Şimdi Ara

lenovo şarj-performans sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
4.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar lenovo z510 aldım aralık ayında ama bi sorunum var, adım adım anlatıyorum.

laptop pildeyken cs:go açıyorum fps 20-30 anca oluyor sonra laptop açıkken şarja takıyorum ve fps 100-140 arasına geliyor. şimdi asıl soruna geliyoruz;

laptop kapalı ve şarj da değil, laptopu şarja takıyorum ardından bilgisayarı açıyorum ardından cs:go ya giriyorun ve aldığım fps 60-80 arası oluyor sonra laptop açıkken şarjı çekiyorum ve tekrar takıyorum fps 100-140 seviyesine geliyor aynı durun diğer oyunlarda da var, nedir bu saçmalık? anakartta sorun olabilir mi acaba, çünkü pil ile ilgilide çok sık kalibrasyon sorunu yaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -FoundeR- -- 8 Şubat 2014; 16:57:36 >

• Düşük sistem gereksinimi olan bir oyun oyunları pilde oynamanız fps düşüşü sağlar.Bilgisayarı fişe takıp açtığınızda o anda oyun harici kartı tanımlamayabilir fişi söküp taktığınızda bu oluyor.Oyunu nvidia denetim masasından harici ekran kartına tanıttınız mı?
    3d ayarlar bölümüne girin harici nvidia gpu seçeneğine ayarlayın aynı yerde program ayarları bölümü var özellellştirilmiş program seçeneğinden oyunun kısa yoluna ayarlayın hemen altında yine kart seçeenği var yükske performnaslı nvidia yapın
  • enerji yönetimi programını yüklediniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -FoundeR-

arkadaşlar lenovo z510 aldım aralık ayında ama bi sorunum var, adım adım anlatıyorum.

laptop pildeyken cs:go açıyorum fps 20-30 anca oluyor sonra laptop açıkken şarja takıyorum ve fps 100-140 arasına geliyor. şimdi asıl soruna geliyoruz;

laptop kapalı ve şarj da değil, laptopu şarja takıyorum ardından bilgisayarı açıyorum ardından cs:go ya giriyorun ve aldığım fps 60-80 arası oluyor sonra laptop açıkken şarjı çekiyorum ve tekrar takıyorum fps 100-140 seviyesine geliyor aynı durun diğer oyunlarda da var, nedir bu saçmalık? anakartta sorun olabilir mi acaba, çünkü pil ile ilgilide çok sık kalibrasyon sorunu yaşıyorum.

sanirim sarj olurken guc tasarrufuna aliyor ve hemen sarj olsun diye performansi dusuruyor cikarinca normal moda geciyor tekrar takinca tekrar tasarruf moduna gecmiyor eger boyleyse guc ayarlarindan en iyi performansi ayarlarsaniz isinabilir ama max fps de oynarsin gamebooster da isini gorur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

arkadaşlar lenovo z510 aldım aralık ayında ama bi sorunum var, adım adım anlatıyorum.

sanirim sarj olurken guc tasarrufuna aliyor ve hemen sarj olsun diye performansi dusuruyor cikarinca normal moda geciyor tekrar takinca tekrar tasarruf moduna gecmiyor eger boyleyse guc ayarlarindan en iyi performansi ayarlarsaniz isinabilir ama max fps de oynarsin gamebooster da isini gorur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• BRO EAGLE B kullanıcısına yanıt
    Cihazın şarj aleti çıkarıldığında pil moduna geçer ve belli özelliklerini yavaşlatır cihaz. Bu şekilde FPS düşer.
    Tekrar şarj aletine takıldığında da batarya modundan çıkıp FPS artmaya başlar. Sorununuz anakart arızası değil de bir konfigürasyon sorunu olmalı. Tabi bu konfigürasyon bios vs. bir yerde mi Lenovo'nun güç yazılımında mı incelemek gerek.
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    hocam birde şöyle bir sıkıntı var, pilin tasarlanmış kapasitesi 48.240mwh, ben bu pili 4 kez kalibre ettim hala adam akıllı oturmadı. mesela pili şarj ediyorum %99,5 te kalıyor sonra kalibre ediyorum kapasite 49.440 a çıkıyor, ardından ilk kez şarj ettiğimde pil %100 oluyor sonraki şarjlarda tekrardan %99,5 olayına geri dönüyoruz özetlen ben bu pili adam akıllı %100 şarj edemiyorum. bi sıkıntı var bilgisayarda ama anlayamadım hala, servise göndersem sonuç çıkacağını hiç sanmıyorum
  • -FoundeR- kullanıcısına yanıt
    Ben Linux'ta kullanıyorum, bende de 49.440mwh olduğunda hala şarj ediyor yazdığını gördüm. Ciddi bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum İlerleyen zamanda kapasite azalışına göre göreceğiz, eğer kısa zamanda çok azalırsa sıkıntı vardır ama görmeden bilmeden de cihazı servise gönderip eskitmeye gerek yok bence.
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    sizin piliniz 49.440 mwh dolup %100 oluyor mu peki?
  • Kardeş güç tasarrufu olsun diye şarjdan çıkarılınca intel hd 4000 ekran kartına dönüyor.O yüzden yani, eğer istemiyorsanız ayarları var.İnternette bulabilirsiniz.
  • intelle açmıyorum oyunu, intelle açsam 30 dan fazla fps alamam
  • quote:

intelle açmıyorum oyunu, intelle açsam 30 dan fazla fps alamam

Olsun her oyun laptopunda sarja takmadan oynarsan fps dusuklugu yasarsin sadece o laptopa ozel degil yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yav benim zaten pille oynarken bi sıkıntım yok düşük fps vermesi normal ben asıl sorunu yukarıda açıkladım, bi daha okuyun lütfen
  • usta sorunun aynısı bendede var iyi bir bilgisayar mühendesi arkadasımın dediğini söyleyeyim bu arada lenova idepad 310 var bu prizdeki çıkınca fps düşmesinin sorununun kaynagı intelle alakalı benimki örnegin intel i5 7200u ve u serisi prizden çekildiginde fps sorunu yaratıyor ghz i 2.50 dan pilde şarj ömrü için 1.80 e çekiyormus bunun cevabı nasıl olur bilmiyorum fakat bana bunlar anlatıldı ayarlardanda maksimum performans olarak ayarlı fakat bu sorunun çözümünü bulamadım intel işlemcinin prizden çıkınca ghz inin düşmesi sonucu bu sorun ortaya çıkıyor ustam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.