçenekleri ve Aksesuar Kılıf
    Dört farklı renk seçeneğiyle sunulacak olan TAB 2 A7-30, çizilmez mikrofiber kaplamalı, kaliteli ve zarif bir koruyucu folyo kılıfla da donatılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanerali -- 17 Aralık 2015; 13:46:42 >

• 30F modelin kullanıyorum 3G olmayan. Geçen gün 5.0.1 güncelleme geldi. Menude radyo ikonu gördüm bir kaç saniyede kendiliğinden kayboldu. Merak ettiğim bu cihazlarda donanımsal olarak radyo var mi acaba. Bir de 4.4.2 de security hd diye program vardı onun yeni sürümde olmaması kötü oldu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan

30F modelin kullanıyorum 3G olmayan. Geçen gün 5.0.1 güncelleme geldi. Menude radyo ikonu gördüm bir kaç saniyede kendiliğinden kayboldu. Merak ettiğim bu cihazlarda donanımsal olarak radyo var mi acaba. Bir de 4.4.2 de security hd diye program vardı onun yeni sürümde olmaması kötü oldu

Bende var hocam FM radyo. Normalinde olması lazım radyo.

Düzenleme: Hocam baktım yokmuş. Vardı ama radyo eminim. Android 5.0.1 de vardı ama şuan da yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanerali -- 16 Aralık 2015; 21:11:47 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanerali

quote:

30F modelin kullanıyorum 3G olmayan. Geçen gün 5.0.1 güncelleme geldi. Menude radyo ikonu gördüm bir kaç saniyede kendiliğinden kayboldu. Merak ettiğim bu cihazlarda donanımsal olarak radyo var mi acaba. Bir de 4.4.2 de security hd diye program vardı onun yeni sürümde olmaması kötü oldu

Düzenleme: Hocam baktım yokmuş. Vardı ama radyo eminim. Android 5.0.1 de vardı ama şuan da yok.

Yabancı sitelere baktım radyo yok yazmışlar. Çok önemli değil ama ilk 5.0.1 geldiğinde menüde radyo vardı. Menüden çıkıp geri girdim kayboldu.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tanerali

quote:

Yabancı sitelere baktım radyo yok yazmışlar. Çok önemli değil ama ilk 5.0.1 geldiğinde menüde radyo vardı. Menüden çıkıp geri girdim kayboldu.

Aynen ben radyoyu denedim çünkü. Şuan yok nedense. Zaten gerek kalmıyor. Spotify varken

• Radyo ilk geldiğinde vardı güncellemeden sonra kayboldu
    Radyo var ama birşeyler engelliyor engellemeyi nasıl kaldıracağız bilgisi olan yardım edebilirmi acaba
    Seyehatlerimde radyo çok lazım oluyorda

• e77c E kullanıcısına yanıt
    Bugün bende 5.0.1 e güncelledim var olan radya gitti sanki 4.4.2 kitkat daha iyiydi geri dönebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: vav1en

Bugün bende 5.0.1 e güncelledim var olan radya gitti sanki 4.4.2 kitkat daha iyiydi geri dönebilirim

Nasıl geri 4.4.2 ye dönebiliriz
    Dediğin gibi eski versiyon daha güzel

Dha denemedim ama şu linkte orjinal rom ve diğer gerekli programlar var. Açıklama ve flash tool nasıl kullanılacağı da yazıyor. Burdan yapmayı düşünüyorum ama bazı arkadaşların tableti brick etmiş olması da gözümü korkutuyor.

http://firmwarefile.com/lenovo-a7-30h

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vav1en -- 12 Mayıs 2016; 11:54:44 >
  • Arkadaşlar yalnız Lollipop 5.0.1'e geçtikten sonra batarya performansım çok iyi oldu. Önceden 8-9 saati görürken şimdi 11 saati görüyorum bu açıdan lollipop güncellemesi iyi oldu fakat radyo yok işte =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: e77c

Radyo ilk geldiğinde vardı güncellemeden sonra kayboldu
    Radyo var ama birşeyler engelliyor engellemeyi nasıl kaldıracağız bilgisi olan yardım edebilirmi acaba

Merhaba radyoyu aktif ettim hemde hiçbir radyo apk sı yüklemeden internetsiz eski orjinal radyosuna kavuştum sonunda :) Play storeden arama kısmına explorer yazın iki apk gelecek biri root explorer diğeri ücretsiz olan explorer. Ücretsiz olan explorer dosya yöneticisi programını yükledikten sonra searh kısmına radio yazıp arayın.Karşınıza lenovofmradio.apk isimli orijinal programı geliyor direk üstüne tıklayıp yükleyin radyo aktif oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vav1en -- 19 Mayıs 2016; 0:22:17 >

• quote:

quote:

Merhaba radyoyu aktif ettim hemde hiçbir radyo apk sı yüklemeden internetsiz eski orjinal radyosuna kavuştum sonunda :) Play storeden arama kısmına explorer yazın iki apk gelecek biri root explorer diğeri ücretsiz olan explorer. Ücretsiz olan explorer dosya yöneticisi programını yükledikten sonra searh kısmına radio yazıp arayın.Karşınıza lenovofmradio.apk isimli orijinal programı geliyor direk üstüne tıklayıp yükleyin radyo aktif oluyor

Arkadaşım bende bir şekilde radyoyu geri getiriyorum fakat her aç kapada kayboluyor eğer yeniden başlat yaptıktan sonrada radyo hala duruyorsa senin bulduğun yöntem daha iyi cevap bekliyorum teşekkürler

• quote:

quote:

Benim 30F modelinde de radyo varmış teşekkürler. Sorunsuz çalışıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Dostum benim yaptığım şekilde yaparsan aç kapa yapsanda kaybolmuyor. En sağlıklı yöntem bu çünki hepimizin cihazlarının içinde bu apk dosyası mevcut lakin kurulu değil, özetle benim yöntem kalıcı bir çözüm
  • orhan kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana
  • quote:

Dostum benim yaptığım şekilde yaparsan aç kapa yapsanda kaybolmuyor. En sağlıklı yöntem bu çünki hepimizin cihazlarının içinde bu apk dosyası mevcut lakin kurulu değil, özetle benim yöntem kalıcı bir çözüm

Yeniden başlat yaptıktan sonra kaybolmuyorsa çok iyi
    Ben daha deniyemedim çocuk vermiyorda

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.