Şimdi Ara

Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır) (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.056
Cevap
45
Favori
129.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    3. soğutma seviyesini nasıl ayarladınız? Biosta 3 seçenek var o mu acaba?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • SaveMartha S kullanıcısına yanıt

Hocam sanırım normal gün içinde laptopu açıp kullandığınız süre zarfında kazı yapıyorsunuz. 7/24 açık dursun diye bir çabanız yok. Peki bu halde kazancınız ne oluyor 1 ayda ? Ben de düşünmeye başladım araştıracağım da hangi kaynağa güveneyim bilemedim. Boşuna uğraşıp amme hizmeti yapmış olmayalım sonunda Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır) 

• Evet, ondan bahsediyordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    1. seviyeye göre daha mı iyi hocam?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Şu anlık bana günlük getirisi 5 Dolar civarında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaveMartha -- 16 Mayıs 2021; 15:38:1 >
  • 1. Seviyede fanlar 1800 RPM ile dönüyorsa 3. Seviyede 2100 RPM ile dönüyor, öyle aman aman bir fark yaratmıyor sizin de anlayabileceğiniz üzere.

• Turbo boostu nereden kapatıyoruz yardımcı olabilir misiniz?

• KinyasKara kullanıcısına yanıt

https://www.youtube.com/watch?v=tl4Fs-ZjlkA&feature=youtu.be

• quote:

Orijinalden alıntı: KinyasKara

Turbo boostu nereden kapatıyoruz yardımcı olabilir misiniz?

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt

dashboardda verdiği bilgiye göre 24 saat çalışırsa aylık 220 usd şu andaki gelir , saate göre orantı yapabilirsiniz :)

• Çok teşekkürler

• neden düşüyor acaba, bende 54,00 ile 54,30 arası değişkenlik gösteriyor . hybrid modda denedinizmi , + yada - OC yapmadan da denermisiniz

• Hashrate şu şekilde;

arada kapatıp açma yaptığımdan dolayı average daha düşük hesaplıyor.

Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır)
    Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır)

• WebEX W kullanıcısına yanıt

Hibrit modda olsam da olmasam da dediğim değerleri alıyorum. GPU core clock speedi kısmadan da denedim ve aynı sonucu aldım. Sanki laptop ısınmaya başladıkça böyle oluyor, termal seviyeyi 1' e ayarlayıp deneyeyim bir de bakalım o şekilde ne olacak.

Ek olarak hibrit mod kapalıyken memory clock speedi +400 yaptığımda 56 MH/s' yi görüyorum. Hibrit mod kapalıyken OC yapsam da bir şey değişmiyor, MH/s 51.5' dan 49.5' lara geriliyor.

Ekleme: 1. Seviyede de denedim ve kazma hızı 1 MH/s düştü. Sistem belleklerinden kaynaklanan bir durum olabilir diye düşünüyorum. Cihazı TR' den satın almış başka birisi de sizin cihazınızla aynı değerleri alıyordu. Laptoplarımızın tek farkı sahip olduları bellek boyutları ve çeşitleri. Belki de daha düşük değerler almamı nedeni budur, mining ile alakası var mıdır bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaveMartha -- 16 Mayıs 2021; 16:23:6 >

• eagen kullanıcısına yanıt

Aynı standı kullanıyorum, fazlasıyla memnunum.

• iyiyimiş ya aslında. Deneyeceğim ben de. :D

Bios da termal modu disable yapınca coil whine dediğimiz ses baya artıyor. Şaşırdım demin, bu ses yoktu, yoksa ben mi yeni farketmeye başladım diye. Adaptör içindeki şıkır şukur ses gibi ses geliyordu. Gittim onu 3 yaptım biostan. Ses kesildi. İlk aldığım zamanki gibi şu anda. Anca kulağını klavyeye dayarsan var.

Coil whine sesi olanlar daha doğrusu her cihazda var da, rahatsız derecede olanlar diyeyim. Biostan termal modu 3'e alsınlar.

• Crucial' ın single ranked rami ile yapılmış teste istinaden indirimi de görünce ben de o ramin dual ranked, 16 GB varyantından iki tane sipariş verdim. Umarım fiyatının hakkını verir.

https://www.amazon.com/gp/product/B07Q8TNXKP/

Teslim aldığımda performans testlerini yine konu başına eklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaveMartha -- 16 Mayıs 2021; 18:27:49 >

Bu ayar kısmının ekran görüntüsünü atabilir misiniz? Ben biosta göremedim de.

• quote:

Orijinalden alıntı: SaveMartha

Ekran kartı için otomatik hız aşırtma butonu gibi bir şey getirmişler. Ne işe yaradığını anlayamadım doğrusu, normalden bir farkını görmedim yaptığım benchmarkta.

Soğutma sisteminin termal agresiflik seviyesini ayarlamanızı sağlayan bir ayar getirilmiş advanced Bios kısmına. 3 seviye' den oluşuyor, normal halinde 1. seviyede ayarlanmıştı. Herhalde sayı yükseldikçe soğutma sisteminin etkinliği de yükseliyor.

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.