Şimdi Ara

Lenovo P2 Kullanıcı Kulübü (Ana Konu) (255. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.466
Cevap
82
Favori
608.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar son karar olarak P2 alacaktım ama son anda Sar değerlerine baktım iphone ve samsunglarla falan karşılaştırdım da bu vücut değeri harbi çok yüksek geldi ya, hani f/p telefon alacağız diye de sağlımızı riske etmeyelim diyorum kullananların fikri nedir, tek hatlı değer mi bu? Vücut: 1.650 diyor sar değeri. Bu çift hat takılıyken mi geçerli acaba? Gerçekten kullananlardan falan kesin bir yorum alabilir miyim?

İkincisi bu konuşmalardaki mikrofon sorunu çok ciddi mi, yani ciddi mi derken nadiren mi oluyor yoksa her 2 konuşmadan 1'inde oluyor diyebilir misiniz? P2 çok hoşuma gidiyordu ama bu 2 sorun (özellikle de SAR değeri) canımı sıktı.

Buna alternatif olarak Zenfone 3'e baktım gerçi onun da sar değeri yakın sayılır ama özellikle onun BAŞ değeri yarı yarıya daha az p2'ye göre.

P2'de SAR değerleri:

Baş: 0.818
    Vücut: 1.650

Zenfone 3 SAR değerleri:

Baş: 0.493
    Vücut: 1.460

Zenfone'un da ASUS'tan dolayı ileride yazılımsal sorunlar çıkarma ihtimali, kapesitif tuşların ışıksız olması ve hoparlör ses seviyesinin düşük olduğu (öyle söyleyenler var) sorunları beni düşündürüyor. Haydi tuşların ışıksız olmasını geçtim de diğerleri sıkıntı.

Bir de şimdi Xiaomi Redmi Note 4 var hem fiyatı çok daha uygun hem de SAR değerleri p2'ye göre çok daha iyi ve işlemci-ram gibi donanımları p2 ile aynı, bir tek video kayıt çözünürlüğü 4k değil 1080p destekliyor sadece. Zaten çok video ile işim yok. Bunu da mı düşünsem...

1 aydır kararsızlık içerisindeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 20 Kasım 2017; 3:31:28 >

• Herkese Merhabalar,
    Bende LG G3 telefonundan sonra P2 ye geçiş yaptım.
    İlk izlenimlerim iyi ki almışım diyorum :)
    Çok araştırdım almadan önce , en önem verdiğim pil olayıydı çünkü lg g3ü hiç kullanmama rağmen yarım gün sarj gidiyordu, kullanınca ise 2,3 saat ancak gidiyordu. Pil aldım yedek vs günde 3 pille ancak idare ediyordu bıkmıştım. Ayrıca azıcık kullanımda inanılmaz ısınıyordu.
    P2 ye geçeli 5 gün oldu 4.gün sarja taktım daha %10 vardı :)

Almadan önce SAR değeri kafama çok takılmıştı , ama baktım ki bu fiyatlarda böyle pil gucu yüksek ve bu özelliklerde bir model yok.Ayrıca araştırdığımda 2 nin üstü yasakmış, ve kesin ne zararı var açıklanamamış, daha çok kulaklık kullanımı ve üzerimde taşımama ve gecelerı kapatarak gibi ufak çözümlerle kullanırım dedim mecburen.

Kısa kullanım süresinden tespit ettiklerim ;
    Telefonu çok zorladım aynı anda bir çok uygulama yükledim, diğitürk play ile maç izledim , youtube dan dizi izledim bu kadar yoğun kullanıma maşallah telefon hiç ısınmadı ve sarjı muhteşem.
    Kamera için okuduklarım beni korkutmuştu, beklentim zaten yüksek değildi ve bence kamera kötü değil.
    Telefonun parmak izi tuşu çok iyi hızlı çalışıyor, sanal tuşlar g3 den alışkınım oda kullanışlı istersen kapatabiliyorsun ve ortadaki tuşu kullanabiliyorsun gayet iyi.
    Kutudan şeffaf arka kapak ve koruyucu çıkması çok iyi , arka kapak özellikle şık , tek sorun onda sert olması, çıkartıp takmak pek pratik değil ve soldaki güç tasaruffu tuşlarına takılabiliyor.
    Ben gri rengini aldım tasarım ve incelik gayet güzel.
    Yazılım 6.0.1 , güncelleme yapmadım 7ye bu şekilde kullanıp denedikten sonra geçiş yapmayı planlıyorum.
    Kulaklıktan müzik dinlemek istedim, daha önceki cihazıma göre kesinlikle aynı kulaklıkla sesler 1 tık daha kalitesiz. O kısımda sıkıntı var diyebilirim. Çok kötü değil ama iyi de değil diyebilirim.
    İnstagramda donmadan bahsedilmiş ama ben hiç şahit olmadım.

Şimdi yaşadığım sorunlara ;
    Herkes de var mı bilmiyorum ama yaşadığım en büyük sıkıntı ;
    Akşam yatarken telefonu sessize aldım ve interneti kapattım, sabah interneti ve sesini açıyorum, açınca bıldıırmler gelmiyor. Açtıktan sonra yarım saat duruyorum sanki senkronize başlamıyor gibi.
    Whatsupa giriyorum bir anda yazışmalar dökülüyor, sonra maile giriyorum bir anda dün akşamdan buyana mailler geliyor.
    Bu neden böyle oluyor ? Ayarlarda düzeltebileceğim bir şey var mı?
    Ayrıca yine buna benzer sorun ; gün içerisinde telefona 1 saat dokunmadım diyelim, tuş kılıtını acıp telefona bakınca pat dıye bırseyler gelıyor.Bu sankı telefonun pil gucu ıcın bellı sure dokunlamdıgında senkronızelerı çalıştırmaması gibi bir hatadan kaynaklanıyor gibi.
    Gün içerisinde olan her zaman olmuyor, yani bazen pat diye mail geliyor ya da whatsup yazışması vs.

- LG G3 de çok sevdıgım ve alıştğım bir özellik ekrana çift tıklama ile açma kapatma olayı çalışmıyor.Ayarlar > Özellik ayarları kısmında bu özelliği aktif ettim ancak sadece ayda yılda bir çalışıyor. Mesala çift tıklamayı 30,40 defa deniyorum 1 keresinde çalışıyor.Kapatma ya da açma ikisinde de durum aynı maalesef.
    Sizlerde çalışıyor mu ? Buna bir çözüm var mı?

- Bu telefonda galeri neden yok ? Ben resim ve vidoelarımı ya da wahtsup medyalarımı ancak dosya yöneticisine girerek bulabiliyorum.

• müzikadamı kullanıcısına yanıt
    WhatsApp bildirimleri için ;Ayarlara girin, kablosuza tıklayın. Üst sağda ayarlar simgesine tıklayıp "uykudayken kablosuzu açık tut" kısmını tıklayıp "her zaman" durumuna getirin. Sanırım hallolur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • müzikadamı kullanıcısına yanıt
    WhatsApp'a da girip üst sağda üç nokta ayarlarına tıklayın. Sonra bildirim tonu, bildirim ışığı ve ışığın rengini bile ayarlayabilirsiniz.

• Kardeş harika bir konuya ayak basmışsın

Telefonu alalı 1 ay oldu belki de 100.sayfadan beri buradayım bu sayfaya kadar bahsettiğiniz konulardan hiç değinen olmadı. whatsap bildirim ikonu gibi birşeyin olmadığı gibi konuların 2 sayfa boyunca tartışıldığı oluyor ama bu sağlık sar değerleri insanı hastalık veya kansere yapacak kadar yüksek olduğu tartışılmıyor ??

Şimdi Sar değerli hakkında şunu söyleyeyim Avrupada sınır 2dir zaten 2yi geçseydi maalesef satılmazdı sanirsam

Birde baş sar değeri ideal gibi çünkü diğer telefonlarla karşılaştırma yaparsanız kafa oranının 1.2 a kadar geldiğini görmüştüm ama bu telefonun vücut oranı çok fazla

Genelde inşallah böyle sağlıkı bilgilendiren konular tartışılır ve bu konu hakkında görüşte belirtilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bendahayeniyimdesem -- 20 Kasım 2017; 18:43:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: evrenselbarish

WhatsApp bildirimleri için ;Ayarlara girin, kablosuza tıklayın. Üst sağda ayarlar simgesine tıklayıp "uykudayken kablosuzu açık tut" kısmını tıklayıp "her zaman" durumuna getirin. Sanırım hallolur.

Bende de bildirim sorunu var. Dediğiniz ayarlamayı kontrol ettim, zaten benim telefonun ayarı bu şekilde imiş ana bildirim sorunu devam ediyor. Sanırım bu sorunun çözümü yok.

• evrenselbarish E kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bu ayar zaten her zaman olarak seçilmiş durumda.

• Arkadaşlar sanırım ışık sensörüm bozuldu. Parlaklığı otomatiğe alıyorum fakat manueldeki parlaklığı veriyor.

Telefon hb'den alınma. Faturası yok fakat lenovo garanti belgesi var. Yeterli midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail4444

quote:

Orijinalden alıntı: evrenselbarish

Bende de bildirim sorunu var. Dediğiniz ayarlamayı kontrol ettim, zaten benim telefonun ayarı bu şekilde imiş ana bildirim sorunu devam ediyor. Sanırım bu sorunun çözümü yok.

Bakın arkadaşlar, WhatsApp simgesinin üzerinde gelen bildirim sayısını gösteren rakam istiyorsanız, o yok. Ama o önemli değil, sadece gelen bildirim, geldiği anda sesli olarak haberdar olalım diyorsanız sıkıntı yok. Ben bildirim geldiği anda, sesli ikazı alıyorum. Yalnız ekranı uyandırmıyor. Sadece ses ve bildirim ışığı.

• quote:

Orijinalden alıntı: müzikadamı

Merhaba,

Bu ayar zaten her zaman olarak seçilmiş durumda.

Bir de ; Ayarlara girin, güç yöneticisine tıklayın, arka plan uygulama yöneticisinde WhatsApp hariç bütün uygulamaları yeşil yapın. Yalnız WhatsApp gri kalsın (tabi başka kendisinden bildirim almak istediğiniz uygulama varsa o da gri olsun).

• quote:

Orijinalden alıntı: bendahayeniyimdesem

Kardeş harika bir konuya ayak basmışsın

Telefonu alalı 1 ay oldu belki de 100.sayfadan beri buradayım bu sayfaya kadar bahsettiğiniz konulardan hiç değinen olmadı. whatsap bildirim ikonu gibi birşeyin olmadığı gibi konuların 2 sayfa boyunca tartışıldığı oluyor ama bu sağlık sar değerleri insanı hastalık veya kansere yapacak kadar yüksek olduğu tartışılmıyor ??

Şimdi Sar değerli hakkında şunu söyleyeyim Avrupada sınır 2dir zaten 2yi geçseydi maalesef satılmazdı sanirsam

Birde baş sar değeri ideal gibi çünkü diğer telefonlarla karşılaştırma yaparsanız kafa oranının 1.2 a kadar geldiğini görmüştüm ama bu telefonun vücut oranı çok fazla

Genelde inşallah böyle sağlıkı bilgilendiren konular tartışılır ve bu konu hakkında görüşte belirtilir.

Cevabın için teşekkür ederim hocam sar değeri pek kimsenin umrunda değil gördüğüm kadarıyla. Ben kararsızım hala.

Bir de arkadaşlar bu konuşurken sesin gitmeme durumu herkeste mi var yoksa şansına aldığım telefonda çıkarsa mı oluyor? Buna hala net cevaplar alamadım.

• Sesin karşı tarafa gitme konusunda şahsen ben bir sorun yaşamadım şimdiye kadar. Bu konuda fazla şikayet de duymadım.

• Arkadaşlar dikkat ediyorum da, sar değeri konusunda kimse İPhone'lardan, Huawei'lerden veya Xiaomi'lerden bahsetmiyor. Varsa yoksa Lenovo p2 'nin sar değeri. Önemli olan kafa için sar değeridir. Çünkü kafamıza (hatta beynimize) telefonları dayayıp konuşuyoruz. Vücut sar değeri önemsiz demiyorum, yanlış anlaşılmasın. Ama kafa sar değerinin yüksek oluşu beyni etkilediği için çok önemli. Yukarıda saydığım markaların telefonları kafa sar değeri olarak genelde Lenovo'dan yüksek. Sağlık çok önemli, aynı hassasiyeti bütün markalar için göstermek lazım diye düşünüyorum.

• Yeni güncelleme gelmiş ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: CalisanAdam

Yeni güncelleme gelmiş ;)

Hangisi canım hangisi? Herkes konuya yeni güncelleme gelmiş diyip ayrıntı vermezse buralar ali babanın çiftliğine döner. Bir SS alıp firmware bilgilerini paylaşmak bu kadar zor olmasa gerek?
  • damn2u kullanıcısına yanıt
    Yeni güncelleme dedikleri s251 kodlu 100 küsür mb'lik güvenlik güncellemesi. Ancak yabancı forumlarda modem dosyalarının güncellendiği ve biraz hızının da arttığını söyleyenler var. Ben root ve twrp'den dolayı deneyemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exfat -- 21 Kasım 2017; 1:55:52 >
  • Turkcell olup 7.0 a gecmeye tereddut etmeyin. Pil bana sanki daha iyiymis gibi geldi.

Su an 5 saat 40 dakika ekran, 43 saat 25 dakika bekleme, sarj %60'da.

Size bir sey sorayim. Cift uygulama nedir cozemedim. Whatsapp gibi uygulamalardan iki tane acabilirsiniz diyor. Bu ne ise yarayacajk ki?

Bir de, ekranu ikiye bolmek icin uygulama mi yuklemek gerekiyor? Samsung S serilerindeki gibi telefon kendi split screen ozelligi yok galiba?

• bekarburak B kullanıcısına yanıt
    Çift uygulama iki hesap kullananlar için gayet işe yarar bir özellik. Split screen için son uygulamalar tuşuna uzun basmanız lazım.

• Turkcell cihazını 7'ye güncelleyip şarjda azalma yaşayan var mı? Recovery'den temiz kurulum yaptım ama şarjım aynı kullanımda üç günden iki güne, ekran süresi de 12 saatten 9 saat civarına düştü.

• evrenselbarish E kullanıcısına yanıt
    Merhaba Tekrar,
    Hocam bunu neden yapıyoruz ? whatsapp zaten gri şekilde, bir çok uygulama var kullandığım onlardan da tabi bildirim gelmedi.Yani diğerlerini kapatmanın buna nasıl bir faydası olabilir ?
    Ayrıca benim tek sorunum whatsapp değil bu gmail gibi uygulamalarda da yaşıyorum. Her zaman olmamakla birlikte anında bildirim gelmeme gibi bir sorun yaşıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.