Şimdi Ara

Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.382
Cevap
31
Favori
55.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 103
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 324
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 44 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 194
  • Favoriye Eklediklerim 31
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • SaveMartha (324 mesaj) Yazılımcı Online (236 mesaj) Wirm (95 mesaj) eagen (61 mesaj) Shiftlenbik (53 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (879 mesaj) Mobil (357 mesaj) Mini (34 mesaj) (32 mesaj) (80 mesaj)
  • @
7 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Oyuncu Dizüstüleri (Gaming Laptop) >> Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    474 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

İyi ki Amazon' dan almışım demedim değil  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Yazılımcı Online kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Emekli Yönetici
    17487 Mesaj

Media markt burnumuzdan getirir artık bizim.

Hayır adamlar tartışıyor. Ram upgrade ediyor falan rahat rahat. Biz ram almaya kalksak dünya para, elden çıkartmaya kalksan kim alacak onu ederi fiyatına, zaten ikinci el diyecekler. Fiş fatura garanti yok. Ben almam şahsen.

İade şansımı deneyeceğim. Artık olmadı dünyanın en güçlü donanıma sahip ama lenovonun içine dandik ram koyarak berbat ettiği bir sisteme sahip olacağız. Tek farkı 500nit ekran  

Hadi günlük kullanımda fark etmez bu salla gitsin diyeceksin de. Arkadaş bu donanıma güçlü diye 20 bin verdik yahu   yeri geldiğinde oyun oynayacaz dedik.

|
    |
    SaveMartha kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1615 Mesaj

Sırf 32 GB ram ve Türkçe klavye için aradaki farka sorun değil demiştim. Türkiye'den aldık gördük günümüzü. Bakalım Mediamarkt iade süreci nasıl işleyecek. Pazartesi günü deneyecek olanlar bilgilendirirse seviniriz.  

|
    |
  • Yüzbaşı
    888 Mesaj
    Cidden bende sans yok. Bugun medimarktan sitesinden aldim. Amazon.de dekinide iptal ettim. Kafami duvarlara vuracam simdi

• Binbaşı
    1615 Mesaj

Benim Amazon.de siparişi hala duruyor. Yardımcı olurum size iade ederseniz. Açıkçası ben ram alıp mining yapmayı düşünüyorum 1 ay. En azından ram parası çıkmış olur. Mediamarkt sorun çıkartacak gibi duruyor. İade deneyecek arkadaşlar güncel durumdan bahsederler konuda hafta içi.

|
    |
    death44 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    888 Mesaj

Benim daha kargoya verilmedi 17 sinden sonra verilecek. Amazonla gorusup yalnislikla iptal ettim derim yardimci olurlar ama sonuc olarak yinede amazon cok geç gondericek gibi duruyor. Ve turkce klavye +6 taksit le aldim. Sanirim iptal etmicem ben gelirse. Cok fazla excell calisiyorum turkce klavye olmasi daha iyi benim icin. Ama bi yandan da aradaki fiyat farki kafami kurcaliyor bakalim hayirlisi.

|
    |
    Abysm Nucleus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1615 Mesaj

Amazon'da iptal edilen siparişi geri döndüremezsiniz, burası kesin. Memory OC yapmadan -500 Core indirerek mining yapın cihazla. Sanki oyun oynuyormuş gibi olacaktır. Bu durum hiçbir şekilde laptopa zarar vermeyecektir. Aradaki farkı o şekilde çıkarabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abysm Nucleus -- 16 Mayıs 2021; 1:56:9 >
    |
    |
    death44 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    474 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bu sırada internette gezinmek ve hafif oyunlar oynamak isteyenler hibrit modu aktive edip oynayacakları oyunları da iGPU ile çalışacak şekilde ayarlasınlar. Bu şekilde performans kaybı olmadan mining yapmaya devam edilebilir.

|
    |
  • Teğmen
    162 Mesaj

her zaman söylerim tr ye çoğu şey bir yerinden kırpılarak gelir.

bende mümkün olduğunca dışarıdan alırım laptop.

ama dolar olmuş 8.5 euro 10 u geçti.

şu dönemde 12 taksitle 20 bine bu cihaz bedava.

çok büyük bir süpriz olmazsa daha taksitleri bitmeden dolar 10 liranın üzerine çıkacaktır.

ekran kartı belleği ve ramlar bu cihaza yakışmamış evet.

bir takım sorunları da var fanları olması gerekenin çok altında çalışıyor.

bunlar basit sorunlar bazıları güncelleme ile bazıları ufak bir bütçe ayırarak çözülebilir.

ben memnun kaldım üründen.

• Binbaşı
    1615 Mesaj

Ben ram siparişi verdim bile. Açıkçası cihaz çok çok iyi. Sorunu da sonunda çözdük, her şey ramlerden kaynaklıymış. Onun dışında bilgisayar en iyi 3070 cihaz ve mobil 3080 ile kafa kafaya sonuç veriyor neredeyse. Panel desek zaten çok iyi düzeyde. Daha ne olsun? Moral bozmaya gerek yok, mining yaparak ram alabilirsiniz.

|
    |
    frzstate kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    474 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hangi rami nereden sipariş ettiniz hocam?

|
    |
  • Binbaşı
    1615 Mesaj

HyperX Impact HX432S20IBK2/32 ramlerden aldım. n11'den aldım, yurtdışı fiyatları uçuk geldi. Zaten attığım testleri yapan da bu ramlerden almış. Şu an piyasadaki en iyi 32GB kit bu gibi duruyor.

|
    |
  • Yüzbaşı
    388 Mesaj
  • Binbaşı
    1615 Mesaj

Sadece JEDEC profili 2400 için mevcut. Kesinlikle almayın.

|
    |
    Example3 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    474 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Ben de aşağıdaki linkteki ramden iki tane sipariş vermeyi düşünüyorum. 1500 TL' ye gelecek, bir miktar daha iyi timing performans bazında büyük bir fark yaratmaz herhalde. En azından fazladan 500 TL' ye değecek bir performans farkı olmaz herhalde.

https://www.amazon.com/dp/B07Q8TNXKP/

|
    |
  • Binbaşı
    1615 Mesaj

Bu arada aldığım ramin single rank yani HX432S20IB2K2/32 varyantını sormuştunuz. Bununla test eden de var lakin %3 düşük performans farkı varmış Dual Rank varyantı ile yani HX432S20IBK2/32. Onu da belirtmiş olayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abysm Nucleus -- 16 Mayıs 2021; 2:51:7 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    474 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bu fiyatlara ram almaya vicdanım elvermiyor, en iyisi 1 yıla fiyatlar normal düzeye inince satın almak olacak benim için  

|
    |
  • Emekli Yönetici
    17487 Mesaj

Almışken daka düşük CL değerine sahip bellek almak iyi değil mi ? Daha da arttırmaz mı performansı.

Bu ram kapasitesi de telefonların MP yarışı gibi olacak demek ki artık. Sadece kapasitesine bakıyoruz alırken, firmalar da ayrıntı sunmuyor. Dual'mi dual.

Boşu boşuna format atıp bütün profilleri berbat ettim. Hiç birini kuramadım işin kötüsü  

Yine de tomb raider testi yaptım. Eski sonuçlarımla tamamen aynı zerre değişiklik yok. Zaten belliydi de durum, ben format aşamasındayken yürümüş gitimiş. 15 dk daha geç başlasam uğraşmayacaktım.

Yarın sakin kafa şu mining işini düşüneyim bir.  

Samsung olan modeli de varmış legion'da. Hadi ramlerden çaldın, bari şunları samsung yapaydın :D

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/94/b2/39/94b2396e64ced8d1e75f78bf09856326.png&t=0&width=480&text=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 16 Mayıs 2021; 3:25:28 >
    |
    |

• Binbaşı
    1615 Mesaj

Lenovo yaktı bizi. Şu cihazın gelmesini bekledik günlerce.  Neyse Ramler gelsin de bakalım ne olacak son durum.

• Teğmen
    164 Mesaj
    Ram yenilemek cihazı garantiden çıkartır mı?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
uc satın al ;pubg mobile ;uc
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
En ucuz kedi maması fiyatları
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,891
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.