Şimdi Ara

Lenovo Legion 5 Gaming Laptop 4800H 1660Ti Amazon Yurtdışı 8600 TL (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
2
Favori
9.443
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: metal37

Bu arada yapı kredi den 1128usd harcama sms i geldi ancak bekleyen provizyon olarak 9000 kusur tl görünmekte. 1128x7.70 olsa 8685tl civari eder. Ayrıca amazondan ödemeyi de tl değil usd olarak yapmıştım.

Durum hakkında tecrübe/bilgi sahibi olan var mi?

Hocam bankalar hesap kesim tarihindeki kur üzerinden işlem yapar. Öncesinde görünen ile extreme yansıyan farklı olabilir. Ayrıca dolar o günden sonra bir miktar yükseldi. Extreye kadar düşerse şanslısın yoksa olduğu kadar diyeceksin artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OnderT O kullanıcısına yanıt

Mesele kur değil, az önce yapikredi ile görüştüm döviz ile yapılan harcamalarda %3 komisyon alıyorlarmış. Çok saçma geldi. Kredi karti sozlesmelerinde de yazıyormuş bu durum güya.

Yani bnm alışverişinde ödemeyi try yerine usd yapmam bir şeyi değiştirmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: metal37

Mesele kur değil, az önce yapikredi ile görüştüm döviz ile yapılan harcamalarda %3 komisyon alıyorlarmış. Çok saçma geldi. Kredi karti sozlesmelerinde de yazıyormuş bu durum güya.

Yani bnm alışverişinde ödemeyi try yerine usd yapmam bir şeyi değiştirmedi.

Hocam bu çok önemli bir bilgi. Bunu araştırıp başlığını açmayı düşünüyorum izin verirsen?

• Tabi ki kullanabilirsin, vatandaşın bilgisi olsun. Bu arada biraz daha araştırıp sujj öğrendim, KK dan usd ekstre açtirirsaniz bu durum yaşanmıyormuş.

• metal37 M kullanıcısına yanıt

Sen ödemeyi TRY yapıyorum desende ödeme kanalı bi yurtdışı noktasıysa usd olarak ödeme yapıyor ve hertürlü senden o farkı alıyor.

PlayStation dan alışveriş yaptıysanız farketmişssinizdir.

• Amazon.com da ne zaman Black Friday indirimleri başlıyor?Bir soru daha laptop aldık diyelim garanti işlemleri nasıl oluyor?Lenovo Türkiye garanti sağlıyor mu ürüne?Türkiye de garanti veren marka var mı peki?

• Amazon BF 20sinde basliyor diye biliyorum,

Suan kullandığım lenovo laptop da ABD den geldi,1 yıl uluslar arası garantisi de devam etti, yani TR için 2 değil 1 yıl garanti oluyor, zaten seri numarasını girince ne kadar görebiliyorsun sistemden.

• siparişi kargoya verilen var mı sipariş verdim kaçırmıyım diye bence fiyat iyidi kararsızım hala gerçi ama

• Thunderbolt 3 çıkışı olsaydı çok iyi olurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 19 Kasım 2020; 22:3:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjkyener

Thunderbolt 3 çıkışı olsaydı çok iyi olurdu

Ne amaçla kullanmayı düşünüyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: SiSKHoBBiT

siparişi kargoya verilen var mı sipariş verdim kaçırmıyım diye bence fiyat iyidi kararsızım hala gerçi ama

İstesem indirimde alırdım ama beklemeyi tercih ettim. 4800+1660ti ikilisi olarak daha iyi bir alternatif yok. Olumsuz yorumları okuduğumda bazı problemli cihazlar olmuş ama sonuçta şans işi bu durum. Amazon çok üzmez diye düşünüyorum. Fiyat daha aşağıya inerse bende alabilirim aynı cihazdan. Benim gerçek bir problem olarak yorumlarda tek hoşuma gitmeyen plastik kasasınin ekran acıkan biraz fazla esnemesi. Bu yüzden taşırken 2 taraftan tutmak lazım filan demişler. Gerçi ekran açıkken bilgisayarı taşımaya ihtiyaç duymayız ama keşke az daha sert yapsalarmis kasayı.

• OnderT O kullanıcısına yanıt

geleceğin teknolojisi bu hem görüntü desteği hemde data transferi (2000 - 3000 MB) + şarj

Thunderbolt 3(40 Gb/s) üst seviye yeni anakartlarda bu destek var

Lenovo Legion 5 Gaming Laptop 4800H 1660Ti Amazon Yurtdışı 8600 TL

Buna gerek kalmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 19 Kasım 2020; 22:23:4 >

• bjkyener kullanıcısına yanıt

Ihtiyaç varsa mantıklı birseymis. Ben de 15 sene kadar önce e-Sata desteği var diye harici disk kutusu almıştım. Ama sonra e-Sata soket teknolojisi birkaç cihazda göründükten sonra yok oldu gitti.

• İlk mesajdaki laptopa yetişemedim sanırım 10k ya yakın fiyat çıkıyor güncel kur ile birlikte. Amazonda takip ettiğim bir kaç laptop var black friday de indirime girerse alabilirim şimdilik beklemedeyiz bakalım.

Acerin bu laptopu nasıl sizce alınır mı ? Türkiyedeki mağazalarda acerin bu özelliklerdeki laptopu 8900 tl civarına gördüm diye hatırlıyorum.

https://www.amazon.com/Acer-i5-9300H-GeForce-Keyboard-AN515-54-5812/dp/B086KJBKDW/ref=sr_1_3?crid=295CWAF6MM78G&dchild=1&keywords=notebook+laptop&m=ATVPDKIKX0DER&qid=1605817243&refinements=p_6%3AATVPDKIKX0DER&rnid=303116011&s=pc&sprefix=no%2Ccomputers%2C354&sr=1-3

• quote:

Orijinalden alıntı: Luken Drew

İlk mesajdaki laptopa yetişemedim sanırım 10k ya yakın fiyat çıkıyor güncel kur ile birlikte. Amazonda takip ettiğim bir kaç laptop var black friday de indirime girerse alabilirim şimdilik beklemedeyiz bakalım.

Acerin bu laptopu nasıl sizce alınır mı ? Türkiyedeki mağazalarda acerin bu özelliklerdeki laptopu 8900 tl civarına gördüm diye hatırlıyorum.

https://www.amazon.com/Acer-i5-9300H-GeForce-Keyboard-AN515-54-5812/dp/B086KJBKDW/ref=sr_1_3?crid=295CWAF6MM78G&dchild=1&keywords=notebook+laptop&m=ATVPDKIKX0DER&qid=1605817243&refinements=p_6%3AATVPDKIKX0DER&rnid=303116011&s=pc&sprefix=no%2Ccomputers%2C354&sr=1-3

Oyun için alınıyorsa ekran kartı düşük.2000 Serisinden aşağısı alınmamalı bence, 3000 serisi de çıkmışken piyasaya hem.

• Kargosunda hareket olan var mı alanlardan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bugün para çekildi provizyonda gözüküyor fakat kargo hareketi hala yok 17sinde sipariş verdim.

• kaçırdık valla inşallah tekrar düşer

• quote:

Orijinalden alıntı: SiSKHoBBiT

bugün para çekildi provizyonda gözüküyor fakat kargo hareketi hala yok 17sinde sipariş verdim.

Bugün benim de karttan çekilmiş, kargo 1-21 Aralık gözüküyor. Hareket olunca yazar mısınız?

• black friday dedik bekledik pişman oldum yahu...tekrar inmeyecek sanırım

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.